Wellington Phoenix – Newcastle Jets 4:1 (kon.) | Sydney Wanderers – Melbourne City 3:0 (kon.) | Perth Glory – Melbourne Victory 0:2 (kon.)
Wellington Phoenix FC
4:1 (1:0)
Newcastle Jets FC
Sobota 30.03.2019, 07:35 • Westpac Stadium (Wellington) • Australská A-League • 23. kolo

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezkou sobotu a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou. (09:35:18)

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 7:9. Rohy: 7:12. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 8:7.

Dnešní utkání sledovalo 9 028 diváků.

Je dobojováno. Sledovali jsme velmi pohledné utkání, plné šancí a také gólů. Hatrickem se blýskl Daniel Williams a byl tak základním kamenem výhry domácích. Hosté se nedokázali dostat na kontakt a ze hřiště Wellingtonu si tak neodvezou ani bod.

90+5

90+5
    Po něm sice dopravili domácí hráči míč za brankovou čáru, bylo to ale z ofsajdu. Hlavní sudí už si chystá píšťalku a zápas ukončí.

90+5
    Tak ještě je tu rohový kop pro Wellington.

90+4
    Jsme ve čtvrté, poslední nastavené minutě a domácí brankář míč odkopává od své branky. Ještě se tak Wellington vydá do akce, po ní už asi sudí zápas ukončí.

90+4
    Po další akci Wellingtonu dostal míč pod kontrolu Moss a odkopl ho až na polovinu domácího celku.

90+3
    Ben Waine se uvolnil a spěchal před hostující branku, Topol-Stanley však jeho úmysl vystihl a dobrým obranným zákrokem mu nepovolil další gól v síti hostů.

90+2
    Domácí se dostali do další šance, tu zastavila obrana Newcastlu a hosté pak otáčejí hru na opačnou stranu.

90
    Nad rámec řádné hrací doby ve druhém poločase se budou nastavovat ještě čtyři minuty navíc.

90
    Střídání v týmu Wellington Phoenix FC: ze hřiště odchází David Williams, přichází Ben Waine.

89
    A další střela domácích, do které se dostal Williams, svou čtvrtou branku v zápase ale nepřidal.

88
    Z této standardní situace ale nezapršelo. U míče tak budou zpátky zase hosté. Domácí to však mrzet nemusí. Stále mají pohodlný tříbrankový náskok.

88
    Nyní budou roh zahrávat zase domácí hráči.

87
    Hosté v závěru utkání tlačí svého soupeře před jeho brankou, ale gólově to nejde. Obrana Wellingtonu je opět pozorná a nic takového nedovolila.

86
    Střelu hostů srazili domácí na další rohový kop. V tomto duelu je to už sedmnáctý roh.

85
    Také domácí brankář se nyní zaskvěl, když v dobré šanci hostů zastavil jejich střelu. Odkopem posílá míč mezi své spoluhráče a posílá je do útoku.

Vendula Zdražilová

Branky: 1. Williams, 60. Williams (pen.), 65. Williams, 73. Singh – 62. O'Donovan

Karty:   23. Golec (WPO), 55. Burgess (WPO) – 37. Georgievski (NJE), 57. Boogaard (NJE), 71. Cowburn (NJE), 71. Topor-Stanley (NJE)

Wellington Phoenix FC: Kurto – Lowry, Durante (C), Golec – Fenton (45+4 Elliot), Mandi, Rufer, Cacace – Burgess (82. Sheridan), Williams (90. Waine), Singh
    Náhradníci: Sail – Elliot, Waine, Sheridan, Stensness

Newcastle Jets FC: Moss – Georgievski (55. Champness), Boogaard (C) (74. Sheppard), Topor-Stanley, Jackson – Koutroumbis, Kantarovski (71. Cowburn), Ugarković – Petratos, O'Donovan, Jair
    Náhradníci: Italiano – Cowburn, Ridenton, Champness, Sheppard

Rozhodčí: Conger – Walsh, Rule

Diváci: 9 028