Rizespor – Göztepe 1:0 (kon.) | Konyaspor – Sivasspor 1:1 (kon.) | Besiktas – Başakşehir 2:1 (kon.)
Konyaspor
1:1 (1:1)
Sivasspor
Sobota 13.04.2019, 15:00 • Torku Arena, Konya • Turecká Superliga • 28. kolo

Dnešní zápas je u konce, první poločas byl mnohem koukatelnější a přinesl nám dvě branky. Nejprve se za domácí prosadil Sahiner a poté za hosty srovnal Diabaté. ve druhé půli se už hrálo spíše opatrně, oba týmy měly jen minimum šancí, a tak dnešní zápas končí nerozhodně 1:1. To je pro dnešek vše, loučím se a brzy na viděnou. (16:56:30)

90+5

90+5
    Ofsajd a je konec.

90+5
    Ještě jeden útok hostů.

90+3
    Střídání v týmu Sivasspor: Jedná se spíše už o taktické střídání, odchází Diabaté a na pár minut přijde Koné.

90+3
    Druhý centr už byl povedenější, ale nikdo na něj nedosáhl.

90+3
    Fofana trefil svým centrem jen prvního hráče.

90+2
    Diabaté stihl míč až za postranní čarou, akce pro něj končí špatně.

90+1
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty.

90
    Střídání v týmu Sivasspor: Ze hřiště pomalu odchází Douglas a nahrazuje ho Yandas.

89
    Hosté šli do přečísleni tři na dva, ale Torje poslal svoji přihrávku za čáru. Odkopává Kirintili.

87
    Traoré vidí žlutou kartu za útočný faul.

86
    Braz poslal dobrý míč po levé straně. Obrana však včas vystoupila.

84
    Yatabaré přistižen v ofsajdu.

84
    Nakonec hosté vybojovali ještě rohový kop.

83
    Torje vybídl Douglase k náběhu, ten míč nedostihl.

81
    Traoré to zkusil, ale tohle opravdu na penaltu nebylo.

81
    Na druhé straně brejk a v něm Fofana, k zakončení však nedošlo.

80
    Hosté zahrozili z centru, ale hlavičku útočníka chytá do svých rukavic brankář.

79
    Střídání v týmu Konyaspor: Ze hřiště odchází Sahiner a naopak na hřiště přichází Traoré.

78
    Domácí opět u balónu a opět zbytečná ztráta. Vhazovat budou hráči Sivassporu, konkrétně Ciftci.

76
    Obrovská šance hostů! N´Dinga vyslal Diabatého, který obešel brankáře, ale míč mu z čáry vykopl obránce. Nakonec by stejně gól neplatil, byl máván ofsajd.

74
    Domácí sice drží míč, ale jakoby nevěděli co s ním, po chvilce ho vždy předají svému soupeři.

73
    Hosté vypadají více svěže a mají nyní i více ze hry.

71
    Diabaté a Douglas si vyměnili míč, druhý zmiňovaný odcentroval do míst, kde nikdo nebyl.

69
    Diagné zajel tvrdě do soupeře šlapákem a vidí žlutou kartu.

68
    Střídání v týmu Sivasspor: Utkání končí pro Hurmaciho, na hřiště spěchá Torje.

67
    Douglas vyslal nebezpečnou skrytou střelu mezi obránci, Kirintili chytá.

66
    Obrana Konyasporu nepropustila míč ani tentokrát.

66
    Velká mela před brankou končí tečovanou střelou a je tu roh pro hosty.

65
    Sivasspor bude zahrávat standardní situaci.

64
    Střídání v týmu Konyaspor: Jahović už je dost unavený, a tak je střídán, jeho místo zaujímá Yatabaré.

63
    Hosté získali ve středu hřiště míč a snažili se jít dopředu, místo toho jim ale Jahović zahrozil z brejku.

61
    Jahović měl obrovskou šanci dát gól! V klíčové situaci ho ale vychytal Acar.

60
    Sahinerův dlouhý pas nikoho nenašel.

59
    Střídání v týmu Konyaspor: Odchází Opanasenko a nahrazuje ho Hurtado.

58
    Douglas se nacházel v ofsajdu.

55
    Fofana obešel u lajny dva hráče a poslal prudký míč do vápna. Tam se však nikdo k zakončení nedostal.

54
    Jahović na centr nedoskočil, brankář Sivassporu bude odkopávat od brány.

53
    Míč často mění majitele, chvíli s ním hrají domácí, pak hosté.

51
    Hosté si vyměnili párkrát míč u vápna soupeře, finální přihrávku tomu však chyběla.

49
    Opanasenko uvedl míč do hry dlouhým autem.

47
    Centr z volného kopu byl lahůdkou pro gólmana Acara.

46
    Papp přistrčil Žutu, ten zůstává na zemi.

46

Druhý poločas začne přibližně v 16:02.

První poločas je za námi! Přinesl nám celkem svižný fotbal od obou týmů, nejdříve byli aktivnější domácí, ale hosté se jim pomalu vyrovnali. První gól vstřelil po nádherném brejku kapitán Konyasporu Sahiner. Skóre srovnal před půlí Diabaté, když mu dokonale naservíroval míč Kilinc.

45+2

45+1
    Rozhodčí nastavuje jednu minutu.

45
    Zbytečný faul Pappa, naštěstí pro něj se to obešlo bez karty.

44
    Žuta ubránil hráče a vybojoval autové vhazování.

42
    Navíc tu byla další hrozba v podobě volného přímého kopu, ale s tím si obrana už poradila.

41
    Tak to hostům vyšlo, domácí úplně přestali hrát a Sivassport udeřil v tu nejhorší chvíli pro ně, těsně před přestávkou.
    39. Fousseni DIABATÉ - 1:1

39
    Sivasspor právě vstřelil branku!
    Emre Kilinc zatáhl míč a zpětnou přihrávkou pod sebe našel volného FOUSSENI DIABATÉHO, který se nemýlil a srovnává stav skóre.

37
    Domácí začínají další akci dlouhými přihrávkami na své půlce.

35
    Rozhodčí si k sobě volá N´Dingu a domlouvá mu. Tomu se to vůbec nelíbí a myslí si, že hrál čistě.

33
    Özer Hurmaci vidí za svůj faul žlutou kartu.

32
    Fofana opět vypíchl míč soupeři a hnal se dopředu, na vápně předal Jahovićovi, který branku opět přestřelil.

31
    Velká šance Sivassporu, Hurmaci centroval do vápna a útočník hlavou minul branku jen o kousek.

29
    Kirintili uklouzl při rozehrávce, naštěstí mu přišel obránce na pomoc.

28
    Pro centr si došel Acar a rychle rozehrál na Žutu, ten míč zatáhl po lajně až k vápnu domácím.

27
    Hráči Konyasporu stále u míče a tlačí se před soupeřovu branku.

26
    Acar odkopává míč jen do autu.

24
    Domácím to zřejmě nestačí a útočí dál.
    22. Ömer Ali Sahiner - 1:0

22
    Konyaspor právě vstřelil branku! Tak to je neuvěřitelné! Přímý kop obrana zlikvidovala, vyrazila dopředu a byl tu brejk dva na brankáře! ÖMER SAHINER si vyměnil míč s Fofanou a zakončil do prázdné branky.

22
    S tou si však obrana Konyasporu poradila a ihned vyrazila do protiútoku.

21
    Útočný faul Jahoviće, hosté mají standardku.

20
    Dobrý balón za obranu, Miloševićovi chyběl krok aby ho dostih na hrací ploše.

18
    Ofsajd odmáván i hostům.

17
    Hosté tlačí, kopou dva rohy během dvou minut, ale ani jeden z nich nebyl nijak nebezpečný. Rozehrávat bude Kirintili.

16
    Douglas nacentroval před branku a tam se ke střele dostal Kilinc, míč vykopl z branky obránce na rohový kop.

15
    Akci ve které se dostal ke střele Milošević zastavil odpískaný ofsajd.

14
    Jonsson zakládá další akci domácích.

12
    O míč posléze přišli. hrát mohli hosté, ale finální přihrávka byla příliš dlouhá.

10
    Douglas chtěl rychle rozehrát, ale trefil jen prvního hráče. Hráči Konyasporu jsou stále na soupeřově půlce.

9
    Hosté si ve středu hřiště přihrávají.

7
    Nejdříve prošel přes obranu Fofana, následně se míč dostal k Milosevići, který střelou prověřil pozornost brankáře.

6
    Na druhé straně jsme viděli příliš přetažený centr, a tak bude odkopávat Kirintili.

5
    Centr do vápna prodloužil jeden z hráčů na Findikliho, ale ten bránu přestřelil.

4
    Teď jsou to právě domácí, kdo drží míč a vybojovali volný přímý kop z dobré pozice.

2
    Hosté se postarali o výkop a i hned se drali dopředu, zastavila je až obrana soupeře.

1

Konyaspor: Kirintili – Opanasenko, Demirok, Diagné, Žuta – Jönsson, Findikli – Sahiner (C), Milošević, Fofana – Jahović.
    Náhradníci: Atalay, Taşkıran – Öztorun, Ali Turan, Ay, Hurtado, A. R. Traoré, Hadžiahmetović, Akçay, M. Yatabaré.

Sivasspor: Acar – Papp, Bjärsmyr, Braz (C), Çiftçi – Arslan, N'Dinga, Hurmacı – Douglas, Diabaté, Kilinc.
    Náhradníci: Rochet, Şaşal Vural – Aksoy, Erdal, Torje, Yandaş, Koné.

Rozhodčí: Z. Küçük – E. Bayık, H. Yemişken.

Při pohledu na tabulku zjistíme, že oba celky se nacházejí ve středu tabulky, se značným odstupem na odstupem na sestupová místa. Konyaspor je aktuálně na deváté příčce, když získal pětatřicet bodů. Jeho sestup na sestupovou šestnáctou příčku má náskok osmi bodů. Ovšem domácímu celku se vůbec nedaří, jelikož v posledních pěti duelech získali pouhý bod. Sivassporu patří až dvanáctá pozice, jenže je pouhý bod za svým dnešním soupeřem. Ovšem ani hostující celek není v dobré formě, v posledních pěti zápasech zaznamenal jedinou výhru a čtyři porážky.

Vítám všechny fanoušky fotbalu u osmadvacátého kola turecké Superligy, v níž se představí Konyaspor a Sivasspor.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.