Tottenham – Huddersfield Town 4:0 (kon.) | Brighton – Bournemouth 0:5 (kon.) | Burnley – Cardiff 2:0 (kon.)
Fulham – Everton 2:0 (kon.) | Southampton – Wolverhampton 3:1 (kon.) | Manchester Utd. – West Ham 2:1 (kon.)
Southampton FC
3:1 (2:1)
Wolverhampton Wanderers
Sobota 13.04.2019, 16:00 • St. Mary's Stadium, Southampton • Anglická Premier League • 34. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Ve 34. kole Premier League se proti sobě utkají týmy Southampton FC a Wolverhampton Wanderers. Naposledy se spolu tato mužstva utkala v září na půdě Wolves, kteří vyhráli 2:0. Dnes se ovšem bude hrát na St. Mary's Stadium v Southamptonu. Úvodní výkop je naplánován na 16:00.

Southampton je momentálně na 17. místě s třiceti třemi body a skóre 36:53. V posledním zápase ovšem prohrál doma s Liverpoolem 1:3, ale na sestupovou pozici má náskok pět bodů.
    Wolverhampton předvádí skvělé výkony a aktuálně je na 8. příčce se čtyřiceti sedmi body a skóre 40:39. V posledním utkání dokázali porazit velmi silný Manchester United 2:1.

Southampton FC: Gunn – Bednarek, Jošida, Vestergaard – Valery, Ward-Prowse, P.-E. Höjbjerg (C), Bertrand – Sims, Redmond – Ings.
    Náhradníci: A. McCarthy – Armstrong, Ch. Austin, S. Long, Romeu, J. Stephens, Targett.

Wolverhampton Wanderers: Patrício – Saïss, Coady (C), Boly – Doherty, Dendoncker, Neves, Moutinho, J. Castro – Jiménez, Diogo Jota.
    Náhradníci: Ruddy – R. Bennett, Cavaleiro, Costa, Gibbs-White, Traoré, Vinagre.

Rozhodčí: Jonathan Moss – Marc Perry, Constantine Hatzidakis.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

1
    O úvodní výkop se postaral hostující celek, který okamžitě poslal nákop na polovinu soupeře, ale ten skončil jen v zámezí.

2
    Southampton právě vstřelil branku!
    Tak tohle byla rychlovka a domácí vedou už po dvou minutách 1:0! Southampton se postupnou kombinací dostal dopředu po pravé straně a následnou přihrávku Simse na přední tyč úspěšně zakončil NATHAN REDMOND. Asistence: Joshua Sims.
    2. Nathan REDMOND - 1:0

3
    Wolverhampton tak jen potvrzuje, že venku se mu vůbec nedaří, zatímco doma je skoro nepřekonatelný.

4
    Wolves opět drželi míč na své polovině, ale následně o něj přišli a směrem dopředu tak něco může vymyslet domácí mužstvo.

6
    Domácí to zkoušeli tentokráte po levé straně, ale obrana hostů si s tím poradila a odkopla míč do bezpečí.

7
    Matt Doherty se sice dostal do vápna soupeře, ale vystřelit nedokázal, ovšem zastoupil ho jeho kolega, ale jeho pokus z dálky skončil sražený do zámezí a následuje rohový kop.

8
    Po rohu se domácí vydali do rychlého protiútoku, ale ten nic nenabídnul a skončil jen v moci hostů.

10
    Wanderers zatím vedou na držení míče, ale na polovině soupeře je to takové nemastné neslané a po nepřesné přihrávce získal Southampton autové vhazování zadarmo.

11
    Po boji ve středu hrací plochy se ale zatím jediný střelec utkání Redmond dopustil nedovoleného zákroku.

12
    Willy Boly neukočíroval míč na hrací ploše a je to tak jen další autové vhazování pro domácí celek.

13
    Jannik Vestergaard se snažil najít prudkou přihrávkou svého spoluhráče, který si zbíhal do vápna, ale to přečetla obrana Wolves.

14
    Posléze ale přišel jen faul nejlepšího střelce hostů Raúla Jiméneze.

15
    Po pěkné kombinaci se dostal do zakončení zpoza vápna Nathan Redmond, ale jeho pokus k pravé tyči viděl a také chytil brankář Rui Patrício.

16
    Nyní už opět Wolverhampton kombinuje ve středu hrací plochy a snaží se najít nějakou skulinku.

17
    Nakonec se to hostům podařilo a s míčem se dostal do vápna Diogo Jota, který posléze vypálil, ale jeho pokus skluzem zastavil hostující obránce. Wanderers ale mají k dispozici ještě rohový kop.

18
    Následný roh byl rozehrán nakrátko a posléze přišel jen nepovedený centr, který skončil v moci brankáře Anguse Gunna.

19
    Raúl Jiménez ukázal, proč si ho Wolverhampton přivedl na trvalý přestup, jelikož se i přes tři obránce dostal ke střele, kterou mířil k pravé tyči, ale Angus Gunn si s ní poradil.

20
    Southampton nyní lehce zariskoval ve středu hřiště, ale nakonec obránce Vestergaard vše vyřešil a poslal míč na svého brankáře Gunna.

21
    Poslední minuty to jsou převážně Wanderers, kteří se dostávají dopředu jako nyní po levé straně, ale tato přihrávka skončila jen u odkopu domácího obránce.

22
    Wolverhampton ale i nadále pokračuje v tlaku a po zblokované přihrávce získal autové vhazování na polovině soupeře.

23
    Ryan Bertrand přes sebe nepustil hostujícího hráče, ale Wolves získali rohový kop, o který se postará Moutinho.

24
    Následný centr se ale příliš nepovedl a skončil až mimo šestnáctku, kde se následně snažil z dálky vystřelit Rúben Neves, ale ten trefil jen nohu Redmonda.

25
    Nathan Redmond ovšem zůstal ležet na hrací ploše a nyní je ošetřován lékaři.

26
    Southampton ani tentokrát nedokázal směrem dopředu nic vážnějšího vymyslet, a až na úspěšnou akci ve druhé minutě zatím nic nevymyslel.

27
    Wolverhampton se opět dostal do slibné šance, ale Diogo Jota neměl z otočky jak zakončit, ale hosté získali alespoň rohový kop.

28
    Wolves právě vstřelili branku!
    A je srovnáno na 1:1! Rohový kop Mourinha našel ve vápně WILLYHO BOLYA a ten hlavou zakončil k pravé tyči. Hosté tak po velkém tlaku dávají zaslouženou branku a začínáme od začátku. Asistence: João Moutinho.
    28. Willy BOLY - 1:1

30
    Domácí bleskově odpovídají a vedou 2:1! Produktivita Southampton dnes rozhodně netrápí a z druhé šance dávají druhý gól. Ings parádní přihrávkou mezi obranou našel rozběhnutého NATHANA REDMONDA, který si fantastickým lobem poradil s brankáře Patríciem. Asistence: Danny Ings.
    30. Nathan REDMOND - 2:1

32
    A málem to bylo 3:1, když Ings opět poslal perfektní míč mezi děravou obranu, na který si tentokrát zběhl Joshua Sims, ale jeho zakončení skončilo pouze vedle pravé tyče!
    32. Joshua Sims spálil velkou šanci.

33
    Wolverhampton do gólu na 1:1 byl lepším týmem, ovšem poslední minuty se hostující obraně vůbec nedaří.

34
    Wolverhampton tentokrát raději na jistotu posunul balón až na svého brankáře Patrícia a ten uklidnil hru.

35
    Posléze ale hosté získali rohový kop, o který se i tentokrát postará João Moutinho.

36
    Nyní byl ale centr opět přetažená a posléze to ještě zkoušel z dálky Rúben Neves, ovšem ten vypálil jen vedle levé tyče.

37
    Rui Patrício se ocitl v úzkých a raději tak odkopl malou domů do bezpečí před nabíhajícím útočníkem soupeře.

38
    Wanderers drží míč zatím na své polovině hrací plochy a nemohou se dostat blíž k bráně dnešního soupeře.

39
    Následně to hosté zkusili centrem, ovšem ten se vůbec nepodařil a domácí obraně se podařilo odkopnout míč.

40
    Posléze se João Moutinho dopustil faulu, když jasně sekl po nohách Redmonda a uviděl žlutou kartu.

41
    Následný centr se snesl na hlavu Maja Jošidy, který to zkoušel zakončit hlavou, ale míč mu sjel a skončil jen vedle hostující brány.

43
    Southampton nyní získal autové vhazování na polovině hostujícího celku, ale zatím se nemůže dostat k nějakému centru.

44
    Hostujícímu obránci se nepovedl odkop ze své šestnáctky a k míči se tak dostal Southampton.

45
    Jannik Vestergaard udělal obrovskou chybu, když se snažil dávat malou domů, ale tu mu vypíchl hostující útočník, který ale nakonec vybojoval alespoň rohový kop.

45
    Ovšem rohový kop žádné nebezpečí nepřinesl a následuje jen odkop od domácí svatyně.

45
    Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.

45+2
    Raúl Jiménez šel do souboje s Höjbjergem příliš tvrdě a uviděl od sudího žluté varování.

45+2

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas je u konce a Southampton zatím vede nad Wolverhamptonem 2:1. Už ve 2. minutě rozjásal domácí fanoušky Nathan Redmond. Posléze byli ovšem hosté lepším týmem a nakonec se dočkali srovnání, když ve 28. minutě srovnal Willy Boly. O dvě minuty později ale vrátil vedení na stranu Southamptonu Nathan Redmond.

Druhý poločas začne přibližně v 17:03.

46

47
    Domácí se provinili pouze faulem a Wolverhampton tak získal volný kop.

48
    Následně sice letěl centr do vápna, ale ten nic vážnějšího nepřinesl a u míče tak je Southampton.

50
    Wolverhampton zatím dominuje ve druhém poločasu, ale nemůže se dostat k nějaké střele z nebezpečné vzdálenosti.

51
    Jan Bednarek raději odvrátil míč z pravé strany do zámezí a Wanderers tak získali rohový kop z levé strany.

52
    Hosté to zatím zkoušejí hlavně centry, ale domácí obrana si i tentokrát poradila, ale míč skončil jen v zámezí a následuje tak autové vhazování pro Wolverhampton.

54
    Další centr z kopačky hostujícího hráče, ale tentokrát skončil pouze v zámezí za domácí svatyní.

56
    Nyní se hraje především ve středu hrací plochy a posléze domácí získali autové vhazování.

57
    Ovšem následně se k míči dostal Wolverhampton, který jej drží na polovině soupeře a snaží se pomalou kombinací něco vymyslet.

59
    Domácí si poradili s centrem soupeře, ale Wanderers získali ještě rohový kop.

60
    Následně byl uvnitř vápna velký chumel hráčů, ze kterého přišla jen slabá střela, se kterou si Angus Gunn poradil.

60
    Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Matt Doherty, přichází Adama Traoré.

61
    Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Danny Ings, přichází Shane Long.
    Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Joshua Sims, přichází Oriol Romeu.

63
    Southampton zatím úspěšně vzdoruje tlaku Wolverhamptonu, který má ve druhé půli držení míče 76%.

64
    Hosté zatím kombinují pouze ve středu hrací plochy, ale dál se dostat nemohou.

65
    Ani za dvacet minut jsme se ve druhé půli nedočkali střely na branku a to vyhovuje především domácímu celku.

66
    Nákop Southamptonu nepřinesl nic vážnějšího a skončil jen vedle hostující svatyně.

67
    Nyní je hra přerušena, jelikož hostující hráč schytal loket Bertranda, který uviděl žlutou kartu.

69
    Opět hosté získali rohový kop, po kterém se v dobré šanci ocitl Raúl Jiménez, ale míč mu z nohy sjel velice hodně a nakonec je z toho jen autové vhazování pro domácí.

70
    Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Rúben Neves, přichází Morgan Gibbs-White.

71
    Nyní se dopředu dostali domácí, kteří získali rohový kop z levé strany.

71
    A je to 3:1 pro domácí! Po rohovém kopu se snažil zakončovat Maja Jošida nůžkami, které byly zblokovaný, ale posléze se balón odrazil zpátky k němu a ten jej z pokleku posunul na SHANE LONGA, který se nenacházel díky zapomenutému Adamovi v ofsajdu a zakončil k levé tyči. Asistence: Jošida.
    71. Shane LONG - 3:1

73
    Málem šel Southampton do ještě většího náskoku, ale Rui Patrício předvedl skvělý zákrok proti zakončení domácího hráče z bezprostřední blízkosti!
    73. Rui Patrício podržel svůj tým.

75
    Nyní se Saïss dopustil faulu na své polovině a Southampton tak získal volný kop a je v tlaku.

76
    Po centru následoval ještě rohový kop domácích, ovšem ten nám nic většího nenabídl a dopředu tak může jít Wolverhampton.

77
    Nathan Redmond by dnes určitě rád zkompletoval hattrick, ale tentokrát místo střely ještě přihrával, ovšem k balónu se dostali hosté.

79
    Yan Valery nyní získal pro domácí mužstvo rohový kop a Southampton tak dál pokračuje v posledním minutách v dobrém výkonu a navíc stále vede o dvě branky.

80
    Rohový kop byl nebezpečný a Jan Bednarek zkoušel zakončit z bezprostřední blízkosti, ovšem Rui Patrício si s ním poradil.

81
    Hra je nyní přerušena, jelikož domácí hráč má nějaké zdravotní problémy a na hřišti tak jsou lékaři.

83
    Tak jde vidět, že šlo pouze o tahání času, jelikož Yan Valery je zpět na hřiště a běhá opět jako srna.

84
    Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Yan Valery, přichází Jack Stephens.

85
    Southampton si s přehledem hlídá konec dnešního zápasu a opět drží míč na polovině soupeře.

86
    Domácí odkopli míč jen do zámezí a hosté tak získali autové vhazování.

87
    Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Diogo Jota, přichází Hélder Costa.

88
    Jack Stephens si navedl míč k rohovému praporku, kde ho skvěle držel několik chvil a posléze se vydal do vápna, ovšem tam už o balón přišel.

89
    Nyní se ale hosté dopustili pouze nedovoleného zákroku a Southampton tak má k dispozici volný kop.

90
    Následná standardní situace domácího mužstva ale nepřinesla nic vážnějšího a u míče tak je Wolverhampton.

90
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.

90+1
    Long byl zfaulován a Southampton tak bude opět u míče a vypadá to, že dnes zůstanou tři body doma.

90+2
    Vlci se dostali dopředu po pravé straně, ale následný centr skončil jen v moci gólmana Gunna.

90+3
    Oriol Romeu nenechal projít soupeře po levé straně a Wolverhampton získal alespoň autové vhazování.

90+4
    Posléze ale přišel jen nepovedený křížný pas, který skončil v zámezí a následuje tak odkop od domácí svatyně.

90+4

Je konec. Southampton dnes zvítězil na domácí půdě nad Wolverhamptonem 3:1 a pravděpodobně se tak zachránil v nejvyšší soutěži.
    Už ve 2. minutě rozjásal domácí fanoušky Nathan Redmond. Posléze byli ovšem hosté lepším týmem a nakonec se dočkali srovnání, když ve 28. minutě srovnal Willy Boly. O dvě minuty později ale vrátil vedení na stranu Southamptonu Nathan Redmond. Ve druhém poločase měli více ze hry hosté, ale v 71. minutě se trefil Shane Long. Posléze si už domácí hlídali dvoubrankový náskok a v pohodě zvítězili.

Držení míče: 29 % : 71 %.
    Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 6:7. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 11:6.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (17:57:01)

Michal Raška

Branky: 2. Redmond (Sims), 30. Redmond (Ings), 71. S. Long (Jošida) – 28. Boly (Moutinho)

Karty:   67. Bertrand (SOT) – 40. Moutinho (WOS), 45+2. Jiménez (WOS), 75. Saïss (WOS)

Southampton FC: Gunn – Bednarek, Jošida, Vestergaard – Valery (84. J. Stephens), Ward-Prowse, P.-E. Höjbjerg (C), Bertrand – Sims (61. Romeu), Redmond – Ings (61. S. Long).

Wolverhampton Wanderers: Patrício – Saïss, Coady (C), Boly – Doherty (60. Traoré), Dendoncker, Neves (70. Gibbs-White), Moutinho, J. Castro – Jiménez, Diogo Jota (87. Costa).

Rozhodčí: Jonathan Moss – Marc Perry, Constantine Hatzidakis