Buffalo – Nashville 2:3 (kon.) | Columbus – Boston 2:6 (kon.) | Montreal – Tampa 4:2 (kon.)
Detroit – Pittsburgh 4:1 (kon.) | Toronto – Carolina 1:4 (kon.) | Minnesota – Winnipeg 5:1 (kon.)
Dallas – Philadelphia 6:2 (kon.) | Colorado – Edmonton 6:2 (kon.) | Arizona – Los Angeles 1:3 (kon.)
Vancouver – San Jose 4:2 (kon.)
Colorado Avalanche
6:2 (0:2, 4:0, 2:0)
Edmonton Oilers
Středa 03.04.2019, 03:00 • Pepsi Center, Denver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Colorado Avalanche a Edmonton Oilers.

Jedná se o poslední, třetí, vzájemný zápas této sezóny. Bilance je zatím nerozhodná. Nejprve vyhrálo Colorado v Edmontonu 4:1, a pak na ledě soupeře vyhrál Edmonton 6:4. Ryan Nugent-Hopkins a Leon Draisaitl získali v těchto vzájemných zápasech tři body, Mikko Rantanen šest a Gabriel Landeskog pět.

Edmonton už sezónu dohrává, po prohře ve Vegas 1:3 byl oficiálně vyřazený z bojů o play-off. V posledním zápase dokázalo Colorado smazat ztrátu 0:2 s Blues, ale nakonec podlehlo v nájezdech svému soupeři.

Colorado Avalanche: Grubauer (Varlamov) – Girard, E. Johnson, Cole, Barrie, Zadorov, Nemeth – Kerfoot, MacKinnon, Compher – Landeskog, Söderberg, C. Wilson – Nieto, Jost, Calvert – Andrighetto, Brassard, G. Bourque.

Edmonton Oilers: Koskinen (Stolarz) – Klefbom, A. Larsson, Nurse, K. Russell, Sekera, Benning – Draisaitl, McDavid, Kassian – Gambardella, Nugent-Hopkins, Gagner – Lucic, Cave, Chiasson – Rattie, Malone, Currie..
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

01:02
    Sledujeme klidný úvod zápasu, ani jeden celek se nikam nežene.

01:16
    Erik Johnson rozehrává od své branky, s rychlou akcí si dokázala domácí obrana poradit.

01:50
    Sam Gagner byl před brankou domácího celku, ale spoluhráči mu nedokázali přihrát. Následně Ryan Nugent-Hopkins se pokoušel o zakončení, ale střela byla zablokovaná.

02:31
    Tyson Barrie velmi dobře rozehrál kotouč před Colbym Cavem, ten tak zakončit nedokázal.

03:10
    Mikko Koskinen si poradil s lehkým nahozením na svou branku.

04:32
    Hraje se rychlý hokej, který zatím nějakou výraznější šanci nenabídl.

05:08
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Tyson Barrie – 2 min., podrážení).

06:10
    Matt Benning kombinuje se svými spoluhráči v útočném pásmu, zatím na výraznější šanci v přesilovce čekáme. Obrana domácích se v pohodě brán.

06:39
    Sam Gagner pálil z dobré pozice, Darnell Nurse byl před brankou připravený na teč. Ani jeden ovšem neuspěl.

06:59
    Connor McDavid autorem další střely, domácí brankář znovu předvedl dobrý zákrok.

07:12
    Komerční přestávka.

07:33
    0:8, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase.

09:20
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Hostující celek se dostává do vedení. Matt Benning zakončoval střelou od modré čáry a jeho projektil skvěle před brankou tečoval MILAN LUCIC. Asistence: Matt Benning a Ryan Nugent-Hopkins.
    09:20 Milan LUCIC - 0:1

11:25
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene, mnoho šancí k dispozici momentálně není.

11:53
    Hosté se usadili v útočném pásmu, kde kombinují a pokouší se něco vymyslet.

13:01
    Hosté přidávají po nenápadné akci druhou branku. Tentokrát zakončoval z velmi ostré pozice DARNELL NURSE a jeho projektil k překvapení všech propadl domácímu brankář až za brankovou čáru. Asistence: Sam Gagner a Ryan Nugent-Hopkins.
    13:01 Darnell NURSE - 0:2

14:25
    Edmonton pokračuje v aktivní hře, Kris Russell kombinoval se svými spoluhráči, ale přihrávka nebyla přesná.

15:45
    Hostující celek hraje aktivněji, na střely vede 10:4, na góly 2:0. Domácí se vůbec nemohou dostat do tempa.

16:10
    Matt Benning zakončoval, jeho ránu zblokoval Carl Söderberg.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

16:16

17:00
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, sledujeme klidnější pasáž hry.

17:12
    Edmonton špatně rozehrál, výsledkem je zakázané uvolnění, a tak se bude vhazovat před brankou Oilers. Bránící se celek si dokázal poradit.

18:00
    Ian Cole pálil z dobré pozice na kruhu, jeho projektil byl nepřesný. Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

19:40
    Už se pravděpodobně nic nestane.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Milan Lucic a Darnell Nurse se dokázali prosadit v první třetině, a tak platí dvoubrankové vedení výrazněji aktivně hrajícího hostujícího celku. Domácí Colorado na výraznější šanci zatím čeká.

20:01

20:38
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Kris Russell – 2 min., hákování).

21:13
    Bránící se celek vyhazuje přes všechny čáry až k brance Colorada.

21:52
    Mikko Koskinen coby ležící brankář na zádech dokázal senzačně zastavit střelu jednoho z hráčů Colorada. Následná rána byla nepřesná.

22:28
    Mikko Koskinen kryje další ránu domácího celku.

22:28
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Brad Malone – 2 min., vysoká hůl).

22:47
    Přesilovka Colorada pokračuje dal, hraje aktivně v útočném pásmu, ale na výraznější šanci čeká.

23:20
    Nathan MacKinnon pálil z dobré pozice na kruhu, jeho tvrdou ránu kryje Mikko Koskinen.

24:00
    Connor McDavid a Leon Draisaitl mířili při vlastním oslabení dva na jednoho. Druhý jmenovaný se rozhodl pro střelu, kterou kryje domácí brankář. Buly před jeho brankou.

24:31
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Brad Malone – 2 min., nedovolené bránění).

24:56
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Poprvé v zápase se domácí celek prosazuje, po dobré přihrávce se v přesilovce před branku dostal a povedenou střelou překonal brankáře NATHAN MACKINNON. Asistence: Gabriel Landeskog.
    24:56 Nathan MACKINNON - 1:2

25:56
    Rázem je všechno jinak, je srovnáno na 2:2, TYSON BARRIE dostal přihrávku od Zadorova a jeho rána se ujala. Brankář Edmontonu své spoluhráče nyní nepodržel. Asistence: Nikita Zadorov.
    25:56 Tyson BARRIE - 2:2

26:36

26:42
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, momentálně sledujeme klidnější pasáž hry. Domácí celek dokázal velmi rychle vyrovnat, minutu na to potřeboval.

27:04
    Nikita Zadorov se po pěkné kombinaci spoluhráčů dostal do střelecké pozice, jeho projektil kryje brankář Edmontonu. Skvělá akce Colorada.

27:43
    Střela od modré čáry byla protečovaná před brankou, puk se dostal do míst, kde byl zcela volný ALEXANDER KERFOOT. Tomu stačilo doklepnout puk do odkryté branky. Asistence: Matt Nieto a Erik Johnson.
    27:43 Alexander KERFOOT - 3:2

27:43
    Oddechový čas pro hosty.

28:16
    Dvoubrankové vedení hostujícího celku je rázem pryč. Nyní se domácí celek dopustil zakázaného uvolnění.

28:44
    Sledujeme rychlou pasáž hry, hostující celek se pokouší o vyrovnání, domácí hrají velmi dobře.

29:17
    Kris Russell se pokoušel něco vymyslet před brankou soupeř, ale vypálit na branku nedokázal. Obrana Lavin byla připravená.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, tato třetina domácím vyšla na výbornou.

31:20
    Andrej Sekera rozehrává od své branky, jeho spoluhráči akci rozjíždí postupně. Zack Kassian hledal spoluhráče před brankou, Oscar Klefbom o puk však na modré přišel.

32:04
    Hodně neobvyklé řešení zvolil COLIN WILSON. V útočném pásmu udělal kličku zády k brance a bekhendovou střelou do protipohybu překonal brankáře. Asistence: Matt Calvert a Ian Cole.
    32:04 Colin WILSON - 4:2

32:46
    Mikko Koskinen kryje kotouč, před jeho brankou se strhla potyčka. Komerční přestávka.

33:22
    Gabriel Landeskog hledal spoluhráče před brankou, rána byla zblokovaná.

34:31
    Ránu od modré čáry, kterou vyslal Ian Cole, kryje hostující brankář. Komerční přestávka.

35:08
    Sledujeme rychlý hokej, domácí celek vede o dvě branky a snaží se své vedení v závěru druhé třetiny ještě navýšit.

35:37
    Zakázané uvolnění hostujícího celku vrací hru před branku Oilers.

36:08
    Nikita Zadorov pálil z dobré pozice, jeho rána o malý kousek končí mimo branku. Mikko Koskinen zasahovat nemusel.

36:30
    Adam Larsson rozehrává od své branky, následně se Colorado dostalo do postavení mimo hru.

36:41
    Semjon Varlamov kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Milan Lucic byl autorem střely.

37:30
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině.

37:45
    Josh Currie hledal před brankou spoluhráče, jeho přihrávka však postrádala přesnost. Následně Kris Russell pálil z mezikruží, Semjon Varlamov si s jeho pokusem poradil.

38:40
    Už se pravděpodobně nic výrazného nestane.

39:00
    Carl Söderberg pálil mimo.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Čtyřmi góly dokázalo ve druhé třetině domácí mužstvo totálně otočit vývoj zápasu. Nathan MacKinnon, Tyson Barrie, Alexander Kerfoot a Colin Wilson se dokázali prosadit.

40:01

40:55
    Zápas pokračuje třetí třetinou, sledujeme rychlý hokej, který musí zejména domácí fanoušky bavit.

41:15
    Connor McDavid pálil na úvod třetí třetiny z dobré pozice, minul branku, následnou další ránu kryje Semjon Varlamov.

42:28
    Až nyní se domácí celek protlačil do útočného pásma, Ian Cole pálil z dobré pozice, jeho rána byla zblokovaná.

42:50
    Hraje se rychlý hokej, který vyhovuje domácím hráčům. Ti díky skvělé druhé třetině otočili stav zápasu.

44:45
    Colorado se dostalo na delší dobu do útočného pásma, ale výraznější šanci si vypracovat nedokázalo.

45:12
    Connor McDavid pálil nepřesně.

45:25
    Edmonton se musel vrátit do svého obranného pásma, kde si s akcí soupeře dokázal poradit.

45:50
    Oscar Klefbom pálil od modré čáry, jeho dva pokusy kryje Semjon Varlamov.

47:10

47:30
    Gabriel Landeskog výborně obkroužil branku a zakončoval. Alexander Kerfoot následně dorážel. Gól nebyl uznán pro nedovolené bránění brankáři. Colorado si vyžádalo trenérskou výzvu.

47:30
    První konzultace s videem doporučila branku neuznat, následně si domácí vzali možnost výzvy a nechali situaci přezkoumat znovu. Tentokrát přišel z Toronta z NHL Situation Room jiný verdikt. Branka platí. ALEXANDER KERFOOT. Asistence: Gabriel Landeskog a Tyson Barrie.
    47:30 Alexander KERFOOT - 5:2

48:48
    Colorado pokračuje v aktivní hře, sledujeme dobrou hru domácího mužstva.

49:28
    Semjon Varlamov si dokázal poradit se střelou, kterou vyslal Connor McDavid.

50:45
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Colorado míří za výhrou v tomto zápase. Naopak Oilers po prohře ve Vegas přidají další nepovedený zápas.

51:17
    Alex Chiasson hodně tvrdě v útočném pásmu dohrál soupeře, sudí nechává hru plynout dál.

51:47
    Momentálně mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam bezhlavě nežene.

53:05
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Oilers. Ti se tak budou muset znovu bránit.

54:02
    Šest minut hry zbývá do konce třetí třetiny, Matt Calvert vedl domácí akci, ale do střelecké pozice se propracovat nedokázal.

54:27
    Edmonton Oilers musí rozehrávat od své branky, Matt Benning se vrací pro kotouč. Rychle otáčí směr hry, ale domácí obrana si dokázala poradit.

55:00
    Tyson Jost nadvakrát brankáře soupeře prostřelit nedokázal.

55:07
    Tyson Jost vede dobou akci svého celku, k puku se před brankou po jeho přihrávce dostal SVEN ANDRIGHETTO. Jeho projektil zapadl přesně do brány. Na tohle už byl brankář krátký. Asistence: Tyson Jost a Gabriel Bourque.
    55:07 Sven ANDRIGHETTO - 6:2

56:04
    Oilers se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře. Zatím ale marně.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v zápase.

58:00
    Oznámeny byly poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

58:07
    Ryan Nugent-Hopkins vedl akci svého celku, následná rána od modré čáry byla zbllokovaná.

58:48
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

59:40
    Domácí fanoušci vstávají a aplaudují Coloradu.

Domácí celek sice prohrával o dvě branky, ale pak ve druhé třetině čtyřmi přesnými zásahy dokázal skvěle otočit zápas. Ve třetí třetině přidal další dva góly, a tak se Colorado v domácím prostředí raduje z výhry 6:2.

Československá stopa v utkání:
    Andrej Sekera (EDM) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:46

1. Alexander Kerfoot (COL) 2+0
    2. Tyson Barrie (COL) 1+1
    3. Colin Wilson (COL) 1+0 (05:39:15)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 25. MacKinnon (Landeskog), 26. Barrie (Zadorov), 28. Kerfoot (Nieto, E. Johnson), 33. C. Wilson (Calvert, Cole), 48. Kerfoot (Landeskog, Barrie), 56. Andrighetto (Jost, G. Bourque) – 10. Lucic (Benning, Nugent-Hopkins), 14. Nurse (Gagner, Nugent-Hopkins)

Rozhodčí: O'Rourke, Pollock – Gawryletz, Gibbons

Diváci: 17.021