1:2 (1:1)
TJ Jiskra Ústí nad Orlicí
Středa 01.05.2019, 10:15Česká fotbalová liga • 27. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.

Písecké fotbalisty čeká ve sváteční den předehrávka 27. kola. Na jih Čech dorazí celek TJ Jiskra Ústí nad Orlicí. Hosté si v dosavadním průběhu sezony nevedou špatně a s 34 získanými body jim patří osmá příčka. Písečtí mají na svém kontě 26 bodů, což stačí na patnácté místo. Jihočeši nemají na Jiskru dobré vzpomínky. Oba týmy se střetly třikrát a ve všech případech byl úspěšnější orlickoústecký tým. Poslední vzájemný zápas byl odehrán na podzim loňského roku. Hráči Jiskry využili domácího prostředí k těsné výhře 1:0. Podaří se Písku vylepšit nelichotivou bilanci? Uvidíme ve středu. Úvodní výkop je naplánován v tradičních 10:15 hodin.

FC Písek: Toma – Benetka, Vacovský, Vávra, Ratkovič, Presl, Běloušek, Pecka, Ulbrich, Hanzlík, Sedláček.
    Náhradníci: Kulík, Held J., Pinc, Held M., Voráček, Hrachovec, Vojtíšek.

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: Bartaloš – Langer, Souček, Falta, Habrman, Mufanzwaini, Chleboun, Skalický, Pazdera, Střelec, Mayer.
    Náhradníci: Krátký M., Pinkava, Krátký J., Jeřábek, Bohunek.

Rozhodčí: Klupák – Šimeček, Krupka.

1

10
    Písek právě vstřelil branku!
    Povedená akce Písku končí gólem. Hanzlík unikl po straně. Jeho křížná přihrávka našla ve vápně volného ROMANA VÁVRU, který zakončoval do prázdné brány – 1:0.

25
    Hosté měli k dispozici sérii pěti rohových kopů v pěti minutách. Domácí obrana v čele s brankářem Tomou všem standardním situacím odolali.

30
    Ústí nad Orlicí právě vstřelilo branku!
    Hosté vyrovnávají skóre. Mufanzwaini měl dostatek prostoru k zakončení ze střední vzdálenosti. Jeho jeho střelu nešťastně tečoval TOMÁŠ PECKA. Balón zapadl přesně k levé tyči, domácí brankář na změnu směru míče zareagoval pozdě – 1:1.

45+1

46

48
    Druhý poločas začal v opatrnějším tempu a na první vážnější příležitost zatím diváci čekají.

50
    Habrman zahrával volný kop na Součka, který přestřelil bránu hostů.

51
    Ratkovič si přesprintoval obránce soupeře a po kličce brankáři Bartalošovi zakončoval do odkryté klece. Domácí hráč se ovšem dostal do ostrého úhlu a míč tak jen projel napříč malým vápnem.

53
    Další útočné snažení Ratkoviče bylo zastaveno kvůli ofsajdu.

54
    V domácím týmu dochází ke změně. Hřiště opustil Dominik Sedláček. Do hry se zapojil Martin Voráček.

55
    Běloušek si v pokutovém území soupeře počínal příliš důrazně a hlavní sudí signalizoval jeho útočný faul.

56
    Další střídání domácích. Tomáše Pecku na trávníku nahradil Jakub Held.

58
    Mufanzwaini na půlce nedovoleně zastavil Vávru.

59
    Bartaloš bez potíží chytá přízemní střelu soupeře.

60
    Rohový kop /stín nad Orlicí neznamenal pro Tomovu bránu nebezpečí.

62
    Změna v sestavě týmu Písku. Andriju Ratkoviče vystřídal Dušan Pinc.

64
    Pinc sprintoval za míčem, ale Bartaloš byl o krok rychlejší.

65
    Dnešní utkání sleduje 150 diváků.

67
    Domácí střídají. Pro dnešek má odpracováno Tom Ulbrich, kterého nahradí Václav Hrachovec.

69
    Ke změně dochází také v hostujícím týmu. Hřiště opouští Ronald Mufanzwaini. Do hry se zapojí Matěj Krátký.

72
    Hrachovcův centr srazil jeden z hostujících hráčů na rohový kop.

73
    ... ze standardní situace domácí neohrozili Bartalošovu bránu.

75
    Patrik Langer dostává žluté napomenutí.

77
    Domácí střídají. Roman Vávra odchází ze hřiště a nahradí ho Martin Held.

79
    Toma s Pazderou svedli souboj o míč v pokutovém území. Domácí brankář byl rychlejší.

80
    Dušan Pinc fauloval na středu hřiště a dostává žlutou kartu.

81
    Domácí jsou aktivnější a mají více ze hry. Orlickoústecká obrana se musí mít hodně na pozoru.

84
    Hosté střídají. Denise Mayera na trávníku nahradí Tomáš Pinkava.

87
    Hosté jdou v závěru zápasu do vedení. Křížná přihrávka doputovala přes celé pokutové území Písku až k MATĚJI KRÁTKÉMU, který zakončoval do odkryté brány – 1:2.

88
    Na poslední minuty se do hry zapojí Václav Střelec. Ondřej Bohunek opouští trávník.

89
    Patrik Chleboun vidí žlutou kartu.

90
    Taktické střídání hostů. Vojtěcha Habrmana nahradí Matěj Jeřábek.

90+1
    Hlavní sudí nastavil pár vteřin a končí dnešní zápas.

90+1

Vladimír Chudý – trenér TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: Utkání se mi hodnotí samozřejmě pozitivně. My jsme sem přijeli s torzem týmu. Máme šest zraněných hráčů. Týmu se podařilo do puntíku plnit taktické pokyny a jsem velice spokojen.

Milan Nousek – trenér FC Písek: Já jsem druhá strana a hodnocení již pozitivní nebude. Co jsme si řekli před zápasem, tak jsme splnili z poloviny. Hráči si myslí, že svojí iniciativou přispějí, ale opak je pravdou a je to spíše na škodu. Hráči si musí uvědomit, že musí pracovat tak jak mají pracovat. Po dnešku mohu říci, že jsem nas...aný.

Je konec. Písečtí fotbalisté nedokázali bodovat s oslabeným soupeřem a ani na čtvrtý pokus se Jihočechům nepodařilo porazit Ústí nad Orlicí. Písek měl sice více příležitostí, ale hraje se na góly a těch má po devadesáti minutách více Jiskra. Všechny tři body tak putují do Ústí nad Orlicí. To je pro tuto chvíli vše, přeji hezký sváteční den. (12:49:39)