Česko – Německo 5:4 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
1:2 (0:1, 1:1, 0:0) Stav série: 0:1
HC Oceláři Třinec
Čtvrtek 18.04.2019, 17:00 • Home Credit Aréna, Liberec • Generali play off Tipsport extraligy • Finále

Z mojí strany je to pro dnešek vše, přeji vám pěkný zbytek čtvrtečního večera. (19:30:05)

Nejlepšími hráči zápasu byli určeni Šimon Hrubec (TRI) a Marek Kvapil (LIB).

Zápas je u konce. Třinec dnes předvedl kompaktnější výkon a zaslouženě bere první bod v sérii.

59:16
    Marek Kvapil nahodil kotouč na Šimona Hrubce a ten přerušuje hru. Vhazuje se v útočné třetině šelem.

58:38
    Roman Will opouští bránu, Tygři hrají v pěti!

58:02
    Hosté drží kotouč za bránou, tohle jim bohatě stačí.

57:54
    Libor Hudáček (LIB) je vyloučen za krosček. Tohle už s Libercem nevypadá dobře.

57:30
    Roman Will zůstává na střídačce, Tygři to zkusí v šesti.

57:30
    Domácí si berou čas na poradu.

57:26
    Ladislav Šmíd to vzal na sebe a proháčkoval se až do zakončení, jenže na Šimona Hrubce si nepřišel.

57:11
    Slezané už v podstatě jen vyhazují.

56:42
    Hra se s blížícím koncem začíná hodně přiostřovat.

55:30
    Třinec se bez větších komplikací ubránil.

55:20
    Až nyní se Tygrům podařilo usadit v útočné třetině.

54:09
    Liberec se v útočném pásmu moc dlouho neohřál, opět musí začít na své polovině.

53:50
    Oceláři vyhazují.

53:30
    Severočeši mají velkou šanci na vyrovnání. Po tvrdém ataku Martina Gernáta (LIB) si zahrají početní výhodu. Hostující obránce si odsedí 2+10 minut za zásah do hlavy nebo krku.

53:02
    Šancí na obou stranách výrazně ubylo, Liberečtí se snaží o vyrovnání, Třinec nicméně zatím velmi zkušeně svůj náskok brání.

Jonáš Majtyka

Branky a nahrávky: 37. Redenbach – 8. Hrňa (M. Doudera, Martin Růžička), 38. P. Vrána (Marcinko, M. Doudera)

Bílí Tygři Liberec: Will (Schwarz) – Kolmann, Derner, T. Hanousek, Šmíd (A), Havlín, Ševc, Doherty – Ordoš, L. Hudáček, Birner – Lenc, Filippi, M. Kvapil – M. Zachar, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Lakatoš, Redenbach, J. Vlach.
    HC Oceláři Třinec: Hrubec (Kantor) – Roth, Gernát, D. Musil, Galvinš, M. Doudera, Dravecký, Husák – Martin Růžička (A), P. Vrána, Chmielewski – Hrňa, Marcinko (A), Werek – Svačina, Polanský, Adamský (C) – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Cienciala.

Rozhodčí: Hodek, Kika – Gebauer, Hynek

Diváci: 7 500 (vyprodáno)