Maďarsko – Slovinsko 0:6 (kon.)
Maďarsko
0:6 (0:1, 0:3, 0:2)
Slovinsko
Pátek 03.05.2019, 15:30 • Barys Arena, Nur-Sultan • Mistrovství světa - I. A Divize • 4. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (17:42:52)

6. Litva, 3 zápasy, 0 bodů

Je konec. Slovinsko dnes zvítězilo nad Maďarskem naprosto jasně 6:0, když vyhrálo všechny tři třetiny. Slovinci tak slaví první výhru na tomto turnaji a dostávají se na 4. místo před Maďarsko, které je se stejným počtem bodů na 5. příčce.

59:45
    Maďarsko se pokoušelo něco vymyslet směrem dopředu, ale nic velkého z toho nakonec nebylo.
    58:33 Andrej HEBAR - 0:6

58:33
    Slovinsko právě vstřelilo branku!
    A ještě jeden gól přidávají hosté, kteří tak vedou už 6:0! Po skvělé kombinaci se prosazuje do odkryté svatyně soupeře ANDREJ HEBAR. Asistence: Ziga Pance.

58:22
    Vyloučení v týmu Slovinsko (Repe – 2 min., držení).

57:48
    Slovinsko je i nadále u kotouče a konec zápasu má pouze ve své režii.

56:35
    Domácí i hosté v plném počtu.

55:55
    Ve hře 4 na 4 přišla střela z hole slovinského hráče, ale ta skončila bezpečně v moci Balizse.

54:35
    Vyloučení v týmu Slovinsko (Repe – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Maďarsko (Sofroň – 2 min., hrubost).
    54:10 Anze KOPITAR - 0:5

54:10
    A nakonec jsou tady bůra pro Maďarsko. ANZE KOPITAR se dostal s pukem před bránu, kde parádním bekhendem překonal bezmocného gólmana. Asistence: David Rodman.

53:46
    Poslední dvacetiminutovka tohoto zápasu nám toho moc nepřináší.

51:48
    Pance to zkusil z pravé strany, ovšem jeho pokus skončil těsně vedle pravé tyče.

50:37
    Nyní se hosté dopustili jen zakázaného uvolnění a následuje komerční přestávka.

50:00
    Je před námi posledních deset minut základní hrací doby.

48:45
    Maďarsku se sice dnes nedaří skoro nic, ale početná skupina těchto fanoušků se skvěle baví.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 14. Štebih (Drozg), 21. Drozg (Sabolič, Kopitar), 24. Drozg (Zajc, Goličič), 31. Kuralt (Magovac), 55. Kopitar (Rodman), 59. Hebar (Pance)

Maďarsko: Vay (32. Balizs) – Stipsicz, Szabo, Sziranyi, Wehrs, Pozsgai, Macaulay – Sofroň, Bartalis, Nagy K. – Gallo, Sarauer, Erdely – Bodo, Vas, Nagy G.
    Slovinsko: Gračnar (Pintarič) – Kovačevič, Gregorc, Magovac, Repe, Pretnar, Podlipnik, Stebih – Rodman, Kopitar, Sabolič – Ograjensek, Verlič, Kuralt – Pance, Cimzar, Hebar – Zajc, Goličič, Drozg – Kalan

Rozhodčí: Roy Stian Hansen, Yuriy Oskirko – Nicolas Constantineau, Jun Soo Park