NY Rangers – St. Louis 4:2 (kon.) | Pittsburgh – Nashville 1:3 (kon.) | Detroit – New Jersey 4:0 (kon.)
Colorado – Arizona 3:2 (1:0 po s.n.) | Calgary – Anaheim 6:1 (kon.) | Vegas – Minnesota 2:3 (kon.)
Boston – Florida 1:4 (kon.) | Carolina – Philadelphia 5:2 (kon.)
Pittsburgh Penguins
1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Nashville Predators
Sobota 30.03.2019, 00:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Pittsburgh vs. Nashville

Tučňáci jsou zatím na 6. místě ve Východní konferenci s 95 ti body. V Metropolitní divizi jim patří místo třetí. Pittsburgh má aktuálně slušnou formu, vrátil se ze čtyř zápasového tripu, kde si připsal celkem tři vítězství. Nejproduktivnějším hráčem Penguins je kdo jiný, než "Sid the Kid" – 94 bodů (33+61).

Predators patří 4 místo na Západě, v Centrální divizi je na druhém místě s jistotou letošní účasti v boji o Stanleyův pohár. Nashville vstřelil na aktuálním tripu pouze jednu branku ve dvou zápasech, to však stačilo na jedno vítězství (1:0 vs. Minnesota). Nejproduktivnějším hráčem Predators je Ryan Johansen – 61 bodů (12+49).
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Dumoulin, Määttä, J. Schultz, J. Johnson, Gudbranson, M. Pettersson – Rust (C), Crosby, Guentzel – Kessel, Blueger, McCann – Hörnqvist, Bjugstad, Simon – G. Wilson (A), Cullen, A. Johnson.

Nashville Predators: Rinne (Grosenick) – Ellis (A), Josi (C), P. K. Subban, Ekholm, Y. Weber, Irwin – Arvidsson, Johansen (A), F. Forsberg – Sissons, Turris, Mikael Granlund – C. Smith, Bonino, Järnkrok – Simmonds, F. Gaudreau, B. Boyle.

Rozhodčí: Schlenker, Hebert – Shewcyk, Suchánek.

00:01

00:01
    Predators vyhráli úvodní buly utkání.

00:54
    V úvodní, zahřívací minutě se kotouč přeléval z jedné strany hrací plochy, na druhou, žádnou střelu na branku jsme nezaznamenali.

01:35
    Nashville právě vstřelil branku!
    První střela na branku = první branka Predators! CRAIG SMITH tečoval nahození od modré, které vyslal Matt Irwin a kotouč se zastavil až v síti za zády Matta Murrayho! Asistence: Matt Irwin.
    01:35 Craig SMITH - 0:1

02:55
    Domácí měli snahu odpovědět,ale Pekka Rinne si s ranou z pravé strany poradil bez potíží.

03:35
    Pekka Rinne zrušil icing Penguins, Nasvhille chce hrát.

04:22
    Kotouč na střídačce Penguins, vhazovat se bude ve střední třetině.

05:15
    Jack Johnson si z pozice obránce najel až do střelecké pozice, nicméně beton Pekka Rinneho byl na svém místě.

06:15
    Špatnou rozehrávku Penguins hosté nevyužili a Matt Murray si připsal velmi rutinní zákrok.

07:03
    Dominik Simon (Pittsburgh) předvedl doslova dokonalé střídání a jeho aktivita znamenala velký tlak domácích, nicméně se všemi ranami si dokázal poradit Pekka Rinne.

08:27
    Roman Josi nabízel kotouč do brankoviště, tam však žádný z jeho spoluhráčů kotouč nezasáhl.

09:11
    Filip Forsberg (Nashville) pálil ihned po vhazování z otočky a jen těsně minul domácí branku.

10:33
    Phil Kessel (Pittsburgh) kotouč pouze nahodil do třetiny Predators, ale domácí krom jednoho střídání nejsou schopni si vytvořit větší tlak v útočné třetině.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

11:38
    Pekka Rinne (Nashville) kryl jednoduchou ránu z velké dálky a po reklamní pauze se bude vhazovat po jeho pravé ruce.

11:50
    Sidney Crosby (Pittsburgh) o sobě dal poprvé vědět, když si našel místo mezi kruhy, nicméně jeho pohotovou rán z první vyrazil Pekka Rinne.

12:28
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Filip Forsberg – 2 min., nedovolené bránění).

12:43
    Sidney Crosby měl první šanci v přesilovce, ale osamocený z pravého kruhu nepřekonal finského brankáře ve službách Predators.

13:01
    Pekka Rinne opět pozorný, když pokryl střelu Justina Schultze od modré a přerušil hru.

13:17
    Pekka Rinne kryl další,velmi rychlou střelu Crosbyho z první, ale pravý beton Rinneho se vyznamenal!

13:34
    Ofsajd zastavil další přechod domácích do útočné třetiny.

14:06
    Pekka Rinne (Nashville) vyrazil střelu Marcuse Petterssona od modré a poté se hosté osvobodili.

14:28
    Nasvhille v plném počtu.

15:20
    Patric Hörnqvist (Pittsburgh) zakončoval situaci třech proti dvěma ranou přesně do středu branky, kde byl připraven Pekkna Rinne.

16:30
    Garrett Wilson (Pittsburgh) nahodil kotouč těsně za modrou, ale Pekka Rinne jej vyrazil těsně před sebe a Garrett Wilson si kotouč dojel, ale nedokázal jej dorazit za zmateného brankáře Predators!

17:29
    Phil Kessel našel po dobrém napadání mezi kruhy Jareda McCanna, jenž však svou rychlou ranou nedokázal propálit obranu Predators.

17:53
    Pekka Rinne si počkal i na střelu Justina Schultze od modré a přerušil hru.

18:26
    Po dlouhé době tlak Nasvhillu, a ten byl zakončen ranou Romana Josiho jen těsně nad horní tyč.

19:02
    Opět v akci Roman Josi, jenž jak je tradicí podpořil útok a jeho střela v rychlém brejku zasáhla pravý beton Murrayho.

19:34
    Marcus Pettersson se snažil zasunout kotouč za bližší tyč, ale Pekka Rinne tam měl beton připraven.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Nashville vyhrál první třetinu díky své první ráně branku, a to brankou Craiga Smitha. Odchází tak do kabin spokojenější o jednu branku hosté. Penguins jsou sice aktivnější, ale zatím naráží na skvělého Pekka Rinneho v brance Predators.

Střely po 1. třetině: 22 – 11!

Další třetina začne přibližně v 01:02 .

20:01

20:21
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Viktor Arvidsson – 2 min., podrážení).

20:37
    Mattias Ekholm okamžitě kotouč vyhodil přes všechny čáry.

21:06
    Pittsburgh se udržel v pásmu, nicméně střele Sidney Crosbyho chyběla rasance a Pekka Rinne v klidu zasáhl.

21:54
    Predatos opět vyhodili, domácí se nemohou vůbec usadit v útočné třetině.

22:21
    Viktor Arvidsson zpět na ledě, Predators jsou v plném počtu.

23:09
    Yannick Weber nahodil kotouč od levého mantinelu na Murrayho, ten však neměl problém s touto střelou a domácí brankář ji podržel v lapačce.

23:35
    Dominik Simon má dnes velmi dobrý pohyb, a opět se díky jeho aktivitě domácí dostali do pásma a Pekka Rinne pokrýt kotouč u své pravé tyče.

24:03
    Pekka Rinne vyrazil střelu od modré, nic netušíc nad sebe, ale jeho obrana se o kotouč nakonec postarala.

24:54
    Jake Guentzel (Pittsburgh) se dostal s pukem do ofsajdu a jeho akce byla zastavena.

25:15
    Další ofsajd Pittsburtghu, Matt Irwin poslal bodyčkem na led Phila Kessela a poté následoval technický prohřešek domácích.

25:34
    P. K. Subban našel v brejku Craiga Smitha, který zakončil po své forhendové kličce nad domácí branku!

26:35
    Roman Josi svými zkušenostmi obral v rohu kluziště o kotouč Dominika Simona, nicméně český útočník je zatím hodně vidět.

27:02
    Icing Pittsburghu, vhazovat se bude před Murraym.

27:14
    Matt Murray (Pittsburgh) byl trochu zmatený a na ledě ve svém brankovišti, ale Colton Sissons v tísni nedokázal poslat kotouč do polo odkryté domácí branky!

27:34
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Colton Sissons – 2 min., hákování).

27:40
    Sidney Crosby sice vyhrál buly, ale domácí si nedokázali dobře nahrát a kotouč vyhodil Ryan Ellis.

28:30
    Penguins se nastěhovali na chvíli do své útočné třetiny, ale po krátkém momentu se hosté opět osvobodili vyhozením přes všechny čáry.

29:28
    Marcus Pettersson (Pittsburgh) vypálil v posledních vteřinách přesilové hry velmi nebezpečně, ale Pekka Rinne neskutečným zákrokem lapačkou zneškodnil velkou šanci Penguins!

29:34
    Colton Sissons na ledě a domácí nevyužili ani svou třetí přesilovku v utkání.

30:37
    První zavání Pekka Rinneho za brankou nevyužil Bryan Rust, jenž kotouč pouze nahodil do volného brankoviště hostů.

31:41
    Ryan Johansen (Nashville) trefil svou ranou zpoza obránce pouze boční síť Murrayho branky.

31:45
    Příliš šancí dnes nevidíme, a ani akce Phila Kessela se nestala výjimkou, tento kanonýr nepropálil poctivou obranu Predators.

32:22
    Patric Hörnqvist v akci dvou proti jednomu vypálil, ale ani on nenašel recept na Pekku Rinneho!

33:59
    Penugins byly opět dlouhou v pásmu, a opět to byla formace Dominka Simona, ale tomuto tlaku chyběla nějaký střela, nebo nějaký nápad.

34:43
    Jake Guentzel teď předvedl one man show, ale proti jeho sólu byla vyrážečka Pekka Rinneho, jenž poněkolikáté dnes podržel Predators!

36:09
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Teddy Blueger – 2 min., nedovolené bránění).

36:18
    Nashville sice vyhrál buly, nicméně domácí po krátké chvíli vyhodili kotouč přes všechny čáry.

37:36
    Predators svou první přesilovku v utkání využili a svou 100. brankou v NHL se prezentoval VIKTOR ARVIDSSON, jenž trefil z levého kruhu přesně protější roh domácí branky – 0:2! Asistence: P. K. Subban a Ryan Johansen.
    37:36 Viktor ARVIDSSON - 0:2

37:58
    Pro domácí mohlo být ještě hůře! Colton Sissons trefil svou ranou z mezikruží břevno Murrayho branky!

38:34
    Se šancemi se nám roztrhl pytel! Jake Guentzel ujel sám na Rinneho, ale finský brankář tento souboj vyhrál a podržel střelce Penguins na nule!

39:12
    Poslední reklamní pauze ve druhé třetině. Vhazovat se poté bude před brankou Pekka Rinneho.

39:46
    Mikael Granlund měl v posledních vteřinách druhé třetiny obrovskou šanci, ale u pravé tyče nedokázal zužitkovat přihrávku Romana Josiho!

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina nepřinesla žádnou velkou podívanou, ale Predators přeci jen využili svou první přesilovku v utkání a 100. brankou v NHL zvýšil jejich vedení Viktor Arvidsson!

Střely na branku ve 2. třetině: 9 – 10!

Další třetina začne přibližně v 01:58 .

40:01

40:11
    Jack Johnson vyzkoušel okamžitě po začátku třetí třetiny Pekku Rinneho, ten je dnes však velmi pozorný a jeho lapačka byla na místě.

40:46
    P. K. Subban vyzkoušel ranou od modré také brankáře domácích Matta Murrayho, ale i on byl úspěšný se svým zásahem.

41:32
    Dominik Simon měl smůlu a při své ráně zlomil svou hůl. Nicméně tento bývalý plzeňský šikula dnes hraje s velkou chutí a z mého pohledu velmi dobře.

42:44
    Roman Josi se postaral u mantinelu o Sidney Crosbyho a nakonec jej i obral o kotouč. Pittsburgh se nemůže vůbec dostat do tlaku ve třetí části.

43:56
    Opět velmi dobře Dominik Simon, jenž zavezl kotouč, nabil jej Olli Määttovi, ale jeho pokus byl sražen mimo hostující branku.

44:32
    Icing Predators, vhazovat se bude před Pekkou Rinnem.

45:38
    Útočný výlet Romana Josiho nebyl úspěšný, ale akci dohrál Mikael Granlund a měl velkou možnost z mezikruží, no Matt Murray zachránil Penguins!

45:42

46:14
    Místo toho, aby domácí zdramatizovali utkání, tak Viktor Arvidsson ujel v oslabení sám na Murrayho a mohl zvýšit vedení hostů, ale šance na bodový zisk Pinguins zachránil skvělým zákrokem právě Matt Murray!

47:05
    Tlak Penguins v přesilovce přišel, ale Pekka Rinne uchránil svou branku proti několika ranám Patrica Hörnqvista z bezprostřední blízkosti.

47:42
    Predators jsou v plném počtu, Colton Sissons na ledě.

48:30
    Hra je nyní hodně rozkouskovaná, po zásahu domácí střídačky se bude vhazovat ve středním pásmu.

49:47
    Filip Forsberg hledal na zadní tyči Viktora Arvidssona, ale ten se nedokázal srovnat k zakončení a kotouč nezasáhl.

50:10
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Dominik Simon – 2 min., nedovolené bránění).

50:30
    Predators kombinují v útočné třetině.

50:56
    Viktor Arvidsson svou ránu nedostal až na Murrayho, a poté se domácí osvobodili vyhozením přes všechny čáry.

51:34
    Jared McCann měl hodně velkou chuť snížit v oslabení, ale jeho hodně energickou akci zastavil dobrým obranným zákrokem Mattias Ekholm.

52:10
    Dominik Simon na ledě a jeho faul Predators nedokázali potrestat.

52:53
    Tlak první formace Penguins v čele se Sidney Crosbeym byl de facto bezzubí a Nashville se bez větších problémů ubránil.

53:42
    Filip Forsberg (Nashville) mohl pálit na pravém kruhu z první, ale raději kotouč podržel a zvolil kombinaci v útočné třetině.

54:35
    Pittsburgh se nemůže pořádně udržet v útočné třetině a vynutit si tak potřebný tlak.

55:10
    Poslední reklamní pauza. Po malém oddychu se bude vhazovat před domácím brankářem, Mattem Murraym.

55:57
    K Rinnemu se kotouč došoural ze střední třetiny, nicméně hostující brankář kotouč raději podržel ve své lapačce.

56:17
    Predators to hrají velmi chytře a kotouč posouvají pouze do střední třetiny. Tlak domácích zatím k vidění není.

57:28
    A je hotovo! Penguins se ani nedostali ke hře bez brankáře, jelikož P. K. SUBBAN bouchl do rozkvedlaného kotouče a od modré překonal svou dělovkou Murrayho – 0:3! Asistence: Craig Smith a Mattias Ekholm.
    57:28 P. K. Subban - 0:3

58:07
    Matt Murray (Pittsburgh) přeci jen ještě opouští branku a domácí to zkouší v šesti!

58:46
    Kyle Turris (Nashville) dostal kotouč do střední třetiny a Penguins se musí znovu tlačit do útočné třetiny.

58:57
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Risk bez brankáře domácím vyšel a přeci jen Pinguins slaví dnes branku! NICK BJUGSTAD vyjel zpoza branky a procedil kotouč mezi betony za Rinneho – 1:3! Asistence: Phil Kessel a Jake Guentzel.
    58:57 Nick BJUGSTAD - 1:3

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny, Matt Murray (Pittsburgh) opět na střídačce!

59:32
    Domácím odpískána přihrávka rukou, vhazovat se bude ve střední třetině, Matt Murray stále na střídačce.

Pittsburgh se sice prosadil zásluhou Nicka Bjugstada při hře bez brankáře, ale to bylo z jejich strany dnes vše a také to bylo dost pozdě. Nashville dnes vyhrál zaslouženě a připsal svému brankáři Pekku Rinnemu vůbec první vítězství na ledě Pinguins v kariéře!

Divácí: 18 632.

1. Pekka Rinne (Nashville) – 42 zákroků.
    2. Viktor Arvidsson – 1+0 (100. branka v NHL).
    3. Craig Smith – 1+1.

Česká stopa v utkání

Dominik Simon (Pittsburgh) – 0+0, 2 trestné minuty, čas na ledě: 15:30.

Libor Suchánek – čárový sudí.

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost. (02:46:25)

Tomáš Suchánek

Branky a nahrávky: 59. Bjugstad (Kessel, Guentzel) – 2. C. Smith (Irwin), 38. Arvidsson (P. K. Subban, Johansen), 58. P. K. Subban (C. Smith, Ekholm)

Rozhodčí: Schlenker, Hebert – Shewcyk, Suchánek

Diváci: 18632