Winnipeg – Montreal 1:3 (kon.) | Tampa – Washington 3:6 (kon.) | New Jersey – St. Louis 2:3 (po pr.)
NY Islanders – Buffalo 5:1 (kon.) | Ottawa – Toronto 4:2 (kon.) | Nashville – Columbus 2:5 (kon.)
San Jose – Vegas 4:3 (po pr.) | Vancouver – Dallas 3:2 (1:0 po s.n.) | Edmonton – Anaheim 1:5 (kon.)
Los Angeles – Chicago 3:2 (po pr.) | Philadelphia – NY Rangers 0:3 (kon.) | Arizona – Minnesota 4:0 (kon.)

Jan Rutta (TBL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:38
    Jakub Vrána (WSH) 0+0, 2 střely, čas na ledě 11:58 (04:02:25)

1. T.J. Oshie (WSH) 2+1
    2. Nicklas Bäckström (WSH) 2+1
    3. Tyler Johnson (TBL) 1+0

Statistiky: Střely na bránu: 28-35; Zablokované střely: 10-13; Vhazování: 46%-54%; Hity: 22-18; Přesilové hry: 1/3-2/5; Trestné minuty: 20-16.

Washington si vyšlápl na vedoucí tým NHL, když v Amalie Areně porazil domácí Tampu. Na vítězství Capitals se podíleli Nicklas Bäckström, T.J. Oshie a Alex Ovečkin, který vstřelil v letošní sezóně 50. a poté ihned 51. gól. Konečný výsledek dnešního utkání zní. Tampa Bay Lightning 3 Washington Capitals 6.

59:32 Nikita KUČEROV - 3:6

59:32
    Tampa právě vstřelila branku!
    NIKITA KUČEROV na vrcholu pravého kruhu vypálil bez přípravy a jeho parádní bomba vymetla nad lapačkou Bradena Holtbyho bližší roh! Asistence: Michail Sergačjov a J. T. Miller.

59:14
    Nick Dowd byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Tampa dohraje dnešní střetnutí v přesilové hře.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:22
    Alex Ovečkin nádhernou bombou z levého kruhu pro vhazování orazítkoval horní tyč, stejně jako vzápětí dorážející T.J. Oshie! Krásný okamžik.

57:21
    Andrej Vasilevskij se dožadoval během poslední gólové akce Capitals odpískání nedovoleného bránění brankáře, jenže domácí s odvoláním neuspěli.
    56:15 Alexandr OVEČKIN - 2:6

56:15
    Washington právě vstřelil branku!
    ALEX OVEČKIN na vrcholu levého kruhu vypálil bez přípravy a jeho tvrdá rána s příklepem zamířila ke vzdálenější pravé tyči! Je to 6:2! Asistence: John Carlson a Jevgenij Kuzněcov.

55:30
    Nikita Kučerov byl vyloučen na dvě minuty za podražení a Capitals si po 5. gólu zahrají přesilovou hru.
    54:35 Alexandr OVEČKIN - 2:5

54:35
    ALEX OVEČKIN střelou z pravého kruhu minul přední tyč, vzápětí si v něm ale najel na skvělou přihrávku T.J. Oshieho přes šířku útočného pásma a o pár sekund později na druhý pokus rozvlnil síť! Ruský útočník letos vstřelil již 50. gól. Asistence: T. J. Oshie a Nicklas Bäckström.

54:02
    Alex Ovečkin na pravém křídle vystřelil z úhlu a puk skončil na přední tyči v lapačce Andreje Vasilevského. Po přerušení hry dostává prostor reklamní přestávka.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 38. J. T. Miller (Sergačjov, McDonagh), 44. T. Johnson, 60. Kučerov (Sergačjov, J. T. Miller) – 8. Bäckström (T. Wilson, Djoos), 11. Oshie (Jensen, Hagelin), 16. Oshie (Carlson, Kuzněcov), 28. Bäckström (Orlov, Stephenson), 55. Ovečkin (Oshie, Bäckström), 57. Ovečkin (Carlson, Kuzněcov)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Hedman, Sergačjov, McDonagh (A), Černák, Coburn, Rutta – T. Johnson, B. Point, Kučerov – Palát, Stamkos (C), J. T. Miller – Killorn, Cirelli, Callahan (A) – Erne, Paquette, Gourde. Hlavní trenér: Jon Cooper.
    Washington Capitals: Holtby (Copley) – Djoos, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik (A), Jensen – Ovečkin (C), Bäckström (A), T. Wilson – J. Vrána, Kuzněcov, Oshie – Hagelin, Eller, Burakovsky – Stephenson, Dowd, Boyd. Hlavní trenér: Todd Reirden.

Rozhodčí: Francois StLaurent, Kyle Rehman. Čároví: Steve Miller, Jonny Murray

Diváci: 19092