Buffalo – Nashville 2:3 (kon.) | Columbus – Boston 2:6 (kon.) | Montreal – Tampa 4:2 (kon.)
Detroit – Pittsburgh 4:1 (kon.) | Toronto – Carolina 1:4 (kon.) | Minnesota – Winnipeg 5:1 (kon.)
Dallas – Philadelphia 6:2 (kon.) | Colorado – Edmonton 6:2 (kon.) | Arizona – Los Angeles 1:3 (kon.)
Vancouver – San Jose 4:2 (kon.)
Montreal Canadiens
4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Tampa Bay Lightning
Středa 03.04.2019, 01:30 • Bell Centre, Montreal • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Dobré ráno, vítám všechny fanoušky zámořské NHL. Dnes se spolu podíváme na zápas mezi Montreal Canadiens a Tampa Bay Lightning.

Tampa je jedním z největších kandidátů na zisk SC a s předstihem si zajistila postup do vyřazovacích bojů. Z posledních 5ti zápasů urvala parta kolem Stamkose 6 bodů, když porazili Carolinu, Boston a v minulém zápase Ottawu. V zápase se zazářil Kučerov, který si připsal 3 asistence a Gourde, který zapsal 2+1. V tabulce Východní konference najdeme Tampu na 1. místě se 124 body.
    Nejproduktivnější hráči
    1. Kučerov – 39 + 86
    2. Stamkos – 42 + 52
    3. Point – 41 + 51

Naopak Montrealu zbývají poslední 3 zápasy, ve kterých musí co nejvíce bodovat a doufat v zaváhání soupeřů aby se dostal do play off. Habs se v poslední době dařilo, když získali 7 z možných 10 bodů,ale Canadiens podlehli 2:6 Columbusu – jejich přímému soupeři o play off a ztráta kanadského celku na vyřazovací boje narostla. V minulém zápase si Montreal poradil s Jets 3:1 a uživil naděje na postup.
    V tabulce Východní konference najdeme Canadiens na 9. místě s 92 body.
    1. Domi – 27 + 43
    2. Tatar – 25 + 32
    3. Gallagher – 33 + 19

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:01
    Úvodní buly pro domácí tým.

00:50
    Price si připisuje první zákrok zápasu proti střele od mantinelz.

01:42
    Tampa se usadila ve třetině a kombinuje, střela Michaila Sergačjova byla zblokována.

02:28
    Tampa právě vstřelila branku!
    Tak to je hodně šťastný začátek pro Tampu Bay. STEVEN STAMKOS naslepo nahodil kotouč před branku a Max Domis si ho srazil bruslí za záda bezmocného Price.
    Bez asistence.
    02:28 Steven STAMKOS - 0:1

03:05
    Domi se dostal do přečíslení 3 na 2, ale nedokázal přihrát přesně.

04:30
    Po bláznivém začátku se hra trochu uklidnil a tempo opadlo.

05:20
    Christian Folin si počkal na protihráče a uštědřil mu pořádný hit.

06:25
    Domi napadal rozehrávku hostů a za brankou soupeře poslal k ledu hráče v bílém dresu.

06:59
    Weal se snažil dorazit odražený kotouč, ale bohužel pro domácí promáchl!

07:10
    Tomáš Tatar zatáhl kotouč a vypálil u otočky, jeho pokus prolétl těsně vedle branky soupeře.

08:23
    Price vyrazil z branky a odehrál volný kotouč zpět na vlastní obránce před dotírajícím útočníkem.

08:59
    Steven Stamkos se dostal ke střele zápěstím, jeho pokus prosvištěl kolem druhé tyče!

09:05
    Brendan Gallagher i Phillip Danault se snažili dorazit volný kotouč do branky, ale Edward Pasquale ho nakonec našel v lapačce.

09:40
    Phillip Danault se dostal k odraženému kotouči před brankou a minul odkrytou klec!
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

09:58
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Michail Sergačjov – 2 min., nedovolené bránění).

10:10
    Habs vyhráli vhazování a kombinují ve třetině soupeře.

10:31
    Kotouč je u Price díky dobré obranné činnosti Tampy.

10:59
    Tampa se znovu osvobozuje, Montreal zatím potvrzuje špatné přesilové hry.

11:50
    Domi se snaží napravit smolný gól a znovu pálil,ale i tentokrát Edward Pasquale zasáhl.

11:59
    Kotouč ve středním pásmu, tohle hostující tým zvládne.

12:23
    Montreal právě vstřelil branku!
    A je srovnáno! Domácí jsou odměněni za aktivitu. Byron sebral kotouč za brankou, nahrál ho před branku na NATEA THOMPSONA, který si s kotoučem pohrál a pak ho poslal do branky aby zaznamenal první branku v dresu Habs.
    Asistence: Paul Byron, Jordie Benn .
    12:23 Nate THOMPSON - 1:1

13:59
    Domácí se usadili ve třetině Tampy,ale chybí tomu střela.

14:20
    Andrew Shaw se obtočil s kotoučem rychle kolem tyče a Edward Pasquale musel zasáhnout v rozštěpu! Ale svou svatyni uhájil.

14:59
    Alex Killorn trefuje tyč z ostrého úhlu!

15:40
    Weber podpořil útok a dostal se ke střele zápěstím, jeho pokus Edward Pasquale vyrazil do rohu.

16:10
    Anthony Cirelli se dostal ke střele ze středu, jeho pokus na druhou tyč nadělal Priceovi pořádné starosti,ale domácí brankář má nakonec kotouč pod kontrolou.

17:20
    Brendan Gallagher se dostal do samostatného úniku a snažil se prosadit střelou na druhou tyč, Edward Pasquale natáhl lapačku a zasáhl!

17:50
    Další gólová šance pro Gallaghera! Aby tyto šance Canadiens v závěru zápasu nemrzely!

18:05
    Jesperi Kotkaniemi dobře zahrál do obrany, když na středu hřiště odzbrojil Erneho.

18:40
    Paul Byron se dostal do samostatného úniku,ale ani on nenašel recept na hostujícího Pasqualeho.

19:05
    Anton Strålman zahrál kotouč na druhou stranu před dotírajícím Lehkonenem a Tampa má po delší době kotouč v klidu ve třetině.

19:46
    Price rozehrál po střele od modré, kterou vyslal Černák.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

A je tu konec první třetiny. V úvodním dějství jsme viděli hned 2 branky, když se v úvodu nahozením z rohu hřiště a nešťastnou tečí prosadil Stamkos. Domácí byli chvilku opaření,ale následně zvýšili aktivitu a zaslouženě vyrovnali, když první branku v dresu Habs zaznamenal Nate Thompson. Ve zbytku třetiny byly Canadiens lepším týmem a měli několik tutovek,ale Edward Pasquale vždy dokázal zasáhnout!
    Střely po první třetině: Domácí – 19, Hosté – 7.
    Druhá třetina začne přibližně v 02:35.

20:01

20:01
    Úvodní buly pro Danaulta.

20:30
    Brendan Gallagher vypálil přes obránce, brankář měl zakrytý výhled,ale podařilo se mu zasáhnout.

21:05
    Anton Strålman vybojoval kotouč za vlastní brankou a uklidnil hru.

21:50
    Jonathan Drouin právě neproměnil neproměnitelné, když promáchl kotouč brankovišti před odkrytou brankou!

22:20
    Christian Folin vypálil dělovku od mantinelu, Edward Pasquale zasahuje betonem.

22:59
    Adam Erne vypálil zápěstím, střelu našel Price v lapačce a vysloužil si potlesk.

23:29
    Point zavezl kotouč,ale následně ho odevzdal Montrealu.

23:49
    Tomáš Tatar z jedničky z dobré pozice minul branku.

24:18
    Hosté z ničeho nic přidávají další branku! Erne se dostal ke kotouči ve třetině soupeře a krásnou nahrávkou na střed našel volného CÉDRICA PAQUETTEA, který si věděl rady. Asistence: Adam Erne a Erik Černák.
    24:18 Cédric PAQUETTE - 1:2

24:27
    Carey Price výborně zasáhl hokejkou a zneškodnil zakončení hostujícímu hráči.

25:19
    Domácí fanoušci se probírají a povzbuzují svůj tým.

25:59
    Tampa napadá rozehrávku Montrealu a Canadiens se nedaří dostat ze třetiny.

26:39
    Paul Byron se dostal do přečíslení 2 na 1, které vyřešil střelou nad branku.

27:20
    Brett Kulak od modré, Edward Pasquale i přes zakrytý výhled zasahuje.

27:32
    A je srovnáno! Krásná akce v podání domácí druhé lajny, na konci ťukačky stál JOEL ARMIA, který se nejprve neprosadil,ale následnou dorážkou a odrazem o brankáře se zapsal na listinu střelců.
    Asistence: Tomáš Tatar a Phillip Danault.
    27:32 Joel ARMIA - 2:2

28:20
    Armia v další šanci selhal a na ledě vznikla šarvátka. Je vidět, že Montrealu jde o hodně.

28:59
    Dělovka Gallaghera byla zblokována.

29:30
    Canadiens se usadili ve třetině soupeře. Shaw se dostával do šance,ale kotouč mu v rozhodující chvíli utekl.

30:01
    Domi našel krásnou nahrávkou Shawa,ale jeho pokus na druhou tyč neprošel skrz hlouček těl.

30:59
    Nepovedená rozehrávka Tampy končí icingem.

31:05
    Price měl po delší době důležitý zákrok, když si poradil i s následnou dorážkou!

31:59
    Shea Weber vypálil jeho obávanou dělovku od modré, kotouč proskotačil brankovištěm mimo branku!

32:19
    Canadiens mají obrovský tlak, střely Petryho a Kulaka nadělaly obrovské problémy!

33:39
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Ryan McDonagh – 2 min., hákování).

34:10
    Kotouč je za brankou Price. Tampa šetří čas.

34:50
    Další vyhození v podání hostujícího týmu.

34:52
    Tomáš Tatar vypálil dělovku od modré, jeho pokus Edward Pasquale našel v lapačce.

35:10
    Domi vypálil zápěstím od mantinelu, jeho pokus se spoluhráčům nepodařilo dorazit do branky.

35:50
    Petryho nahození minulo branku a Tampa je v plném počtu.

36:30
    Rutta získal kotouč za brankou a založil protiútok.

36:59
    Weal zavezl kotouč,ale ihned o něj přišel.

37:20
    Nepovedená rozehrávka hostů – icing.

37:30
    Nikita Kučerov se dostal za obránce,ale Weber ukázal své zkušenosti a v poslední chvíli mu zakřižoval cestu a kotouč přizvedl.

37:59
    Erik Černák dojel kotouč před červenou čárou a icing se nepíská.

38:38
    Tempo hry nám lehce opadlo a hraje se hlavně ve středním pásmu.

38:59
    Weber dobře odstavil protihráče tělem a zneškodnil mu dorážku.

39:27
    Stamkos má kotouč ve vlastní třetině.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

A je tu konec i druhé třetině. V prostředním dějství jsme se také dočkali 2 branek, když vedení vrátil hostům nejprve Cédric Paquette střelou ze středu hřiště. Montreal dál bušil na branku soupeře,až se po krásné akci prosadil Joel Armia. Habs dostali další možnost přesilové hry,ale ani tentokrát neuspěli a do šaten se tak jde za stavu 2:2.
    Střely po druhé třetině: Domácí – 35, Hosté – 18.
    Třetí třetina začne přibližně v 03:30.

40:01

40:01

40:50
    Price zasáhl betonem proti střele od modré.

41:59
    Anton Strålman vyhrál osobní souboj s Shawem a uklidnil hru.

42:20
    Jordie Benn vypálil od modré, jeho pokus prosvištěl nad břevnem.

42:49
    Jesperi Kotkaniemi se dostal ke kotouči před brankou,ale backhandovým pokusem se nedokázal prosadit.

43:30
    Jeff Petry z jedničky od modré do tyče!

43:59
    Jonathan Drouin netrefuje prázdnou branku z těsné blízkosti!

44:45
    Domácí znovu přidali na tempu, Brendan Gallagher trefuje břevno!

45:20
    V Bell Center panuje výborná atmosféra a fanoušci ženou svůj tým dopředu.

45:59
    Price si připsal 2 až neuvěřitelné zákroky a halou zní "Carey, Carey!"

46:29
    Armia vypálil od mantinelu, jeho pokus skončil po odrazu v rohu kluziště.

47:10
    Brett Kulak vypálil od modré, byla to 40. střela Habs v tomto utkání!

47:40
    Victor Mete trefuje spojnici břevna a tyče!

47:47
    A je tu branka Canadiens a Bell Center bouří! Mete vypálil od modré, jeho pokus tečoval hokejkou před brankářem ARTTURI LEHKONEN a kotouč, který padal na první tyči trefil podruhé a poslal ho do branky.
    Asistence: Victor Mete.
    47:47 Artturi LEHKONEN - 3:2

47:47
    Tampa zkouší Coache´s challenge kvůli nedovolenému bránění brankáři.

47:47
    Rozhodčí měli rychle jasno, o nedovolené bránění se nejedná!

48:58
    Canadiens v přečíslení 3 na 1 a střela mimo odkrytou branku!

49:20
    Rutta vypálil od modré, jeho pokus Price ukryl v lapačce.

49:58
    Folin si nevšímal kotouče a čistým hitem poslal protihráče k ledu.

50:08
    A je tu další branka Canadiens a v hale propuklo šílenství! MAX DOMI zpracoval těžký kotouč na modré a řítil se sám na brankáře, kterého překonal střelou pod lapačku.
    Asistence: Artturi Lehkonen a Jordie Benn.
    50:08 Max DOMI - 4:2

51:50
    Tampa je 2 slepenými góly dost zaskočená.

52:20
    Canadiens se usadili ve třetině soupeře a nadále buší do branky.

53:05
    Nepřesná rozehrávka domácích a máme tu zakázané uvolnění.

53:59
    Lightning se usadili ve třetině soupeře,ale střela na branku Price ještě nepřišla.

54:49
    Rutta nezpracoval vysoký kotouč,ale Byron už byl dlouho na ledě a tak odjel raději střídat.

55:39
    Nepřesná zadovka hostů a kotouč ve středním pásmu.

56:30
    Lehkonen vyhazuje kotouč do středu hřiště a Tampě ubíhá čas rychle.

57:05
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Tomáš Tatar – 2 min., držení).
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Erik Černák – 2 min., nesportovní chování).

57:16
    Edward Pasquale je na střídačce.

57:50
    Tampa se usadila ve třetině Habs a kombinuje.

58:05
    Brayden Point vypálil ze středu, Price zasahuje betonem.

58:40
    Nate Thompson procpal kotouč do středního pásma.

58:50
    Artturi Lehkonen netrefil prázdnou klec od modré čáry.

59:10
    Nikita Kučerov zavezl kotouč.

59:20
    Tomáš Tatar trefuje tyč ze středu hřiště!

59:30
    Canadiens vyhazují kotouč do středního pásma a tohle utkání si již pohlídají.

A je konec! Ve třetí třetině bezchybný Price a přesně mířící Domi s Lehkonenem přisoudili vítězství Canadiens. Habs si tak připisují další 2 body. Nyní mají stejně jako Columbus na 8. místě – 94 bodů a na Carolinu oba týmy ztrácejí pouhý bod. Boj o play off tak bude opravdu zajímavý.
    Střely po 3. třetině: Domácí – 45, Hosté – 24.

Jan Rutta (Tampa) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:54

To je ode mě pro dnešek vše, brzy na shledanou u dalších přenosů. (04:14:12)

Veronika Loudová

Branky a nahrávky: 13. N. Thompson (Byron, Jo. Benn), 28. Armia (Tatar, Danault), 48. Lehkonen (Mete, A. Shaw), 51. Domi (Lehkonen, Jo. Benn) – 3. Stamkos, 25. Paquette (Erne, Černák)

Montreal Canadiens: Price (Niemi) – S. Weber, Mete, Petry, Kulak, Folin, Jo. Benn – Gallagher, Danault, Tatar – A. Shaw, Domi, Lehkonen – Armia, Weal, Drouin – Byron, N. Thompson, Kotkaniemi.
    Tampa Bay Lightning: Pasquale (Vasilevskij) – McDonagh, Černák, Coburn, Sergačjov, Strålman, Rutta – Palát, Stamkos, Joseph – Gourde, B. Point, Kučerov – T. Johnson, Cirelli, Killorn – J. T. Miller, Paquette, Erne.

Rozhodčí: Mclsaac, Kozari – Sericolo, Murray

Diváci: 21 302