Genk – Club Brugge 3:1 (kon.) | Charleroi – Westerlo 2:0 (kon.)
KRC Genk
3:1 (1:1)
Club Brugge KV
Neděle 14.04.2019, 18:00 • Luminus Arena, Genk • Belgická liga • O titul

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek večera. (19:57:15)

Statistiky utkání

Držení míče: 52 % : 48 %
    Střely na branku: 7:2
    Střely mimo: 3:4
    Rohy: 2:4

Je konec, Genk doma poráží Bruggy v souboji prvního s druhým týmem tabulky 3:1 a učinil velice důležitý krok k mistrovskému titulu. Domácí poslal v prvním poločase do vedení kapitán Leandro Trossard, hosté ovšem ještě stihli srovnat z penalty, kterou proměnil Hans Vanaken. V nastaveném čase první půle mohl jít Genk znovu do vedení, ale branka Dewaesta kvůli ofsajdu nebyla uznána. Domácí se tak dočkali až ve druhém poločase, v 55. minutě penaltu po ruce proměnil Ruslan Malinovskyj. Pojistku na domácí vítězství pak přidal hlavou Mbwana Samatta.

90+4

90+4
    Danny Vuković sebral centr z levé strany a s rozehrávkou určitě spěchat nebude.

90+4
    Gent standardní situaci přežil, dokázal nadvakrát odvrátit míč z pokutového území.

90+3
    Hosté ještě dostanou šanci ohrozit braku Gentu, protože mají standardní situaci z pravé strany. Ale času je už na srovnání nejspíš málo.

90+2
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Bryan Heynen, přichází Casper De Norre.

90+2
    Dieumerci Ndongala se ke střele nedostal, na hranici vápna byl obrán čistě o míč.

90+1
    Nastavovat se budou čtyři minuty.

89
    Genk zatím zvládá závěr zápasu skvěle, vůbec nepouští Bruggy do tlaku, naopak sám působí s míčem na útočné polovině.

88
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Leandro Trossard, přichází Dieumerci Ndongala.

86
    Už to vypadalo, že čerstvý Arnaut Groeneveld uteče celé obraně Genku, ale nakonec si dal míč daleko od nohy a ten pak chytil Vukovič.

85
    Clinton Mata vložil do souboje příliš mnoho agresivity a dostává žlutou kartu.

84
    Wesley sice ještě dokázal udržet míč ve hře, ale jen pro soupeře. Genk může vyvést míč.

82
    Bruggy teď čeká možná nejdůležitějších deset minut sezóny, určitě teď vrhnou vše do útoku.
    81. Mbwana SAMATTA - 3:1

81
    Genk právě vstřelil branku!
    Deset minut před koncem jsou domácí znovu o něco blíž vítězství i vysněnému mistrovskému titulu. Na centr ita z pravé strany si naskočil MBWANA SAMATTA a hlavou poslal o břevno míč do sítě. Asistence: Junya Ito.

79
    Z pravé strany střílel po brejku nebezpečně Junya Ito, ale nakonec netrefil branku.