Arizona – Minnesota 4:0 (kon.) | Pittsburgh – Carolina 3:1 (kon.) | Buffalo – Columbus 0:4 (kon.)
Detroit – Boston 6:3 (kon.) | San Jose – Calgary 3:5 (kon.)
po s.n. (1:2)
HC Škoda Plzeň
2:3 (0:0, 0:0, 2:2 - 0:0) Stav série: 1:2
HC Sparta Praha
Pondělí 01.04.2019, 17:00 • Home Monitoring Aréna • Play-off DHL extraligy juniorů • Semifinále

To je ode mě pro tuhle sezónu z juniorské sezóny vše, s přáním hezkého zbytku pondělního večera se s Vámi loučím a u příští sezóny se opět budu těšit. Na shledanou. (19:33:13)

HC Škoda Plzeň končí na třetím místě a hráči si nyní přebírají bronzové medaile.

Sparta Praha se může těšit na finále proti třineckým Ocelářům.

Je dobojováno. Po urputném boji se nakonec raduje Sparta, která vstřelila v nájezdech o jednu branku více. Plzeňským hokejistům patří za letošní sezónu velké poděkování. Zcela zaslouženě jsou nyní plzeňským publikem odměněni velký potleskem ve stoje.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Sparta Praha.
    Do finále DHL extraligy se podívá pražská Sparta. Vítěznou branku si připisuje ONDŘEJ PŠENIČKA.

5. série
    1:2
    Jakub Procházka bekhendovým blafákem neuspěl a je rozhodnuto.

4. série
    1:2
    Ondřej Pšenička pověsil puk pod víko.

4. série
    1:1
    Marek Princl trefil jen levý beton Škorpíka.

1:1
    Sebastián Malát střelou na pravou stranu neuspěl.

1. série
    1:1
    Patrik Prymula střelou mezi betony vyrovnává.

1. série
    1:0
    Josef Roubal parádním blafákem proměňuje.

Samostatné nájezdy začínají.

V prodloužení jsme se branky nedočkaly a tak o postupujícím týmu do finále rozhodnou samostatné nájezdy.

70:00
    Prodloužení skončilo.

69:49
    Škorpík drží puk ve své výstroji. Poslední buly před brankáře Sparty je před námi.

69:23
    Puk za brankou Koláře drží plzeňští hráči, kteří si připravují zřejmě poslední útok.

69:01
    Před námi je poslední minuta prodloužení.

68:18
    Matěj Kolda hledal mezeru mezi betony. Bohužel pro domácího hráče, nenašel.

67:53
    Spartě odpískaná přihrávka rukou. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

67:04
    David Vitouch se probil až před Koláře, plzeňský brankář se vyznamenal zákrokem vyrážečkou.

66:16
    Už dlouho se hraje bez přerušení. Hra se přelévá ze strany na stranu. Každá střela může nyní rozhodnout.

65:36
    Marek Princl už si připravoval kotouč ke střele, ale ten mu na poslední chvíli odebrala hostující obrana.

64:52
    Pšenička hledal před branou Schwambergera, ten se kotouče ale už nedotkl.

63:55
    Plzeňský útočník se nakonec dostal ke střele od modré, ale střela neměla gólové parametry.

63:29
    Petr Eret bojuje za bránou, ale má proti sobě dvojnásobnou přesilu.

62:32
    Sparta drží Plzeň ve své třetině. Nebezpečně pálil od modré Poizl, plzeňský brankář vyrazil betonem.

61:43
    Bláha nabil na pravý kruh, kde byl připraven se střelou Schwamberger, Kolářovy betony sklaply včas.

61:15
    Pšenička střílel přes obránce, ale Kolář si jeho střelu pohlídal.

60:21
    Vitouch padá v útočném pásmu, ale rozhodčí nevylučuje.

60:01

Šedesát minut hry a my stále nemáme vítěze. Třetí třetina už byla bohatá na branky, padly celkem čtyři, z toho dvě do každé sítě. Plzeň dvakrát vedla, ale Sparta vždy dokázala skóre dorovnat. Podruhé dokonce v risku bez brankáře. Po krátké přestávce bude následovat desetiminutové prodloužení.

60:00

59:39
    Puk za brankou Koláře. Vypadá to, že se pomalu můžeme těšit na prodloužení.

58:59
    Sparta právě vstřelila branku!
    Hostům se risk bez brankáře vyplatil. Po střele od modré čáry se puk odrazil k volnému TOMÁŠI SCHWAMBERGEROVI, který střelou do prázdné brány zachraňuje Spartu v boji o finále. Asistence: Ondřej Pšenička, Lukáš Rousek.

58:47
    Rána Pšeničky míří vedle brány.

58:25
    Jan Slanina vybojoval puk a poslal ho alespoň do středního pásma.

Sparta v šesti hráčích!

58:02
    Oddechový čas pro hosty.

57:48
    František Gajdoš poslal puk jen do obránce Plzně. Následně je pískáno zakázané uvolnění.

56:50
    Jan Matiášek poslal puk jen tak, aby to nebyl icing. To domácím nyní bohatě stačí.

56:27
    Puk na plzeňské střídačce. Vhazovat se bude v obranné pásmu Škodovky.

56:11
    Domácí v plném počtu. Tato přesilová hra se hostům moc nepovedla.

55:36
    Adam Šilhán podržel puk a ušetřil cenné vteřinky.

55:12
    Rousek nepovedenou přihrávkou opět vyhání své mužstvo z útočného pásma.

54:52
    To až teď. Jenomže hosté rychle spěchají zpět do pásma.

54:35
    Domácí měli puk na svých hokejkách, ale vyhodit se jim nepodařilo.

54:11
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Roubal – 2 min., podrážení).

53:38
    Jakub Prchal měl před sebou plno prostoru, ale při své střele zlomil hůl a rána tak nedostala takovou razanci, jak by si sám hráč přál.

53:03
    Další snaha indiánů je zastavena ofsajdem.

52:41
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Škodovka se bere po půlminutě zpět ztracené vedení! PETR ERET vlétl do útočného pásma a střelou přes obránce poslal puk přesně pod víko. Bez asistence.

52:11
    V Plzni máme vyrovnáno. K puku se dostal LUKÁŠ ROUSEK a z mezikruží ho poslal nechytatelně do levého horního rohu Kolářovy brány. Asistence: Patrik Prymula, Marek Bláha.

51:48
    Zakázané uvolnění domácí týmu.

51:36
    Vojtěch Kropáček nevymýšlel nic složitého a puk poslal na Koláře, ten vše viděl a puk si našel ve své lapačce.

50:39
    I Škodovka nezapomíná útočit, dobrou půl minutu držela Spartu v jejich obranné třetině.

49:37
    Jen to zašumělo. Tomáš Schwamberger svou střelu ukryl za obránce, ale puk skončil mimo bránu.

49:08
    Na domácí straně se pokoušel zahrozit Adamec, ale přes dva bránící hráče se nedostal.

48:43
    Hosté vrhají všechny síly do útoku, plzeňská obrana zatím odolává.

47:04
    Petr Eret čekal zaparkovaný před brankou na teč, puk ovšem k němu nedoletěl.

46:26
    Hosté se snažili o rychlou odpověď, konkrétně metr za modrou napřáhl Prymula, ale svou ranou trefil jen obránce clonícího před ním.

45:40
    Konečně jsme se dočkali prvního gólu a k velké radosti zaplněné Home Monitoring Arény ho střílí plzeňská Škodovka. Sebastián Malát od pravého mantinelu našel najetého JANA SLANINU, který trefil přesně mezi betony. Asistence: Sebastián Malát.

45:21
    Ondřej Pšenička si vybruslil zpoza brány, ale Koláře střelou na bližší tyč nepřekonal.

44:49
    Roubal hledal před brankou Ereta, puk ovšem poslal do míst, kde stáhli jen hráči Sparty.

43:36
    Velkou šanci měl Sebastián Malát, ten se dostal do úniku, ale Škorpíka bekhendovou kličkou nepřekonal. Domácí útočník se teď sám na sebe zlobí.

43:18

42:51
    Gajdoš neudržel puk na modré čáře a domácí si tak mohou na pár vteřin oddychnout.

42:18
    A do třetice. Plzeň se zatím v poklidu brání.

42:05
    A opět černá guma až u Škorpíka.

41:50
    Domácí vyhazují přes všechny čáry.

41:43
    Patrik Prymula zcela sám před Kolářem, ale zařízení vůbec netrefil.

41:18
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (K. Kolář – 2 min., podrážení). Trest odpyká Slanina.

40:40
    Pika nahodil kotouč za branku Koláře, tam si ho pod svá bedra vzali hráči Škodovky.

40:01

Čtyřicet minut hry je za námi a my stále čekáme na úvodní zásah dnešního utkání. Stále je k vidění stejná hra jak v první periodě. Nikdo se za každou cenu nechce dopustit osudové chyby, po které by se mohlo rozhodnout. Domácí měli ve druhé části 43 vteřin dlouhou přesilovou hru pět na tři, ale s tu doslova promrhali.

Poslední dvacetiminutovka začne přibližně v 18:31.

40:00

39:25
    Petr Eret si vybruslil od pravého mantinelu až na kruh, odkud vypálil po ledě, ale mimo.

39:08
    Ondřej Havlín čekal na útočné modré, ale samostatný únik mu překazil sklepnutím kotouče Albert Šiller.

38:17
    Tomáš Schwamberger vtrhl do útočného pásma, ale domácí obrana do dokázala pokrýt. Hostující útočník nakonec pokazil i přihrávku a puku se zmocnili domácí indiáni.

37:38
    Marek Bláha udržel puk na modré, z nouze ho poslal na bránu, tu ovšem o velký kus netrefil.

36:39
    Josef Roubal místo střely ještě oslovil na levém kruhu Maláka, ten ovšem vypálil jen slabě.

36:14

35:50
    Jan Matiášek dostal puk ideálně proti hokejce, ale ranou z první ho poslal vysoko nad branku.

35:25
    Marek Princl vyplaval zcela sám u pravé tyče, ale z téměř nulového úhlu neměl moc šanci brankáře překonat.

35:02
    Hosté se mírně oddechli, už jsou ve čtyřech a navíc rozhodčí píská postavení útočícího hráče v brankovišti.

34:40
    Ránu Lokajíčka Škorpík vyrazil.

43 vteřin přesilové hry pět na tři.

34:14
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Pika – 2 min., zlomená hůl / hraní).

34:04
    Petr Eret vypálil ránu z první, ale Škorpík skvěle zasáhl.

33:25
    Plzeňští se nemohou usadit v pásmu, hosté vyvážejí kotouč.

32:57
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Vitouch – 2 min., držení).

32:08
    Obrovská šance Sparty. Lukáš Rousek vybojoval puk, ten následně předal před bránu Tomáši Schwambergerovi, který se neunáhlil střelou a ještě našel na druhé straně volného Havlína, hostující obránce ale branku přestřelil.

31:25

31:23
    Ránu Piky dokázal zblokovat Petr Eret.

30:58
    Patrik Prymula dostal ideální přihrávku na hokejku, ale z bezprostřední blízkosti prostor mezi třemi tyčemi netrefil.

30:35
    Opět se puku rychle zmocnili hráči Plzně a posílají ho zpět na opačný kout hřiště.

30:09
    Puk až za Škorpíkem.

30:01
    Polovina utkání je minulostí a my máme stále na ukazateli bezbrankový stav.

29:35
    Matěj Kolda dobrým napadáním donutil hosty k chybě a puk je ve středním pásmu.

29:25
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Roubal – 2 min., nedovolené bránění).

28:27
    Táhlou střelu vyslal z osy hřiště Jakub Procházka, ale základ je trefit bránu, což se domácímu útočníkovi nepovedlo.

27:10
    Marek Princl s Václavem Adamcem vjeli do pásma, po rychlém předání vypálil Adamec, ale horní růžek netrefil.

26:56
    Ofsajd indiánů.

26:14

25:50
    Na druhé straně velká šance Petra Ereta, ten se efektní kličkou zbavil obránce, ale v tváří tvář brankáře Škorpíka nepřekonal. Nebo vlastně překonal, ale místo puku v bráně samotný hráč.

25:06
    Hosté mohli otevřít skóre ve vlastním oslabení. Tomáš Schwamberger ujel po pravé straně, na vrcholu kruhu napřáhl až ke stropu haly, ale Kolář dokázal proti jeho střele zasáhnout betonem.

24:55
    Postavení útočícího hráče v brankovišti vyhání domácí z útočného pásma.

24:27
    Sparta se dostala do útočného pásma a následně tam získala i vhazování.

24:14
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Havlín – 2 min., nedovolené bránění).

24:02
    Velké šance domácího týmu. Po střele Roubala puk dorážel z bezprostřední blízkosti Eret, ale Škorpík podržel svůj tým.

24:00
    Ani hosté se nevyhnuli špatné přihrávce. Hlasatel Jan Korvas zahlásil zakázané uvolnění.

23:44
    Josef Roubal si vybruslil zpoza brány až před Škorpíka, ten ho ovšem skvělým zákrokem vychytal. To byla velká šance na první branku.

23:04
    Ondřej Pšenička vypálil švihem od modré, puk se poté odrazil od jednoho z hráčů těsně vedle brány. Kolář by tentokrát byl bez šance.

22:56
    Filip Kovařík svou přihrávkou nikoho nenašel a tak se po zakázaném uvolnění bude vhazovat před brankou Koláře.

22:12
    Domácí mají zatím pomalejší rozjezd na začátku třetiny, pomalu se nemůžou hráči dostat ani do pásma. Další jejich snaha byla zastavena ofsajdem.

20:59
    Domácí zaváhali v obranném pásmu, k puku se dostal zadarmo hostující David Vitouch, který z mezikruží trestně minul bránu.

20:01

Je za námi úvodní třetina, která branku bohužel nenabídla. K vidění byl po většinu času opatrný hokej, ale ani o šance nebyla nouze. Dvě velké šance měl Ondřej Pšenička, ale skvělými zákroky ho vychytal domácí Kolář. V dalším průběhu hry se tak jistě máme nač těšit.

Druhá třetina začne přibližně v 17:45.

20:00

19:27
    Sparta je v závěru třetiny lepším mužstvem, ale hostující hráči si zatím lámou zuby na bezchybného Koláře.

18:53
    Další série skvělých zákroků Koláře. Ondřej Pšenička už měl na hokejce vedoucí branku, ale brankář Škodovky reflexně zasáhl betonem, hostující hráč si na něj nepřišel ani z následné dorážky.

17:50
    Hra se v závěru třetiny přelívá ze strany na stranu, ale gólmani jsou zatím v klidu.

16:30
    Václav Adamec se krátce za modrou rozhodl o rychlou střelou zápěstím, ta ovšem skončila vedle levé tyče.

15:47
    Další slušná šance Sparty. Jakub Konečný měl plno prostoru mezi kruhy, ale svou ránu poslal vedle.

15:04
    Po přihrávce Lokajíčka střílel z první z osy hřiště Jan Matiášek, hostující brankář zakročil levým betonem.

14:15
    Fantastický zákrok Kristiána Koláře! Ondřej Pšenička si zpracoval přihrávku mezi kruhy, na sparťanského hráče už zívala poloodkrytá brána, ale skvěle se stačil přemístit domácí brankář, kteří za tento zákrok zaslouží absolutorium.

13:20
    Jakub Prchal se snažil rozehrát puk ve středním pásmu, ale aby založil plnohodnotnou akci, musel by svou hokejkou trefil puk stojící před ním.

12:57
    Nepřesná rozehrávka Škodovky značí jediné – zakázané uvolnění.

12:38
    Lukáš Rousek získal od spoluhráče puk na modré čáře, chvilku na to si dovolil kličku proti obránci, ale střela na Koláře už neměla gólové parametry.

11:57
    I hned po buly pálil opět Malát, ale mezírku mezi betony nenašel.

11:39
    Jan Slanina se pokusil o drzou stahovačku, ta ovšem úspěšná nebyla. Nicméně hra pokračovala, puk zpět získali na hokejky domácí a Sebastián Malát nebezpečně vypálil z vrcholu levého kruhu.

10:55
    Daniel Malák teď tvrdě narazil u střídačky hostů, tam si na něj počkal Tomáš Schwamberger, který dovoleným způsobem získal puk na svou hokejku.

10:25
    Krátce po sobě vystřelili hosté tři rány, ale všechny byly zablokované domácí obranou.

10:01
    Máme za sebou první polovinu úvodní periodu, zatím sledujeme opatrnou hru od obou týmu. Na všech hráčích je vidět, že se dnes hraje o hodně.

09:19
    Václav Adamec přebral puk ve středním pásmu, ale po přechodu do pásma útočného o něj rychle přišel.

08:51
    Další snaha Sparty o byl zmařena čárovým rozhodčím – ofsajd.

07:47
    Hosté se usadili v útočném pásmu soupeře, ale puk byl po většinu času u mantinelu, kde byl o něj sváděn tuhý boj. Sparta ze svého zámku vystřelit nedokázala.

06:48
    Po ráně Prchala se pokoušel z mezikruží dorážet Patrik Prymula, ale skrz hráz těl před ním ho nedostal.

06:08
    Marek Princl sprintoval za kotoučem, u něhož byl nakonec jako první, ale přes hokejku soupeře ho neprotlačil na najíždějícího spoluhráče.

05:41

05:30
    Na druhé straně se do puku tvrdě opřel František Gajdoš, ale puk po jeho ráně branku přeletěl.

05:12
    Plzeň mohla udeřit ve vlastním oslabení, ale Petr Eret svou střelu namířil jen do připraveného Škorpíka.

04:45
    Josef Roubal získal puk ve svém pásmu, měl plno času i prostoru si ho zpracovat a pak ho poslal v poklidu za brankáře Sparty.

03:56
    Od pravého mantinelu pálil Ondřej Pšenička, po jehož ráně Kolářovi vypadl puk, ale naštěstí jako první u něj byli domácí hokejisté, kteří ho okamžitě poslali pryč ze své třetiny.

03:41
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Malák – 2 min., hákování).

03:28
    Hosté zamkli domácí ve své třetině a dvakrát nebezpečně vypálili na Koláře.

02:28

02:20
    Marek Princl střelou trefil jen obránce Sparty, jenom že puk se odrazil ideálně k Albertu Šillerovi, který prověřil pozornost brankáře Sparty.

01:52
    Petr Eret napřáhl na pravém kruhu, dělovkou vyprášil jen beton brankáře Škorpíka.

01:21
    Malát zavezl puk do útočného pásma, ten rozehrál na obránce Šillera, který nepřesnou přihrávkou opět vyhání domácí tým do střední pásma.

00:52
    Sparta se první vteřiny oslabení v pohodě brání, má puk na svých hokejkách.

00:28
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Klimo – 2 min. + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení).

00:10
    Jako první vlétl do útočného pásma domácí Petr Eret, ale rychlou střelou trefil jen nohy obránce.

00:01

Za velkého potlesku jsou přivítání jako první na ledové ploše domácí indiáni, hostující Spartu čekal bouřlivý pískot.

Do začátku zápasu zbývá zhruba pět minut a napětí na plzeňském stadionu by se dalo kráje, všichni jsou plný očekávání.

HC Škoda Plzeň: K. Kolář (Beran) – Kovářík, Lokajíček (A), Šilhán, Kremláček, Šiller, Malák – Roubal, F. Kolář, Balín, Kolda (C), Slanina, Matiášek, Adamec, Rohla, Malát, Procházka, Eret, Princl (A)

HC Sparta Praha: Mičán (Škorpík) – Klodner, Poizl, Bláha, Pika (A), Havlín, Prchal, Gajdoš – Prymula, Klimo, Schwamberger (C), Rousek, Slavíček, Pšenička, Konečný, Kropáček, Arnošt, Čech (A), Vitouch

Rozhodčí: Horák, Petružálek – Klouček, Komárek.
    Rána Sebastiána Maláta z 59. minuty, která včera znamena vyrovnání stav série na 1:1.

Krásné pondělní odpoledne z Plzně!

Vítám všechny hokejové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na pondělní den dopřát trochu juniorského hokeje. Od pěti hodin se totiž v plzeňské Home Monitoring Aréně hraje rozhodující třetí utkání semifinále play-off DHL extraligy. V něm domácí HC Škoda Plzeň vyzve tým Spartu Praha.

Domácí Škodovka se mezi čtyři nejlepší celky dostala přes valašský Vsetín. Ten vzdoroval jak mohl, série dospěla až do závěrečného pátého zápasu, které zvládla lépe Plzeň, když zvítězila 2:0. Sparta dostala ve čtvrtfinále severočeský Liberec. Pražané udělali velký kus k postupu již v prvním utkání, které zvládli. Do hlavního města se jelo za stavu 1:1, ale Sparta své obě domácí utkání vyhrála a tím si zajistila vstupenku do semifinále.

První utkání mezi dnešními soupeři se hrálo v holešovické Tipsport Aréně. Hosté se dostali v první třetině do vedení, ale Sparta skóre dokázala brzy přehoupnout na svou stranu. Nicméně Plzeň nesložila zbraně a utkání muselo za stavu 3:3 do prodloužení. To nakonec trvalo jen necelé tři minuty. Puk si vzal František Gajdoš a přesnou střelou rozhodl o prvním bodu pro Spartu.

Druhé měření bylo na programu včera v plzeňské aréně. Po čtyřiceti minutách svítil na ukazateli stav 2:0 pro indiány, jenom že Sparta v poslední třetina přepnula na vyšší level a skóre dokázala dorovnat. Nicméně na vítězství to nestačilo, minutu před koncem si vzal puk ve středním pásmu Sebastián Malát, který nakonec zakončil přesně do horního rohu, čímž sérii poslal do rozhodujícího třetího utkání.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné odpoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jakub Štěrba

Branky a nahrávky: 46. Slanina (Malát), 53. Eret – 53. Rousek (Prymula, Bláha), 59. Schwamberger (Pšenička, Rousek), rozh. náj. Pšenička