1:3 (1:1)
RB Lipsko
Úterý 23.04.2019, 20:45 • Imtech Arena, Hamburg • Německý pohár • Semifinále

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 5:7. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 13:15. (22:43:55)

Dobojováno! Lipsko potvrdilo v Hamburku roli favorita a také svoji skvělou formu v roce 2019, zaslouženě vítězí 3:1 a postupuje do finále německého poháru, v němž vyzve lepšího ze zítřejšího souboje Werderu Brémy s Bayernem Mnichov.

Lipsko vedlo díky trefě Yussufa Poulsena z dvanácté minuty a byť Hamburk dokázal vyrovnat zásluhou Gambijce Jatty, tak druhý poločas už se nesl ve znamení drtivé převahy Lipska. Hosty podruhé v zápase poslal do vedení vlastní brankou Janjičić, razítko na postup pak přidal Emil Forsberg a poprvé ve své krátké desetileté historii si fotbalisté RB Lipska zahrají finále německého poháru.

90+3

90+3
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Kampl, přichází Demme.

90+1
    I další příležitost mělo Lipsko! Halstenberg po zisku míče podnikl rychlý útočný výpad, v jehož závěru Haidara z hranice pokutového území branku přestřelil.

90+1
    Rozhodčí Brych oddaluje finálovou radost Lipska o tři nastavené minuty.

90+1
    Domácí fanoušci se s pohárovou poutí svého druholigového týmu loučí zpíváním klubové hymny, i závěr zápasu doprovází hezká atmosféra.

90
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Sabitzer, přichází Haidara.

88
    Nepovedený centr Aarona Huntu hosté v poklidu odvracejí do středu hřiště a byť v závěru má Hamburk míč častěji na svých kopačkách, tak domácí jsou vzdáleni byť i menší příležitosti.

86
    Ve hře už se může pokračovat, do konce normální hrací doby zbývá pět minut, určitě se ale bude i něco nastavovat.

85
    Hůře ze souboje vyšel Markus Halstenberg, jenž má na hlavě tržnou ránu a musí být ošetřen.

84
    Na centr Douglase si naskakoval Lassoga, k míči se ale nedostal a naopak se hlavou nepříjemně srazil s Halstenbergem a oba hráči jsou značně otřeseni.

82
    Tempo zápasu poněkud opadlo, Hamburk už zřejmě nemá dostatek sil ani potřebnou kvalitu, aby Lipsku dokázal ještě nějak zatopit.

80
    Poulsen se pokusil proniknout do pokutového území narážečkou s Forsbergem, jeho zpětná přihrávka ale k dánskému fotbalistovi nedoputovala.

79
    Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Mangala, přichází Holtby.

78
    Domácí přišli o míč na útočné polovině a Laimer rozjel rychlý útočný výpad Lipska, Werner se pak ale do zakončení nedostal.

77
    Lipsko už má zase hru pod svoji kontrolou a drží míč ve středu hřiště.

75
    Douglasův centr od rohového praporku se neujal, Hamburk pak ale ještě jednou zahrozil, Jung však v tísni zakončoval výrazně mimo branku.

74
    Hamburk se ještě pokouší nadechnout, domácí vybojovali rohový kop a mohou se nastěhovat před Gulácsim.