6:4 (1:3) Stav série: 1:1
Sparta Praha
Čtvrtek 02.05.2019, 20:00 • MSH Chrudim • Play off 1. futsal ligy • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

V prvním zápase šel vidět hlavně Wilde, který se postaral o dvě branky a Drahovský, který si připsal asistenci a jednu branku. V brance Chrudimi zářil svými zákroky Litviněnko, který několikrát podržel svůj tým. Sparta navíc v zápase neproměnila pokutový kop, když Chrudim dosáhla šestého akumulovaného faulu. Daný pokutový kop neproměnil Grbeša.

Dokáže Sparta navázat na dobrý výkon z prvního zápasu nebo Chrudim vyrovná stav série? To a vše ostatní se budeme dozvídat od 20:00!

První zápas v sérii zvítězila Sparta poměrem 3:0. Nyní se Sparta představí ve druhém střetnutí série na palubovce Chrudimi, která bude chtít bezpochyby vyrovnat! Chrudim je pasována do role favorita k postupu do finále play off, avšak Sparta v této sezóně předvádí dobré výsledky, zvláště v domácím prostředí.

VS.

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko (Žďánský) – Everton, Roman, Mareš, Max (C), Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Bagatini, Balog, Slováček, Felipe.

AC Sparta Praha: Gerčák (Vahala) – Seidler (C), Novak, Grbeša, Drahovský, Vnuk, Wilde, Angellot, Křivánek, Amrani, Hrdina, Hora, Brahimi.

Rozhodčí: Filipský – Klečacký a Havlík.

00:01

00:10
    Chrudim se dostala do první větší šance, Slováček ztroskotal na vybíhajícím Gerčákovi, následně dorážel Max, ale ten přestřelil branku!

00:46
    Po rozehrávce se ke střele dostal Drozd, kterému střela nesedla a Sparta se může dostat do protiútoku.

01:07
    Faul Chrudimi a bude následovat nebezpečný přímý kop z hranice pokutového území!

01:10
    Nakonec nevzniklo žádné nebezpečné ohrožení branky Litviněnka.

01:54
    V hale Chrudimi je hodně diváků a panuje zde výborná atmosféra ihned zpočátku zápasu.

02:15
    Everton dobře pokryl Drahovského a nedovolil mu zakončení.

03:41
    Začátek se nese ve vyrovnaném duchu a oba celky se střídají na míči.

03:50
    Míč nyní neposlechl Evertona který si na něj stoupl a následně uklouzl.

04:50
    Sparta právě vstřelila branku!
    Sparta dává branku jako první. Autorem branky je WILDE, který již dává třetí zásah v této sérii. V prvním duelu se trefil dvakrát.

06:41
    Faul ze strany domácího celku a na akumulované fauly je to aktuálně 2:2.

07:13
    Novak se dopustil faulu a vidí jako první žlutou kartu.

08:20
    Gerčák nyní předvedl perfektní zákrok a vychytal snad čtvrtou velkou šanci Chrudimi.

08:54
    David Drozd zkoušel obstřelit hráče Sparty, ale střela k zadní horní tyči končí mimo!

09:03
    ERA-PACK začíná vyvíjet velký tlak na obranu Sparty.

09:22
    Seidler získal míč a ihned se dostal do brejku. Litviněnko zasahuje a bezpečně chytá míč.

09:25
    Drahovský nastřelil míč před branku, kde byl připraven Vnuk, ale ten se ke střele nedostal.

09:37
    Roh Sparty, hráč se před brankou nedostal k zakončení.

09:44
    Faul Sparty a je tu jejich pátý akumulovaný faul. Další faul ze strany Sparty již bude znamenat pokutový kop z 12 metrů.

10:14
    Sparťanský hráč se postavil proti Koudelkovi a ten spadl na palubovku. Rozhodčí nepíská tento zákrok.

10:49
    Tlak domácích trochu opadl a nyní kombinuje Sparta na polovině palubovky.

11:27
    Felipe zakončoval bodlem a jeho rána vypadala nebezpečně. Míč minul branku Sparty.

12:00
    Omlouváme se Vám za technické problémy. Aktuálně nemáme obraz z Městské haly v Chrudimi. Sparta i nadále drží těsný výsledek.

14:00
    Dosavadní tlak Chrudimi nepřinesl vyrovnání a naopak je tu další branka Sparty. Chrudim zatím nemůže najít recept na brankáře Gerčáka. Autorem branky je KRISTIJAN GRBEŠA.

14:31
    A je tu další branka Sparty. WILDE napřáhl z pravé strany a prostřeluje Litviněnka. Tak tohle začíná být pro Chrudim hodně zlé. Chrudim ještě doposud nedala v této sérii Spartě branku. Pro Wildeho je to druhá branka v dnešním duelu.
    14:31 WILDE - 0:3

14:31
    Trenér Chrudimi reaguje na nepříznivý stav ve skóre a vybírá si oddechový čas!

15:09
    Chrudim u míče a snaží se něco s výsledkem rychle udělat.

16:06
    Max se dostal ke střele z pravé strany, ale Novak srazil jeho pokus.

17:00
    Tři minuty do konce první poločasu. Podotýkám, že Sparta má již pět akumulovaných faulů, kdežto Chrudim jen dva. Nicméně Sparta si nyní dává pozor na své další fauly.

17:46
    Chrudim právě vstřelila branku!
    Autorem branky je ANTONIO BAGATINI, který ze středu hřiště prostřelil Gerčáka. Zároveň dává první branku v této sérii a uvidíme, jestli tato branka nastartuje hráče ERA-PACKU.

18:48
    Bagatini se dostal do kombinace s Koudelkou, ale nakonec byli ubráněni.

18:56
    Čtvrtý akumulovaný faul pro Chrudim.

18:58
    Šestý akumulovaný faul a tohle už bude pokutový kop pro Chrudim!

18:58
    Everton se rozběhl a svou ranou orazítkoval pravou tyč!

19:48
    Krátce před koncem se ještě ke střele dostal Felipe, který střílel z první. Gerčák vyboxoval míč až na polovinu hřiště.

20:00

První poločas je za námi. Sparta se v něm dostala do tří brankového vedení a s Chrudimí to vypadalo bledě. Ta se nakonec jednou dokázala prosadit. Následně neproměnila pokutový kop, což je může hodně mrzet.
    Druhý poločas nám určitě bude slibovat ještě drama, neboť domácí celek se bude snažit o zvrat v tomto druhém zápase v semifinálové sérii.

20:01

20:10
    Everton dostává ihned po deseti sekundách žlutou kartu. Je to jeho druhá v play off a pokud by dostal ještě jednu, čekala by jej jedno zápasová stopka.

20:20
    Pěkná dalekonosná rána v podání Evertona a Gerčák zasahuje.

20:39
    Koudelka se pokoušel oslovit Davida Drozda, ale jeho přihrávka postrádala potřebnou přesnost.

21:10
    Novak, ale ten neprošel kolem Evertona.

21:32
    Bagatini fauluje a je to druhý akumulovaný faul pro domácí celek.

21:41
    Dlouhý nákop na Drahovského, Litviněnko musel vyboxovat vysoký míč.

22:16
    Vnuk si pohlídal Maxe a ten nedokázal zpracovat míč u pomezní čáry. Míč pro Spartu.

22:42
    Tempo hry není tak rychlé jako bylo v prvním poločase. Nyní spíše sledujeme tuhý boj a hra se nám hodně často přerušuje.

22:56
    Střela Maxe nebyla vůbec přesná a míč skončil hodně mimo branku Sparty.

23:13
    Vnuk se rychlostně dostal před Evertona a Litviněnko vychytal Vnukovo zakončení!

23:30
    Wilde u míče a spíše než o zakončení se pokoušel centrovat míč před branku Chrudimi, ale zde nikdo z jeho spoluhráčů se nedostal k teči.

24:20
    Chrudim nyní výborně napadala kombinaci Sparty a do zakončení se dostal David Drozd. Míč byl nakonec sražen Grbešou a bude následovat rohový kop.

24:27
    Bagatini rozehrál z rohu na Mareše a ten z první dorážel k pravé tyči. Gerčák se výtečně stačil přemístit a zastavil míč! Další perfektní zákrok!

24:27
    Nicméně Gerčák se při tomto zákroku zranil a vypadá to na tříslo. Vahala už se rozcvičuje a nejspíše půjde do branky.

24:27
    Gerčák se však nakonec zvedá a pokusí se pokračovat ve hře.

24:51
    Gerčák nyní neměl komu přihrávat a poslal dlouhý míč přímo na brankáře na druhé straně.

25:18
    Felipe a Bagatini v kombinaci, ale místo zakončení se chrudimští snažili celou situaci vyšperkovat k dokonalosti a to se jim stalo osudným.

25:44
    Střela Evertona šla vysoko nad branku Sparty. Chrudim má více ze hry, ale buď ztroskotá na výbornému Gerčákovi nebo střílí mimo.

26:01
    Everton zahrál rukou, ale rozhodčí nejspíše nic neviděli a nic se nepíská.

26:14
    Sparta se nemůže již delší dobu dostat do nějaké větší šance, ale zatím si v poklidu hájí dvou brankové vedení. Časté přerušování hraje do karet hostům.

26:52
    Gerčák opět v akci, který nyní zlikvidoval další dvě dobré střely Chrudimi.

27:10
    Střela Evertona se snášela nebezpečně na břevno, nakonec míč minul brankovou konstrukci.

27:27
    Třetí akumulovaný faul Chrudimi. Sparta je zatím na nule ve druhém poločase.

27:36
    Zápas je plný emocí a i nadále hodně často do hry vstupuje píšťalka rozhodčích.

27:57
    Koudelka se pokoušel přihrávat na Maxe, ale míč na něj neprošel.

28:14
    Autorem branky je TOMÁŠ KOUDELKA, který stál u levé tyčky a dorazil míč do branky. Chrudim se dočkala snížení stavu na rozdíl jedné branky a nyní nás čeká pořádný boj.

28:14
    Seidler po brance Chrudimi obdržel žlutou kartu, nejspíše neměl dobrých slov na rozhodčího.

29:20
    David Drozd střílel křížem, ale minul. Sparta nyní přečkala další nebezpečný útok Chrudimi.

29:29
    Autorem branky je TIHOMIR NOVAK, který se prosadil individuálně, když si proti Slováčkovi výborně zasekl míč a vrací svému celku dvou brankové vedení.

30:20
    Zápas se nám překlopil do poslední desetiminutovky, ve které bude Sparta strážit své vedení.

31:20
    Slováček číhal u zadní tyčky, ale se svou hlavičkou neuspěl. Jakoby ani nedoufal, že na něj půjde vysoký míč.

32:00
    Sparta se v krátké době opět provinila faulem a již je to jejich čtvrtý akumulovaný faul! Na akumulované fauly aktuálně 3:4!

32:08
    Bagatini fauloval loktem Drahovského, který to schytal přímo do hlavy. Jasný faul, který rozhodčí přehlédli a nepískají.

32:37
    Hra se často opět přerušuje a po každém přerušení následuje nějaká diskuze s rozhodčími.

33:00
    Ve druhém utkání nechybí vůbec nic. Viděli jsme branky, emoce, souboje a šance. Tudíž dobrá reklama pro futsal. Diváci se rozhodně v hale nenudí.

33:29
    Chrudim u míče a snaží se o svou další kontaktní branku. Sparta se však urputně brání. Nyní nečistota na palubovce a je třeba povolat slečnu, která upraví hrací plochu.

34:34
    Mas to zkoušel přes Novaka, ale neuspěl.

34:48
    Chrudim pět minut před koncem už sahá ke hře power play. Tak uvidíme, co jim to přinese.

36:00
    Emoce se nejspíše dají v hale krájet a opět nám stávkuje obraz hry. Sparta však i nadále drží svůj nadějný dvou brankový náskok a je blízko k vedení v této sérii.

36:10
    Chrudim se však prosazuje a dává svou další kontaktní branku. Tak to bude závěr zápasu jak se na semifinále play off patří. Autorem branky je ANTONIO BAGATINI.

36:20
    A rázem je vyrovnáno! Chrudim se raduje a nejspíše pošlou zápas do prodloužení! Autor branky je TOMÁŠ KOUDELKA.

37:06
    David Drozd a ten ztroskotal na brankáři Sparty.

37:10
    Faul Chrudimi a je tu jejich pátý akumulovaný faul!

37:10
    Žlutou kartu dostává Koudelka (FK ERA-PACK Chrudim).

40:00
    Druhý poločas skončil.

Druhý poločas nám přinesl taktéž čtyři branky, ale v opačném gardu. Chrudim dokázala snížit na 2:3, ale Sparta vzápětí kontrovala a vrátila si zpět dvou brankové vedení. Chrudimi vyšel závěr poločasu, když dala dvě slepené branky a dokázala vyrovnat na 4:4! Drama nám vyvrcholí v prodloužení!

Čekají nás dvě pětiminutové prodloužení a pokud se v něm nerozhodne, tak nás čekají pokutové kopy.

40:01
    Začal první poločas prodloužení.

40:10
    Prodloužení nám započalo. Akumulované fauly se nemažou. Chrudim jich má na svém kontě pět, Sparta čtyři. Tudíž jakýkoliv faul Chrudimi bude znamenat pokutový kop pro Spartu.

40:50
    Začátek prodloužení se nese v opatrném duchu. U míče jsou domácí.

41:35
    Slováček mohl dostat svůj celek do vedení, ale trefil jen tyčku!

42:00
    Max v neuvěřitelné šanci selhal. Před prázdnou brankou promáchl míč a nedává tutovou branku!

42:30
    Faul na straně Sparty a na akumulované fauly je srovnáno po pěti.

43:02
    Wilde se pokoušel akci vzít na sebe, ale míč se mu zamotal pod nohy a nakonec se nedostal před branku Chrudimi.

43:13
    Bagatini srazil zakončení Wildeho a je tu roh pro Spartu.

43:34
    Chrudimi se nabízel brejk, který však rychle skončil, když Bagatini nedokázal ideálně zpracovat míč.

44:00
    Poslední minuta prvního prodloužení a zatím jsme v něm branku neviděli.

44:15
    Bagatini v šanci, ale opět Gerčák a jeho perfektní reflexivní zákrok!

44:51
    Wilde se mohl dostat do úniku, ale Felipe skluzem zastavuje míč a nepouští Wildeho do šance!

45:00
    První prodloužení skončilo.

V prvním prodloužení měli více ze hry domácí, kteří měli i pár dobrých šancí. V největší byl Bagatini, ale Gerčák podržel mužstvo Sparty.

45:01
    Začalo druhé prodloužení.

45:33
    Novak se ukličkoval a neprošel přes Maxe.

45:53
    Slováček srazil střelu Drahovského do zázemí. Aut pro Spartu.

46:03
    Autorem branky je MATĚJ SLOVÁČEK, který přesprintoval soupeře a dostal se sám před Gerčáka, kterého prostřeluje a Chrudim se poprvé v tomto zápase dostává do vedení!
    46:03 Matěj SLOVÁČEK - 5:4

46:15
    Sparta nyní bude vrhat vše co má do útoku. Po střele musel zasahovat Litviněnko.

47:38
    Drahovský bodlem zakončoval. Litviněnko chytá a Chrudim má možnost zaútočit směrem na prázdnou branku Sparty.

47:48
    Chrudim se prosazuje, když místo brankáře zaskočil Wilde, ale ten nezabránil této brance Chrudimi. Autorem branky je TOMÁŠ KOUDELKA.

48:18
    Chrudim je na dobré cestě k tomu, aby nakonec vyrovnala stav této série.

48:39
    Sparta se však ještě snaží, nyní střela Grbeše, která jde mimo branku Litviněnka.

49:08
    Sparta opět bez brankáře. Koudelka odkopává míč od své vlastní branky a přes celou palubovku netrefil prázdnou branku.

49:17
    Přihrávka Wildeho na Seidlera nebyla přesná. Domácí brankář bude rozehrávat.

49:44
    Tvrdá střela Novaka, se kterou si Litviněnko poradil.

Druhá část prodloužení patřila Chrudimi a po velmi špatném začátku zápasu, se nakonec domácí radují z celkového vítězství a srovnávají stav série na 1:1! Dnešní zápas ukázal, že tato série bude ještě hodně, hodně zajímavá. (22:28:30)

Adam Dořák

Branky: 18. Bagatini, 29. Koudelka, 37. Bagatini, 37. Koudelka, 47. Slováček, 48. Koudelka – 5. Wilde, 14. Grbeša, 15. Wilde, 30. Novak

Karty:   21. Everton (CHR), 38. Koudelka (CHR) – 8. Novak (SPA), 29. Seidler (SPA)

FK Chrudim: Litviněnko (Žďánský) – Everton, Roman, Mareš, Max (C), Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Bagatini, Balog, Slováček, Felipe.

Rozhodčí: Filipský – Klečacký a Havlík