Itálie – Švédsko 4:0 (kon.) | J. Korea – Norsko 3:2 (kon.) | Česko – Japonsko 8:0 (kon.)
Kanada – USA 1:3 (kon.)
Jižní Korea
3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Norsko
Sobota 27.04.2019, 12:00 • Ostravar aréna • MS v para hokeji

Děkuji za pozornost a neodcházejte od svých přijímačů, zaběhněte se občerstvit a přijměte pozvání k online reportáži dalšího utkání, ve kterém se od 15:00 hodin střetne Česká republika s Japonskem! (13:54:34)

Nejlepší hráči utkání

Korea: Dong Shin Jang

Norsko: Audun Bakke

Třetí třetina se obešla bez branek a to znamená, že tři body do tabulky skupiny A získává Korejská republika po výhře 3:2.

44:50
    Puk je za norskou brankou, Norové sice zabránili Korejcům vstřelit gól do prázdné branky, ale protiútok už nestihnou.

43:42
    Pedersen zblízka zakončoval, Leeem vyražený puk nedokázal u druhé tyče trefit do odkryté branky Solberg!

43:33
    Norsko odvolalo gólmana a hraje s prázdnou brankou 5 na 4!

43:33
    Po jednom hráči na každé straně je potrestáno za hrubost. Uvidíme hru čtyř na čtyři.

43:33
    Oddechový čas si vzala Korea.

43:33
    Norská aktivita roste, ale otázkou je, jak teď budou rozdány tresty. Nordstoga zblízka nepřekonal Leea a vzápětí se strhla v brankovišti mela. Hlavní rozhodčí rezolutně ukazuje na vyloučené hráče.

43:00
    Norsko má na vyrování poslední dvě minuty.

42:09
    Bakke se nadechl k sólu, podporován dvěma spoluhráči proti dvěma obráncům. Norský útočník střílel sám, ale bránící Kwang Hyouk Choi pokus zblokoval.

41:30
    Norsko potřebuje vyrovnat, a tak se do střely od modré opředl Bakke. Hala jen zahučela.

41:00
    Obránce Young Jae Cho blokován Vaernesem dojel až za brankovou čáru, odkud se mu podařilo prohodit kotouč do brankoviště. Ten málem skončil v síti, ale Groeline nadvakrát pohotově gólu zabránil!

40:07
    Seung Hwan Jung nastartoval svůj jaderný pohon, uvolnil se do prostoru mezi kruhy a vystřelil. Vzápětí schytal tvrdou srážku od Solberga.

39:29
    V situaci dva na dva Solberg předal Vaernesovi, jehož střela bez větší přípravy se mezi tyče nevešla.

38:40
    Norové dostali puk ke korejské brance, ale tam se nadvlády nad děním zase chápou Korejci.

37:32
    Ju Seung Lee střílel z pravého kruhu, minul branku. Korejci ale zůstávají u kotouče.

37:10
    Rozhodčí opravili verdikt, vhazuje se ve středovém kruhu.

37:10
    Korejci se dopustili zakázaného uvolnění, Norové mohou zkusit udeřit po buly před Leeem.

37:02
    Korejská republika je v plném počtu.

36:58
    V závěru přesilovky je odpískán Norům offside.

36:41
    Korejci vyhodili a napadající hráč donutil norského gólmana k přerušení hry.

36:10
    Teď se ale Korejci osvobodili.

36:00
    Norská přesilovka vypadá o mnoho lépe než ty předchozí.

35:39
    Po sérii nahrávek to vzal na sebe Solber, z levého kruhu Leea neprostřelil.

35:25
    Norové drží zámek, ale zatím bez střely.

35:02
    Norsko si zahraje přesilovku a bere si ještě před jejím zahájením oddechový čas, aby vymyslelo tu správnou taktiku. Menší trest za teeing obdržel Jong Kyung Lee.

34:52
    Vaernes přihrál na křídlo v náznaku přečíslení Oisethovi, ten pod atakem beka vypálil nepřesně.

34:05
    Norsko se osmělilo vepředu, ale Pedersen to měl příliš z úhlu, přesto to zkusil co kdyby.

33:26
    Korejci zatlačili na Nory, jedna střela neprošla přes clonící hráče, druhou musel Groeline vyrazit vysoko nad.

32:34
    Zakázané uvolnění Norů usadí hru před jejich brankou.

32:20
    Seung Hwan Jung se zbavili dotírajícího Solberga a vystřelil přímo do připraveného Groelina. Ten nadvakrát puk zkrotil, načež se v jeho brankovišti ještě strhla menší strkanice.

32:00
    Korejci jsou kompletní, Norové v přesilovce nezahrozili.

31:50
    Korejské vyhození letí až k norské brance.

31:24
    Jong Ho Jang vytlačil Nordstogu za modrou čáru.

31:05
    Norové jsou zpět v útočném pásmu a snaží se o zámek.

30:37
    Pomalou norskou kombinaci Korejci vystihli a poslali kotouč do neutrální zóny.

30:01

Korejská republika vede po druhé třetině nad Norskem stále o gól, ale už 3:2. Seveřané měli dobrý vstup do prostředího dějství a dokázali vyrovnat, ale udrželi nerozhodné skóre nějaké dvě minuty, než Korejci opět odskočili do vedení. Tentokrát ale neměl celek z Asie takovou optickou převahu jako v první části.

30:00

30:00
    Po skončení druhé třetiny obdržel menší trest Si Woo Choi za hrubost a Norsko zahájí třetí dějství přesilovkou.

29:37
    Bakke dojel kotouč ještě před brankovou čárou, hybridní icing v praxi a pokračuje se ve hře.

29:06
    Solberg zkusil štěstí přízemní střelou z pravého kruhu, Lee v brance neměl problém.

28:36
    Po přihrávce rukou vykazuje kanadský hlavní rozhodčí hru od korejské branky do středního pásma.

27:36
    Byeong Seok Cho vedl přečíslení dvou na jednoho, chtěl přihrát volnému Seung Hwan Jungovi, ale přihrávku perfektně přečetl obránce Hamre.

27:16
    Už už to vypadalo, že Norové přeruší postupný útok Koreje, ale přece se nakonec dostal Young Jae Cho do zakončení z levého křídla. Groeline si prostor u své pravé tyče pohlídal a má úspěšný zákrok do statistik.

26:40
    Tým Norska hraje v plném počtu.

26:05
    Bakke se nenechal přebruslit Seung Hwan Jungem, což ho muselo stát porci sil, ale díky tomu se pak Norové opět osvobodili.

25:30
    Po zkažené rozehrávce Korejců vyhodil opět Nordstoga.

25:15
    Korejci se usadili v útočné třetině a snaží se kombinovat.

24:49
    Nordstoga vyhodil přes všechny čáry a Korejci musí pro puk ke své brance.

24:40
    Hamre nabízí držením přesilovku Korejcům. Nedovoleně zpacifikoval u své branky nebezpečného Jong Kyung Leea.

23:50
    Korejci vyrazili do přečíslení dvou na jednoho, jenže ho pokazili a místo přihrávky na volného hráče ztratili puk u mantinelu. Dobrou práci odvedl bránící Hamre.

23:40
    Seveřané se po vyhraném buly snažili prosadit ke střele, ale nevyšlo to zblízka Oisethovi ani od modré čáry Nordstogovi.

23:16
    Pedersen se jako poslední hráč zkušeně nehnal za pukem, ačkoliv z hloubi hříště startoval raketový Korejec. Stejně bylo odpískáno zakázané uvolnění asijského celku.

21:32
    Jižní Korea právě vstřelila branku!
    Norsko se z vyrovnání těšilo nějaké dvě minuty a je tu znovu korejské vedení. SI WOO CHOI zůstal nebráněný mezi kruhy, prohodil si puk mezi hokejkami a vzápětí prostřelil Groelina. Asistence: Ju Seung Lee.

20:45
    Korejský brankář si věří, vyjel daleko z hájeného území a rozehrál kotouč nahozený z norského obranného pásma svým spoluhráčům.

19:46
    Seung Hwan Jung ujel do sóla, ale brankář Groeline vyjel z brankoviště a stihl zasáhnout do Jungova zakončení. Sekání se mimo brankoviště rozhodně nemohlo pískat, a tak hra pokračovala a dojíždějící Jong Kyung Lee přestřelil více méně prázdnou norskou branku, kterou okupoval jen ležící gólman.

18:11
    Norsko právě vstřelilo branku!
    Je opět vyrovnáno! Po buly v útočném pásmu Norska se kotouč dostal na hokejku AUDUNA BAKKEHO, jehož skákavý pokus proklouzl korejskému muži s maskou u tyčky za brankovou čáru. Asistence: Torstein Aanekre, Tor Joakim Rivera.

17:20
    Kwang Hyouk Choi objel s kotoučem tři čtvrtiny obvodu kluziště a po proniknutí do útočném pásma přenechal za sebe Dong Shin Jangovi. Akce dvou obránců skončila u mantinelu lehkým přidržením protihráče, ale faul se nepíská a Norové vyhazují.

16:46
    Norsko ve druhé části ještě nepustilo soupeře před svou branku, ale to se nyní po zakázaném uvolnění změní.

15:20
    Norové vstoupili do druhé třetiny zostra! Solberg si našel pozici mezi kruhy a nebezpečně vypálil, před dorážejícím Vaernesem stihl volný kotouč zakrýt gólman Jae Woong Lee.

15:01

Prvních patnáct minut úvodního utkání skupiny A mistrovství světa je za námi a Korejci vedou nad Nory 2:1. Seveřané se sice po buly v útočném pásmu dostali do vedení, ale Korejci si vypracovali obrat ve skóre, když po naprostou většinu třetiny byli aktivnější, rychlejší a herně lepší.

15:00

14:26
    Bleskovou akcí přečíslili Korejce Nory, Seung Hwan Jung vysunul na pravém křídle beka Dong Shin Jonga a ten rozezněl betony norského brankáře. Krásný moment.

12:45
    Pedersen se pokusil prostřelil hradbu těl před korejskou brankou, ovšem neuspěl.

12:39
    JONG KYUNG LEE v souboji s obráncem dokázal tečovat před hranicí brankoviště přízemní střelu B. S. Choie a Korejsi si berou vedení! Asistence: Byeong Seok Cho, Sung Hwan Jung.

12:30
    Kwang Hyuk Choi vyslal po ledě další korejsku střelu, tentokrát Groeline nemusel zasahovat.

10:43
    Korejcům stačilo 20 sekund přesilové hry a vyrovnávají! Z levého kruhu nádherně zaplula do bližšího růžku norské branky rána BYEONG SEOK CHOA. Asistence: Seung Hwan Jung.

10:23
    Martin Hamre je vyloučen za teeing, když na poslední chvíli svými sáněmi fauloval pronikajícího obránce Young Sung Kima.

09:32
    Pedersen vysokým obloučkem hledal ve středním pásmu Riveru, ale i tento puk se stal kořistí Korejců. Ti prokazují rychlostní převahu nad Nory a díky tomu se většina hry odbývá před Groelinem.

08:56
    Korejci po ubráněném oslabení ihned okupují útočné pásmo, jejich soupeř vyhodil na zakázané uvolnění.

08:06
    Zbytek norské přesilovky, ale vlastně celou přesilovou hru, lze označit za nepovedenou. Korea je v plném počtu hráčů.

07:15
    Seung Hwan Jung se hnal do brejku v oslabení, ale u zadního mantinelu byl dostižen a zpacifikován norskou obranou.

06:45
    Ju Seung Lee přetlačil u mantinelu Bakkeho a dostal puk daleko od korejské branky.

06:19
    Norové se sami vytěsnili z pásma.

06:07
    Byeong Seok Cho se dopustil útočného faulu, dvě minuty za nedovolené bránění brankáři pro korejského útočníka a norská přesilovka číslo jedna.

05:18
    Ačkoliv pět minut byli aktivnější Korejci, do vedení jsou norští Vikingové! Solberg vyhrál buly na levém kruhu, od modré čáry si nabruslil blíže brance AUDUN BAKKE a přesnou střelou do horní poloviny branky vsítil první gól. Asistence: Loyd Remi Solberg.

05:00
    Norové zahnali soupeře před jeho branku, je z toho alespoň korejský icing a vhazování před Leem.

04:26
    Seung Hwan Jung zachytili chybnou rozehrávku Pedersena, kotouč ještě udržel v útočném pásmu Young Sung Kim a z pravého kruhu prověřil Groelina v norské brance.

02:32
    Zakázané uvolnění Norska. Seveřané jsou v úvodu pod tlakem Korejců.

01:58
    Po dvou minutách se osmělili Norové, od modré vystřelil Bakke a odjel střídat. Brankář Jae Woong Lee proti nepříliš nebezpečné střele zasáhl.

01:20
    Lena Schröderová v akci, na malou chvíli odhodila puk z obranného pásma Norska do neutrální zóny.

00:21
    Korejci se dokázali zformovat k prvnímu útoku, nepřesnou střelu od modré čáry vyslal obránce Young Sung Kim.

00:13
    První vhazování se stalo kořistí Korejců, ale víc než nahození do pásma z toho nebylo.

00:01

V Ostravar aréně končí představování týmů, které měl moderátor hlavně kvůli korejské soupisce opravdu obtížné, a soupeři mohou vjet na ledovou plochu.

Jižní Korea: Jae Wong Lee (Man Gyun Yu) – Young Jae Cho, Young Sung Kim, Si Woo Choi, Kwang Hyouk Choi, Dong Shin Jang – Ju Seung Lee, Ho Jong Jang "C", Seung Hwan Jung, Byeong Seok Cho, Jong Kung Lee, Jee Hyun Ryu, Dea Jung Kim, Sanglak Kim.

Norsko: Groeline (Haugen) – Pedersen, Hamre, Nordstoga, Bakke, Sundt – Vaernes, Solberg "C", Oiseth, Rivera, Aanekre, Krististuen, Schröderová, Grösfjeld.

Norsko patří vedle zakládajícího Švédska k průkopníkům para hokeje nebo chcete-li sledge hokeje, jak se dříve dlouhá desetiletí tento sport nazýval. Norové nechyběli dosud na žádném mistrovství světa či paralympijských hrách, ty v Naganu 1998 dokonce vyhráli. Jsou pilnými sběrači medailí z vrcholných akcí, ačkoliv v posledních letech poněkud ustoupili ze své slávy, když se v popředí pevně usadily Spojené státy, Kanada nebo ještě před suspendací kvůli dopingu Rusko. Před rokem v Koreji Norové obsadili na paralympiádě páté místo, když v souboji o umístění porazili Českou republiku 5:2. Doslova ikonou norské reprezentace je obránce Rolf Einar Pedersen, který sice letos oslaví padesátiny, ale i ve svém věku zůstává světovým top hráčem a má takové zkušenosti, jako snad nikdo jiný na tomto ostravském šampionátu. Další osobností, kterou je nutno zmínit, je jediná hráčka para hokeje, která se dosud dokázala prosadit do mužského reprezentačního týmu. Norský dres obléká Lena Schröderová, která se představí i dnes proti Koreji.

Korejská republika, známá spíše pod vžitým názvem Jižní Korea, se stabilně drží v A divizi mistrovství světa. Díky zimním paralympijským hrám na domácí půdě, konaly se minulý rok v Pchjongčchangu, korejský tým navíc vstoupil do světové špičky. Zlepšené podmínky pro přípravu se vyplatily v podobě historického zisku bronzových medailí před vlastním publikem. Korejci na ledě těží především z perfektní fyzické kondice a bleskového pohybu. Stálicemi v korejské sestavě jsou například útočníci Seung Hwan Jung a Byeong Seok Cho či gólman Man Gyun Yu.

Nový herní systém mistrovství světa zaručuje všem čtyřem týmům "silnější" skupiny A relativní klid v úvodu turnaje. Z této skupiny nemůže nikdo sestoupit do nižší divize, neboť první dva po základní části postoupí přímo do semifinále a týmy na třetím a čtvrtém místě podstoupí čtvrfinále a prvními dvěma z české skupiny B. To ale neznamená, že by nás měl čekat zápas, ve kterém o nic nejde!

Krásné dopoledne z vítkovické Ostravar arény! Přesně ve 12:00 hodin odstartuje druhé utkání Mistrovství světa v para hokeji, na úvod skupiny A se střetnou reprezentační týmy Jižní Koreje a Norska.

Jan Chlubna

Branky a nahrávky: 11. Cho (Jung), 13. Lee (Cho, Jung), 22. Choi (Lee) – 6. Bakke (Solberg), 19. Bakke (Aanekre, Rivera)

Norsko: Groeline (Haugen) – Pedersen, Hamre, Nordstoga, Bakke, Sundt – Vaernes, Solberg "C", Oiseth, Rivera, Bogle, Aanekre, Krististuen, Schröderová, Grösfjeld.

Rozhodčí: Webinger (Kanada) – Fergenbaum (Kanada), Rundstrom (Švédsko)