Sparta – Zlín 2:0 (kon.)
AC Sparta Praha
2:0 (0:0)
FC Zlín
Pondělí 08.04.2019, 18:00 • Generali Arena, Praha-Bubeneč • FORTUNA:LIGA • 27. kolo

Sparta si dnešním vítězstvím upevnila třetí místo, když rozdíl od druhé Slavie i čtvrtého Jablonce je shodně osmibodový. Hosté jsou devátí, když za šestou Mladou Boleslaví zaostávají o dva body. (19:59:29)

Na Letné je dobojováno! Sparta po nevýrazném prvním poločase přeci jen dokázala zužitkovat svoji územní převahu a udeřila dvěma brankami během pěti minut.

O tříbodovém zisku pro Spartu rozhodli svými trefami Adam Hložek a Benjamin Tetteh. První jmenovaný skóroval díky velkému zaváhání zlínské defenzivy, která jej ponechala zcela osamoceného v pokutového území, Tetteh o pár minut později proměnil rychlý brejk do otevřené obrany po nepovedené standardní situaci Zlína.

Hosté sparťanského brankáře Nitu prakticky nijak neohrozili a z Prahy pojedou bez bodů.

90+3
    90+2. Čivič přímo z rohového kopu málem zaskočil Rakovana

90+2
    Bosenský fotbalista nasměroval svůj centr do blízkosti branky, Rakovan vyrazil míč jen k Matěji Hanouskovi, ten svoji hlavičku nedokázal propasírovat přes bránícího protihráče.

90+2
    Sparťané v závěru vybojovali ještě jeden rohový kop, k praporku už běží Civić se Sáčkem.

90+1
    Rozhodčí Zelinka oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.

88
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází David Moberg Karlsson, přichází Eldar Civić.

88
    Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Josef Hnaníček, přichází Alexander Jakubov.

87
    Při ojedinělém útočném výpadu zlínského týmu už se zdálo, že Adnan Džafić poběží vstříc brankáři Nitovi, když jej ale dokázal důrazně odtlačit od míče David Moberg Karlsson a v poslední chvíli zachránil domácí od první vyložené příležitosti soupeře.

87
    Při dalším útočném snažení Sparty byla Kangova střela z dálky sražena mimo zlínskou branku, rudí navážou hru od rohového praporku.
    85. Čanturišvili nastavil Hložkovi stoličku, penalta se ale nepískala

85
    Po souboji s Čanturišvilim zůstal na trávníku ležet Adam Hložek, střelec zřejmě klíčové branky zápasu ale brzy vstal zpět na nohy a může v pořádku pokračovat.

84
    Kanga si vynutil nedovolený zákrok Jiráčka u postranní čáry, hosté nadále marně běhají bez balónu.

82
    Sparťané pozvolna kombinují ve středu pole a nadále kontrolují dění na trávníku.

80
    Jiráček přenesením hry k pravé postranní čáře našel rozběhnutého Džafiće, ten ale nedokázal odcentrovat přes bránícího Hanouska, navíc v pokutovém území neměl potřebnou podporu spoluhráčů.

80
    Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Róbert Matejov, přichází Adnan Džafić.

79
    Centr Karlssona zleva se neujal, podobně dopadl o pár momentů později Kangův centr z opačné strany.

78
    Hanousek na levé straně přistrčil míč k Plavšićovi, jeho centr Gajić odehrál na další sparťanský roh.