Winnipeg – Montreal 1:3 (kon.) | Tampa – Washington 3:6 (kon.) | New Jersey – St. Louis 2:3 (po pr.)
NY Islanders – Buffalo 5:1 (kon.) | Ottawa – Toronto 4:2 (kon.) | Nashville – Columbus 2:5 (kon.)
San Jose – Vegas 4:3 (po pr.) | Vancouver – Dallas 3:2 (1:0 po s.n.) | Edmonton – Anaheim 1:5 (kon.)
Los Angeles – Chicago 3:2 (po pr.) | Philadelphia – NY Rangers 0:3 (kon.) | Arizona – Minnesota 4:0 (kon.)

Dominik Simon (PIT) 0+1, 1 střela, čas na ledě 14:36

Garrett Wilson, Matt Cullen a Patric Hörnqvist poslali v průběhu zápasu domácí celek do tříbrankového vedení. Krátce po polovině třetí třetiny snížil hostující Jaccob Slavin v přesilovce, ale ani přes dlouhou hru bez brankáře nedokázala ve třetí třetině střelecky aktivnější Carolina zápas výrazněji zdramatizovat. Body berou domácí.

59:34
    Icing znamená, že se bude vhazovat před brankou domácích. Následně Sebastian Aho minul.

59:27
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Dougie Hamilton – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Brian Dumoulin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

59:10
    Jaccob Slavin zakončoval od modré čáry, jeho ránu vyrazil brankář.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry.

58:33
    Momentálně mnoho šancí k vidění není. Kotouč mají hosté. Matt Murray kryje další projektil, tentokrát zakončoval Jaccob Slavin.

58:10
    Z pohledu Caroliny čas velmi rychle ubíhá. Justin Williams byl aktivní před brankou, přinutil brankáře k zákroku. Hra je přerušená.

57:41
    Micheal Ferland z bezprostřední blízkosti dvakrát zakončoval. Jeho pokusy zastavil domácí brankář. Následně jeho spoluhráči dokázali vyhodit.

57:10
    Hurricanes to zkouší v šesti.

56:50
    Teuvo Teräväinen si pokoušel najít prostor před brankou, obrana domácích ho odtlačila do rohu hrací plochy.

56:25
    Penguins hrají závěr zápasu takticky velmi dobře, sice inkasovali branku, ale další šance soupeři neumožňují.

56:00
    Probíhají poslední čtyři minuty hry ve třetí třetině. Domácí celek má na ledě formaci s Dominikem Simonem.

55:43
    Hra je přerušená, hostující celek se dostal do postavení mimo hru. Komerční přestávka.

55:30
    Sidney Crosby se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje se spoluhráči.

54:45
    Hurricanes už jsou střelecky aktivnější, v tomto ohledu vedou 30:27, jenže na góly prohrávají.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 11. G. Wilson (Cullen, A. Johnson), 19. Cullen (A. Johnson, Dumoulin), 41. Hörnqvist (Simon, Bjugstad) – 53. Slavin (Svečnikov, Ferland)

Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Määttä, Dumoulin, J. Johnson, J. Schultz, M. Pettersson, Gudbranson – Guentzel, Crosby, Rust – McCann, Blueger, Kessel – Simon, Bjugstad, Hörnqvist – A. Johnson, Cullen, G. Wilson.
    Carolina Hurricanes: McElhinney (Mrázek) – Slavin, D. Hamilton, Pesce, Faulk, de Haan, T. van Riemsdyk – Niederreiter, Aho, Williams – Svečnikov, J. Staal, T. Teräväinen – Ferland, Wallmark, Martinook – B. McGinn, McKegg, Foegele.

Rozhodčí: Sutherland, McIsaac – Nansen, Barton

Diváci: 18.616