Sparta – Česká Lípa 9:3 (kon.) | Svarog Teplice – Helas Brno 4:3 (kon.)
Sparta Praha
9:3 (6:2) Stav série: 3:0
FC Démoni Česká Lípa
Pátek 12.04.2019, 20:00 • Arena Sparta, Praha • Play off 1. futsal ligy • Čtvrtfinále

To je z naší strany vše, my děkujeme za pozornost a někdy zase na viděnou. Třeba u pondělního duelu mezi Brnem a Teplicemi, který začíná klasicky v 20:00! (21:35:25)

Sparta nakonec sérii ukončuje již po třech zápasech a postupuje do semifinále, kde by podle všeho měla narazit na chrudimský celek.

Sparťanskou gólovou hitparádu odšpuntoval už ve 4. minutě po rohu David Cupák, na něj pak navázal rovněž po rohu v 9. minutě Wilde. S nechtěnou pomocí hostující gólmana se o minutu prosadil i domácí kapitán Seidler. Sparta vedla už 3:0. V 11. minutě se po brejku 2 na 0 prosadil Fichtner. Ve 14. minutě to byli ale opět sparťané, kdo se radovali ze vstřelené branky. Krásnou trefou se prosadil Hrdina a o necelé dvě minutky později z dalšího rohu Wilde. 20. minuta byla přímo gólová, prosadil se jak hostující Rott, tak i parádní trefou Seidler. První poločas tak skončil 6:2 pro domácí.

Druhý poločas byl už gólově chudší. Otevřel ho ve 26. minutě parádní trefou kapitán Michal Seidler, navázal na něj pak v 29. minutě gólem z voleje Kristijan Grbeša. Ve 34. minutě dal poslední českolipský gól v letošní sezóně Martin Švec. Těsně před koncem se prosadil domácí Drahovský.

39:23 Tomáš DRAHOVSKÝ - 9:3

39:23
    Sparta právě vstřelila branku!
    Angellott nakonec parádní průnikovou přihrávkou našel volného TOMÁŠE DRAHOVSKÉHO, který už jen jednoduše míč zavěsil pod víko českolipské branky! Asistence: Angellott.

39:00
    Právě probíhá poslední minuta druhého poločasu.

38:21
    Pavel Plecitý teď měl z pekla štěstí. Po českolipském rohu totiž Kubelka špičkou poslal nepříliš razantní střelu, která nakonec proletěla celým vápnem jako nůž máslem a skončila orazítkovaná na pravé tyči.

38:11
    Po zákroku na Havrdu si sparťané připisují první akumulovaný faul ve druhém poločase.

37:43
    Agellottovu dělovku z levého křídla se štěstím vyrazil Sochůrek. I když letěla doprostřed branky, tak nadělala českolipskému gólmanovi potíží více než dost.

37:03
    Angellott v nadějné pozici málem přeloboval Sochůrka, ten na poslední chvíli míč vyrazil do zámezí.

36:33
    Vnuk to zkusil z dálky, mířil ale přímo do náruče připraveného Sochůrka.

35:46
    Angellott si v útoku vyměnil míč s Wildem, jeho zakončení ale na poslední chvíli srazil jeden z obránců.

35:20
    Vysoký Sochůrkův pas na Semeráda vyboxoval do zámezí Pavel Plecitý.

34:20
    Poměrně nevšední situace teď nastala na hrací ploše. I přes přiznání Wildeho totiž jeden z rozhodčích stále přisuzoval míč domácím hráčům. Vše nakonec vyřešil Vnuk fair-play odkopem míče do zámezí.

34:01
    Po nevybíravém zákroku na Drahovského je tu třetí akumulovaný faul pro hostující Českou Lípu.
    33:22 Martin ŠVEC - 8:3

33:22
    Démoni právě vstřelili branku!
    Kubera šikovně obral Seidlera o míč a v nadějném brejku našel volného MARTINA ŠVECE, který navíc přízemní střelou nasadil talentovanému Plecitému jesle. Asistence: Matouš Kubera.

32:57
    Střídání v týmu FC Démoni Česká Lípa: ze hřiště odchází Kirov, přichází Sochůrek.

32:18
    Křivánek dobrým rohem vypíchl míč Fichtnerovi na roh.

Libor Kokoška

Branky: 4. Cupák (Drahovský), 9. Wilde (Fouad), 10. Seidler, 14. Hrdina (Vnuk), 16. Wilde (Fouad), 20. Seidler (Drahovský), 26. Seidler (Angellott), 29. Grbeša (Novak), 40. Drahovský (Angellott) – 11. Fichtner (Rott), 20. Rott (Havrda), 34. Švec (Kubera)

Karty:   20. Cupák (SPA) – 20. Kubelka (CLI)

Sparta Praha: Gerčák (20. Plecitý) – Seidler (C), Novak, Grbeša, Drahovský, Vnuk, Cupák, Hora, Wilde, Angellott, Křivánek, Amrani, Hrdina
    FC Démoni Česká Lípa: Kirov (C) (33. Sochůrek) – Hrubý, Kubelka, Fichtner, Švec, Havrda, Zapletal, Rott, Semerád

Rozhodčí: Tomáš Vaněk, Tomáš Markovský, Jiří Lasch