2:2 (1:2)
Paris Saint-Germain
Sobota 27.04.2019, 21:00 • Stade de France, Paříž • Francouzský pohár • Finále

Držení míče: 34 % : 66 %.
    Střely na branku: 2:12. Střely mimo: 4:7. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 28:17. (00:03:02)

Rennes i s českým brankářem Tomášem Koubkem slaví zisk Francouzského poháru. Ve finálovém duelu proti PSG rozhodl ve prospěch Rennes penaltový rozstřel!

Pařížané vstoupili do zápasu ve velkém stylu, v úvodních dvaceti minutách nepustili soupeře téměř k balonu. O úvodní trefu se postaral po Neymarově rohovém kopu Dani Alves, který z voleje napálil míč do sítě. Druhý zásah přidal sám Neymar, když zužitkoval parádní přihrávku za obranu. PSG následně polevilo a Rennes snížilo ztrátu, když si Traorého centr srazil do sítě Kimpembe.

Také ve druhém poločase byli více u balonu hráči PSG. O jediný zásah druhé půle se ale postaral stoper Rennes Mexer, který překonal Aréolu po rohovém kopu. Další branka už nepadla a zápas dospěl do prodloužení.

V nastavené půlhodině nejprve trefil Kylian Mbappé tyč. Následně pálil pořádně nebezpečně také Hatem Ben Arfa. V samém závěru prodloužení trefil Mbappé koleno Da Silvy a viděl rovnou červenou kartu.

V penaltovém rozstřelu si pět sérii brankáři téměř nesáhli na balon. Následně proměnil penaltu také Ismaïla Sarr, za PSG už nedokázal odpovědět Christopher Nkunku a bylo rozhodnuto.

Neproměněná penalta Christophera Nkunka
    Nkunku (PSG)

6. série
    6:5
    Christopher Nkunku vstoupil do zápasu z lavičky až těsně před penaltami. Nkunku přestřelil branku Tomáše Koubka a Rennes se raduje z cenné trofeje!

6. série
    6:5
    Stále jen jednadvacetiletý Ismaïla Sarr otevřel šestou sérii finálového rozstřelu. Také on zvolil krátký rozběh, ale risk mu vyšel a posílá Rennes opět do výhodné pozice.

5. série
    5:5
    Neymar se postavil k penaltě v kritický moment, musel dát. Brazilský útočník počkal, kam půjde Koubek a poté zakončil mimo dosah.

5. série
    5:4
    Ramy Bensebaini překonává Aréolu pokusem po trávníku. Brankář PSG nebyl daleko od balonu, ale ten mu utekl pod rukou.

4. série
    4:4
    Krajní obránce PSG Juan Bernat poslal míč levačkou opět do protipohybu českého gólmana. Drama vrcholí.

4. série
    4:3
    Čtvrtou sérii odstartoval James Lea Siliki. Další střídající fotbalista neměl problém překonat Aréolu. Rennes je krok od trofeje.

3. série
    3:3
    Mladý Argentinec Leandro Paredes dostal šanci při penaltovém rozstřelu. Tomáš Koubek sice vystihl stranu, ale balon zapadl přesně k tyči.

3. série
    3:2
    Clément Grenier se rozběhl k míči velmi rychle a poté po trávníku uklidil penaltu na opačnou stranu, než kam padal Aréola.

2. série
    2:2
    Zkušenost poslalo do hry také PSG. Pětatřicetiletý Dani Alves také velmi jistě překonal Tomáše Koubka ránou k tyči.

2. série
    2:1
    Jako další se představil v penaltovém rozstřelu Hatem Ben Arfa. Zkušený útočník umístil balon nechytatelně k tyči.

1. série
    1:1
    Edinson Cavani přišel do hry až na prodloužení. Nyní se jako první postavil Tomáš Koubkovi. Český brankář netrefil stranu a Cavani snadno proměňuje.

1. série
    1:0
    Jako první si postavil míč na značku penalty čtyřiadvacetiletý Senegalec Mbaye Niang. Útočník Rennes byl oslňován laserem těsně před zahráním pokutového kopu. Následně ale uklidil míč přesně k levé tyči.

Střílení penalt začíná.

Ani třicetiminutové prodloužení o trofeji nerozhodlo. Na řadu přichází penaltový rozstřel!