Getafe – Leganés 0:2 (kon.) | Barcelona – Espanyol 2:0 (kon.) | Celta Vigo – Villarreal 3:2 (kon.)
Alavés – Atlético 0:4 (kon.)
Deportivo Alavés
0:4 (0:2)
Atlético Madrid
Sobota 30.03.2019, 20:45 • Mendizorroza • Španělská LaLiga • 29. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek večera. (22:43:10)

Dnešní utkání sledovalo 19 117 diváků.

Zápas skončil, Atlético vyhrálo na hřišti Alavésu drtivě 4:0. Hostům hodně pomohl povedený vstup do zápasu, prosadili se dvakrát během úvodních jedenácti minut. Nejprve se trefil Saúl Ñíguez a krátce po té krásnou střelou z dálky Diego Costa. Ten už do druhého poločasu nenastoupil, ale na hře Atlética to nebylo znát. Krátce po začátku poločasu se prosadil Álvaro Morata a následně mohl ještě zvýšit Griezmann, ale trefil pouze tyčku. Čtvrtý gól ale nakonec stejně přišel, v 84. minutě se trefil krásnou střelou zpoza vápna Thomas Partey.

90+3

90+3
    Utkání se už jen dohrává. Atlético bude mít autové vhazování v blízkosti vlastní branky.

90+2
    Alavésu se dnes nedaří opravdu nic. Přišel z jeho strany jen další přetažený centr.

90+2
    Correa hledal pasem z levé strany před brankou Chorvata Kaliniče, ten se ale už k míči nedostal.

90+1
    Nastavují se tři minuty.

90
    Fernando Pacheco ve spolupráci ve svými obránci vyřešil situaci ve vápně. Pátý gól se tak zatím odkládá na neurčito.

89
    Atlético kombinuje sebevědomě těsně před vápnem soupeře.

88
    Juanfran za tohoto stavu úplně zbytečně zdržoval při rozehrávce z autu a dostává žlutou kartu.

87
    Míč uvedl do hry svou rozehrávkou brankář hostů Jan Oblak. Hosté si už užívají poslední minuty zápasu.

86
    Domácí se ještě pokoušejí alespoň o čestný úspěch, ale ani akce po levé straně k ničemu nevedla.

85
    Alavés dnes rozhodně svým výkonem zklamal, určitě to nebyl výkon hodný pátého týmu La Ligy.
    84. Thomas PARTEY - 0:4

84
    Atlético právě vstřelilo branku!
    A čtvrtý gól Atlética už je na světě a byl velmi povedený. THOMAS PARTEY si za vápnem prvním dotykem přichystal míč a druhým pravou nohou technicky překonal Pacheca. Trefil se skoro přesně do šibenice. Asistence: Koke.

83
    Atlético je stále hladové a ještě se pokusí přidat čtvrtou branku. Už zakládá další postupný útok.

Petr Sumbal

Branky: 5. Saúl Ñíguez (Griezmann), 11. D. Costa (Koke), 59. Morata (Lemar), 84. Partey (Koke)

Karty:   50. Pina (DAL), 57. García (DAL) – 55. Lemar (ATM), 88. Juanfran (ATM)

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 7:2. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 10:8.
    Deportivo Alavés: Pacheco – Navarro, Laguardia, Ely, R. Duarte – Brašanac (58. Inuj), García, Pina (69. Wakaso), Jony – Guidetti, Calleri (73. Twumasi).
    Náhradníci: Sivera – Martín, Bastón, Inuj, Twumasi, Vigaray, Wakaso.

Atlético Madrid: Oblak – Juanfran, J. Giménez, Godín, Luís – Koke, Partey, Saúl Ñíguez, Morata (62. N. Kalinić) – D. Costa (46. Lemar), Griezmann (77. Á. Correa).
    Náhradníci: Adán – Á. Correa, N. Kalinić, Lemar, Savić, Vitolo.

Rozhodčí: Melero López – Torre Cimiano, Martínez Serrato