HK Nitra
Pondělí 01.04.2019, 18:00Tipsport Liga (SR) play-off • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím všechny příznivce hokeje. Slovenská Tipsport Liga má na programu pokračování play-off. V semifinále nás čeká duel, ve kterém Zvolen narazí na Nitru.

Domácí hokejisté šli do vyřazovacích bojů ze druhé pozice, soupeř skončil na třetí příčce. Rozdíl mezi oběma byl jednobodový. Obrovskou vyrovnanost této série potvrzuje fakt, že po čtyřech odehraných zápasech je skóre vyrovnané (2:2).

Zvolen hrál první dva zápasy doma. Nejprve padl 2:4, následně zvítězil 3:2 po prodloužení. Série se přesunula do Nitry, která 3:1 zvítězila, ovšem o den později naopak 1:2 padla. I dnes se dá očekávat obrovský boj. Kdo nakonec bude šťastnější a vybojuje první mečbol? Sledujte náš online přenos a určitě se to dozvíte!

HKM Zvolen: Skapski (Tomek) – Pöyhönen, Fraser, Roman, Ulrych, Růžička, Hraško (A), Drgoň, Pufahl – Vandas, Kytnár (A), Handlovský – Zuzin, Mich. Chovan (C), Obdržálek – Mitchell, S. Petráš, Kelemen – Šišovský, Holovič, Andrisík

HK Nitra: Hanuljak (Šimboch) – Mezei (C), McCormack, Pupák (A), Korím, Rais, Versteeg, Morrison, Minárik – Kerbashian, Slovák (A), Hrušík – Scheidl, Šiška, Lantoši – Buček, Bortňák, Rapáč – Pätoprstý, Čaládi, Fominykh

Rozhodčí: Orolín, Jonák – Tvrdoň, Stanzel.

00:01

00:32
    Úvodní buly patřilo domácím hokejistům. O malou chvílí později se do ofsajdu dostal Kelemen, hra se stěhuje před Skapskiho.

00:45
    V dobré střelecké pozici se ocitl Lantoši. Domácí brankář puk vyráží a připisuje si první úspěšný zákrok!

01:15
    Na druhé straně se do výborné šance dostali i domácí. K puku se jako první dostal Zuzin, ovšem jeho nadějný pokus směřoval vedle branky!

02:31
    Domácí hráči drží kotouč v útočném pásmu, ovšem do zakončení se v těchto chvílích nedostávají

03:41
    Dobrou přihrávku dostal Kelemen. Toho zradilo zpracování, z celé situace tak nakonec nic nebylo.

04:46
    Šiška bojoval o puk za domácí brankou. Vzápětí vybízel Bučka, s jehož tečovaným pokusem si poradil brankář Skapski!

05:02
    Chovan se snažil něco vymyslet, ale nakonec přišel o puk. Úvodních pět minut tohoto utkání je za námi.

06:07
    Hosté se radují z vedoucí branky! Fominykh dal gól, ale hlavní rozhodčí signalizuje, že to bylo vysokou holí. Ještě si půjde zatelefonovat!

06:07
    Branka nakonec skutečně neplatí!

07:07
    Zvolen se dostal pod tlak. Fraser musel vyhodit přes všechny čáry, rozhodčí píská zakázané uvolnění, hra je přerušena.

07:42
    Nitra právě vstřelila branku!
    Hosté se dostali do přečíslení, BRANISLAV RAPÁČ to vzal na sebe a zakončoval přesně k tyčí. Nitra se na konci osmé minuty ujímá vedení! Asistence: Matúš Rais a Samuel Buček.

08:12
    Na tahu jsou domácí, kteří prohrávají o jednu branku. Hra je přerušena, následovat bude reklamní přestávka.

09:35
    Kelemen je zatím nejaktivnějším hráčem dosavadního průběhu. Nyní se dostal ke střele, hostující brankář byl pozorný.

10:28
    Domácí hráči teď mají slušný tlak a jsou nebezpeční. Hraško se ocitl v dobré pozici, branku soupeře přestřelil!

11:28
    Hosté se po delší době osvobodil a můžou vystřídat. Běží dvanáctá minuta utkání, Nitra má stále lehce navrch.

11:58
    Hanuljak neudržel puk a nechybělo mnoho, aby se k dorážce dostal Kytnár. Naštěstí pro hosty se tak nestalo, skóre se nemění!

12:25
    Vyloučení v týmu HKM Zvolen (Kelemen – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HK Nitra (Scheidl – 2 min., hrubost).

13:30
    Od modré čáry to zkoušel Versteeg. Jeho pokus byl tečovaný, kotouč nakonec minul domácí branku!

14:25
    Oba celky v plném počtu.

15:06
    Výborná individuální práce Handlovského. Ten se dostal do pásma a zakončoval. Se sraženou střelou si poradil Hanuljak.

15:35
    Na buly byli úspěšnější hostující hokejisté. Ti se ale o malou chvílí dostali do postavení mimo hru.

16:04
    Obrana hostujícího celku je zatím pozorná, domácí hráči tak pouze nahrazují kotouče do útočné třetiny.

17:13
    Vyloučení v týmu HK Nitra (Korím – 2 min., podrážení).

17:50
    Zvolen mohl v přesilové hře srovnat! Rychlou kombinaci na jeden dotyk zakončoval Handlovský, ovšem Hanuljak byl připravený!

18:46
    Téměř polovina přesilovky je u konce, domácí se v této chvíli nemohou usadit v útočném pásmu.

19:11
    Zvolen se radoval z vyrovnávací branky, ta však nakonec neplatí! Mitchell přihrával před branku na Obdržálka, který puk usměrnil do sítě. Po konzultaci s videorozhodčím branka neplatí!

19:13

20:00

Úvodní dvacetiminutovka pátého semifinálového zápasu je za námi. Hned dvakrát muselo zasahovat video, které na obou stranách branku neuznalo. Jediný regulérní gól tak na konci osmé minuty vstřelil Rapáč, Nitra vede nejtěsnějším možným rozdílem.

Druhá třetina začne přibližně v 18:58.

20:01

20:33
    Úvodní buly druhé třetiny vyhráli domácí hráči. Ti jako první zahrozili, brankář Hanuljak ale zasahovat nemusel.

21:39
    Zpoza obránce zakončoval Zuzin. Jeho pokus mířil pouze doprostřed branky, hostující gólman si připisuje zákrok.

22:33
    Obrana domácího týmu úplně zapomněla na Rapáče, který mohl přidat svou druhou branku. Natlačil se před Skapskiho, ten ale vytáhl důležitý zákrok!

22:45
    Vyloučení v týmu HK Nitra (Mezei – 2 min., faul loktem).

23:10
    Vyloučení v týmu HKM Zvolen (Hraško – 2 min., napadení).

23:51
    Vyloučení v týmu HK Nitra (Čaládi – 2 min., podrážení).

24:40
    Hra se v úvodu druhé třetiny hodně kouskuje, k vidění je několik nedovolených zákroků na obou stranách, blíží se konec domácí přesilovky.

25:01
    Zvolen právě vstřelil branku!
    Mezi kruhy se ocitl ADAM DRGOŇ, který přesnou střelou potěšil domácí fanoušky a srovnal stav tohoto utkání! Opět následovala porada s videorozhodčím, gól nakonec platí, začínáme od začátku! Asistence: Milan Kytnár a Michal Chovan.

25:01
    Vyloučení v týmu HK Nitra (2 min., zdržování hry).

25:59
    Hostům se podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry. Nitra už hraje ve čtyřech, domácí přesilovka pokračuje.

26:31
    Ve výborné střelecké pozici se ocitl Kytnár. Na něj zívala prázdná branka, kterou domácí hráči minul!

27:01

28:15
    Zuzin přihrával na modrou čáru, Pufahl nahazoval před branku. Jeho nahození chyběla razance, snadná práce pro Hanuljaka.

29:50
    Na poslední chvíli zasáhla domácí obrana před Rapáčem, ten se do zakončení nakonec nedostal. U kotouče Mitchell.

30:01
    Vstupujeme do druhé poloviny tohoto utkání, domácí mají na svém kontě 21 střel. Hosté jich mají 11.

30:55
    Obdržálek naznačil střelu a přihrával Zuzinovi. Jeho první rána trefila obránce, napodruhé pak celou situaci nevyřešil nejlépe!

31:41
    Mitchell se prosadil před Morrisona, vzápětí zakončoval. Jeho střela mířila doprostřed branky, Hanuljak byl pozorný!

32:14
    Vandas našel Handlovského, který se pokoušel skórovat z bekhendové strany. Hostující gólman puk vyrazil betonem!

33:08
    Vyloučení v týmu HK Nitra (Versteeg – 2 min., hrubost).

33:54
    Hra je přerušena, což se nelíbí domácím příznivcům. Hlavní rozhodčí pískal postavení útočícího hráče v brankovišti.

34:20
    V posledních minutách sledujeme hodně opatrný zápas z obou stran. K vidění je navíc několik nepřesností.

35:42
    Nitra šla do přečíslení, Rapáč skvěle přihrával před branku, Mitchell ale lehl na led a předvedl výborný obranný zákrok.

36:39
    Nečekaná střela Kerbashiana od modré čáry. Brankář Skapski dokázal zasáhnout vyrážečkou.

37:37
    Bortňák se uvolnil, poté se natlačil před branku. Gólman Skapski byl připravený, podržel kotouč a přerušil hru.

38:02
    Vyloučení v týmu HKM Zvolen (Petráš – 2 min., podrážení).

39:31
    Domácí hokejisté hráli v pěti. Opět se bude vyloučovat na jejich straně, Nitra bude mít dvojnásobnou početní výhodu!

39:31
    Vyloučení v týmu HKM Zvolen (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Chovan.

39:31

39:59
    V úplném závěru se hosté dostali do zakončení! Rais vyslal dělovku od modré čáry, Skapski zasáhl opět vyrážečkou!

40:00

Prostřední část dnešního duelu je za námi. Domácí v ní dokázali srovnat, k vidění byl hodně opatrný hokej, hodně se vylučovalo. Třetí třetina slibuje pořádné drama, začne zhruba v 19:58.

40:01

40:44
    Domácí hrají ve čtyřech. Navíc se po necelé minutě dostali k puku a vyhodili přes všechny čáry.

41:04
    Handlovský se dostal i v oslabení do samostatného úniku, Hanuljak puk vyrazil betonem. U dorážky byl jako první Mitchell, ten minul branku!

41:31

42:42
    Zvolen do třetí části vstoupil výborně. Mitchell trefuje pouze brankovou konstrukci hostující svatyně!

44:06
    Vyloučení v týmu HK Nitra (Čaládi – 2 min., sekání).

44:35
    Faulem si pomohl Chovan. Podle všeho se ale bude vylučovat také na hostující straně za nafilmovaný pád.

44:35
    Vyloučení v týmu HKM Zvolen (Hraško – 2 min., nedovolené bránění).
    Vyloučení v týmu HK Nitra (Rais – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

45:27
    Výborně teď napadal Rapáč, který získal cenné vteřiny při svůj tým. Úvodních pět minut třetí části hry je za námi.

46:52
    Od modré čáry nahazoval Chovan, clonil Petráš. Ten se pokoušel o teč, k té se ale nakonec nedostal.

47:20
    Vyloučení v týmu HKM Zvolen (Ulrych – 5 min., vražení na hrazení).
    Vyloučení v týmu HKM Zvolen (Ulrych – osobní trest do konce utkání, vražení na hrazení).

47:20
    Pupák po předchozím zákroku opouští let za pomoci zdravotníků a směřuje rovnou do kabin.

48:10
    Úvodní minuta z dlouhé přesilovky je téměř u konce, Handlovský vyhodil kotouč přes všechny čáry.

48:45
    Hodně nepřehledná situace před hostující brankou, po které se nepřerušovalo. Na druhé straně se ke střele dostal GRAEME MCCORMACK, jehož pokus si do vlastní sítě nešťastně srazil Hraško!

48:52
    Vyloučení v týmu HKM Zvolen (Fraiser – 2 min., vysoká hůl).

49:31
    Hosté mají obrovskou příležitost na navýšení náskoku, hrají totiž ve dvojnásobné přesile!

50:05
    Autorem branky je KALE KERBASHIAN. Asistence: Samuel Buček.

50:52
    Hosté i nadále pokračují v početní výhodě. Ke střele se chystal Lantoši, tomu však pokus vůbec nesedl!

51:15
    Rozdíl ve skóre mohl být tříbrankový! Skapski sice ležel na zemi, i přesto ale dokázal úspěšně zakročit! Domácí gólman vytáhl bravurní zákrok!

Dnešní utkání sleduje 4100 diváků.

52:20

53:13
    Do konce třetí třetiny zbývá necelých sedm minut. Hosté dobře brání, Zvolen to bude mít nesmírně složité.

54:22
    Handlovský se s kotoučem dostal do útočné třetiny, ovšem neměl už síly a puk pouze nahodil za branku soupeře.

55:07
    Za Hanuljakem opět zvonila branková konstrukce! Střelecký pokus Hraška musel dnes už potřetí kontrolovat rozhodčí na videu.

56:26
    Hostující brankář moc neviděl, se střelou Zuzina si ale poradil. O malou chvílí později byla hra přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

56:59
    Zvolen nemá na co čekat, Skapski zamířil na střídačku, domácí hokejisté to zkouší v šesti!

57:14
    Kotouč se dostal mezi diváky. Následovat bude vhazování ve středním pásmu, Skapski se vrací do branky.

57:53
    Pufahl to zkoušel od modré čáry, hostující gólman přerušil hru. Následovala potyčka mezi Chovanem a Raisem.

57:53

58:02
    Skapski zůstal podle očekávání opět na střídačce a hosté to zkoušeli přes celé hřiště do prázdné branky, pískáno je zakázané uvolnění.

58:34
    Vyloučení v týmu HK Nitra (Pupák – 5 min., vražení na hrazení).
    Vyloučení v týmu HK Nitra (Pupák – osobní trest do konce utkání, vražení na hrazení).

58:47
    Domácí to zkouší v šesti proti čtyřem. Hraško na modré čáře přišel o kotouč a Zvolen musí začít ze středního pásma.

59:52
    Domácí celek v úplném závěru využívá přesilovku, víc už ale asi nestihne! Vandas našel LUKÁŠE HANDLOVSKÉHO, který přesnou střelou překonal Hanuljaka! Asistence: Michael Vandas.

Je dobojováno! Po druhé třetině platilo vyrovnané skóre, Zvolen měl k dispozici několik slibných příležitostí. Poté přišel petiminutový trest pro domácího hráče, Nitra v dlouhé přesilovce dvakrát udeřila. Domácí hokejisté sice osm vteřin před koncem zápasu snížili, ale na víc už to nestačilo.

Nitra se v této semifinálové sérii dostává do vedení 3:2 na zápasy a ve středu bude mít mečbol, navíc bude hrát doma!

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (21:03:59)

Štěpán Slovák

Branky a nahrávky: 26. Drgoň (Kytnár, Chovan), 60. Handlovský (Vandas) – 8. Rapáč (Rais, Buček), 49. McCormack, 51. Kerbashian (Buček)

Rozhodčí: Orolín, Jonák – Tvrdoň, Stanzel