W. Brémy – Freiburg 2:1 (kon.) | Hannover – Mönchengladbach 0:1 (kon.) | RB Lipsko – Wolfsburg 2:0 (kon.)
Stuttgart – Leverkusen 0:1 (kon.) | Dortmund – Mohuč 2:1 (kon.)
Borussia Dortmund
2:1 (2:0)
1. FSV Mohuč 05
Sobota 13.04.2019, 18:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Německá Bundesliga • 29. kolo

To je z mé strany vše, hezký večer. (20:24:29)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 7:9. Střely mimo: 3:5. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:6.

Je dobojováno. Dortmund potvrdil roli favorita a získal důležité tři body, ale nutno dodat, že měl pořádnou kliku. V prvním poločase domácí dominovali, hrálo se pouze na jednu branku a Dortmund vedl 2:0. Jenže ve druhém Mohuč neskutečně přidala, snížila a v samém závěru domácí zachránil brankář Burki, který fantasticky zasáhl.

90+5

90+4
    Dortmund je pod tlakem, ale vypadá to, že to už uhraje a získá všechny body.

90+3
    Domácí brání cenné vedení, což by v prvním poločase, který patřil Dortmundu, čekal málokdo.

90+1
    Rozhodčí přidal čtyři minutky.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

89
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Mario Götze, přichází Ömer Toprak.
    88. Vyrovnání se hosté nedočkali, Burki skvěle zasáhl

88
    Dortmund vůbec nehraje a málem bylo vyrovnáno! Po rohovém kopu znovu skvěle zasáhl Roman Bürki, který poté zlikvidoval několik dorážek a nakonec míč chytil přesně na brankové čáře!

86
    Akce domácích k ničemu nevedla, protože Jadon Sancho byl v ofsajdu.
    85. Robin QUAISON - 2:1

85
    Mainz právě vstřelil branku!
    Hosté zcela zaslouženě snižují na rozdíl jedné branky! Po rohovém kopu nejdříve fantasticky zasáhl Roman Bürki, ale k míči se nakonec dostal střídající ROBIN QUAISON, který ho doklepl do sítě.

85
    Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Danny Latza, přichází Anthony Ujah.

84
    Hosté zahrávali rohový kop, ale pro centrovaný míč si došel Roman Bürki a pomohl tak svým zadákům.

82
    Hosté se hnali dopředu, ale Robin Quaison podklouzl a ani z této akce nic nebylo.

80
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marius Wolf, přichází Dan-Axel Zagadou.

78
    Ani tentokrát to nevyšlo. Domácí drží míč, kombinují a nikam se netlačí.

76
    Hosté se snaží vstřelit kontaktní branku, stále se tlačí dopředu, ale ve finální fázi se jim nedaří.

74
    Po delší době se dopředu vydali i domácí fotbalisté, prokombinovali se až před vápno soupeře, ale do zakončení se nedostali.

72
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Jacob Bruun Larsen, přichází Maximilian Philipp.

70
    Po rohu se do zakončení prodral jeden z hostujících hráčů, ale míč poslal nad branku Dortmundu.

69
    Rohový kop pro Mohuč.

67
    Marco Reus to rozběhl po levé straně, ale po přihrávce ho míč trefil do zad a toho se následně zmocnili hosté.

65
    A domácí trenér nyní svým svěřencům pořádně vyčinil. A není se čemu divit, protože Dortmund přestal ve druhém poločase úplně hrát.

63
    Hosté znovu zahrozili a tentokrát domácí zachránila tyč! Mohuč přidala ve druhém poločase a je to znát! Branky se ale zatím hosté nedočkali.

61
    Je před námi posledních třicet minutek. Ke třem bodům mají podstatně blíže domácí, kteří by tak napravili poslední zápas, ve kterém podlehli Bayernu 0:5.

59
    Domácí drží míč, kombinují na své polovině a nikam nepospíchají, což je za současného stavu zcela pochopitelné.

57
    Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jean-Philippe Mateta, přichází Robin Quaison.

56
    Hosté jsou ve druhém poločase o poznání aktivnější a nebezpečnější, tak uvidíme, zda dokáží vstřelit kontaktní branku a duel zdramatizovat.

54
    Jean-Paul Boëtius dokázal trefit branku, ale Roman Bürki si s přízemním pokusem nadvakrát poradil a stav utkání se nemění.

53
    Axel Witsel fauloval a je tu zajímavá standardní situace pro hosty.

52
    Vzápětí dostal přihrávku do vápna Marco Reus, ale s jeho pokusem z první si brankář dokázal poradit.

51
    Domácí se hnali do přečíslení tři na jednoho, ale nevyřešili to vůbec dobře a z této slibné akce nebylo vůbec nic.

49
    Nakonec z toho byla střela, ale s tímto slabým pokusem neměl Roman Bürki žádné problémy.

48
    Do druhého poločasu nevstoupili hosté vůbec špatně. Tlačí se dopředu a snaží se něco vymyslet.

46
    Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Pierre Malong, přichází Bote Baku.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:33 hodin.

První poločas je za námi. Dortmund v prvním dějství naprosto dominoval, vytvořil si několik šancí a vstřelil také dvě branky. A protože Mohuč se neprosadila ani jednou, tak favorit tohoto duelu vede 2:0 a kráčí za důležitými třemi body.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
    44. Onisiwo branku těsně minul

44
    Parádní akce hostů! Nyní to Mohuč sehrála skvěle. Jean-Philippe Mateta obešel protihráče, poslal míč před branku a Karim Onisiwo ho patičkou poslal těsně vedle levé tyče!

43
    Hosté nyní dostali míč do vápna Dortmundu, ale do zakončení se ani jeden z hráčů neprodral.

42
    Žlutou kartu dostává Jean-Philippe Mateta (1. FSV Mohuč 05).

41
    Do konce prvního poločasu zbývá posledních zhruba pět minutek a vypadá to, že na další branku si budeme muset počkat do druhého dějství.

39
    Po dlouhé době se dopředu vydali také hosté, ale jejich akce velmi rychle skončila a u míče už jsou znovu hráči ve žlutých dresech.

37
    Sledujeme dlouhou kombinaci domácího celku, který se ale v této fázi utkání nemůže dostat do zakončení.

35
    Obraz hry je stále stejný. Domácí diktují tempo hry, tlačí se dopředu a hraje se pouze na jednu branku.

33
    Tak nakonec z toho rohový kop nebyl, ale domácí zůstávají u míče a snaží se něco vymyslet.

33
    Po sražené střele je tu další rohový kop pro Dortmund.

31
    Dortmund zahrával další rohový kop, ale ani z něho nic nebylo, takže pokračujeme za stavu 2:0.

30
    Ani tentokrát to domácím nevyšlo. Další nepřesná přihrávka a míč skončil znovu v zámezí. V posledních minutách je těch nepřesností hodně.

28
    Nyní ale vše skončilo nepřesnou přihrávkou a od své branky bude rozehrávat Florian Müller, který už dnes dvakrát inkasoval.

26
    Domácí se znovu tlačí dopředu. Mohuč je dnes pod velkým tlakem a pouze se brání.
    24. Jadon SANCHO - 2:0

24
    Dortmund právě vstřelil branku!
    A je to 2:0! Podobná branka jako ta první, protože znovu přišla po rychlé akci přihrávka do vápna, znovu si tam něběhl JADON SANCHO a s přispěním teče dostal míč za brankáře.

22
    Mohuč ale stále urputně brání. Směrem dopředu hosté zatím nepředvedli nic, ale po inkasované brance už nemohou pouze bránit.

20
    Domácí úvodní branka ještě více nakopla a po zisku míče se znovu tlačí dopředu.
    18. Jadon SANCHO - 1:0

18
    Tak domácí se konečně dočkali a jdou do vedení 1:0! Po rychlé akci poslal míč do vápna Mario Götze a JADON SANCHO se k němu prodral a poslal ho za bezmocného brankáře.

17
    Obraz hry je stále stejný. Domácí se tlačí dopředu a hosté se pouze brání.
    15. Bruun Larsen míč za brankáře nedostal

15
    Domácí míč ale rychle získali a šli dopředu. Přišla přihrávka před branku, kde byl míč tečován, ale Florian Müller reflexivním zákrokem zasáhl!

14
    Celé snažení druhého týmu tabulky skončilo útočným faulem, takže u míče jsou hosté, kteří s rozehrávkou samozřejmě vůbec nepospíchají.

13
    Domácí se znovu tlačí dopředu. Hráči hostů zalezli před své pokutové území a brání se všemi možnými způsoby.

11
    Thomas Delaney to vyzkoušel z dálky, ale jeho rána přesná nebyla a branku soupeře minul o několik metrů.

10
    Dortmund podle předpokladů diktuje tempo hry a je jasně lepším týmem, ale první branky se zatím nedočkal. Šance na to ale už měl.

8
    A po dalším rohu měl práci Florian Müller, ale s hlavičkou, kterou se prezentoval Manuel Akanji, si dokázal poradit.

7
    Po centru míč málem skončil v brance, ale nakonec to hosté s velkou dávkou štěstí přežili a stav utkání se nemění!

6
    Rohový kop pro Dortmund.

5
    A nyní to domácí zkusili dlouhým nákopem, ale ten nebyl přesný a u míče byl jako první Florian Müller.

4
    Domácí fotbalisté dlouho kombinovali, ale víceméně pouze okolo středového kruhu. Ani domácí nic nevymysleli. Začátek duelu je z obou stran velmi opatrný.

2
    Z první akce hostujícího celku nic nebylo, tedy kromě nepřesné přihrávky. Na tahu je tedy Dortmund, který drží míč na své polovině.

1
    Úvodní výkop obstarali hostující hráči, kteří hrají v červených dresech. Domácí hrají tradičně ve žlutém.

1

Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel mezi Dortmundem a Mohučí začne za malý okamžik.
    Dnes je to deset let od debutu domácího Maria Gotzeho v německé nejvyšší soutěži. Tento borec nechybí dnes v základní sestavě.

Borussia Dortmund: Bürki – M. Wolf, Weigl, Akanji, A. Diallo – Witsel, Delaney – Sancho, Reus (C), Bruun Larsen – M. Götze.
    Náhradníci: Hitz – Dahoud, Alcácer, Philipp, Schmelzer, Toprak, Zagadou.

1. FSV Mohuč 05: F. Müller – Donati, Hack, Niakhaté, Aarón – Gbamin, Malong, Latza – Boëtius – Mateta, Onisiwo.
    Náhradníci: Zentner – Bell, Brosinski, Baku, Maxim, Ujah, Quaison..

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Dortmund – Mohuč 2:1

1. FSV Mohuč 05 je na tom o něco hůře. Hostující celek zatím získal 33 bodů a nachází se na dvanácté pozici. Mohuč tedy nehraje o poháry, ale ani o sestup, takže je v klidném středu tabulky. Z posledních pěti utkání vyhrála Mohuč pouze jednou, a to v minulém kole nad Freiburgem, který doma porazila vysoko 5:0.

Borussia Dortmund zažívá dobrou sezonu a stále bojuje o mistrovský titul. Domácí celek zatím nasbíral 63 bodů a nachází se na druhé pozici, když na první Bayern ztrácí jeden bod. V posledním kole Dortmund hrál právě na hřišti Bayernu a byl z toho výprask 0:5, takže dnes mají domácí co napravovat. A pokud chtějí získat titul, tak nesmí ztratit.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Bundesliga má na programu další kolo a my budeme sledovat duel mezi Dortmundem a Mohučí. Jasným favoritem je domácí celek, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.