Hartberg – Rheindorf Altach 0:1 (kon.) | Wacker – Admira 1:3 (kon.) | Rapid – Mattersburg 2:1 (kon.)
SK Rapid Vídeň
2:1 (0:0)
SV BauWelt Koch Mattersburg
Sobota 13.04.2019, 17:00 • Allianz Stadion, Vídeň • Rakouská Bundesliga • O udržení

Alois Höller sice minutu před koncem odpověděl na úvodní branky Christopha Knasmüllnera a Thomase Murga, to už bylo ale příliš pozdě a Rapid si výhru pohlídal. Konečné skóre. Rapid Vídeň 2 Mattersburg 1. (18:52:55)

90+5

90+2
    Běží druhá minuta dlouhého nastavení a Rapid Vídeň nyní nepouští Mattersburg na dostřel své brány.

90
    Nad rámec dnešního utkání bylo nastaveno 5 minut.
    89. Alois HÖLLER - 2:1

89
    Mattersburg právě vstřelil branku!
    Andreas Gruber rozehrál na levé straně hřiště rohový kop a po jeho centru vznikla před bránou Rapidu hodně nepřehledná situace, ve které se nejlépe zorientoval ALOIS HÖLLER a poslal míč do prázdné brány! Je sníženo na 2:1!

89
    Nedeljko Malic se dostal po rozehrání standardní situace k hlavičce, po které se míč snášel do levého horního rohu brány, Richard Strebinger ho ale volejbalovým zákrokem vyrazil na roh!

88
    Boli Bolingoli-Mbombo nepříjemně přišlápl nohu jednoho z hráčů Mattersburgu a viděl žlutou kartu.

88
    Rapid se málem dostal ke vstřelení třetí branky, hosté ale dokázali centr ze standardní situace odvrátit.

86
    Rapid Vídeň založil útok dlouhou kolmou přihrávkou, která skončila v náručí brankáře Tina Casaliho.

84
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Aliou Badji, přichází Andrija Pavlović.

83
    Mattersburg se po dlouhé době dostal do zakončení, Richard Strebinger ale neměl s hlavičkou problém.

82
    Andreas Gruber zezadu ostře sestřelil Merta Muldura a dodatečně za svůj zákrok dostal žlutou kartu.

80
    Do konce zápasu zbývá odehrát 10 minut a zřejmě nikdo na stadionu už nepochybuje o výhře Rapidu.

79
    Mattersburg se mohl řítit z levé strany hřiště sám na bránu, kdyby jeho útočné akci nepředcházel ofsajd.

78
    Střídání v týmu SV BauWelt Koch Mattersburg: ze hřiště odchází Philipp Erhardt, přichází Mario Grgic.

78
    Rapid Vídeň předvedl nádhernou kombinační akci, přízemní střela zpoza šestnáctky ale byla zablokována.

77
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Christoph Knasmüllner, přichází Deni Alar.

76
    Mattersburg jako by už rezignoval a zůstává natlačen před hranicí vlastního pokutového území. Další gól?

75
    Do konce utkání zbývá odehrát 15 minut a Rapid potvrzuje, že je po skončení základní části rozjetý.

73
    Rapid Vídeň vybojoval na pravé straně hřiště rohový kop a následný centr lapil brankář Richard Strebinger.

72
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Stefan Schwab, přichází Dejan Ljubičić.
    71. Ortiz schytal nepříjemnou ránu do hlavy a zamířil do útrob

71
    Střídání v týmu SV BauWelt Koch Mattersburg: ze hřiště odchází César Ortiz, přichází Nedeljko Malic.

70
    César Ortiz už je mimo hrací plochu a zřejmě ve hře nebude pokračovat, protože hosté připravují střídání.

69
    César Ortiz schytal hodně nepříjemnou ránu a zůstal ležet na hrací ploše. Vypadá to na otřes mozku.

68
    Domácí fotbalisté prudce vypálili zpoza šestnáctky a César Ortiz přizvedl míč obětavě hlavou nad bránu.

67
    Rapid Vídeň se dostával ke střele na hranici šestnáctky, nakonec ho k ní ale hosté nepustili. Blok přišel včas.

66
    Christoph Knasmüllner si naběhl na pravé straně šestnáctky na krásný oblouček od Stefana Schwaba, jenže následný volej pravačkou mu vůbec nesedl.

65
    Hra má nyní obrovské tempo a přelévá se z jedné strany na druhou. Mattersburg už nemá na co čekat.

62
    Mattersburg mohl rychle odpovědět, jeho prudká střela z levé strany šestnáctky ale skončila pouze v rukou Richarda Strebingera, který byl na přední tyči připraven. Rapid vede nad hosty stále o dvě branky.
    59. Thomas MURG - 2:0

59
    Rapid právě vstřelil branku!
    THOMAS MURG si naběhl na pravé straně šestnáctky na kolmou diagonální přihrávku od Christopha Knasmüllnera a po přijetí míče přízemní technickou střelou zamířil ke vzdálenější levé tyči! Rapid vstřelil 2 góly během 7 minut.

58
    Mattersburg je po přestávce neškodný a navíc inkasoval, a tak se realizační tým rozhodl pro změnu.

57
    Střídání v týmu SV BauWelt Koch Mattersburg: ze hřiště odchází Julius Ertlthaler, přichází Alois Höller.

55
    Stefan Schwab rozehrál na pravé straně hřiště standardní situaci a po jeho centru hlavičkoval k přední tyči Aliou Badji, Tino Casali se ale blýskl fantastickým reflexivním zákrokem, kterým míč vytáhl na rohový kop! Mohlo to být o dva góly.

54
    Rene Renner se dopustil ostrého zákroku ve středu hrací plochy, za který byl potrestán žlutou kartou.
    53. Christoph KNASMÜLLNER - 1:0

53
    CHRISTOPH KNASMÜLLNER si naběhl uprostřed šestnáctky na krásný přízemní centr z levého křídla a z blízkosti zamířil vedle levé nohy brankáře do sítě! Rapid Vídeň vede rázem 1:0!

52
    Rapid Vídeň vyrazil do rychlého protiútoku čtyři na dva, který na levé straně šestnáctky zakončil prudkou střelou z úhlu Thomas Murg! Tino Casali ale volejbalovým zákrokem míč zkrotil.

51
    Mattersburg vybojoval na pravé straně hřiště rohový kop a následný centr domácí brankář dobře vyboxoval.

50
    Christoph Knasmüllner nedosáhl na dlouhou kolmou přihrávku a Tino Casali mohl rozehrávat od brány.

48
    Christoph Knasmüllner si na přední tyči naběhl na krásný centr z pravé strany hřiště a málem hlavičkoval do prázdné brány, nakonec ji ale minul! Míč zamířil vedle předního pravého rohu.

47
    Obrana Mattersburgu se dostala do problémů a pod tlakem alespoň odvrátila míč na autové vhazování.

46
    Rapid Vídeň rozehrál druhý poločas, do kterého oba týmy vstupují za bezbrankového skóre utkání 0:0.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:01.

Úvodní poločas nabídl pouze jednu velkou šanci, který měl na svědomí po krásném lobu Aliou Badji a už se radoval z gólu, jeden z hráčů hostí mu ale ve skluzu dokázal zabránit. Skóre po prvním poločase utkání na Allianz Stadionu zní. Rapid Vídeň 0 SV Mattersburg 0.

45+1

45
    Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.

44
    Fran Sánchez obstaral na pravém křídle dlouhé autové vhazování, míč byl ale na přední tyči brány odvrácen.

41
    Christopher Dibon byl zřejmě hráčem, který se na levé straně šestnáctky pokusil vystřihnout nůžky a místo míče trefil hlavu protihráče. Hra byla přerušena.

40
    Mattersburg vyrážel do protiútoku podél levé postranní čáry, jenže mu bohužel předcházel faul.

39
    Domácí fotbalisté rozehráli rohový kop z pravé strany na přední tyč, kde ovládli vzduch obránci týmu hostí.

38
    Do konce prvního poločasu už příliš mnoho času nezbývá a pevně věřme, že se dočkáme gólu ještě před přestávkou. Rapid Vídeň rozehrává rohový kop.

37
    Následoval rohový kop Mattersburgu a centr z levé strany hřiště, který byl na přední tyči odvrácen.

36
    Rene Renner se postavil k rozehrání volného přímého kopu a jeho střela trefila hlavu jednoho z hráčů ve zdi.

35
    Stefan Schwab předvedl nedaleko šestnáctky ostrý skluz, za který byl ihned potrestán žlutou kartou.

34
    Thorsten Mahrer ztratil ve středu hřiště míč a poté zatáhl za trenky unikajícího Stefana Schwaba. Karta.

32
    Mattersburg se začíná ocitat pod velkým tlakem a Rapid vybojoval další rohový kop, po kterém Tino Casali ovládl vzdušný prostor a vyboxoval míč mimo šestnáctku, vzápětí ale přišla prudká přízemní střela zpoza ní a skvělý zákrok Casaliho!

30
    Thomas Murg rozehrál na pravé straně hřiště rohový kop a Mert Muldur na přední tyči pálil z voleje těsně mimo! Další velká šance Rapidu.

29
    Mattersburg mohl odpovědět centrem z pravé strany hřiště, jenže ten se nepovedl a kopalo se od brány.

28
    Thomas Murg vybojoval míč na levé straně šestnáctky mezi třemi protihráči a rozhodl se pro přihrávku před bránu, která na vzdálenější tyči nikoho nenašla.

27
    Největší šanci utkání měl zatím Aliou Badji, který už se po krásném lobu pomalu radoval z gólu, jeden z obránců Mattersburgu mu ale ve skluzu zabránil.

26
    Polovina z úvodní části utkání je minulostí a zatím marně čekáme v hlavním městě Rakouska na gól.

24
    Fotbalisté Rapidu se na levém křídle zamotali do vlastních kliček a míč jim vzápětí utekl do zámezí.

22
    Rapid se pokusil zrychlit hru na ose hřiště dlouhou kolmou přihrávkou, která našla pouze brankáře hostí.

21
    Následný rohový kop Rapidu rozehrál sám Christoph Knasmüllner, jeho centr ovšem nebezpečí nepřinesl.

20
    Christoph Knasmüllner si na přední tyči naběhl na přízemní centr z levého křídla a pokusil se pohotově vypálit, což se mu povedlo, Rene Renner ale jeho ránu zablokoval a odvrátil míč v pravý čas na rohový kop.

19
    Oba týmy se prezentují pohledným ofenzivním fotbalem, jedinou a velkou šanci ale zatím měli domácí.

17
    Rapid Vídeň se odhodlal ke střele v pravém rohu pokutového území, technická střela ale minula vzdálenější levý horní roh brány a následoval odkop.

16
    Hra už je opět v plném proudu a během posledních minut mají více ze hry fotbalisté Mattersburgu.

14
    Rohový kop Mattersburgu z levé strany hřiště žádné nebezpečí nepřinesl a jeden z hráčů Rapidu navíc zůstal ležet ve vlastním pokutovém území. Ošetření.

13
    Rene Renner poslal do šestnáctky z levého křídla zpětný přízemní centr a jeden z jeho spoluhráčů se pokusil na přední tyči vystřelit z otočky, jeho přízemní střela ale byla hodně slabá a sražena na rohový kop.

11
    Ze zápasu uběhlo úvodních deset minut, a že bychom se nudili, to se rozhodně tvrdit nedá, což je dobře.

10
    Rene Renner si zpracoval míč na levé straně šestnáctky a z ostrého úhlu napřáhl k prudké střele, která rozvlnila boční síť brány Rapidu!
    8. Aliou Badji byl hodně blízko otevření skóre dnešního duelu!

8
    Tino Casali velice špatně rozehrál a Aliou Badji ho po krásné kolmé přihrávce od spoluhráče přehodil, jeden z obránců hostů ale míč na brankové čáře odvrátil ve skluzu! Velká šance!

7
    Srdjan Grahovać si naběhl na zpětnou diagonální přihrávku z levého křídla a zpoza šestnáctky zamířil nad.

6
    Oba brankáři jsou zatím bez práce, Richard Strebinger si ale musí dávat obrovský pozor na to, kam rozehrává.

5
    Na opačné straně se málem dopustili chyby v obraně hosté, jeden z obránců ale ve skluzu míč odvrátil.

4
    Richard Strebinger hodně špatně rozehrál a měl obrovské štěstí, že se míč od napadajícího Andrease Grubera odrazil přímo do jeho náruče!

3
    Hra se odehrává v úvodu zápasu mezi oběma šestnáctkami a zatím není tempo utkání příliš vysoké.

2
    Mattersburg se dostal na pravém křídle k pěknému diagonálnímu centru, domácí hráči ho ale odvrátili.

1
    Fotbalisté Rapidu podnikli rychlý protiútok, následný centr z pravé strany hřiště ale zamířil pouze do zámezí.

1

SK Rapid Vídeň: Strebinger – Muldur, Sonnleitner, Dibon, Bolingoli-Mbombo – Grahovać, Schwab – Murg, Knasmüllner, Schobesberger – Badji.
    Náhradníci: Knoflach – Ljubičić, Potzmann, Alar, Ivan, Pavlović, Auer.

SV BauWelt Koch Mattersburg: Casali – Sánchez, Mahrer, Ortiz, Renner – Jano – Gruber, Kvasina, Erhardt, Ertlthaler – Pušić.
    Náhradníci: Salaba – Kuen, Höller, Bürger, Malic, Grgic, Perlak.

Rozhodčí: Christian-Petru Ciochirca. Asistenti: Robert Steinacher, Martin Höfler. Čtvrtý rozhodčí: Stefan Ebner.

Rakouská Bundesliga nabídne v sobotu odpoledne zajímavý souboj, ve kterém Rapid Vídeň vyzve v souboji o první místo skupiny o udržení Mattersburg. Oba týmy se v letošní sezóně střetnou počtvrté, přičemž úvodní dva vzájemné duely vyhrál Rapid.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.