Toronto – Boston 3:2 (kon.) | Carolina – Washington 5:0 (kon.) | Dallas – Nashville 2:3 (kon.)
Colorado – Calgary 6:2 (kon.)
Piráti Chomutov
5:7 (3:1, 1:4, 1:2)
HC Dynamo Pardubice
Úterý 16.04.2019, 17:30 • ROCKNET ARÉNA • Baráž o extraligu • 9. kolo

58:12
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Lukáš Kovář – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

55:08
    Petr Koblasa si za brankou pomohl zadnicí a rozhodčí jej posílá na trestnou lavici za nedovolené bránění. Pardubice nyní mohou svůj triumf v utkání potvrdit.

53:01
    Ještě jedna šance na srovnání stavu pro Piráty. Nicholas Schaus přesekl hokejku Tomáši Svobodovi a půjde na lavici hanby.

47:58
    Jako nůž máslem. Patrik Poulíček se dostal od pravého mantinelu až k levé tyčce, ale puk nakonec do branky nedostal. Jakub Sklenář jej ovšem držel a je vyloučen,

39:38
    Ještě jedno vyloučení před koncem druhé periody. Luboš Horký jel podél pravého mantinelu, ale k zemi jej poslal David Štich. Ten inkasuje dvě minuty za podražení.

20:19
    Hned na startu druhé třetiny se bude vylučovat. U pravého mantinelu si počínal nedovoleně Brian Ihnačák. Inkasuje dvojku za podražení.

17:56
    Pětašedesát sekund dlouhá dvojnásobná výhoda pro Piráty! Mathias Porseland podrazil Klhůfka a domácí mají velikou šanci.

17:01
    V závěru první třetiny budeme sledovat chomutovskou přesilovku. Lukáš Blaha byl faulován na modré čáře a Petr Sýkora dostává dvě minuty za podražení.

13:59
    Ronald Knot nezakončil a Ondřej Machala šel do protiakce. V kličce byl ovšem zahákován a dvě minuty dostává chomutovský bek. Trestné střílení nebude!

09:53
    Dlouho se poté bojovalo za brankou Pardubic a Nicholas Schaus inkasuje dvě minuty za držení. Ten dlouho znemožňoval cokoliv vymyslet obránci Knotovi.

08:32
    Radek Duda udělal několik menších faul a poté za brankou naprosto zbytečně podrazil jednoho z pardubických hráčů. Domácí 69 dostává dvě minuty za hákování.

David Panuška

Branky a nahrávky: 1. Koblasa (Klhůfek, Sklenář), 19. Klhůfek (Sklenář), 19. Koblasa (Duda, Huml), 29. Chlouba (Trefný), 51. Chlouba (Chrpa) – 12. Poulíček (Machala), 24. Bubela (Hovorka, Budík), 29. P. Sýkora (Dušek, Schaus), 36. L. Horký, 40. Ihnačák (Rolinek, P. Sýkora), 51. Machala (L. Horký, Holland), 56. Hovorka (Ihnačák, Schaus)

Piráti Chomutov: Peters (Pavlát) – Dietz, Flemming, Štich, Knot, Trefný, Blaha, L. Kovář – Koblasa, Sklenář, Klhůfek – Tomica, Huml, J. Stránský – A. Dlouhý, Šťovíček, Duda – Chrpa, Chlouba, T. Svoboda.
    HC Dynamo Pardubice: Kacetl (21. Klouček) – Holland, Eklund, Schaus, Mikuš, Porseland, Budík, Nedbal – P. Sýkora, Ihnačák, Perret – Hovorka, Bubela, Rolinek – L. Horký, Poulíček, Machala – J. Kloz, Marosz, Dušek.

Rozhodčí: Kika, Kubičík – Frodl, Komárek