Benátky n/J – Mšeno 1:3 (kon.)
SK Benátky nad Jizerou
1:3 (0:0)
FK Jiskra Mšeno-Jablonec n.N.
Neděle 21.04.2019, 17:00 • Městský stadion, Benátky nad Jizerou • Divize skupina C • 22. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Fotbalisté Benátek nad Jizerou po čtrnáctidenní herní pauze, zapříčiněnou volným losem po zimním odhlášení týmu Kratonoh-Olympie HK, jdou opět do boje o body do tabulky Fortuna divizní skupiny C. A hned se nebojme nedělní utkání označit jako šlágr kola! Na Městský fotbalový stadion do Benátek nad Jizerou totiž přijede vedoucí tým Fortuna Divize C FK Jiskra Mšeno-Jablonec nad Nisou. V sázce je hodně, vždyť Benátečtí ze čtvrté příčky ztrácejí na Jiskru sedm bodů a v případě úspěchu by se tak opět vrátili do boje o samou špičku. Celek z jabloneckých Břízek si počíná v letošním ročníku zatím poměrně suverénně. Z devatenácti odehraných utkání jich totiž Mšeno třináct vyhrálo za tři body, dvakrát podlehlo v penaltách a jen čtyřikrát odešlo poraženo v řádné hrací době (z toho jednou právě s Benátkami). Je také nejlépe střílejícím týmem soutěže – při skóre 52:22 získali svěřenci trenéra Vodičky už 41 bodů.

Vzájemné podzimní utkání v 7. kole ve Mšeně:
    Zajímavé střetnutí se hrálo na podzim v jabloneckých Břízkách, kde Benátky nakonec po tuhém boji uspěly na horké půdě tamní Jiskry. Hostům dobře vyšel úvod zápasů, když nejprve Boček v 10. a poté Šimeček v 16. minutě zařídili dvougólové vedení. Domácí záhy snížili Daníčkem, avšak ve druhé půli Jimmy vrátil Benátkám náskok dvou branek. Na dostřel Mšeno opět dostal Houser a klíčový okamžik přinesla 76. minuta. To totiž zkušený Straka kryl domácímu kapitánovi Váňovi přísně nařízený pokutový kop a zasloužil se o to, že do Benátek putovaly tři body.

V minulém 22. kole Benátky:
    Minulé kolo měly Benátky, jak již bylo napsáno v úvodu, volný los, a tak poslední odehraný zápas byl ten domácí s Náchodem, kdy se po bezbrankové první půli vše podstatné odehrálo ve druhém poločase. Spolehlivá defenziva nedovolila hostům téměř nic a vítězství dobře hrajícího domácího týmu pak po obrátce načal krásnou ranou Kysela, poté Šimeček proměnil penaltu za faul na Koška a skóre na 3:0 pečetil v 77. minutě Jimmy. Zasloužená výhra tak udržela Benátky v boji o čelo.

V minulém 22. kole Mšeno:
    Mšeno v minulém kole hostilo v derby Libereckého kraje nováčka z Přepeř a z oboustranně slušně hrajícího utkání vzešla výhra Jiskry v poměru 3:0. Domácí před zraky téměř tří stovek diváků zcela ovládli samý začátek zápasu, když po trefách Rozkovce a Helma vedli po šesti minutách už 2:0! Když Daníček v 57. minutě zvýšil na 3:0 pro Mšeno, bylo utkání rozhodnuto. Ke cti obou týmů, že duel se dohrál v klidné atmosféře, o čemž svědčí i fakt, že sudí Dobrý udělil v utkání jedinou žlutou kartu.

SK Benátky nad Jizerou: Straka – Kysela, Borovička, Glöckner, Sudek – Zabilanský, Šimeček, Jimmy, Šimek, Kocourek – Košek.

FK Jiskra Mšeno-Jablonec n.N.: Masařík – Helm, Váňa, Koblížek, Skuhravý – Just, Munzar, Houser, Rozkovec, Čížek – Daníček.

Rozhodčí: Jansa – Hájek, Hanáková.

1

2
    Jimmy se probíjel za hostující obranu, Hosté jej ale o míč obrali.

2
    Benátečtí vybojovali první rohový kop tohoto zápasu.

3
    Centr od rohového praporku směřoval na Šimečka, tomu ale střela nevyšla, poté domácí faulovali.

4
    Přímý kop vybojovali také hostující fotbalisté.

4
    Po přetaženém centru na zadní tyč vybojovali hosté rohový kop.

5
    Centr na přední tyč si Benátečtí pohlídali a odkopli míč do zámezí.

5
    Dlouhý aut směřoval na Čížka, který ale míč na hřišti nezkrotil.

7
    Míč se několikrát odrazil před domácím vápně, poté zakončoval Helm o pořádný kus mimo.

10
    Dlouhý nákop směřoval na Jimmyho, kterému ale míč uskočil a hosté si tak s ním poradili.

10
    Daníček střílel zpoza vápna, jeho skákavý pokus končí ve Strakově moci.

12
    Tentokrát si Kocourek nabíhal za Skuhravého záda, k němu se ale míč nedostal.

12
    Zabilanského centr z pravé strany stahuje Masařík do své moci.

14
    Šimek našel přesnou přihrávkou Jimmyho, ten našel patičkou Kocourka, jehož střelu vyrazil Masařík, dobíhající tísněný Košek zakončoval nad břevno!

16
    Další útok domácího týmu. Zabilanského centr srazili hosté jen ke Kyselovi, jehož střelu šajtlí ale dokázali zblokovat.

16
    Akce také na druhé straně, kde se ale hosté k míči nedostali.

17
    Centr z pravé strany stahuje domácí brankář Straka do svých rukavic.

17
    Munzar nyní na útočné polovině přišlápl Kyselu, hlavní rozhodčí hru přerušil, faul ale neodpískal.

19
    Daníček sprintoval po levé straně, centrem hledal skluzujícího Munzara, který ale na míč nedosáhl.

20
    Benátečtí faulovali poblíž poloviny hřiště, míč do hry uvede Rozkovec.

23
    Čížek vysouval podél postranní čáry Skuhravého, ten ale byl v ofsajdu.

23
    Kyselův dlouhý nákop z poloviny hřiště končí v moci brankáře Masaříka.

24
    Přímý kop pro domácí z pravé strany po faulu na Kyselu.

25
    Velice pěkný centr Kysely směřoval do ohně, tam ale kralovali hostující fotbalisté.

27
    Váňa v lehké tísni hrál hlavou malou domů Masaříkovi, ten dával pozor.

28
    Benátečtí vybojovali další rohový kop, nyní se už stěhují do pokutového území.

28
    Kyselovi se centr příliš nepovedl. Poté se dostal opět k míči, jeho další centr byl o mnoho přesnější. Košek si obhodil protihráče, poté ale cílil opět nad břevno.

29
    Na druhou stranu se probíjel Munzar, proti přesile ale úspěšný nebyl.

29
    Rozkovec opět napřáhl z velké dálky, přesný ale nebyl, a tak Straka nemusel zasahovat.

30
    Po akci Zabilanského vybojoval Kysela další rohový kop.

31
    Centrovaný míč odhlavičkoval do bezpečí Skuhravý.

32
    V souboji jeden na jednoho Jimmy vystřelil kolem Koblížka, jeho nepříliš razantní pokus ale krotí Masařík.

34
    Další útok domácích táhl Jimmy, poté se dostal míč ke Koškovi, toho ale hosté o balon obrali, posléze domácí faulovali na útočné polovině.

36
    Skuhravého centr z levé strany domácí zpacifikovali a rychle rozehráli.

38
    Za faul na pravé straně obdržel žlutou kartu hostující Jiří Váňa.

39
    Kyselův další pěkný centr učesal několik hráčů, na zadní tyči zakončoval Kocourek nepříliš razantně mimo.

39
    Houser napřáhl z dobrých třiceti metrů, přesný ale nebyl.

43
    Košek sprintoval za míčem, hosté mu ho čistě vypíchli za cenu autového vhazování.

45

Skončila vyrovnaná první půle, ve které byli mírně nebezpečnější benátečtí fotbalisté. V největší šanci ale Košek poslal míč nad břevno mšenské brány.

46

46
    Hosté faulovali na polovině hřiště, je pískáno.

47
    Benátky právě vstřelily branku!
    Kocourek se uvolnil s míčem na levé straně a přesnou přihrávkou našel PEREMENE GIDIONA JIMMYHO, jenž ještě otřel střelu o bránícího hráče hostí. Ta končí přesně u pravé tyče mšenské brány.

50
    Dlouhý nákop směřoval na Jimmyho, Masařík byl ale u míče o chloupek dříve.

51
    Benátečtí faulovali na levé straně, nyní budou čelit přímému kopu.

52
    Masaříkův výkop trefil Jimmyho, který mohl zakončovat do prázdné brány, hlavní rozhodčí Jansa ale ukazuje ruku domácího útočníka!

53
    Do dalšího útoku se hnal Košek, hosté jej ale vytlačili ze střelecké pozice.

55
    Kocourek se odhodlal ke střele zpoza vápna, ta ale přesná nebyla.

55
    Hosté reagují na nepříznivý stav střídáním. Odchází Josef Just, nastupuje Miroslav Štemberk.

56
    Dnešnímu zápasu přihlíží 250 diváků.

58
    Do pokutového území naběhl Šimeček, jehož střelu zblokoval obětavě Štemberk! Tohle byla opět slušná šance domácích!

59
    Hosté opět střídají. Trávník opouští Ondřej Rozkovec, místo něhož nastupuje Luboš Hušek.

61
    Za domácí obranu si naběhl Helm, jehož přízemní centr netrefil nikdo z hostujících fotbalistů.

61
    Z uctivé vzdálenosti napřáhl Houser, který ale trefil jen ochrannou síť.

63
    Hosté nyní pláchli domácím po pravé straně. Štemberka ale poté pohlídal Sudek.

63
    Za předchozí faul uviděl žlutou kartu domácí Jan Zabilanský.

65
    Helm střílel z hranice vápna, jeho pokus ale zblokoval Zabilanský.

66
    Štemberk se uvolňoval mezi dvěma domácími hráči, přihrávkou hledal Huška, jeho úmysl ale Benátečtí přečetli a odkopli míč do zámezí.

68
    Čížek přihrávkou vysunul Štemberka, jehož centr srazil Sudek na rohový kop.

68
    Čížek zahrál rohový kop na přední tyč, kde hlavičkoval Houser, Straka byl ale pozorný.

71
    Domácí střídají. Kulhajícího Viktora Šimečka nahrazuje Jan Mižič.

71
    Zároveň střídají také hosté. Zápas končí pro Tomáše Čížka, místo kterého jde na plac Michal Štěpánek.

73
    Další střídání u domácích. Odchází Peremene Gidion JImmy, nastupuje Tochukwu Mbah.

74
    Mšeno právě vstřelilo branku!
    Helmův centr z pravé strany chytil domácí brankář RADIM STRAKA do ruky, poté ale spadl s míčem patrně těsně za brankovou čáru a hlavní rozhodčí Jansa ve spolupráci se svým asistentem Hájkem branku uznávají.

76
    Hosté faulovali na polovině hřiště, což hlavní rozhodčí Jansa postřehl.

78
    Hosté jsou nyní lepším týmem, Benátečtí se víceméně brání na své polovině.

78
    Po dalším centru do pokutového území se hosté nacházeli v ofsajdu.

80
    Zabilanského chytaly křeče, za jeho záda si naběhl Helm, ten se ale v době přihrávky nacházel v ofsajdu.

80
    Domácí střídají. Jana Zabilanského nahrazuje Patrik Procházka.

82
    Domácí budou zahrávat přímý kop z pravé strany.

82
    Ten se ale benáteckému týmu příliš nepovedl a hosté v pohodě odhlavičkovali.

83
    Přetažený centr domácího týmu končí v zámezí. Vykopávat bude brankář Masařík.

84
    Košek mohl postupovat téměř sám na bránu, hosté se mu ale vrhli pod nohy a srazili mu míč na rohový kop.

85
    Velká trma vrma před Masaříkem, Benátečtí se dožadovali faulu i ruky, penalta se ale nepíská!

85
    Rychlý útok na druhou stranu odkopli domácí v minutě dvanácté na rohový kop.

86
    Nepříjemný centr do pokutového území domácí odkopli.

86
    Po centru do pokutového území se do míče v akrobatické pozici položil FRANTIŠEK KOBLÍŽEK a trefil se přesně k tyči.

87
    Po dlouhém nákopu do vápna ukopli hosté míč do zámezí.

88
    Nepřesná střela domácích končí v boční síti Masaříkovy brány.

88
    Domácí střídají. Trávník opouští Jakub Kocourek, jehož nahrazuje David Chaloupka.

90
    Borovičkovi na pravé straně unikal Štemberk, kterého domácí obránce nedovoleně zastavil.

90+1
    Přesný centr od pravé postranní čáry proměnil v gól prudkou hlavičkou DAVID SKUHRAVÝ.

90+1
    Nastavovat se budou 2 minuty.

90+2
    Benátečtí ještě budou zahrávat přímý kop z pravé strany.

90+3
    Domácí se k míči nedostali a hosté odhlavičkovali do zámezí.

90+3

Závěrečných třicet minut patřilo hostujícím hráčům, kteří díky svému výkonu v tomto časovém úseku odváží z Benátek nad Jizerou všechny tři body, čímž vrací Benátkám porážku z podzimní části sezóny. (18:56:36)