Florida – Washington 5:3 (kon.) | New Jersey – NY Rangers 4:2 (kon.) | NY Islanders – Toronto 1:2 (kon.)
Ottawa – Tampa 2:5 (kon.) | St. Louis – Colorado 3:2 (1:0 po s.n.) | Chicago – Winnipeg 3:4 (po pr.)
Vegas – Edmonton 3:1 (kon.) | Los Angeles – Calgary 2:7 (kon.)
Los Angeles Kings
2:7 (2:2, 0:1, 0:4)
Calgary Flames
Úterý 02.04.2019, 04:00 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Děkuji Vám za pozornost, přeji příjemné úterní ráno! (07:01:40)

Trestné minuty: 2 – 6

Flames přidali třetí výhru v řadě, celkově zaznamenali 50. výhru v sezoně. Na svém kontě mají aktuálně 107 bodů. Kings padli ve třetím zápase z posledních čtyř.
    Konečný výsledek: Kings vs Flames 2:7

59:56
    Nic dalšího se už nestane.

59:17
    Po pasu od Jankowskiho zakončoval zleva Quine, Campbell se rychle přesunul a vyrazil pravým betonem.

57:10
    Kopitar a Brown se snažili něco vymyslet, avšak Rittich zasahovat nemusel.

56:27
    Cliffordova střela z levé strany byla zablokována, Carter se před bránou k dorážce nedostal.

55:03
    Čtyři minuty a 57 vteřin do konce třetí třetiny. Vhazuje se po pravé ruce Campbella, mezi hole Kempeho a Jankowskiho.

55:03
    Ve Staples Center právě probíhá poslední reklamní přestávka.

55:03
    Znovu velmi dobrý Campbell. Nyní se vytáhl proti střele Neala a dorážce Fantenberga.

54:19
    Kvalitní příležitost pro Quinea, Campbell předvedl skvělý zákrok.

54:01
    Střely na bránu: 24 – 26

53:47

53:22
    Välimäki střílel zprava bez přípravy, Campbell zapsal svůj první zákrok.

52:48
    Začala druhá minuta z trestu Browna, Calgary zatím bez střely na bránu.

51:47
    Carter a Ryan na vhazování po levé ruce Campbella.

51:47
    První přesilová hra Flames začne až po reklamní přestávce.

51:47
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Dustin Brown – 2 min., vysoká hůl).

51:18
    Domácí dvakrát vyhodili na zakázané uvolnění.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:55
    O osudu utkání je bezpochyby rozhodnuto. Velké množství fanoušků už také opustilo ochozy Staples Center.

50:27

50:27
    Hra přerušena pro hru vysokou holí. Proběhne reklamní přestávka.

49:50
    Pár okamžiků před polovinou třetí třetiny Flames vedou na hřišti Kings o pět gólů, 7:2.

48:45
    Střídání v týmu Los Angeles Kings: ze hřiště odchází Jonathan Quick, přichází Jack Campbell.
    48:45 Mark JANKOWSKI - 2:7

48:45
    Calgary právě vstřelilo branku!
    7:2! Po Doughtyho zaváhání při rozehrávce skóroval zprava bekhendem MARK JANKOWSKI. Asistence: Austin Czarnik, Alan Quine.
    48:30 Andrew MANGIAPANE - 2:6

48:30
    Flames přidávají šestý gól! Z levého kruhu pro vhazování Quicka překonal ANDREW MANGIAPANE. Asistence: Juuso Välimäki, Michael Stone.

48:24
    Stone pálil od modré, zprava, bez přípravy, avšak nepřesně.

47:32
    Roy to zkoušel od modré čáry, z pravé strany, Rittich pozorný.

46:47
    Králové se dostali do přečíslení 2 na 1. Carter to vzal na sebe, zprava ale Ritticha nepřekonal.

46:15
    Další zakázané uvolnění od kanadského týmu.

45:36
    Střely na bránu: 20 – 20

45:18
    Hokejisté Calgary se provinili icingem.

44:40
    Wagner mohl snížit na 3:5 z pohledu Kings, když vystřelil z otočky z mezikruží, Rittich však dával pozor.

44:20
    Quick vyrazil vyrážečkou pokus Neala ze středu útočného pásma do ochranné sítě.

43:58
    Také střela Cartera z pravé strany si cestu na Rittichovu bránu nenašla.

43:27
    Střelecký pokus Kopitara z levé strany byl zablokován Lindholmem vysoko nad, do ochranné sítě.
    42:33 Derek RYAN - 2:5

42:33
    5:2 pro Flames! Nahození Neala z levé strany před bránou za Quickova záda tečoval DEREK RYAN. Jeho druhý gól v dnešním zápase! Asistence: James Neal, Rasmus Andersson.

42:20
    Fantenbergova střela bez přípravy z levé strany, Quick puk vyráží betonem.

41:40
    Postavení mimo hru ze strany Flames.

40:55
    U střídaček došlo k postrkávání mezi Cliffordem a Hathawayem. Přidat se snažil ještě Lewis.
    40:13 James NEAL - 2:4

40:13
    Flames zkraje třetí třetiny odskakují do dvougólového vedení! Autorem gólu je JAMES NEAL, jenž těžil z dobré práce Jankowskiho. Nealova sedmá trefa v této sezoně! Asistence: Mark Jankowski.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:01

Obě mužstva se vrátila zpět na ledovou plochu Staples Center. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka bude zahájena za několik málo okamžiků!

Po 2. třetině: Kings vs Flames 2:3

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:56
    Ve druhé třetině se už nic dalšího nestane.

39:20
    Bennett zamířil ihned do šatny. Vhazuje se ve střední třetině, poblíž trestné lavice hostů.

39:20
    Hra je přerušena. Z ledu se velmi těžce sbírá po hitu od MacDermida Bennett.

39:01
    Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

38:58
    Pokus MacDermida z levé strany, Rittich kotouč vyráží.

38:06
    Prout od modré čáry přestřelil Quickovu svatyni.

37:05
    Dvě minuty a 55 vteřin do konce druhé třetiny. Na vhazování po levici Quicka se staví Kempe a Ryan.

37:05
    Quick má puk pod kontrolou, na řadu přihází další z reklamních přestávek.

36:46
    Flames vyhodili kotouč přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Hra se přesune do jejich obranné zóny.

35:25
    Plameny mají nyní možná trochu více ze hry. Podaří se jim odskočit do dvougólového vedení?

34:40
    Prudká střela Stonea od pravého mantinelu postrádala na přesnosti, Quick mohl zůstat v klidu.

34:06
    Cliffordův pokus od levého mantinelu, Rittich neměl problém kotouč vyrazit.

33:47
    Další zakázané uvolnění od Flames.

33:12
    Hostující hokejisté se provinili icingem. Vhazovat se tak za malý moment bude před Rittichem.

32:06
    Střely na bránu: 17 – 13

31:58
    Neal z úhlu, z levé strany, trefil pouze boční síť.

31:14
    Na opačné straně ledové plochy mířil zleva nepřesně Gaudreau.

30:57
    Nahození Roye z pravé strany Ritticha neohrozilo.

30:04
    Můžeme zase pokračovat. Carter a Lindholm v souboji na vhazování po pravici Ritticha.

30:04
    Rittich má touš ve své moci, je tu reklamní přestávka.

29:58
    Těsně před polovinou utkání Flames vedou na ledě Kings 3:2.

29:17
    Střelecký pokus MacDermida od modré, z levé strany, minul Rittichovu svatyni.

28:26
    Další icing v podání Calgary.

28:09
    Stone z pravé strany provětral Quickovu lapačku. Hra pokračuje.

27:11
    Čároví odpískali Plamenům zakázané uvolnění.
    26:46 Johnny GAUDREAU - 2:3

26:46
    Flames potřetí v zápase vedou! Z úhlu, zleva, se trefil velmi pěkně do pravého horního růžku JOHNNY GAUDREAU. Americký hokejista tak zaznamenal šestatřicátý gól v sezoně! Asistence: Sean Monahan.

26:05
    Konec reklamní přestávky. Vhazuje se po pravici Ritticha, mezi hole Kopitara a Monahana.

26:05
    Iafallo napřáhl ke střele na levé straně, trefil ale pouze střed brány, tudíž i Rittichovo náručí. Proběhne reklamní přestávka.

25:31
    Střely na bránu: 13 – 12

25:15

24:36
    Lindholm se při vlastním oslabení dostal do úniku, forhendovým blafákem ovšem neuspěl. Dobře se ještě nakonec stihl vrátit i Carter.

24:12
    Velmi dobrá šance pro Los Angeles! Grundström ani následně Kovalčuk z těsné blízkosti ale Ritticha nepřekonali.

23:15
    Třetí přesilovka pro Kings. Půjdou domácí dnes poprvé do vedení?

23:15
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Alan Quine – 2 min., držení).

22:23
    Vhazovalo se ve střední třetině, před střídačkou kanadského mužstva.

22:21
    Touš opustil hrací plochu, hra je tedy přerušena.

21:52
    Pokus Hathawaye z pravé strany zablokován soupeřem mimo Quickův dosah.

21:10
    Kylingtonova střela od modré čáry, z levé strany, Quick kotouč vyráží před sebe.

20:17
    Hned po 17 vteřinách od levého mantinelu vystřelil Iafallo, Rittich připraven.

20:01

Hokejisté Los Angeles a Calgary se vrátili na led Staples Center. Druhá část odstartuje za malou chvíli.

Po 1. třetině: Kings vs Flames 2:2

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:56
    Los Angeles v postavení mimo hru. Necelé čtyři vteřiny do konce první třetiny.
    19:20 Dustin BROWN - 2:2

19:20
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Kings v poslední minutě první třetiny srovnávají na 2:2! Velmi pohlednou kombinaci zakončoval z levé strany do prázdné brány DUSTIN BROWN. Pro Američana dvaadvacátá trefa v letošní sezoně! Asistence: Drew Doughty, Anže Kopitar.

19:01
    Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

18:51

18:10
    Králové se drží v útočném pásmu, jejich střely ovšem postrádají přesnost.

17:52
    Začíná druhá minuta z trestu Jankowskiho. Rittich zatím bez zákroku.

16:51
    Druhá početní převaha pro Kings. Vhazuje se po levé ruce Ritticha.

16:51
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Mark Jankowski – 2 min., podrážení).

14:43
    Pět minut a 17 vteřin do konce první třetiny. Kopitar a Czarnik na vhazování po levici Quicka.

14:43
    Quick zastavil střelecký pokus Monahana z pravé strany, na řadu přichází v pořadí třetí reklamní přestávka.
    14:09 Sam BENNETT - 1:2

14:09
    Flames si berou vedení rychle zpět! Velmi šťastnou trefu si na své konto připisuje SAM BENNETT. Pro čtyřku draftu 2014 třináctý gól v sezoně 2018/2019! Asistence: Mark Jankowski.

13:49
    Puk si to namířil do ochozů Staples Center. Následovat by mělo vhazování ve střední třetině.
    13:29 Kyle CLIFFORD - 1:1

13:29
    Polovina čtrnácté minuty, máme srovnáno! Ze středu útočného pásma Ritticha prostřelil KYLE CLIFFORD. Osmadvacetiletý útočník zapsal desátou trefu v této sezoně, 1:1 Asistence: Ilja Kovalčuk, Michael Amadio.

12:27
    Pokus z hole MacDermida od modré čáry zablokoval hned první bárnící hráč – Czarnik.

12:21
    Střely na bránu: 5 – 5

11:58
    Forbort zkusil štěstí od modré, z levé strany, Rittich kotouč našel ve svém náručí.

11:18
    Zpět do akce! Kopitar a Monahan v souboji na vhazování v neutrální zóně, před střídačkou hostů.

11:18
    Neúspěšná snaha domácích o přechod do útočného pásma – ofsajd. Následuje druhá reklamní přestávka.

10:59
    Roy od modré čáry, zprava, Ritticha nijak neohrozil.

10:24
    Nepřesnost a zakázané uvolnění v podání hokejistů Los Angeles.

09:55
    Krátce před polovinou první třetiny vedou Flames na ledě Kings 1:0. Ve třetí minutě skóroval Ryan.

09:32
    Gaudreau se dostal za obranu soupeře, následně ovšem bekhendem na Quicka nevyzrál.

08:42
    Bennett po návratu z trestné lavice nastřelil z pravého kruhu brankovou konstrukci.

08:34

07:45
    Zleva obstaral jedinou střelu Kovalčuk, avšak minul tři tyče.

07:35
    První polovina z trestu Bennetta je minulostí. Rittich doposud nemusel zasahovat.

06:34

06:34
    Po reklamní přestávce budeme sledovat první přesilovou hru dnešního utkání. Zahrají si ji Kings.

06:34
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Sam Bennett – 2 min., hákování).

05:16
    Střely na bránu: 1 – 4

05:09
    Zakázané uvolnění ze strany kanadského týmu.

04:40
    Další útočnou akci hokejistů Calgary zastavili čároví rozhodčí kvůli postavení mimo hru.

04:09
    Střelecký pokus Ryana z levé strany, Quick touš vyráží pravým betonem do rohu.

03:28
    Na opačné straně ledové plochy Quicka otestoval ze středu útočného pásma Neal.

03:18
    Doughtyho střela z levého kruhu pro vhazování na Ritticha neprošla.
    02:07 Derek RYAN - 0:1

02:07
    Flames na začátku třetí minuty otevírají skóre dnešního utkání! Před bránou uspěl dorážkou DEREK RYAN. Jeho jedenáctý gól v letošní sezoně! Asistence: Oliver Kylington, Garnett Hathaway.

01:29
    Clifford od levého mantinelu vyzkoušel Rittichovu pozornost.

00:43
    Jankowski střílel z pravé strany, soupeř ale jeho pokus zablokoval. Quick tedy zůstal bez práce.

00:01

Do středového kruhu se na úvodní vhazování staví Kopitar a Jankowski, jdeme na to!

Hymny jsou minulostí, divizní duel mezi Kings a Flames co nevidět začne.

Zahajovací formace obou mužstev stojí na modrých čarách, ve Staples Center zazní kanadská a americká státní hymna.

Zahajovací formace

LAK: Quick – Martinez, Roy – Iafallo, Kopitar, Brown

CGY: Rittich – Fantenberg, Andersson – Bennett, Jankowski, Neal

Startující brankáři
    (Statistiky: National Hockey League 2018/2019)

LAK: Jonathan Quick – 33 let, USA
    → Z:44 REC:15-22-7 PR:3.31 %ÚS:89.0

CGY: David Rittich – 26 let, CZE
    → Z:43 REC:26-8-5 PR:2.62 %ÚS:91.1

Los Angeles Kings: Quick (J. Campbell) – Forbort, Doughty (A), Martinez, Roy, MacDermid, Walker – Iafallo, Kopitar (C), D. Brown – Grundström, Kempe, Toffoli – Clifford, J. Carter (A), Lewis – Wagner, Amadio, Kovalčuk.

Calgary Flames: Rittich (M. Smith) – Fantenberg, R. Andersson, Välimäki, Mi. Stone, Kylington, Prout – J. Gaudreau, Monahan (A), E. Lindholm – S. Bennett, Jankowski, Neal (A) – Mangiapane, D. Ryan, Hathaway – Frolík (A), Quine, Czarnik.

Rozhodčí: Tom Chmielewski, Furman South – Brian Mach, Travis Gawryletz.

Příjemnou úterní hokejovou noc! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy Los Angeles Kings a Calgary Flames.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

KDO JE VE FORMĚ?

LAK:
    Útočník Michael Amadio bodoval ve třech zápasech po sobě, přičemž v nich za jeden gól a dvě asistence nasbíral celkem tři kanadské body.

CGY:
    Útočník Sean Monahan za poslední dva zápasy zaznamenal celkem pět kanadských bodů – tři góly, dvě asistence.

CALGARY FLAMES
    - 1. místo v Západní konferenci (105 bodů)
    - jistý vítěz Pacifické divize, Západní konference

Flames si na ledové ploše Kings mohou připsat třetí výhru v řadě za sebou. V předchozích dvou zápasech porazili doma Anaheim Ducks 6:1 a venku San Jose Sharks 5:3. Proti Sharks se mezi střelce zapsal i například český útočník Michael Frolík.

LOS ANGELES KINGS
    - 15. místo v Západní konferenci (67 bodů)
    - jistý nepostup do play-off

Kings do utkání proti Flames nastupují s bilancí 4-1-1 za uplynulých šest zápasů. V minulém utkání porazili doma Chicago Blackhawks 3:2 v prodloužení. Duel rozhodl 12 vteřin před koncem nastaveného času při přesilovce obránce Drew Doughty.
    Los Angeles Kings vs Calgary Flames 04:00 SEČ

Zdravím všechny příznivce ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! Zde budete moci sledovat divizní souboj mezi týmy Los Angeles Kings a Calgary Flames. Úvodní vhazování tohoto utkání bude ve Staples Center vhozeno krátce po 04:00! Textovým přenosem Vás bude provádět Jiří Sameš.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 14. Clifford (Kovalčuk, Amadio), 20. D. Brown (Doughty, Kopitar) – 3. D. Ryan (Kylington, Hathaway), 15. S. Bennett (Jankowski), 27. J. Gaudreau (Monahan), 41. Neal (Jankowski), 43. D. Ryan (Neal, R. Andersson), 49. Mangiapane (Välimäki, Mi. Stone), 49. Jankowski (Czarnik, Quine)

Los Angeles Kings: Quick (49. J. Campbell) – Forbort, Doughty (A), Martinez, Roy, MacDermid, Walker – Iafallo, Kopitar (C), D. Brown – Grundström, Kempe, Toffoli – Clifford, J. Carter (A), Lewis – Wagner, Amadio, Kovalčuk.

Rozhodčí: Tom Chmielewski, Furman South – Brian Mach, Travis Gawryletz

Diváci: 18 117