Česko – Francie 3:1 (kon.) | Rusko – Švýcarsko 2:1 (kon.)
Česko
3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Francie
Pátek 05.04.2019, 15:00 • Metro Areena, Espoo, Finsko • Mistrovství světa žen • Skupina B

Já Vám děkuji za pozornost a budu se zase z Espoo těšit na počtenou! (17:46:12)

České hokejistky poráží v úvodním zápase 21. Mistrovství světa žen v hokeji hráčky Francie 3:1. Vítězný gól vstřelila v 10. minutě Klára Hymlárová. Nejlepšími hráčkami duelu jsou Francouzka Estelle Duvinová a Aneta Lédlová.

59:45
    Oddechový čas pro Francouzky.

59:45
    Bezpečně daleko od vlastní branky. Baldinová drží po střele od modré puk ve své moci a 15 sekund před koncem se vhazuje po její pravici.

59:25
    ... a svým dobrým pohybem je přinutila zahrát na zakázané uvolnění.

59:21
    Mrázová výborně napadá rozehrávku hráček země galského kohouta...

59:07
    Ofsajd Francie znamená vhazování u české útočné třetiny necelou minutu před koncem.

58:42
    Francouzkám se útok nepodařil a Češky dostávají puk do bezpečného pásma.

57:50
    Zakázané uvolnění Češek. Francouzky ale zatím hru v šesti zkoušet nebudou.

57:40
    Oddechový čas pro Češky.

57:04
    Češky kontrolují hru, i když Francouzky nejsou úplně bez šance. Přece jenom dva góly za necelé tři minuty nejsou v hokeji nic neobvyklého.

55:38
    Francouzky jsou v plném počtu.

54:55
    Kolowratová a Vanišová se snažily dorážet puk po střele Mrázové od modré, Baldinová byla připravená.

53:56
    Pejšové střela od modré narazila na první blokující hráčku, která odráží puk do středního pásma.

53:36
    Vyloučení v týmu Francie (Escuderová – 2 min., sekání).

53:32
    Lédlová se snažila vymyslet akci s Vanišovou, ale defenziva Francie nyní zafungovala na výbornou.

52:21
    Francie právě vstřelila branku!
    A Francouzky dávají svůj první gól na mistrovství světa žen v historii. Kapitánka Allemozová zavezla puk po křídle, nahodila ho pod sebe na Duvinovou, jejíž střelu ještě Peslarová vykryla, ale na dorážku z hole EMMANUELLE PASSARDOVÉ už nestačila. Asistence: Estelle Duvinová a Marion Allemozová.

51:56
    Vyloučení v týmu Česko (Studentová – 2 min., nedovolené bránění).

David Jahoda

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 6. Mrázová (Křížová), 10. Hymlárová (Mills, Tejralová), 24. Lédlová (Vanišová) – 53. Passardová (Duvinová, Allemozová)

Česko: Peslarová (Bláhová) – Pejšová, Kolowratová, Tejralová (A), Horálková, Kosinová, Zíková, Zedníková – Pejzlová, Mrázová, Křížová (A) – Mlýnková, Hymlárová, Mills (C) – Lédlová, Patočková, Vanišová – Mašková, Studentová, Přibylová – Neubauerová.
    Francie: Baldinová (Lambertová) – Locatelliová, Gendarmeová, Villiotová, Grenierová, Jureová, Harrisonová, Mermierová – Allemozová (C), Rozierová, Baudritová (A) – Passardová, Duvinová, Aurardová – Escuderová, Jouannyová, Parmentová – Desvignesová, Vixová, Rihetová (A) – Cuasnetová.

Rozhodčí: Abergová, Fuhrbergová – Lovensnová, Spresserová