Columbus – Tampa 3:1 (kon.) | St. Louis – Winnipeg 3:6 (kon.) | Vegas – San Jose 6:3 (kon.)
Columbus Blue Jackets
3:1 (0:0, 2:0, 1:1) Stav série: 3:0
Tampa Bay Lightning
Pondělí 15.04.2019, 01:10 • Nationwide Arena, Columbus • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (03:46:49)

3. Matt Duchene (CBJ) 1+0

Je dobojováno! Blue Jackets nepřestávají udivovat hokejovou veřejnost a po dvou venkovních výhrách dokázali udolat favorizovanou Tampu i před vlastním publikem! Na branky Duchenea a Bjorkstranda ze druhé třetiny sice dokázal odpovědět Ondřej Palát, překonat skvěle chytajícího Sergeje Bobrovského podruhé se už ale hostům nepodařilo a minutu před koncem poslal kotouč do prázdné branky Lightning Cam Atkinson.

59:28
    Riley Nash (CBJ) nakonec vyfasoval dvouminutový trest za nesportovní chování a Stamkos (TBL) dvě minuty za hrubost.

59:28
    Riley Nash a Nick Foligno teď poblíž střídaček trochu poškádlili frustrované hráče Lightning, což rozčertilo Stevena Stamkose, nakonec z toho ale byla jen výměna ostrých slov, nikoliv úderů pěstmi.

59:21
    Bobrovskij si vychutnal Pointovu střelu z mezikruží a ukryl kotouč v lapačce.
    59:00 Cam ATKINSON - 3:1

59:00
    Columbus právě vstřelil branku!
    Tento risk ale Tampě nevyšel, rovnou minutu před koncem třetí třetiny domácí trefují prázdnou branku a jdou do vedení 3:1! Po Panarinově pasu se o to střelou z dálky postaral CAM ATKINSON. Asistence: Artěmij Panarin a Scott Harrington.

58:36
    Až teď Andrej Vasilevskij ujíždí na střídačku a Bolts to zkusí v šesti!

57:46
    Columbuské přečíslení střelou z levého kruhu zakončil Texier, Vasilevskij ale reflexivním zákrokem udržel Tampu ve hře!

57:11
    Domácí dvakrát v krátkém časovém sledu vyhodili puk na zakázané uvolnění, do konce třetí třetiny už zbývá odehrát jen necelé tři minuty.

56:57
    Brandon Dubinsky to ve středním pásmu schytal od obrovitého Coburna a s bolestivou grimasou v obličeji odjel na střídačku, zdá se ale, že bude v pořádku.

56:35
    Tyler Johnson nabral rychlost na levém křídle a dostal se až na kruh, odkud vypálil, na Bobrovského si ale nepřišel.

55:58
    Protiútok Duboise s Bjorkstrandem neměl dlouhého trvání, svěřenci Jona Coopera už rychle zaváží puk zpět do útočné třetiny.

55:27
    Sergej Bobrovskij měl sice značně zakrytý výhled, ránu Erika Černáka od modré si ale přesto bez problémů pohlídal a přerušil hru.

54:29
    Riley Nash z ostrého úhlu přestřelil, další protiakci Tampy bleskurychle zakládá Brayden Point.

53:34
    Coburnovu střelu od modré zblokoval David Savard a na opačnou stranu už upaluje Josh Anderson.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 22. Duchene (Atkinson, Werenski), 29. Bjorkstrand (S. Jones, Texier), 59. Atkinson (Panarin, Harrington) – 45. Palát (Černák, T. Johnson)

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, Clendening, D. Savard, Harrington, Kukan – Panarin, Dubois, Atkinson – Dzingel, Duchene, J. Anderson – Texier, N. Foligno, Bjorkstrand – Dubinsky, Jenner, Riley Nash.
    Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Coburn, Girardi, McDonagh, Černák, Sergačjov, Rutta – Joseph, Stamkos, Gourde – Palát, B. Point, T. Johnson – Killorn, Cirelli, J. T. Miller – Erne, Paquette, Callahan.

Rozhodčí: Pochmara, McCauley – Amell, Smith