Willem II – Ajax 1:4 (kon.) | Den Haag – Utrecht 5:0 (kon.) | Groningen – Excelsior 1:0 (kon.)
Graafschap – Alkmaar 1:1 (kon.) | Heracles – Breda 1:0 (kon.)
Willem II Tilburg
1:4 (1:2)
Ajax Amsterdam
Sobota 06.04.2019, 18:30Nizozemská Eredivisie • 29. kolo

Já se s vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji krásnou sobotní noc. (20:27:21)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 4:5.
    Střely mimo: 4:4.
    Rohy: 3:1.
    Ofsajdy: 0:1.
    Fauly: 10:15.

Je za námi konec utkání. Spokojenější budou hosté, kteří potvrdili roli favorita a zvítězili 4:1. Ajax si do druhého poločasu odnesl vedení o jeden gól, v tom druhém dalšími dvěma vítězství stvrdil.

Skóre otevřel v 15. minutě van de Beek. O deset minut později bylo srovnáno, když Isak proměnil nařízenou penaltu. V závěru poločasu si dal vlastní gól Herkeens. Třetí trefu Ajaxu obstaral krásnou střelou Veltman. Definitivní podobu výsledku dal dvacet minut před koncem Zijach.

90+2

90+1
    Střídání v týmu Willem II Tilburg: ze hřiště odchází Evangelos Pavlidis, přichází Dries Saddiki.

90+1
    Rozhodčí nastavuje jednu minutu.

90
    Pavlidis se dostal ke střele z hranice vápna, ale branku Ajaxu vysoko přestřelil. Míč do hry pošle výkopem Onana.

89
    Míč se dostal až k Onanovi, takže se opakuje situace ohledně kombinování na polovině hřiště. To se divákům příliš nelíbí a proto pískají, raději by viděli fotbal.

88
    Nepřesnou přihrávkou se prezentoval Tagliafico, míč mají domácí hráči, ale ani ti se do útoku příliš neženou.

87
    Zápas se pouze dohrává, Ajax drží míč na vlastní polovině a nikam nespěchá.

84
    Střídání v týmu Willem II Tilburg: ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Karim Coulibaly.
    Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Frenkie de Jong, přichází Daley Sinkgraven.

83
    Za obranu Willemu II mířil další dlouhý balon, opět u něj byl nejblíže brankář Wellenreuther.

82
    Dlouhá přihrávka měla oslovit Nerese, jenže první u míče byl Wellenreuther. Balon mají domácí.

81
    Hosté drží míč na polovině hřiště, zápas se pomalu dohrává, byť zbývá ještě něco kolem deseti minut.

80
    Hra se přelévala ze strany na stranu, nakonec rozhodčí rozháranou pasáž hry zastavil poté, co byl Tagliafico faulován.

78
    Hosté drží míč na polovině hřiště, kupředu příliš nespěchají.

77
    Wellenreuther vykopl míč do hry, o něj se nyní bojuje na polovině hřiště.

76
    Střídání v týmu Willem II Tilburg: ze hřiště odchází Marious Vrousai, přichází Damil Dankerlui.

75
    Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Dušan Tadić, přichází Klaas-Jan Huntelaar.
    Střídání v týmu AFC Ajax: ze hřiště odchází Lasse Schöne, přichází Dani de Wit.

74
    Pavlidis se ve vápně probojoval ke střele, která však byla sražená. U míče jsou nadále domácí.

73
    Crowley se dostal ve vápně k hlavičce, ale branku soupeře přestřelil.

72
    Domácí drží míč na soupeřově polovině, ale už to budou mít opravdu těžké a já osobně si myslím, že o dělbě bodů je rozhodnuto.

71
    Zijach to nyní zkoušel levou, branku soupeře přestřelil.
    70. Hakím ZIJACH - 1:4

70
    Ajax právě vstřelil branku!
    Domácí nedokázali žádnou z velkých šancí proměnit, zato hosté dokázali přidat další trefu! Ajax kombinoval na hraně vápna, míč se po přihrávce od Tadiće dostal právě před něj, kde byl připravený HAKIM ZIJACH, jenž ukázal, že to pravačkou umí – 1:4!

69
    Domácí drží míč na polovině soupeře. Jsou to právě Willem II, kdo je v posledních minutách mnohem aktivnější celek.

67
    Palacios se dostal k dalšímu centru, který byl opět nepřesný. Vykopávat od branky bude Onana.

65
    Velká šance domácích na snížení! Centr z levé strany projel vápnem, aniž by ho dokázal Isak či Pavlidis tečovat do branky. A že oběma moc nechybělo!

64
    Zijach nepřesně přihrával za obranu, z rychlého brejku domácích nic nebylo, protože Isak byl faulován, takže se bude pouze rozehrávat.

63
    Domácí se dostali k centru, jenže míč nemířil přesně na nabíhajícího Isaka. Balon pro hosty.

62
    Hosté začínají trochu přitápět pod kotlem, zejména Zijach byl teď velmi aktivní. Skóre se přesto nemění.

61
    Rozhodčí zapískal Tagliaficovi faul, takže si obrana Willemu II může na nějakou dobu odpočinout.

60
    De Jong byl faulován, takže u míče zůstávají hosté. Ti drží balon na své polovině.

59
    V krátkém sledu si domácí připisují na své konto další roh, opět nevyužit. Rychlá rozehrávka se neukázala jako správná.

58
    Domácí měli k dispozici rohový kop, který nedokázali využít, protože obrana Ajaxu balon odvrátila mimo.

57
    Dobrý protiútok domácích. Isak vybojoval míč, vběhl do vápna, následně přihrál pod sebe, kde byl Crowley. Ten ovšem svou střelou branku soupeře příliš neohrozil, protože mířil přesně doprostřed, Onana snadno chytil.

56
    Další nebezpečná situace. Zijach vběhl neohroženě do vápna a zakončil, nicméně tentokrát z toho gól nebyl, protože míč skončil na břevně!

55
    Domácí kombinují na vlastní polovině. Do konce zápasu zbývá něco kolem pětatřiceti minut, stále dost času na to, aby Willem II s výsledkem něco udělal.
    53. Jöel VELTMAN - 1:3

53
    Hosté se dostávají do trháku. JOEL VELTMAN se dokázal krásně prosadit po centru do vápna, který poslal z hloubi pole Tadić – 1:3!

52
    De Jong se probíjel do vápna domácích, ale proti přesile soupeřů neměl šanci.

51
    Domácí drží míč na vlastní polovině a kombinují mezi sebou. Do rozehrávky se připojil i brankář Willemu II, jenž poslal míč do zámezí. Aut pro Ajax.

50
    Veltman se dopustil útočného faulu, když zastavil Palaciose. Míč do hry pošle Wellenreuther.

49
    De Ligt dobře vystoupil, čímž zastavil domácí akci.

48
    De Ligt posílal míč za obranu na rozběhlého Tadiće, k němu ovšem balon nedoputoval.

47
    Ajax se po kombinaci dokázal dostat ke střele, konkrétně to byl Zijach. Ten pálil z pravé strany, ale branku soupeře přestřelil. Vykopává Wellenreuther.

46

Držení míče: 38 % – 62 %
    Střely: 6 – 7
    Střely na branku: 3 – 3
    Rohové kopy: 0 – 1
    Fauly: 6 – 5

Je za námi první poločas, po kterém jdou do šaten spokojenější hosté. Ti se ujali vedení v 15. minutě, když se prosadil van de Beek. Domácím se však podařilo vyrovnat, penaltu dokázal zkušeně proměnit Isak. Hosté v závěru půle zabrali a dokázali se trefit ještě jednou. Centr Nerese si do branky srazil Heerkens.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45

44
    Dobrý centr z levé strany a van de Beek hlavičkou trefil břevno!

43
    Ajax drží balon na polovině soupeře, ale k vážnější situaci se zatím nedostal.
    42. Freek HEERKENS - 1:2

42
    Neres dostal přihrávku za obranu, následně se dostal do vápna, kde odcentroval. Míč si srazil do vlastní branky FREEK HEERKENS – 1:2!

41
    Necelých pět minut před koncem prvního poločasu drží míč domácí na polovině soupeře.

40
    Z dálky se do balonu opřel Blind, jeho střela měla razanci, ale chyběla ji přesnost. Protože šla přímo doprostřed, neměl Wellenreuther problém pokus chytit.

39
    Nepřesná přihrávka Nerese znamená, že nás čeká další aut, tentokrát ovšem pro domácí tým.

38
    Dlouhá přihrávka na Tagliafica nebyla přesná, přesto to jsou hosté, kdo bude vhazovat.

37
    Zijach se dostal k míči, krásně přihrál pod sebe na Tadiće, který ovšem nedokázal brankáře Wellenreuthera překonat!

36
    Ani tuto příležitost domácí nepřetavili v branku, naopak do brejku se hnal Zijach, kterého ovšem čistě skluzem zastavil Lewis.

35
    Domácím se nepovedlo roh využít, neboť obrana Ajaxu dostala míč mimo nebezpečné území. Následně se hosté dopustili faulu, domácí mají volný kop.

34
    Krásná akce domácích! Lewis z pravé strany centroval, do jeho přihrávky se opřel ve vápně Isak, jenže jeho rána byla sražená na roh!

33
    Lewis centroval z pravé strany, k míči se dostal Pavlidis, jenže jeho hlavičku snadno zachytil Onana.

32
    Obléhání branky domácího týmu nikam nevedlo, teď to jsou právě hráči Willemu II, kdo drží míč na soupeřově polovině.

31
    Ajax se dostává blíže k brance soupeře, jenže zatím to je bez jakéhokoliv zakončení.

30
    Hosté kombinují na vlastní polovině, po třiceti minutách svítí na tabuly skóre 1:1.

29
    Hosté měli k dispozici rozehrávku přímého kopu. Centr letěl do vápna, ale Wellenreuther jej dokázal vyrazit mimo nebezpečné území.

29
    Lewis (WLM) je dalším hráčem, který za svůj faul vidí žlutou kartu.

28
    Zijach nezachytil dlouhý míč, který na něj směřoval. Pokud by se mu to podařilo, šel by na brankáře domácích zcela osamocen.

27
    Hosté se ihned pokusili o útočnou akci, ta se jim ale příliš nepovedla.
    26. Alexander ISAK - 1:1

26
    Willem II právě vstřelil branku!
    ALEKSANDER ISAK vystřelil na pravou stranu ze svého pohledu, brankář Onana skočil na druhou, takže neměl šanci zasáhnout – 1:1!

25
    Penalta pro Willem II!

23
    Tadić nestihl dlouhý míč, takže u balonu budou domácí.

22
    Hosté kombinují na vlastní polovině, vedení o jednu branku jim zatím zřejmě stačí.

21
    Hosté měli k dispozici výhodu přímého kopu, kterou ale nedokázali využít. Rozhodčí odpískali ofsajd.

18
    Tadić se pokusil vyslat za obranu Nerese, ten byl opět u míče později než brankář Wellenreuther.

17
    Onana vypomohl svému celku s rozehrávkou, hosté by se v případě výhry dostali na první místo a vyhlíželi, jak dopadne zápas jejich konkurentovi.

16
    Hosté se po vstřelení branky dostali opět k míči. Přihrávkou za obranu byl vyslán Neres, jenže blíže k balonu měl domácí gólman.
    15. Donny van de Beek - 0:1

15
    De Jong si krásně narazil s Tadićem, poté ve vápně hlavičkou dostal míč pod sebe, kde byl DONNY VAN DE BEEK, jemuž nedělalo problém otevřít skóre – 0:1!

14
    Hosté drží míč na polovině hřiště, kombinují mezi sebou.

13
    Crowley (WLM) dostává žlutou kartu za faul na Nerese.

12
    Zijach centroval do vápna z pravé strany, ale míč odvrátila obrana domácího mužstva.

11
    Isak se dostal s míčem do vápna, jeho střelu vyrazil Onana před sebe, načež se k dorážce dostal Pavlidis, jenže i on trefil pouze brankáře soupeře!

10
    Hosté měli k dispozici rohový kop, který rozehráli na krátko. Neres poté centroval do vápna, jenže nejblíže k míči měl brankář Willemu, jemuž se povedlo jej snadno lapit.

9
    Domácí drží míč na polovině hřiště a kombinují mezi sebou.

8
    Domácí se pokoušeli o rychlý protiútok, ten byl však zbržděn obranou hostů a poté zcela zastaven, když míč přešel do zámezí. Aut pro Willem II.

7
    Hosté drží míč na polovině soupeře, k ohrožení branky to zatím nevede.

5
    Ajax se dopustil útočného faulu, takže o míč přišel. Jenže domácím se nezdařila kombinace na polovině soupeře, tudíž o balon záhy přicházejí.

4
    Hosté jsou stále na míči, ale k ohrožení branky soupeře se zatím nedostali.

3
    Domácí se po špatné přihrávce dopouští ztráty míče. Hosté kombinují na vlastní polovině.

2
    Na zemi leží domácí kapitán Peters, jehož v hlavičkovém souboji nedovoleně atakoval Tadić.

1
    Domácí se dostali do první příležitosti, po centru z levé strany hlavičkoval Vrousai, ale mířil vysoko nad.

1

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Willem II Tilburg: Wellenreuther – Lewis, Heerkens, Peters (C), Palacios – Anita, Crowley, Llonch – Vrousai, Isak, Pavlidis.
    Náhradníci: Brand, Woud – Akkaynak, Dankerlui, Coulibaly, Meißner, Ogenia, Saddiki, van den Bogert.

AFC Ajax: Onana – Veltman, de Ligt (C), Blind, Tagliafico – Schöne, van de Beek, F. de Jong – Zijach, Tadić, Neres.
    Náhradníci: Lamprou, B. Varela – de Wit, Dolberg, Huntelaar, Kristensen, Magallán, Lang, Sinkgraven..

WILLEM II TILBURG
    Domácí se po osmadvaceti kolech nacházejí na osmé příčce se ziskem 40 bodů. Na play off o Evropskou ligu ztrácí pouhé dva body, bude tato motivace stačit na rozjetý Ajax?

AFC AJAX
    Hosté prožívají další úžasnou sezónu. Po osmadvaceti odehraných zápasech se drží na druhé pozici (68 bodů) se ztrátou dvou bodů na první PSV. Zároveň se fotbalistům z Amsterdamu povedlo nasázet neuvěřitelných 96 gólů (2. PSV 84, 3. Feyenoord 60).

11 – Klaas-Jan Huntelaar

Vítám všechny fanoušky nizozemské nejvyšší soutěže u onlajnu ze zápasu mezi Willem II Tilburg a Ajax Amsterdam. Výkop je naplánován na 18:30, všichni jste k němu srdečně zváni. Komentářem vás provede Milan Šplíchal.

Milan Šplíchal

Branky: 26. Isak (pen.) – 15. van de Beek, 42. Heerkens (vla.), 53. Veltman, 70. Zijach

Karty:   13. Crowley (WLM), 29. Lewis (WLM)

Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 4:4. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:15.
    Willem II Tilburg: Wellenreuther – Lewis, Heerkens, Peters (C), Palacios – Anita, Crowley, Llonch – Vrousai (76. Dankerlui), Isak (84. Coulibaly), Pavlidis (90+1. Saddiki).

Ajax Amsterdam: Onana – Veltman, de Ligt (C), Blind, Tagliafico – Schöne (75. de Wit), van de Beek, F. de Jong (84. Sinkgraven) – Zijach, Tadić (75. Huntelaar), Neres.