Artachová, Clancyová – Hermannová, Sluková 0:2 (kon.) | Ana Patricia, Rebecca – Hermannová, Sluková 2:0 (kon.)
Artachová, Clancyová (11)
0
19 18
Hermannová, Sluková (1)
2
21 21
Neděle 28.04.2019, 03:05 • Court 1, Sia-men (CHN) • World Tour 4* – Sia-men (ženy) • Semifinále

Nasazené jedničky Markéta Sluková s Barborou Hermannovu budou bojovat o zlato! V semifinálovém duelu přehrály ve dvou dramatických setech nebezpečné Australanky Artachovou a Clancyovou.

Úvodní první sady se Češkám nevyvedl podle představ, za stavu 1:5 si musely vybírat oddechový čas. Ještě do poloviny však stačily ztrátu stáhnout a ve druhé části setu se dostaly přes soupeřky. A nejtěsnějším možným rozdílem braly první sadu. Podobný průběh měl i druhý set. Češky musely zprvu dotahovat, poté ale samy ztratily nadějné vedení o tři body. V závěru převedla rozhodující sérii na servisu Markéta Sluková a Češky už druhou sadu dohrály do vítězného konce.

Dnes v 8:00 českého času se český pár představí ve finále proti Brazilkám Aně Patricii a Rebecce. (03:50:11)

18:21
    Fantazie! Barbora Hermannová s Markétou Slukovou si v čínském Sia-menu zahrají o zlato! Závěrečným útokem vytloukla Sluková blok Clancyové.

18:20
    Australanky první mečbol odvrací. Nyní se dotkla při bloku sítě Barbora Hermannová.

17:20
    Tři mečboly pro českou dvojici. Další útok Clancyové na druhou přes vystihla blokem Hermannová.

17:19
    A je to o dva body! Markéta Sluková trápí soupeřky plachtícím servisem, Clancyová útočila na druhou přes do autu.

17:18
    Skvěle, Češky jdou do vedení. Artachová se při útoku dotkla sítě, Hermannová navíc dokázala zablokovat.

17:17
    Je srovnáno! Naopak Sluková trefuje právě na Clancyovou eso.

17:16
    Drama ve druhém setu pokračuje. Clancyová přetáhla své prudké podání do autu.

17:15
    Češky se nemohou dotáhnout ve skóre. Clancyová s vekou dávkou štěstí zasáhla míč na pásce.

16:15
    České dvojice se nadechuje k obratu. Hermannová zahrála přesně na druhou přes.

16:14
    Sluková zariskovala na podání, ale bod putuje k Australankám. Balon se zastavil o síť.

15:14
    A hned přichází také úspěšná obrana. Hermannová zablokovala Clancyovou a Češky jsou zpět v kontaktu.

15:13
    Až nyní se radují také nasazené jedničky. Sluková obstála na přihrávce a poté zasmečovala do diagonály.

15:12
    Taliqua Clancyová po oddechovém čase pokračuje v představení na servisu. Češky si nemohou připravit pozici k útoku.

14:12
    Krize české dvojice. Clancyová trápí Češky servisem. Následně si Hermannová nedokázala poradit s nahrávkou na pásku. Hermannová se Slukovou si berou oddechový čas.

13:12
    Tříbodová série pro australskou dvojici. Hermannová nedokázala důležitou ztrátu přehrát přes blokující soupeřku.

12:12
    A je srovnáno. Clancyová opět práskla do servisu a Češky byly bez šance na vlastní polovině.