Leicester – Arsenal 3:0 (kon.) | Burnley – Manchester City 0:1 (kon.) | Manchester Utd. – Chelsea 1:1 (kon.)
Leicester City
3:0 (0:0)
Arsenal FC
Neděle 28.04.2019, 13:00 • King Power Stadium, Leicester, Anglie • Anglická Premier League • 36. kolo

I pohled na statistiky ukazuje, že to byla jasná záležitost pro domácí tým. Bylo mi ctí vás tímto utkáním provázet. Všem fanouškům Premier League přeji příjemné léto, ostatním čtenářům příjemný zbytek víkendu a na podzim se na vás budu (zřejmě) opět těšit! (15:11:07)

Dnešní utkání sledovalo 32 037 diváků.

Držení míče: 67 % : 33 %.
    Střely na branku: 12:1. Střely mimo: 12:5. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 13:13.

Leicester rozebral Arsenal 3:0 a zkomplikoval mu cestu do pohárové Evropy!

Před chvílí nám skončilo nadprůměrné utkání 36. kola mezi Leicesterem City a Arsenalem. Po bezbrankové první půli i nadále domácí pokračovali v nátlakové a nepříjemné hře, která byla navíc umocněna hrou v přesile, neboť se Arsenal musel obejít od 36. minuty bez Ainsleyho Maitlanda-Nilese, který inkasoval červenou kartu. Do vedení se Lišky dostaly v 59. minutě po hlavičce Youriho Tielemanse a i přesto, že Arsenal s blížícím se koncem začal lehce tlačit, domácí dovedli zápas do bezpečné výhry. Uklidňující gól přidal po Schmeichelově výkopu na 80 metrů v 86. minutě Jamie Vardy, ten samý hráč pak v páté minutě nastavení definitivně potopil křižník jménem Arsenal. Jednoduše, domácí za výhrou šli a tři body jsou pro ně naprosto zasloužený artikl. Unai Emery tak z posledních 12 zápasů jako kouč v Premier League vyhrál pouze dva!

90+5
    90+5. Jamie VARDY - 3:0

90+5
    Leicester právě vstřelil branku!
    Potupa dokonána a pro Arsenal se jedná o totální zmar. Byl to další protiútok, po kterém se díky rychlé kombinaci ocitli za obranou Arsenalu Pereira s JAMIEM VARDYM. Pereira mohl zakončovat, ale raději nahrál rodilému kanonýrovi, který Kanonýry potopil dorážkou do prázdné – 3:0! Asistence: Ricardo Pereira.

90+4
    Ofsajd Arsenalu, respektive Torreiry, značí definitivní konec naději pro Kanonýry. Ty čeká tedy smutná cesta domů.

90+3
    Leicester se ubránil a šel do hodně rychlého protiútoku, který zakončoval Barnes, ale pouze do Lena.

90+3
    Přetah na delší tyč vyšel hostům tak napůl, Mustafi ale udržel ještě pro Arsenal útok.

90+2
    Arsenal se dostal ještě k jednomu rohovému kopu. Zřejmě poslední šance, jak vnést do utkání prvek dramatu.

90+2
    Současné držení míče: 69 % – 31 %

90
    Vidíme nařízené čtyři minuty. Přesně tolik má Arsenal času, pokusit se o zázrak.

90
    Domácí dohrávají závěr zápasu zcela v pohodě. Nikam se neženou a nepřipouští vůbec žádné drama. Uvidíme, kolik hlavní sudí Oliver nastaví nad časový rámec 90 minut.
    86. Jamie VARDY - 2:0

86
    Game over! Rozehrávka útočného faulu od vlastní branky vyšla domácím naprosto luxusně. Schmeichel totiž překopl zhruba 80 metrů hřiště na JAMIEHO VARDYHO, který šel již sám na Lena. Technickým lobem nejprve orazítkoval břevno, sám si ale doskočil na hlavičku, kterou dorazil míč jednoduše do branky. Krásná akce – 2:0!

86
    Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Marc Albrighton, přichází Demarai Gray.