Washington – Carolina 4:3 (po pr.) | Nashville – Dallas 2:1 (po pr.) | Boston – Toronto 4:1 (kon.)
Calgary – Colorado 2:3 (po pr.) | Pittsburgh – NY Islanders 1:4 (kon.)
Nashville Predators
2:1 (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0) Stav série: 1:1
Dallas Stars
Neděle 14.04.2019, 00:10 • Bridgestone Arena, Nashville • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

Ode mě je to vše. Díky za pozornost a příjemné vstávání. U NHL zase někdy na počtěnou. (03:21:48)

Československá stopa v utkání:
    Roman Polák (DAL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:34
    Radek Faksa (DAL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:13

1. Craig Smith (NSH) 1+0
    2. Ben Bishop (DAL) 40 zák., 2 góly, 95,2%
    3. Pekka Rinne (NSH) 22 zák., 1 gól, 95,7%

Je dobojováno. Bojovné, agresivní a prostě klasické play-off utkání je u konce. Nashville v důležitém duelu srovnává stav série, v prvním prodloužení rozhodl Craig Smith. Predators svého soka neskutečně přestříleli, ale i tak to bylo napínavé do poslední minuty. Ben Bishop je dnes smutným hrdinou, hlavně díky němu Dallas tak dlouho bojoval o vítězství.

Střely na branku: 42:23
    Diváci: 17 611

65:06 Craig SMITH - 2:1

65:06
    Nashville právě vstřelil branku!
    Je dobojováno, Nashville zaslouženě vítězí a srovnává stav série na 1:1! CRAIG SMITH stál ve správný čas na správném místě a rozhoduje. Nahozený kotouč od modré se od obličeje Romana Poláka odrazil k Smithovi, jenž se zorientoval nejrychleji a dezorientovaného Bishopa prostřelil. Asistence: Mattias Ekholm a Calle Järnkrok.

64:25
    Nick Bonino dostal přihrávku na levé křídlo a nadvakrát se dostal ke střeleckému pokusu. Na první tyčce ale slabší střelou Bishopa v brance nepřekvapil.

63:40
    Na druhé straně zakončoval z pravého kruhu Roman Polák. Jeho rána ale šla jen do středu branky a Rinne schovává projektil na svých prsou. Pokračuje se po jeho levici.

63:00
    Roman Josi se po pravé straně nacpal až před branku a bekhendově zakončoval na vzdálenější tyčku. Hostující jednička ale zasáhla skvěle betonem!

62:40
    Po vhazování Dallas nic nevymyslel a podél mantinelu vyhodil jen na icing. Hra se tak vrací před Bishopa, který útočí na čtyřicátý zákrok v duelu. Skvělý výkon.

62:28
    Žlutí se dostali do útoku a Mikael Granlund držel kotouč za brankou. Následně přihrával do brankoviště a Bishop musel dávat pozor. Nakonec puk skryl v lapačce.

61:53
    První střela Dallasu v prodloužení. Alexandr Radulov si najel zpoza branky a po otočce na pravém kruhu zakončoval po ledě. Rinne byl ovšem pozorný a kotouč schoval v betonech.

61:28
    Predators pokračovali v aktivní hře a Dallas opět jen vyhodil na zakázané uvolnění. Pokračuje se tak po pravici hostující jedničky.

61:00
    Viktor Arvidsson nyní od levého mantinelu nahazoval do brankoviště, kde se ale ani jeden z hráčů ve žlutém neprosadil. Následně se ke kotouči dostali hosté.

60:09
    Hned na startu prodloužení vyhodili hosté na icing a hra se tak dostává před Bishopa. Vhazovat se bude po jeho levici, dnes je mužem zápasu.

60:01

Je za námi třetí třetina, která nabídla vyrovnaný boj. Jednalo se nejspíše o nejopatrnější třetinu, ani jeden celek nechtěl inkasovat a počet šancí se také snížil. Utkání jde tak do své čtvrté části, přihlásíme se za nějakých patnáct minutek.

Střely na branku: 37:21

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

David Panuška

Branky a nahrávky: 24. Grimaldi (Watson, Järnkrok), 66. C. Smith (Ekholm, Järnkrok) – 22. Ja. Benn (Seguin)

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi, Ellis, Ekholm, P. K. Subban, Hamhuis, Fabbro – F. Forsberg, Johansen, Arvidsson – Mikael Granlund, Turris, C. Smith – Sissons, Bonino, Watson – Grimaldi, Järnkrok, Simmonds.
    Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – Lindell, J. Klingberg, Heiskanen, R. Polák, Fedun, Lovejoy – Dickinson, Seguin, Radulov – Ja. Benn, Hintz, Zuccarello – Cogliano, Faksa, Comeau – Janmark, Dowling, Pitlick.

Rozhodčí: Furlatt, O'Halloran – Barton, Pancich