Boston – Toronto 1:4 (kon.) | Washington – Carolina 4:2 (kon.) | Calgary – Colorado 4:0 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Banes Motor České Budějovice
Pátek 12.04.2019, 18:00 • ČSOB Pojišťovna ARENA • Baráž o extraligu • 7. kolo

Pardubice i potřetí v baráži poráží trápící se České Budějovice a napravilo úterní porážku od Kladna. Dynamo se touto výhrou výrazně přiblížilo záchraně, aktuálně má na svém kontě osmnáct bodů a na třetí Chomutov má pět kol před koncem náskok jedenácti bodů. Domácí poslal do vedení ve 22. minutě Poulíček, Motor mohl srovnat ze samostatného úniku, ten však Karabáček neproměnil a ve 46. minutě využil Luboš Horký přesnou nahrávku od Machaly z pravé strany k navýšení náskoku domácích, kteří si už vedení pohlídali a vítězí s čistým kontem. (20:28:50)

59:58
    Ještě necelé dvě vteřiny před koncem je přerušená hra, poté co byl Kacetl zavalen v brankovišti protihráčem.

59:51
    Hned po vyhraném vhazování střílel z první Karabáček, jeho pokusu ale chyběla ještě větší razance, Kacetl v pohodě chytil puk do lapačky.

59:48
    Pardubičtí ještě poslali puk na zakázané uvolnění.

59:39
    Domácí kouč Lubina si ještě chtěl vybrat oddechový čas, rozhodčí Lacina ale nekompromisně ukazuje na kruh pro vhazování, kde se bude vhazovat.

59:21
    České Budějovice se ještě snaží něco vymyslet směrem do útoku, ale nedaří se jim dostat do zakončení.

58:29
    Kváča rychle zamířil na střídačku a Motor to ještě zkouší v šesti hráčích v poli!

57:56
    Hovorka nebyl ve špatné střelecké pozici, místo střely ale zvolil přihrávku na levou stranu na rozjetého Rolinka, jenž už nedokázal dotáhnout svůj bekhendový blafák.

56:48
    Perret střílel přes obránce po rychlém přechodu do útočné třetiny, nemířil však přesně.

55:57
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (René Vydarený – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Luboš Horký – 2 min., hrubost).

55:52
    Zápas už se spíše dohrává, týmy se zbytečně nikam nehrnou.

Dnešní utkání sleduje 9185 diváků.

53:18
    Poulíčkova nahrávka na pravou stranu na Horkého byla příliš dlouhá, Horký ale ještě jel celou akci dohrát a aktivně napadal, čímž dovolil jeho spoluhráčům jím vystřídat.

52:37
    Karabáček dostal na pravé straně puk od Přikryla, mířil na zadní tyč, Kacetl vyrazil puk svým pravým betonem.

52:09
    Pardubičtí se drží na puku a zbytečně se nikam neženou.

51:17
    Schaus pouze lehce nahodil puk po pravém mantinelu a odjel za svými spoluhráči střídat.

50:09
    Eklund na levé straně úspěšně zblokoval střelu Pavla Nováka a domácí se hned poté osvobodili.

Adam Joska

Branky a nahrávky: 22. Poulíček (P. Sýkora, Eklund), 46. L. Horký (Machala, Poulíček)

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Klouček) – Holland, Eklund, Schaus, Mikuš, Nedbal, Porseland – P. Sýkora, Ihnačák, M. Kratochvil – Hovorka, Bubela, Rolinek – L. Horký, Poulíček, Machala – J. Kloz, Marosz, Perret – Dušek.
    Banes Motor České Budějovice: Kváča (Strmeň) – M. Jandus, Pýcha, Plášil, Kutlák, Kachyňa, Vydarený – Z. Doležal, Gilbert, Karabáček – Babka, Šimánek, Beránek – P. Novák, R. Přikryl, M. Novák – Heřman, Doktor, Čermák – Dančišin.

Rozhodčí: Kubičík, Lacina – Bryška, Lederer