Bologna – Empoli 3:1 (kon.) | AS Řím – Cagliari 3:0 (kon.) | Inter – Juventus 1:1 (kon.)
Bologna FC
3:1 (0:1)
Empoli FC
Sobota 27.04.2019, 15:00 • Stadio Renato Dall´Ara • Italská Serie A • 34. kolo

Fotbalisté FC Bologna se velice přiblížili udržení Serie A, když svému největšímu konkurentovi z Empoli odskočili už na rozdíl osmi bodů. Po prohraném prvním poločasu zaveleli ke zteči a třemi góly pasivnímu soupeři nedovolili první venkovní výhru v sezóně. Na poslední gól přihrál bývalý sparťanský záložník Ladislav Krejčí, který přitom přišel na hřiště až v rámci taktického střídání v nastaveném čase.
    Děkuji za pozornost, hezký zbytek víkendu. (17:57:29)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 10:1. Rohy: 13:5. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 13:14.

90+6
    90+5. Nicola SANSONE - 3:1

90+5
    Bologna právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto, brejk do otevřené obrany potáhl Santander, přitáhl na sebe pozornost obránců a ťukl míč do strany Krejčímu, který naznačením střely zmátl obranu. Pak si bývalý sparťanský záložník počkal na náběh NICOLY SANSONEHO a ten už dloubl balon do sítě. Asistence: Ladislav Krejčí.

90+4
    Nepodařený nákop Džemailiho sebrali bílomodří.

90+2
    Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Roberto Soriano, přichází Ladislav Krejčí. Tak přece jen pár minut trávník v provincii Emilia-Romagna pocítí českou přítomnost.

90+1
    Na konci první nastavené minuty při nápřahu podklouzl Sansone a tak jeho přízemní pokus bez potíží na čáře lapil brankář Empoli Bartłomiej Drągowski.

90+1
    Sudí Valeri nastaví zápas ještě o šest minut.

89
    Pasqualův centr směřuje jen přímo do rukavic Łukasze Skorupského.

88
    Třetí roh Empoli odvracejí červeno-černí jen za cenu opakovačky.

87
    Binnásirův centr z hloubi pole domácí obrana snadno zpracovala, tohle ji nemohlo vystrašit.

86
    Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Jacob Rasmussen, přichází Levan Mčedlidze.

85
    Nyní musejí útočit bílomodří, Traoré byl však při postupu středem hřiště čistě zastaven.
    83. Riccardo ORSOLINI - 2:1

83
    Gólovou parádou otáčí skóre RICCARDO ORSOLINI. Domácí útočník postupoval s míčem na kopačkách a svou akci vyšperkoval nádhernou dělovkou levačkou do šibenice zpoza šestnáctky. Asistence: Roberto Soriano.

82
    Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Marko Pajač, přichází Manuel Pasqual.

81
    Bartłomiej Drągowski nespěchá s rozehrávkou, hosté jsou pod tlakem a zřejmě se s bodem spokojí.

Karel Jedlička

Branky: 52. R. Soriano (N. Sansone), 83. Orsolini (R. Soriano), 90+5. N. Sansone (Krejčí) – 17. Pajač (Rasmussen)

Karty:   25. M'Baye (BLG), 35. Orsolini (BLG), 78. R. Soriano (BLG) – 7. Pajač (EMP), 54. Krunić (EMP)

Bologna FC: Skorupski – M'Baye, Danilo, Lyanco, Dijks – Pulgar (79. A. Poli), Džemaili (C) – Orsolini, R. Soriano (90+2. Krejčí), N. Sansone – Palacio (73. Santander).
    Náhradníci: Da Costa – Calabresi, Helander, Paz, Krejčí, Poli, Svanberg, Donsah, Santander, Destro, Edera, Falcinelli.

Empoli FC: Drągowski – Rasmussen (86. Mčedlidze), Nikolaou, Binnásir, Veseli – Di Lorenzo, Traorè, Krunić, Pajač (82. Pasqual) – Farias (67. Acquah), Caputo (C).
    Náhradníci: Provedel, Perucchini – Pasqual, Capezzi, Brighi, Acquah, Uçan, Oberlin, Mčedlidze.

Rozhodčí: Valeri – Bindoni, Tolfo

Diváci: 19 501