St. Louis – Vancouver 3:2 (2:0 po s.n.) | Florida – New Jersey 3:4 (po pr.) | Philadelphia – Carolina 3:4 (kon.)
Pittsburgh – NY Rangers 3:4 (po pr.) | Detroit – Buffalo 1:7 (kon.) | Washington – NY Islanders 0:3 (kon.)
Ottawa – Columbus 2:6 (kon.) | Montreal – Toronto 6:5 (2:1 po s.n.) | Nashville – Chicago 5:2 (kon.)
Dallas – Minnesota 3:0 (kon.) | Calgary – Edmonton 1:3 (kon.) | Arizona – Winnipeg 2:4 (kon.)
Los Angeles – Vegas 5:2 (kon.) | San Jose – Colorado 5:2 (kon.)
Pittsburgh Penguins
3:4 (1:1, 0:0, 2:2 - 0:1)
New York Rangers
Neděle 07.04.2019, 01:05 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Dobré ráno u NHL. Soolečně se podíváme na utkání mezi týmy Pittsburgh Penguins a New York Rangers.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Domácí tým má již zajištěn postup do vyřazovacích bojů, když na má na třetím místě Metropolitní divize 99 bodů a patří mu třetí místo. Předposlední zápas základní části skončil pro Pittsburgh úspěšně, na domácím ledě zdolal Detroit 4:1, když se dvakrát trefil Kessel a jeden gól přidali Guentzel a Crosby.

Jake Guentzel 74 (39+35)

Hosté už pouze dohrávají sezónu, v Metropolitní divizi mají 76 bodů a jsou na sedmém místě. Dnes odehrají poslední duel a budou chtít dopadnout lépe, než v tom minulém, kdy sice připsali jeden bod, ale domácí duel proti Columbusu skončil porážkou 2:3 po nájezdech. Za domácí se v tomto utkání gólově prosadili Kreider a Bučněvič.

Libor Hájek (NYR) 1 (1+0)

Zápas v PPG Paints Areně začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas za pár minut začne.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Letang (A), Määttä, J. Schultz, J. Johnson, Gudbranson, M. Pettersson – Guentzel, Crosby (A), McCann – Kessel, Malkin (A), Rust – Hörnqvist, Bjugstad, Simon – G. Wilson, Cullen, Blueger.

New York Rangers: Georgijev (H. Lundqvist) – Shattenkirk, Skjei, Claesson, M. Staal (A), Pionk, R. Lindgren – Bučněvič, Zibanejad (A), Kreider – R. Strome, B. Howden, Lemieux – Vesey, L. Andersson, Naměstnikov – C. Brickley, Nieves, Br. Smith.

Rozhodčí: Pochmara, Sutherland – Miller, Baker.

00:01

00:50
    Domácí se hned nacpali do útočného pásma a hned v první minutě prověřili připravenost gólmana Georgijeva.

01:44
    Postavení mimo hru domácích hokejistů, v tomto postavení se ocitl Patric Hörnqvist.

02:24
    Hörnqvist se teď hezky dostal přes Shattenkirka, k zakončení se už ale neprobil.

02:55
    Od modré čáry nahazoval Schultz, jeho pokus byl sražen a puk se ocitl mimo ledovou plochu.

03:02
    Další nahození z dálky, i tentokrát si Georgijev poradil, byť to neměl jednoduché, před ním stálo hned několik hráčů.

03:38
    Už se nám projevili i hosté, švih přes obránce předvedl Kreider, trefil však přesně prostor, kde stál gólman Murray.

04:19
    Několik akcí z obou stran, vše skončilo ještě před případným zakončením.

05:30
    Zatím sledujeme tak docela bezstarostný hokej, je vidět, že oba týmy již mají o zbytku sezóny jasno.

06:27
    Kreider si najel na přihrávku do jízdy, nedokázal však zpracovat a skončil za brankou.

06:36
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Z protiútoku se domácí dostali do brejku dvou na jednoho, Guentzel svou přihrávkou vyzval k zakončení SIDNEYHO CROSBYHO a ten střelou z první překonal přemisťujícího se Georgijeva. Asistence: Jake Guentzel, Jared McCann.
    06:36 Sidney CROSBY - 1:0

07:03
    Po buly v útočném pásmu okamžitě pálil Kessel, Georgijev tak měl zase práci. V tomto případě obstál.

07:52
    Obrana New Yorku nechává obrovské mezery. Nyní si před Georgijeva dostal Bjugstad, pokus o kličku mu ale nevyšel.

08:42
    Volný puk poskakoval po brankovišti domácích, Schultz ale zachoval chladnou hlavu a před dojíždějícími hráči jej odpálil do bezpečí.

09:03
    Další šance, nyní tečoval nahození Cullen, puk skončil těsně vedle branky hostujícího týmu.

10:05
    Zakázané uvolnění domácích, hra se tak vrací před Murrayho.

10:18
    No a stejná situace nastala i na druhé straně. Hra se nám tak přesouvá před Georgijeva.

10:38
    Od modré čáry nahazoval Määtää, jeho nepříjemný švih skončil těsně vedle branky hostů.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

11:33
    Od pravého mantinelu si vyjel Kessel, šteloval si puk na bekhend, do zakončení se ale přes obranu New Yorku nedostal.

12:21
    Hraje se ve velkém tempu bez zbytečných přerušení, hra má spád a oba gólmani se musí činit.

12:49
    Rangers právě vstřelili branku!
    A je srovnáno. Hosté ve středním pásmu vystihli rozehrávku Pittsburghu, do brejku se dostal BRENDAN SMITH a své sólo zakončil přesnou střelou do horního růžku Murrayho branky – 1:1. Bez asistence.
    12:49 Brendan SMITH - 1:1

13:45
    Hosté jsou povzbuzeni vyrovnávací trefou, opět operují v útočném pásmu a snaží se vytvořit si tlak.

14:45
    Souboj o puk v pásmu Pittsburghu, vítězně z něj vyšli domácí a dostávají se do postupného útoku.

15:18
    Domácí střídají uprostřed hry, rozjíždí další akci. New York je ale na modré čáře dobře rozestaven a daří se mu výpady zastavovat.

16:07
    Puk se znenadání vynořil u brankoviště hostů, Georgijev jej pro jistotu okamžitě přikryl a uklidnil situaci.

17:48
    Máme tu teď trochu klidnější pasáž utkání, kombinace zhusta končí ještě před modrou útočnou čárou.

18:15
    Teď už ale Georgijev musel zasahovat proti nahození od modré čáry. Výhled také neměl nejlepší, přesto si poradil.

18:44
    Od modré teď pálil hostující Skjei, Murray měl ale štěstí, že tento pokus šel kousek mimo jeho branku.

19:28
    Už to vypadalo, že se domácí dostanou do brejku a šance, v dobré pozici byl Guentzel, prováhal však možnost pro zakončení a nakonec byl obranou New Yorku vytlačen do středního pásma.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Je za námi první třetina, která se odehrála ve slušném tempu a bez větších prostojů. Oba týmy předváděly bezstarostný hokej a oba se také dočkaly jednoho gólu. Do vedení se dostal Pittsburgh, když brejk dvou na jednoho zakončil přesnou ranou Sidney Crosby. O vyrovnání se postaral Brendan Smith, ten využil chyby domácích v rozehrávce a svůj brejk zakončil střelou do horního růžku Murrayho branky. Do kabin se tak odešlo za stavu 1:1.

20:30
    Je tu první vyloučení, dvě minuty za krosček dostal hostující Kevin Shattenkirk. Přesilovka pro Pittsburgh.

20:38
    Hned po buly se ke střele z první dostal Malkin, Georgijev jeho pokus z levého kruhu pokryl.

21:29
    Hosté se v oslabení dostali do bleskového protiútoku, brejk dvou na jednoho zakončoval Staal, jeho pokus po ledě ale Murray zvládl vytěsnit.

22:16
    Bjugstad protečoval dlouhou přihrávku do útočného pásma, Pittsburgh se snaží rozvinout akci z rohu kluziště.

22:30
    Hosté jsou v plném počtu, Shattenkirk se vrátil na ledovou plochu.

23:07
    Nahození od modré čáry skončilo těsně vedle hostující branky, neúspěšným střelcem byl Määtää.

23:20
    Další vyloučení na straně New Yorku, dvě minuty za krosček dostal Ryan Lindgren.

24:03
    Letang sice nezpracoval puk podle svých představ, domácí ale zůstávají v útočném pásmu a rozvíjí útočnou akci.

25:18
    Po ostřelování Georgijevovy branky hosté vyhodili přes všechny čáry a alespoň na chvíli se osvobodili.

25:20
    A už jsou i v plném počtu, Lindgren naskočil z trestné lavice zpět do hry.

26:25
    Guentzel se u mantinelu uvolnil a přihrávkou našel volného Simona. Georgijev pokryl i tento nepříjemný pokus zblízka.

27:02
    Pittsburgh je v útočném pásmu nebezpečnějším týmem, Georgijev v brance je ale pro ně opravdu těžkou překážkou.

27:28
    McCann už skoro zvedal ruce nad hlavu, Georgijev však pokryl i jeho sklepnutí z bezprostřední blízkosti po Guentzelově prvotní střele.
    27:28 Domácí McCann v dobré šanci na skórování

28:26
    Šance i na druhé straně, jenže i Murray je zatím vládcem svého brankoviště a po rychlém přemístění se srazil puk do rohu.

29:16
    Smith přihrál na Nievese, jeho prudký švih zvládl Murray pokrýt.

29:56
    Hraje se teď nahoru a dolů, v opravdu zběsilém tempu. Skoro to vypadá, že se už domácí dostávají do play-off módu.

30:38
    Guentzel si vyjel zpoza branky a snažil se o okamžité zakončení, z úhlu však minul.

31:26
    Další prudké nahození od modré čáry, Gudbransonův pokus byl však sražen mimo ledovou plochu.

32:07
    Bučněvičův nepříjemný pokus od pravého mantinelu vyrazil Murray betonem, zcela jistý zákrok to však nebyl.

32:39
    Na druhé straně zakončoval z dobré pozice Malkin, Georgijevovu branku ovšem minul.

33:06
    Netrefil se ani na druhé straně Pionk, vidíme tak mnoho střel, jenže hodně z nich je nepřesných.

34:23
    Po přihrávce na modrou pálil Letang, Georgiejv jeho dělovku vyrazil, stejně jako dorážky jeho spoluhráčů, dotírajících u brankoviště.

35:17
    Na druhé straně švihl od modré čáry Shattenkirk, jeho pokus šel vedle Murrayho branky.

36:01
    Nepříjemný pokus prolétl Georgijevovým brankovištěm, puk poté skončil v rohu. Domácí pokračují v tlaku.

36:37
    Hosté pouze posunuli puk z vlastního pásma ven tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. Hned poté vystřídali.

37:13
    Z dobré pozice zakončoval hostující Lindgren, jeho prudký švih šel ale nad branku.

38:02
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu, vše se tak vrací před Georgijeva. Vhazuje se po jeho pravé ruce.

38:05
    Hned po buly pálil od modré čáry Letang a Georgijev jen tak tak vyrazil levým ramenem. Puk poté skončil mimo hrací plochu, je tu tak další přerušení.

38:49
    Bjugstad se sice dostal k odraženému puku, zakončit už mu ale hosté nedovolili a navíc od nich schytal tvrdý hit.

39:55
    Závěr třetiny se odehrává před brankou Pittsburghu, Murray však zasahovat nemusí.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Máme za sebou čtyřicet minut hry a stále pokračuje hokej ve svižném tempu a střelami ze všech možných pozic. Druhá třetina však nepřinesla žádnou změnu stavu, jak Murray, tak i Georgijev předváděli na svých místech skvělé výkony a nepustili za svá záda žádné puky. Do kabin se tak odešlo za stále trvajícího stavu 1:1.

40:31
    Od levého mantinelu nahazoval Määtää, jeho nepříjemný švih Georgijev pokryl u své tyčky.

41:42
    Bjugstad se zprava tlačil před branku, dostal se do střetu s Lindgrenem a společně vletěli do Georgijevovy branky, kterou vyvrátili ze základů. Vhazuje se v pásmu New Yorku.

41:47
    Bjugstadovo nahození od modré k brance neprošlo, puk zastavil chumel hráčů před Georgijevem.

42:28
    Teď se už ale domácí mohou radovat z gólu a vedení. Od modré čáry pálil Pettersson, jeho rána byla tečována Hörnqvistem k NICKU BJUGSTADOVI a ten s trochou štěstí zametl zblízka puk za brankovou čáru. Asistence: Patric Hörnqvist, Marcus Pettersson.
    42:28 Nick BJUGSTAD - 2:1

43:45
    Domácí jsou rázem na koni, opět se natlačili do útočného pásma a Georgijev musel řešit ošemetnou situaci u své levé tyče.

44:21
    Malkinův výpad byl zastaven čárovým sudím, pískalo se jeho postavení mimo hru.

44:55
    Simon byl na konci přečíslení domácích, Georgijev v brance New Yorku však předvádí opravdu vynikající výkony.

45:23
    Teď si Pittsburgh dá přesilovku, neboť dvě minuty za podrážení dostal Brendan Smith.

45:54
    Pěknou kombinaci na jeden dotek přerušil svou tečí Pionk, puk poté hosté vyhodili přes všechny čáry.

46:38
    Guentzel se ke střele nedostal, nebyl v dobrém postavení a tak alespoň poslal puk po mantinelu na modrou čáru. Domácí pokračují v útočné akci.

47:18
    Bjugstadovu střelu po ledě zastavil Georgijev svým dobrým postavením.

47:23
    Hosté oslabení přečkali, jsou zase v plném počtu.

48:15
    Simon byl dalším z hráčů Pittsburghu, kdo zkusil překonat Georgijeva, jenže ten je dnes opravdu ve skvělé formě a drží svůj tým nad vodou.

48:56
    Bučněvičův bekhend z mezikruží byl zblokován, Murray zasahovat nemusel.

49:20
    Tvrdou ránu od modré čáry vyslal Staal, Murray však měl vynikající výhled a s bombou si dokázal poradit!

49:54
    Po souboji u mantinelu skončil puk na střídačce Pittsburghu.

50:11
    Najednou se před Georgijevem objevil Wilson a snažil se o zakončení. Kličku mu ale hostující gólman, roztažený na brankovišti, zvládl pokrýt a srazit puk mimo.

51:26
    Kessel sice dojel dlouhou přihrávku do útočného pásma, neposedný puk však nezpracoval podle svých představ a poté tak ani nepřihrál na najíždějící spoluhráče.

51:45
    Na druhé straně zakončoval Lindgren, jeho švih se zastavil o bránícího hráče.

52:34
    Opět máme srovnáno. V jednom z útoků sice Shattenkirk trefil pouze tyčku, ale o pár vteřin později se hosté dostali do přečíslení tři na dva, mezi kruhy dostal přihrávku BRADY SKJEI a na jeho prudký švih Murray nedosáhl – 2:2. Asistence: Kevin Shattenkirk.
    52:34 Brady SKJEI - 2:2

53:14
    Je tu další přesilovka pro Pittsburgh, dvě minuty za hákování dostal Lias Andersson.

53:50
    Hosté udeřili v oslabení.! Podařilo se jim narušit kombinaci soupeře, do kontru se dostal VLADISLAV NAMĚSTNIKOV a své sólo zakončil i přes těsné bránění Krise Letanga. Puk propadl Murraymu mezi chrániči a je to 2:3. Asistence: Neal Pionk.
    53:50 Vladislav NAMĚSTNIKOV - 2:3

54:37
    Pokračuje přesilovka Pittsburghu, hosté ale vyhodili přes všechny čáry.

55:09
    A opět letí puk až do pásma před Murrayho.

55:14
    Je po přesilovce, Andersson už naskočil zpátky na led.

56:17
    Zprava si ke střele najížděl Hörnqvist, jeho střela zápěstím se však na branku New Yorku nevměstnala.

57:02
    Pokračuje snaha domácích srovnat nepříznivý stav, New York však ve svém pásmu brání, jak se jen dá.

57:25
    Neskutečný závěr, opět máme srovnáno! Hosté nevyhodili puk z pásma, Pittsburgh se vrátil do tlaku, usadil se u brankoviště a po závaru se dočkal gólu na 3:3. U tyčky se k zakončení dostal JAKE GUENTZEL a zametl puk za Georgijeva. Asistence: Sidney Crosby, Justin Schultz.
    57:25 Jake GUENTZEL - 3:3

57:25
    Pro Guentzela to byl čtyřicátý gól v sezóně, tuto metu zdolal poprvé v kariéře, Crosby navíc zaznamenal stý bod v této sezóně, což se mu povedlo již pošesté.

58:47
    Hosté kombinují ve vlastním pásmu, nikam se teď neženou.

59:09
    Zakázané uvolnění Pittsburghu, po krátké pauzičce se bude vhazovat po Murrayho levici.

59:41
    Rána od modré čáry skončila mimo, Georgijev tento švih pouze kontroloval pohledem.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Šedesát minut hry o vítězi nerozhodlo, byť oba týmy ve třetí třetině zažily, jaké to je být ve vedení a hosté nebyli od výhry zase tak daleko. Jako první se gólově prosadil Pittsburgh, když se trefil Nick Bjugstad, jenže New York výsledek otočil po gólech Bradyho Skjeie a Vladislava Naměstnikova. Už to vypadalo, že by to hosté mohli dotáhnout do zdárného konce, jenže v 58. minutě srovnal důrazný Jake Guentzel a posunul zápas do prodloužení.

60:24
    Murray si hned připsal úspěšný zákrok proti švihu volného Zibanejada.

60:55
    Puk sice skončil v brance New Yorku, rozhodčí ale Crosbyho gól okamžitě neuznali, neboť v brankovišti byl Guentzel a atakoval brankáře. Rozhodčí Sutherland si ještě nechal vše zkontrolovat u videa a poté potvrdil svůj verdikt.

61:17
    Další střela na Georgijeva, z pravého kruhu na něj pálil Kessel. No a gólman New Yorku má další úspěšný zákrok.

61:48
    Velký výlet předvedl Malkin, s obráncem na zádech obkroužil pásmo, bekhendem si ale na gólmana nepřišel.

62:09
    A je rozhodnuto. Prostoru na ledě využil pro průnik levou stranou RYAN STROME a z kruhu pro vhazování vyslal nechytatelný švih pod horní tyčku. Puk skončil za Murraym a hosté tento zápas vyhráli v poměru 4:3! Asistence: Vladislav Naměstnikov.
    62:09 Ryan STROME - 3:4

Je dobojováno. Prodloužení přineslo opravdu svižný hokej, akce střídala akci, domácí dokonce dali i gól, který jim nebyl uznán a nakonec udeřilo na druhé straně. Z levého kruhu vypálil Ryan Strome a gólem na 4:3 byl posledním hráčem New Yorku, který v této sezóně skóroval.

Utkání sledovalo 18 660 diváků.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (03:56:28)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 7. Crosby (Guentzel, McCann), 43. Bjugstad (Hörnqvist, M. Pettersson), 58. Guentzel (Crosby, J. Schultz) – 13. Br. Smith, 53. Skjei (Shattenkirk), 54. Naměstnikov (Pionk), 63. R. Strome (Naměstnikov)

Rozhodčí: Pochmara, Sutherland – Miller, Baker

Diváci: 18 660