Olomouc – Karviná 3:2 (kon.) | Bohemians 1905 – Mladá Boleslav 0:0 (kon.) | Liberec – Jablonec 0:0 (kon.)
Ostrava – Teplice 3:1 (kon.) | Slovácko – Plzeň 0:1 (kon.)
FC Baník Ostrava
3:1 (3:1)
FK Teplice
Neděle 07.04.2019, 15:30 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • FORTUNA:LIGA • 27. kolo

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů na shledanou. (17:28:50)

Je dobojováno a tři body dnes zcela zaslouženě zůstávají v Ostravě. Domácí šli hned ve 14. minutě do vedení. Akci Granečného zakončil i přes Grigarovz velkou snahu Nemanja Kuzmanović. Stejný hráč přidal o osm minut později i druhý zásah Ostravy, ale tento stav netrval dlouho. Ve 24. minutě totiž krásným volejem snížil Jakub Hora. Jenže Teplice hned záhy prohrávaly opět o dva góly. To se po centr Jiráska radoval ze vstřelené branky Dame Diop.

Baník pokračoval v aktivní hře i ve druhém poločase, ale své útočné akce již v další gól nepřetavil. Teplice toho dnes příliš nepředvedly, za což hovoří i jediná střela na bránu, která skončila brankou již v první půli. Ostrava tak po zásluze vybojovala výhru a stáhla manko na čtvrtý Jablonec na pouhé 3 bodíky.

90+4

90+3
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Nemanja Kuzmanović, přichází Jakub Bolf.

90+2
    Teplické nákopy v závěru zápasu končí na hranici domácího vápna, kde se Ostravané v pohodě brání. Tento zápas by si již neměli nechat utéct.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty nad rámec řádné hrací doby.

90
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Dame Diop, přichází Jakub Šašinka.
    90. Diop se pokusil o krkolomné nůžky přes Hoška

90
    Dame Diop nyní zakončoval akrobaticky přes hlavu, ale jeho nůžky minuly Grigarovu bránu. Hostující gólman však situaci kontroloval.

89
    Diop posléze prodloužil míč hlavou na Kuzmanoviće, avšak toho čistě odzbrojil Čmovš.

88
    Jánoš s Fleišmanem si nyní dávali přednost a málem z toho bylo nebezpečí pro domácí branku. Míč nakonec do autu uklízel až stoper Stronati.

88
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Milan Jirásek, přichází Arťom Mešaninov.

86
    Holzer krásně nasadil jesličky soupeři při průniku na pravé straně, ale poté pokazil přihrávku na Diopa. Celá akce končí odkopem Tomáše Grigara.

85
    Domácí brankář je již na nohou a vypadá to, že bude moci pokračovat ve hře. Právě totiž zakládá další akci Slezanů.

84
    Jan Laštůvka si poté šel pro centr z levé strany, ale při dopadu se zřejmě zranil a zůstává nyní na hrací ploše v péči lékařů.

83
    Dnešní utkání sleduje 10 786 diváků.

83
    Kuzmanović se nyní vrátil až ke svému rohovému praporku, kde zamezil hostům v centru. Ti ještě poslali do vápna dlouhý aut, který ale zneškodnil Martin Fillo.
    82. Standardka Kuzmanoviče minula levou tyč o kousek

82
    Kuzmanović se snažil překvapivou střelou zaskočit Grigara, avšak svůj pokus namířil jen do boční sítě.

Radomír Fukala

Branky: 14. Kuzmanović, 22. Kuzmanović (Diop), 26. Diop (Jirásek) – 24. Hora (Jindráček)

Karty:   62. Fillo (OVA), 78. Granečný (OVA) – 30. Hyčka (TEP), 45. Kuchta (TEP), 81. Hošek (TEP)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 6:2. Rohy: 7:2.
    FC Baník Ostrava: Laštůvka – Fillo, Procházka, Stronati, Fleišman – Holzer, Jánoš, Jirásek (88. Mešaninov), Granečný – Kuzmanović (90+3. Bolf), Diop (90. J. Šašinka).
    Náhradníci: Budinský – Mešaninov, J. Šašinka, Bolf, Lehnert, Mooc, D. Buchta.

FK Teplice: Grigar – Vondrášek (75. Knapík), Jeřábek, Čmovš, Hyčka – Ljevaković (46. Hošek), Soungole (34. Trubač) – Hora, Žitný – Jindráček, Kuchta.
    Náhradníci: Jakub Diviš – Radosta, Bezdička, Hošek, Trubač, Knapík.

Rozhodčí: Ardeleanu – Myška, Kožár