Švédsko – Japonsko 2:3 (kon.) | USA – Rusko 10:0 (kon.) | Česko – Německo 2:0 (kon.)
Kanada – Finsko 6:1 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
Rytíři Kladno
Úterý 09.04.2019, 18:00 • ČSOB Pojišťovna ARENA • Baráž o extraligu • 6. kolo

Pardubická neporazitelnost končí, před vyprodanou ČSOB Pojišťovna ARENOU ji ukončilo Kladno, které naopak pokračuje na vítězné vlně. V první třetině šli domácí do vedení zásluhou Sýkory, ve druhé třetině přišel ale obrat Kladna, které se třemi brankami dostalo do trháku, který už nepustilo. Ve třetí třetině Rytíři dobře bránili a nepouštěli domácí do vážnějších šancí, aby se dostali na dostřel. (20:23:37)

59:42 Tomáš PLEKANEC - 1:4
    Zdroj: Hokejka TV

59:42
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Hosté využívají power play Dynama, od červené čáry a levého mantinelu trefil prázdnou bránu TOMÁŠ PLEKANEC. Asistence: André Lakos.

59:32
    Emoce v závěru vyplynuly v potyčku před kladenskou brankou, ve které si mimo jiné Perret dovolil na Jágra. Hrát se bude čtyři na čtyři, ale Pardubice to znovu zkusí bez brankáře.

59:32
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Marek Hovorka – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Brendon Nash – 2 min., hrubost).

59:01
    Ihnačák byl zcela osamocený na ose hřiště, kam také dostal přihrávku, jeho zakončení zneškondil Cikánek vyrážečkou.

58:32
    Kacetl rychlé míří na střídačku a Dynamo to zkouší v šesti hráčích v poli, když je usazené v útočné třetině.

58:13
    Vampola si chytře chvíli podržel puk ve středním pásmu a poté ho nahodil za Kacetla.

57:29
    Tak jak zvládaly Pardubice vypjaté závěry minulých zápasů v závěru, tak se to nyní daří Kladnu.

56:53
    Hovorka neuspěl se svým průnikem do pásma středem hřiště, hned byl odstaven od puku a Dynamo to musí zkusit znovu.

56:07
    Perret nahrával z pravé strany k druhé tyči Sýkorovi, ten pokud by na puk dostáhl, mohl zakončovat do odkryté brány, ale jako první dosáhl na puk hráč Kladna.

55:47
    Kladno aktivně napadá pardubickou rozehrávku a nepouští Dynamo s pukem dále než do středního pásma.

55:21
    Horký si udělal před obráncem Hořavou stahovačku a střílel přes něj, ale minul bránu.

54:33
    Kladno posunulo puk po pravém mantinelu do útočné třetiny, čehož využilo k prostřídání.

53:39
    Pardubickou rozehrávku z vlastního pásma srazil napadající Kaut do hlediště.

53:21
    Nyní už se domácím podařilo vjet s pukem do pásma, následně se Schausovi otevřel prostor na pravé straně, on hned střílel, ale Cikánek v pohodě vyrazil kotouč do ochranné sítě.

53:06
    Kladno dobře brání obrannou modrou čáru a nepouští zatím Pardubice do pásma.

52:08
    Bránící hráči nepustili Perreta s pukem mezi kruhy, odkud chtěl střílet a kotouče se ujímají Rytíři.

Adam Joska

Branky a nahrávky: 4. P. Sýkora (M. Kratochvil) – 27. Svedlund, 34. Š. Bláha (Lakos, T. Kaut), 37. Hajný (Š. Bláha), 60. Plekanec (Lakos)

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Klouček) – Holland, Eklund, Schaus, Mikuš, Porseland, J. Zdráhal, Nedbal – P. Sýkora, Ihnačák, M. Kratochvil – Hovorka, Mandát, Rolinek – L. Horký, Poulíček, Machala – J. Kloz, Marosz, Perret.
    Rytíři Kladno: Cikánek (Brízgala) – J. Říha, Kehar, Nash, Zajíc, Lakos, P. Hořava – Jágr, Plekanec, Zikmund – Redlich, Vampola, J. Strnad – Melka, Machač, Svedlund – Hajný, T. Kaut, Š. Bláha – Jelínek.

Rozhodčí: Pavlovič, Šír – Gebauer, Špringl

Diváci: 10194 (vyprodáno)