Salzburg – Rapid 2:0 (kon.)
FC Red Bull Salzburg
2:0 (2:0)
SK Rapid Vídeň
Středa 01.05.2019, 16:30 • Wörthersee Stadion (Klagenfurt am Wörthersee) • Rakouský pohár • Finále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Dobré odpoledne u finálového utkání rakouského UNIQA ÖFB Cupu, společně budeme sledovat utkání mezi týmy SK Rapid Vídeň a FC Red Bull Salzburg.

Salzburg míří za ziskem double. V lize má i přes víkendovou porážku slušný náskok na LASK Linz a v poháru bude chtít odčinit loňskou finálovou porážku od Grazu v prodloužení. V celém letošním ročníku procházel Salzburg pohárem jako nůž máslem, inkasoval pouze jedinou branku a třikrát svým soupeřům nadělil šest gólů. Favorit je tak dnes dán.

Cesta pohárem

Oedt – Salzburg 0:6
    Schwaz – Salzburg 0:6
    Lustenau – Salzburg 0:1
    Wiener Neustadt – Salzburg 1:2
    Grazer AK – Salzburg 0:6

Vídeňský klub se dnes bude snažit vylepšit sezónu, která neprobíhá asi podle představ, nicméně ještě může skončit s trofejí. V lize totiž Rapid nepostoupil do skupiny o titul a snaží se tak vyhrát alespoň skupinu o záchranu a probojovat se do bojů o Evropskou ligu. Dnes ale na klub čeká těžký úkol porazit hegemona rakouského fotbalu. Rapid v poháru předváděl dobré výkony, zapotil se pouze ve druhém kole na půdě Mattersburgu a velkou bitvu svedl v semifinále v Linzi, oba duely rozhodly až pokutové kopy.

Kufstein – Rapid 0:5
    Mattersburg – Rapid 1:1, pen. 4:5
    Wolfsberger – Rapid 0:3
    Rapid – Hartberg 5:2
    LASK Linz – Rapid 1:1, pen. 3:4

Rozhodčí

Hlavním sudím tohoto utkání bude Manuel Schüttengruber, kterému budou na pomezí asistovat Stefan Kühr a Clemens Schüttengruber.

Zápas na Wörthersee Stadionu začne v 16:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

FC Red Bull Salzburg: Walke (C) – Lainer, Ramalho, Onguene, Farkas – Schlager, Samassekou, Junuzovič – Wolf – Gulbrandsen, Dabbur
    Náhradníci: Stankovič – Vallci, Szoboszlai, Mwepu, Prevljak, Minamino, Daka

SK Rapid Vídeň: Strebinger – Műldűr, Sonnleitner, Hofmann, Bolingoli – Grahovač, Ljubičič – Murg, Schwab (C), Schobesberger – Pavlovič
    Náhradníci: Knoflach – Dibon, Potzmann, Auer, Badji, Knasműller, Ivan

Rozhodčí: Manuel Schüttengruber – Stefan Kühr, Clemens Schüttengruber.

Oba týmy jsou již na hrací ploše a nyní zní státní hymna Rakouska. Salzburg nastoupí v červených a Rapid v bílo-zelených dresech.

1

1
    Výkop obstaral Salzburg.

1
    První útok domácích skončil nepřesnou přihrávkou na vápně.

2
    Dabbur si pomohl útočným faulem proti Schobesbergerovi.

3
    Levačkou to vyzkoušel Murg, ale jeho střele scházela přesnost.

4
    Útočný faul Murga na Farkase. Býci mohou v poklidu rozehrát.

5
    Hra je zatím z obou stran opatrná ani jeden z týmů nechce udělat zbytečnou chybu.

6
    Hlavičkové zakončení Schwaba vylekalo Walkeho v domácí brance.
    6. Šance Schwaba

7
    Farkas nedosáhl na přihrávku směřující přes celou délku hřiště. Vhazuje Rapid.

8
    Laimer si počínal dost nevybíravě na půlce hřiště a rozhodčí jeho počínání potrestal odpískáním faulu.

9
    Gulbrandsen zabojoval a vybojoval autové vhazování v blízkosti branky Strebingera.

10
    Nepřesný odkop Strebingera dává míč pro Býky.

11
    Bolingoli byl již z míčem v autu, vhazovat může Laimer.

11
    Střela Farkase z levé strany rozvlnila pouze boční sít.
    11. Šance Farkase

12
    Nepřesná kombinace Salzburgu končí až u Strebingera.

13
    Střelecký pokus hostů byl zablokovaný obráncem.

14
    Bolingoli zabojoval a nepustil k míči na pravé straně Laimera.

15
    Bolingoli na levé straně nepřesně nacentroval do vápna.

16
    Kombinace Býků je zatím hodně nepřesná. Rapid má zatím větší držení míče a více kontroluje hru.

17
    Souboje na půlce vyznívají zatím lépe pro Rapid.

18
    Další nepřesná kombinace domácích končí opět u Strebingera.

19
    Murg měl připravený míč na střelu, ale nakonec svojí akci na vápně "zadrbal".

20
    Ramalho je v péči lékařů, ale vypadá to, že bude v pořádku.

21
    Vallci se raději intenzivě rozcvičuje, kdyby nemohl Ramalho dále v utkání pokračovat.

22
    Bolingoli přišel na levé straně o míč a Walke tak může v poklidu rozehrávat.

23
    Nákop Hofmanna skončil až v náručí Walkeho.

24
    Wolf byl sestřelen Sonnleitnerem a Býci mají zajímavou standartní situaci.

25
    Rána Junuzoviče skončila vedle branky Strebingera.
    25. Střelecký pokus Junuzoviče šel vedle branky Strebingera

26
    Nákop Hofmanna skončil v zámezí. Laimer může v poklidu vhazovat.

27
    Farkas si pomohl útočným faulem na levé straně proti Műldűrovi.

28
    Další útočný faul tentokrát od Wolfa.

29
    Výborný zákrok Strebingera proti levačce Schlagera z hranice vápna.
    29. Skvělý zákrok brankáře Strebingera

30
    Farkas nedosáhl na přihrávku Laimera z pravé strany.

31
    Domácí začínají přebírat aktivitu v utkání a Rapid se nyní pouze brání.

32
    Rychlý útok Rapidu a střela Schobesbergera byla zablkovaná na rohový kop.

33
    Další rohový kop z druhé strany po zásahu Ramalha. Po kterém se dostal k hlavičce Schwab, ale jeho pokus zamířil nad branku.

34
    Bolingoli našel centrem pouze připraveného Ongueneho.

34
    Další rohový kop pro Rapid Vídeň.

35
    Kombinace Býků skončila opět u Strebingera.

37
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Býci se dostávají do vedení. PATRICK FARKAS střelou z levé strany postřeluje mezi nohy Strebingera.
    37. FARKAS - 1:0

39
    Salzburg vede již o dvě branky. Na centr z levé strany od Junuzoviče si naběhl MUNAS DABBUR a hlavičkou prostřeluje Strebingera.
    39. DABBUR - 2:0

41
    V další obrovské šanci se ocitl Gulbrandsen, ale svoje obhození brankáře mu nevyšlo.
    41. Obrovskou šanci měl Gulbrandsen

43
    Rapid se snaží s výsledkem do poločasu něco udělat.

44
    Nepřesná přihrávka Farkase skončila u Strebingera.

45
    Střelecký pokus Murga byl zablokovaný.

45+1
    Rozhodčí nastavuje 3 minuty.

45+2
    Junuzovič je na půlce faulován a Býci v poklidu kombinují směrem k Strebingerovi.

45+3
    Rychlý útok Salzburgu skončil u Dabbura, který zakončoval, ale zastavil ho praporek pomezního rozhodčího.

45+3
    Žlutou kartu dostává Patrick Farkas (FC Red Bull Salzburg).

45+4

Po prvním poločase vede favorit ze Salzburgu 2:0, když se trefil nejprve Farkas a dvě minuty poté se hlavičkou po centru Junuzoviče trefil Dabbur. V další výborné akci byl poté Gulbrandsen, ale nedokázal přesně přehodit Strebingera. První půlka poločasu patřila Rapidu, ale ten nebyl schopný dostat míč za Walkeho.
    Uvidíme co přinese druhý poločas, jestli si Býci vedení pohlídají a dokráčení z poháru a nebo Rapid ještě utkání zdramatizuje.

46
    Vypadá to, že do druhého poločasu ani jeden z trenérů nestřídal.

47
    Levačka jednoho z hostů skončila v náručí Walkeho.

48
    Ramalho si podržel Pavloviče a může být rád, že neviděl žlutou kartu.

49
    Gulbrandsen se po levé straně nedostal přes Bolingoliho ke střele.

50
    Zakončení Pavloviče scházela razance, míč skončil v rukavivích Walkeho.

51
    Dabbur vybojoval na útočné polovině autové vhazování pro Farkase.

52
    Střela Lainera z pravé strany byla nepřesná.

53
    Walke se musel natáhnout proti hlavičce jednoho z hostů, míč vytěsnil na rohový kop.
    53. Skvělý zákrok brankáře Walkeho

54
    Gulbrandsen na pravé straně vybojoval rohový kop.

55
    Nůžky Dabbura vytěsnil Strebinger na další rohový kop.
    55. Obrovskou šanci měl Dabbura

55
    Hlavičkový pokus Ongueneho skončil nad brankou.

56
    Rapidu nyní vázne kombinace. Farkas v poklidu může vhazovat.

57
    Murg na pravé straně nedokázal vybojovat rohový kop pro své barvy.

58
    Rapid nemůže najít skulinky v domácí obraně.

59
    Dabbur poslal k zemi Műldűra.

60
    Střílený centr Schobesbergera vyrazil Walke na rohový kop, ze kterého nic vážného nebylo.

60
    Hlavička hostů skončila na břevně.
    60. Obrovskou šanci měli hosté

61
    Žlutou kartu dostává Mert Műldűr (SK Rapid Vídeň).

62
    Výborný zákrok Strebingera po střele Gulbrandsena. Rohový kop pro Býky.
    62. Šance Gulbrandsena

64
    Levačka Schobesbergera byla zablkovaná.

64
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Dejan Ljubičič, přichází Christoph Knasműller.

65
    Sražený pokus Murga na rohový kop.

66
    Schwab nedoskočil na centr Murga z pravé strany.

67
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Hannes Wolf, přichází Takumi Minamino.

68
    Bolingoli na levé straně přišel o míč a Lainer může vhazovat.

69
    Rohový kop pro Býky.

70
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Andrija Pavlovič, přichází Aliou Badji.

71
    Badji sestřelil Ongueneho a je na koberečku u rozhodčího.

72
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Zlatko Junuzovič, přichází Dominik Szoboszlai.

73
    Rapid se snaží stupňovat tlak, ale Býci se v poklidu zatím brání.

74
    Žlutou kartu dostává Fredrik Gulbrandsen (FC Red Bull Salzburg).

74
    Rapid se raduje z branky, ale ta nakonec není uznaná po útočném faulu.
    74. Neuznaný gól kvůli útočný faulu.

76
    Minamino se neprotlačil na pravé straně vápna k míči.

77
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Fredrik Gulbrandsen, přichází Patson Daka.

78
    Minamino byl čistým skluzem zastaven Hofmannem, jinak by japonský útočník postupoval sám na Strebingera.

79
    Nepřesná kombinace končí u Strebingera.

79
    Daka mohl rozhodnout, ale v jasné šanci o kousek minul branku.
    79. Šance Daky

80
    Rapidu vázne rozehrávka a Býci se stačí vracet zpět do obranných pozic.

82
    Daka nedokázal na pravé straně najít naběhnutého Dabbura, který byl postupoval sám na Strebingera.

83
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Patrick Farkas (FC Red Bull Salzburg).

85
    Centr Műldűra z pravé strany stáhl ze vzduchu Walke.

86
    Dabbur zůstává ležet na zemi a drží se za žebra.

86
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Mario Sonnleitner, přichází Andrei Ivan.

88
    Rapid již chybí myšlenka a sám Murg na vše nestačí.

89
    Dabbur nedokázal na levé straně vybojovat rohový kop.

90
    Badji nedokázal doskočit na centr Műldűra.

90
    Rozhodčí nastaví 5 minut.

90+2
    Minamito výborně bojuje a drží míč daleko od Walkeho branky.

90+2
    Rána Murga z hranice vápna skončila nad brankou.

90+2
    Žlutou kartu dostává Alexander Walke (FC Red Bull Salzburg).

90+3
    Centr Rapidu z levé strany byl příliž přetažený a skončil v zámezí.

90+4
    Mezi Dabburem a Grahovačem to jiskří, rozhodčí to řeší domluvou.

90+4
    Levačka Knasműllnera byla málo razantní.

90+5
    Dabbur faulován Hofmannem, Rapidu moc času nezbývá.

90+6
    Na hřišti se strhla strkanice uvidíme jak rozhodčí rozdá karty.
    90+6. Velká strkanice

90+6
    Žlutou kartu dostává Munas Dabbur (FC Red Bull Salzburg).
    Žlutou kartu dostává Maximilian Hofmann (SK Rapid Vídeň).

90+7
    90+7. Konec. Salzburg vítězí v domácím poháru.

Je dobojováno. RED BULL SALZBURG se stává vítězem domácího poháru pro rok 2019. Býci dokázali zvítězit ve finálovém utkání nad Rapidem Vídeň 2:0, když se trefili v prvním poločase Farkas a Dabbur. Ve druhém poločase se Rapid radoval ze snížení, ale rozhodčí nakonec branku Sonnleitnera pro útočný faul neuznal.
    Salzburg slavnostně pozvedl pohár pro vítěze rakouského OFB poháru.

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 7:4. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 17:14.

Ode mne to je pro toto utkání již vše, přeji Vám příjemný zbytek svátečního dne a u dalších textových přenosů se budu těšit na počtenou. (18:36:06)