Česko
5:4 (2:2, 0:0, 3:2)
Německo
Čtvrtek 18.04.2019, 17:20 • KV Arena • Euro Hockey Challenge

V posledních dvaceti minutách se skóre měnilo hned pětkrát. Do vedení poslal ve 43. minutě Červený, na něj navázal po dvou minutách Hynek Zohorna. 47. minuta přinesla Německu naději v podobě snižovacího gólu, Dvě minuty před sirénou Znovu do dvoubrankového vedení poslal čechy Fořt, v powerplay se prosadili hosté devět sekund před koncem. Zápas tedy skončil za stavu 5:4 a Česko vyhrálo i osmý zápas. Z tohoto online přenosu je to ode mne vše, děkuji, že jste jej sledovali a u dalších se budu těšit napočtenou. Jakub Mahr (20:36:14)

Hvězdy utkání:
    Parker Tuomie (GER)

Martin Zaťovič (CZE)

59:51 FAUSER - 5:4

59:51
    Německo právě vstřelilo branku!
    Powerplay Německu vyšlo. GERRIT FAUSER dokázal projet českou obranou a bekhendově zakončil za Langhamera. Asistence: David Elsner.

59:34
    Hosté to zkoušejí v šesti.
    58:12 FOŘT - 5:3

58:12
    Česko právě vstřelilo branku!
    Karlovarskou arénou zní "Ne pětku ne", pátý gól tam však již je. TOMÁŠ FOŘT obdržel přihrávku od Zaťoviče zpoza brány a propasíroval puk mezi betony Niklase Treutla. Asistence: Martin Zaťovič.

58:01
    Kundrátek dostal nabito za levý kruh a tvrdě vypálil, Treutle ale znovu parádně zasáhl lapačkou.

57:05
    Benedikt Schopper (GER) si odsedí dvě minuty za hrubost.

56:49
    Fořt dvakrát tečoval nahozený puk na Treutla, ani jednou jej však nedostal za brankovou čáru.

55:56
    Michal Řepík pálil zleva, Treutle ale vytáhl parádní zásah lapačkou.

Fanoušci si v karlovarské aréně evidentně užívají atmosféry a hlediště se šíří mexická vlna.

54:48
    Hra rychle mění směr a oba týmy se snaží o vstřelení gólu.

Dnešní utkání sleduje 5533 diváků.

53:14
    Červený dorážel puk z předbrankového prostoru, tento pokus si ale Treutle pohlídal.

51:56
    Německo zavezlo puk za vlastní klec a obě mužstva střídají.

50:57
    Česko posílá puk na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Langhamerem.

48:48
    Hosté se tlačí před českou bránu, neúspěšně však kombinují.

Jakub Mahr

Branky a nahrávky: 9. Řepík (Kubalík, Polášek), 11. Zaťovič (Krejčík, Štencel), 43. Červený (Tomášek, Pavlík), 45. H. Zohorna (T. Zohorna), 59. Fořt (Zaťovič) – 3. Loibl (Tuomie), 4. Bergmann, 47. Müller (Nowak, Höfflin), 60. Fauser (Elsner)

Česko: Bartošák (Langhamer) – Polášek, Zámorský, Kolář, Kundrátek, Krejčík, Štencel, Jordán, Pavlík – Kubalík, Hanzl, Řepík – Sekáč, T. Zohorna, H. Zohorna – Červený, Fořt, Tomášek – Zaťovič, R. Zohorna, Rousek – Beránek
    Německo: Treutle (Strahlmeier) – Schopper, Daschner, Müller, Nowak, Krupp, Bittner, Wagner, Weber – Bergmann, Michaelis, Pföderl – Wohlgemuth, Noebels, Elsner – Tuomie, Loibl, Bokk – Höfflin, Fauser, Ziegler – Kurth

Rozhodčí: Hribik, Pražák – Lhotský, Ondráček