Izrael – Island 6:3 (kon.) | Gruzie – KLDR 4:9 (kon.)
Gruzie
4:9 (2:2, 2:3, 0:4)
KLDR
Neděle 21.04.2019, 23:30 • Pista de Hielo Santa Fe, Mexico City • Mistrovství světa - II. B Divize • 1. kolo

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (02:01:31)

Dnešní utkání sledovalo 753 diváků.

Gruzie se Severní Koreou mají za sebou první zápas na mistrovství světa II. B divize. Gruzínci odehráli výborné dvě třetiny, po nichž prohrávali jen 4:5 a vytvářeli na své soupeře výrazný tlak. Ve třetí třetině se nakonec přeci jen projevily kvality KLDR a Gruzie přestala jejich tempo stíhat. Korejci čtyřmi góly v rozhodující dvacetiminutovce neponechali nikoho na pochybách o tom, kdo je favorit zápasu a v důležitém utkání, které se hodně projeví i v bojích o udržení v II. B divizi, vyhráli 9:4.

Nejlepšími hráči zápasu se na straně KLDR Se Gwang Ri a na straně Gruzie Arťom Kozjulin.

Gongadze tak dokonce dostal trest do konce utkání.

59:17
    Vyloučení v týmu KLDR (Jin Hjok Won – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Gruzie (Gongadze – 5 min. + osobní trest do konce utkání, bitka).

59:16
    Před gruzínskou brankou se strhla rvačka, po níž přijdou tresty. A to hodně ostré.

59:01
    Probíhá poslední minuta utkání.

58:35
    I když má KLDR přesilovku, před brankou soupeře se v této herní pasáži vůbec neukazuje.

57:33
    Vyloučení v týmu Gruzie (Charizov – 2 min., podrážení).

56:20
    Hraje se delší úsek bez přerušení, zároveň ale i bez šancí.

55:00
    Čas velmi rychle ubíhá. Gruzie se i podle herního projevu s porážkou z tohoto zápasu smířila.
    53:57 HONG - 4:9

53:57
    KLDR právě vstřelila branku!
    Už čtvrtý gól CHUN RIM HONGA, který se znovu s pukem vydal až před brankoviště a Iljenka si opět při jeho zákroku vychutnal. Asisence: Kwang Ho Kim.

53:10
    Gruzinci jsou ve třetí třetině v útoku doslova bezzubí. Bez šance na zvrat výsledku. Zdá se, že se projevuje únava.
    52:34 AN - 4:8

52:34
    Jenže to se po celé oslabení nepovedlo a Korea uskakuje na rozdíl čtyř gólů! Autorem branky je CHOL HJOK AN. Asistence: Chun Rim Hong, Kwang Ho Kim.

51:55
    Prozatím je to v oslabení výborný výkon obrany Gruzie, která drží soupeře daleko od své branky.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 6. Kozjulin (Obolgogiani), 19. Vasilčenko (Žužunašvili), 23. Kočkin (Žužunašvili), 24. Charizov (Comaja) – 9. Hong, 10. M.Kang (I.Kang, K.Rju), 25. Hong (M.Kang), 37. K.Ri (M.Kang, K.Rju), 38. Hong (I.Kang, Hj.Kim), 45. S.Ri (I.Kang), 47. S.Ri (I.Kang), 53. An (Hong, Kw.Kim), 54. Hong (Kw.Kim)

Gruzie: Iljenko (Ambrolava) – Comaja (C), Kurbatov, Jejranašvili, Minasiani, Charizov, Kočkin – Žužunašvili (A), Vasilčenko, Švecov – Dumbadze, Obolgogiani, Kozjulin (A) – Gongadze, Vedjapin, Oganeziani – Šalunov.
    KLDR: Pak (23. Jo) – An, Ch. Kim, Rju, K. Ri, Son, Jong, Om – Hong, H. Kim, Kw. Kim (C) – S. Ri, Ku. Kim, I. Kang (A) – K. Pak, M. Kang (A), Kj. Kim – C. Ri, Won.

Rozhodčí: Tzirtziganis (BEL) – Bergant (SLO), Ramirez (MEX)