Winnipeg – Montreal 1:3 (kon.) | Tampa – Washington 3:6 (kon.) | New Jersey – St. Louis 2:3 (po pr.)
NY Islanders – Buffalo 5:1 (kon.) | Ottawa – Toronto 4:2 (kon.) | Nashville – Columbus 2:5 (kon.)
San Jose – Vegas 4:3 (po pr.) | Vancouver – Dallas 3:2 (1:0 po s.n.) | Edmonton – Anaheim 1:5 (kon.)
Los Angeles – Chicago 3:2 (po pr.) | Philadelphia – NY Rangers 0:3 (kon.) | Arizona – Minnesota 4:0 (kon.)
Pittsburgh – Carolina 3:1 (kon.)
Los Angeles Kings
3:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Chicago Blackhawks
Neděle 31.03.2019, 04:30 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase základní části proti sobě nastoupí Los Angeles Kings a Chicago Blackhawks.

Jedná se o třetí vzájemný zápas obou týmů, Chicago má v této sezóně bilanci pro Kings 0-1-1. Nejprve prohrálo 1:2 na nájezdy, a pak 3:6. Produktivitu Blackhawks vede Patrick Kane se 104 body (41+63) v 76 zápasech. V domácí sestavě hraje ve velmi dobrém světle Dustin Brown, který patří mezi produktivní hráče svého týmu.

Domácí jsou v Pacifické divizi poslední, naopak hosté jsou na chvostu Centrální divize.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Los Angeles Kings: J. Campbell (Quick) – Forbort, Doughty, Martinez, Roy, MacDermid, LaDue – Iafallo, Kopitar, D. Brown – Grundström, Kovalčuk, Toffoli – Clifford, J. Carter, Lewis – Wagner, Amadio, Brodzinski.

Chicago Blackhawks: Crawford (C. Ward) – Keith, E. Gustafsson, Forsling, Seabrook, Dahlström, C. Murphy – DeBrincat, P. Kane, J. Toews – Caggiula, Kämpf, D. Strome – Saad, Anisimov, Sikura – Kunitz, Krüger, Kahun..

00:01

00:40
    Patrick Kane pálil od modré čáry, obrana Kings si dokázala poradit.

01:44
    Anže Kopitar se z ničeho nic dostal do dobré střelecké pozice, jeho projektil se od horní tyčky odrazil zpět do hry.

02:33
    Chris Kunitz dostal hru do útočného pásma, nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal zakončit. Kotouč následně vypadl z hrací plochy.

04:20
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, hraje se spíše ve středním pásmu.

04:40
    Patrick Kane znovu na ledě a pro domácí obranu je to nebezpečí.

05:14
    Michael Amadio měl kotouč ve středním pásmu, ale do šance se propracovat nedokázal.

05:44
    Dylan Strome dvakrát ohrozil branku domácích, ale jeho pokusům chyběl důrazm Erik Gustafsson následně minul bránu.

06:25
    Duncan Keith se dostal do postavení mimo hru, komerční přestávka.

08:00
    Chicago rozehrává od své branky, oba týmy střídají, mnoho šancí k vidění není.

08:22
    Alex DeBrincat dostal přihrávku do dobré pozice, jeho rána postrádala přesnost.

08:40
    Hra se přelévá ze strany na stranu bez výraznější šance.

09:31
    Patrick Kane autorem další střely, domácí brankář byl připravený.

10:11
    Komerční přestávka.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:20
    Kyle Clifford zakončoval z dobré střelecké pozice, jeho dvě střely spíše instinktivně kryje Corey Crawford.

11:15
    Domácí budou hrát přesilovku.

11:25
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Marcus Krüger – 2 min., hákování).

11:52
    Jonathan Toews to zkoušel při vlastním oslabení, za brankou oklamal brankáře, ale vypálit nedokázal. Následně minul Gustav Forsling.

12:18
    Přesilovka si Kings nedaří podle představ, nemohou se dostat stabilněji do útočného pásma.

13:30
    V samotném závěru přesilovky měl velkou domácí šanci Michael Amadio, jehož projektil tak tak dokázal vyrazil brankář Chicaga.

14:00
    10:6, tak vypadá statistika střel na branku. Aktivnější je domácí celek.

14:22
    Jonny Brodzinski zakončoval a nadvakrát musel zasahovat brankář hostujícího celku. Komerční přestávka.

15:03
    Connor Murphy vybojoval kotouč na modré čáře, ale výraznější šanci si vypracovat on ani jeho spoluhráči nedokázali.

15:49
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Kurtis MacDermid – 2 min., sekání).

16:00
    Kings vyhazují kotouč přes všechny čáry.

16:10
    Patrick Kane a Jonathan Toews dostali hru do útočného pásma, následně Anže Kopitar vyhazuje přes všechny čáry.

16:46
    Patrick Kane byl volný před brankou, ovšem přihrávku zpracovat nedokázal.

17:05
    Patrick Kane zakončoval z pravého kruhu z pohledu brankáře, Jack Campbell byl připravený.

17:24
    Kings vyhazují přes všechny čáry.

18:00
    Corey Crawford zastavil rychlou domácí protiakci.

18:06
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Brent Seabrook – 2 min., podrážení).

18:14
    Alec Martinez rozehrává od své branky, sledujeme klidnější úvod přesilovky.

18:35
    Hostující celek znovu vyhazuje kotouč přes všechny čáry, domácí tak musí od své branky. Brandon Saad (Chicago) narušil jejich rozehrávku.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

19:52
    Už se pravděpodobně nic nestane.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Gólmani jsou zatím nepřekonaní, a tak platí po první třetině bezbrankový stav. Domácí jsou střelecky aktivnější, v tomto ohledu vedou 14:9. Na gól čekáme.

20:01

20:11
    Zápas, ve kterém zatím čekáme na gól, pokračuje druhou třetinou.

20:42
    Buly v útočném pásmu Kings, ti se však do střelecké pozice dostat nedokázali.

21:30
    Tyler Toffoli přišel o puk.

21:38
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Hostující celek se dost do šance, kterou proměnil. ALEX DEBRINCAT vedl akci Chicaga, jeden z domácích beků se pokoušel zblokovat jeho střelu, jenže puk odrazil znovu na hokejku hostujícího hráče. Asistence: Patrick Kane, Arťom Anisimov,
    21:38 Alex DEBRINCAT - 0:1

22:25
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Trevor Lewis – 2 min., hákování).

22:55
    Šanci měl nyní znovu Alex DeBrincat, poskakující kotouč si málem srazil brankář do své branky.

23:26
    Polovina oslabení Kings je pryč, Tyler Toffoli napadá v útočném pásmu rozehrávku soupeře.

24:04
    Corey Crawford má kotouč za svou brankou, tam ho dostali domácí hráči.

24:16
    Arťom Anisimov pálil z první, jeho projektil kryje domácí gólman.
    Dnešní zápas se nese ve znamení 80. let.

25:10
    Domácí celek oslabení zvládl, už hraje v plném počtu.

25:25
    Jeden z hostujících hráčů pálil nepřesně, na druhé straně Tyler Toffoli neprostřelil brankáře Chicaga.

26:10
    15:16, střelecky jsou mírně aktivnější hosté. Domácí na přesnou ránu čekají.

26:31
    Po krátké komerční přestávce pokračuje zápas dál.

27:07
    Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit na útočné polovině. Hosté hrají mírně aktivněji.

27:40
    Kurtis MacDermid hodně důrazně dohrál soupeře u mantinelu za svou brankou. Drake Caggiula byl tím, kdo inkasoval tvrdý ale čistý hit.

28:19
    Kings si hodně důrazně počínali před brankou, kotouč sice dostali do branky, ale bylo to po odpískání. Gól neplatí, Alec Martinez natlačil brankáře i s pukem do brány.

28:54
    Jack Campbell kryje ránu, kterou z dobré pozice vyslal hostující Brandon Saad. Hra je tak přerušená.

29:16
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Jeff Carter – 2 min., sekání).

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Domácí celek hraje oslabení velmi dobře.

31:10
    Dobře, velmi dobře odehrál domácí celek oslabení, do výraznější šance se hosté, pokud nepočítáme v závěru nepřesnou ránu, nedostali.

31:40
    Connor Murphy čekal na přihrávku na modré čáře, kotouč se k němu ale nedostal.
    O rivalitě mezi Kings a dalšími kluby má tento herec jasno.

32:54
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže dostat do výraznější šance.

33:15
    Anže Kopitar zkoušel ukončit hokejovou nudu, jeho projektil zastavil Corey Crawford betonem.

33:34
    Slavný Isaiah Mustafa odkomentoval pro domácí televizi dosavadní část druhé třetiny, nyní se s komentátory rozloučil a pozici opustil.

34:38
    Dominik Kahun vedl útočnou akci svého celku, jeho střelu snadno zastavil brankář.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, domácí se snaží hrát aktivně.

35:11

36:05
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    A je vyrovnáno, do brejku se dostal a povedenou ránou pod horní tyčku se prezentoval AUSTIN WAGNER. Asistence: Jeff Carter a Matt Roy.
    36:05 Austin WAGNER - 1:1

37:10
    Michael Amadio vedl útočnou akci svého celku, vypálit na branku nedokázal.

37:30
    Dylan Strome čekal před brankou na kotouč, ale přihrávka byla nepřesná, následně Connor Murphy neuspěl od modré čáry.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

39:00
    Trevor Lewis ani Kyle Clifford nedokázali překonat ležícího brankáře Chicaga.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Alex DeBrincat poslal hostující celek do vedení, vyrovnat pak dokázal tři minuty před koncem druhé části hry domácí Austin Wagner. Díky proměněnému brejku stanovil průběžný výsledek na nerozhodný.

40:01

40:21
    Vyrovnaný zápas pokračuje třetí třetinou.

40:53
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude ve středovém kruhu.

42:00
    Sledujeme klidnější pasáž hry v úvodu třetí třetiny, Jonny Brodzinski přišel za svou brankou o kotouč, a tak mohou hrát hosté.

43:09
    Hosté vyhráli buly v útočném pásmu, následně vyslal tvrdou ránu od modré číry obránce ERIK GUSTAFSSON. Jeho projektil zamířil přesně do brány, nechytatelná bomba. Asistence: Duncan Keith a Marcus Krüger.
    43:09 Erik GUSTAFSSON - 1:2

45:28
    Patrick Kane zakončoval akci svého celku, dobrý zákrok předvedl domácí brankář.

45:56
    Erik Gustafsson vyslal další střelu na branku, tentokrát už brankář Kings zasáhl.

46:17
    Corey Crawford kryje brejk, který zakončoval dobrou střelou Austin Wagner.

46:45

46:50
    Patrick Kane ani Brent Seabrook nedokázali přesněji vypálit a proměnit tak své šance.

47:00
    Domácí brankář Jack Campbell rozehrává od své branky, Kings rychle přenesli hru, střela na branku se však nepodařila.

48:02
    Drew Doughty A Arťom Anisimov se dostali do kolize, ale souboj ustáli, a tak mohou pokračovat ve hře.

48:30
    Erik Gustafsson od modré čáry vyslal tvrdou ránu, jeho projektil končí mimo branku.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Chicago vede o jednu branku. Domácí se pokouší vyrovnat.

50:54
    Adrian Kempe hledal spoluhráče před brankou, ale vinou špatné přihrávky o puk přišli.

51:46
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji propracovat do útočného pásma.

52:10
    Alex Iafallo vedl útočnou domácí akci, Drew Doughty obkroužil branku, ale vypálit nedokázal.

52:27
    Dustin Brown pálil z velmi dobré střelecké pozice, Corey Crawford si připisuje důležitý zákrok.

53:25
    Hra je nyní přerušená, vhazovat se bude v domácím útočném pásmu. Paul LaDue zakončoval, jeden z hostujících beků zblokoval jeho střelu.

53:52
    Gustav Forsling zakončoval z dobré pozice, jeho projektil kryje domácí Jack Campbell.

54:41
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, domácí celek stále prohrává o jednu branku, mnoho šancí k vidění není.

55:12
    25:32, tak vypadá statistika střel na branku, aktivnější je hostující celek.

55:45
    Domácí celek nyní dokázal vyrovnat a pomohla mu k tomu nedůslednost obrany Chicaga. Ta nedokázala kotouč odehrát, a tak mohl v pohodě poslat puk pod horní tyčku MICHAEL AMADIO. Asistence: Kyle Clifford a Trevor Lewis.
    55:45 Michael AMADIO - 2:2

57:00
    Kings se pokouší zápas otočit, nastěhovali se do třetiny soupeře, kde kombinují.

57:20
    Jack Campbell raději přerušuje hru. Vhazovat se bude před jeho brankou.

58:05
    Erik Gustafsson vedl hostující akci, ale do výraznější šance se tento hráč nedostal. Obrana ho nenechala vypálit.

58:26
    Patrick Kane to vzal na sebe, jeho projektil končí vysoko nad brankou.

58:50
    Jack Campbell zastavil další střelu hostujícího celku.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině.

59:40
    Podle všeho uvidíme prodloužení.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:01

60:23
    Patrick Kane se dostal do útočného pásma, jeho rána však nebyla přesná. Následně raději přerušil domácí brankář hru.

61:16
    Jeff Carter a Tyler Toffoli vedli útočnou akci svého celku, na branku ale nevypálili.

61:42
    Patrick Kane z bezprostřední blízkosti brankáře neprostřelil.

62:00
    Jonathan Toews přišel o puk, a tak mohou hrát domácí, Drew Doughty nevypálil.

62:18
    Další hostující rána končí mimo.

63:27
    Mnoho šancí momentálně k vidění není.

63:37
    Alec Martinez vedl akci domácích, zakončit nedokázal.

64:25
    Jeff Carter dobře zakončil, brankář byl připravený.

64:29
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Jonathan Toews – 2 min., držení).

64:48
    Přesilovka proměnění, domácí celek tento zápas vyhraje. Tvrdou ránou od modro čáry se prosazuje DREW DOUGHTY. Asistence: Anže Kopitar, Tyler Toffoli.
    64:48 Drew DOUGHTY - 3:2

Dvakrát v tomto zápase vedl hostující celek, ale je z toho jen bod. Alex DeBrincat se prosadil jako první, pak srovnal Austin Wagner. Ve třetí třetině poslal hosty do vedení Erik Gustafsson. Za Kings srovnal Michael Amadio, 12 sekund před koncem prodloužení rozhodl Drew Doughty.

1. Drew Doughty (LAK) 1+0
    2. Patrick Kane (CHI) 0+1
    3. Austin Wagner (LAK) 1+0

Československá stopa v utkání:
    David Kämpf (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 03:35 (07:22:32)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 37. Wagner (J. Carter, Roy), 56. Amadio (Clifford, Lewis), 65. Doughty (Kopitar, Toffoli) – 22. DeBrincat (P. Kane, Anisimov), 44. E. Gustafsson (Keith, Krüger)

Los Angeles Kings: J. Campbell (Quick) – Forbort, Doughty, Martinez, Roy, MacDermid, LaDue – Iafallo, Kopitar, D. Brown – Grundström, Kempe, Toffoli – Clifford, J. Carter, Lewis – Wagner, Amadio, Brodzinski.

Rozhodčí: Pollock, Dwyer – Mach, Gibbons

Diváci: 18.230