Itálie – Norsko 0:1 (po pr.) | Kanada – J. Korea 10:0 (kon.) | USA – Česko 10:2 (kon.)
Itálie
0:1 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Norsko
Pátek 03.05.2019, 13:00 • Ostravar Arena, Ostrava • MS v para hokeji • O 5. - 6. místo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z MS v para hokeji. Společně se podíváme na duel mezi Itálií a Norskem. Souboj o páté místo začíná ve 13 hodin.

Itálie

Itálie po dosavadním průběhu šampionátu smutní. Italové totiž vstoupili do turnaje skvěle a v úvodních duelech porazili Japonsko a Švédsko. V posledním zápase ve skupině však nestačili na domácí Česko. Právě kvůli této porážce však museli ve čtvrtfinále nastoupit proti JIžní Koreji, se kterou po velkém boji prohráli 6:3 a do bojů o medaile se nepodívají.

Norsko

Norové patřili v minulé dekádě mezi absolutní světovou špičku. Z posledního mistrovství si však odvezli jen bramborovou medaili a letos to bude ještě horší. Ve skupině prohráli Norové všechny zápasy a ve čtvrtfinále se postavili české reprezentaci. S domácím výběrem hráli Norové dvě třetiny vyrovnanou bitvu, jenže ve třetí třetině dostali pět branek a bylo hotovo. Zajímavostí je, že v norském dresu působí také jedna hráčka – Schröderová-

Oba týmy už jsou na ledě! Itálie bude hrát v bílém, zatímco Norové obléknou červené dresy.

00:01

00:10
    Norové uspěli na úvodním vhazování dnešního utkání. Hráči v červeném se ihned vydali do útoku, ale k zakončení se nedostali.

00:42
    Pederson vybojoval kotouč u mantinelu a nahodil jej na italskou branku. Jeho pokus od mantinelu pozorný Stillitano bez problémů vyrazil.

01:12
    Bakke projel po pravém křídle do útočného pásma, jenže zadovkou nenašel nikoho ze spoluhráčů.

01:40
    Norové dojeli italské nahození za branku a bez problémů uklidňují hru. Itálie pro změnu posílá na ledovou plochu čerstvé síly.

02:15
    Solbert dojel dlouhou přihrávku do útočného pásma, jenže zadovkou našel jen vracejícího se obránce Itálie.

02:45
    Itálie se zatím nemůže usadit v útočném pásmu. Hráčům v bílém se nedaří ani přihrávky na krátkou vzdálenost.

03:15
    Planker projel do útočného pásma, jenže nikdo v bílém dresu mu nepřijel pomoci. Důrazný Bakke pak získal kotouč pro Nory.

03:40
    Nahození od modré čáry proletělo kolem norské branky. Hráči v červeném dresu Norska nyní uklidňují dění na ledové ploše.

04:15
    Andreoni se snažil posunout kotouč na modrou čáru, jenže tam byli pouze zadáci Norska. Stále čekáma na první šanci.

04:40
    Italové se snažili udržet kotouč v útočném pásmu, jenže skákavé vyhození se nakonec dostalo za modrou čáru.

05:10
    Pedersen chtěl uvolnil svého spoluhráče dlouhou přihrávkou za obranu Itálie, jenže jeho pobídka byla příliš prudká.

05:45
    Bakke se zapojil do defenzivní činnosti a před dotírajícím soupeřem si pomohl rozehrávkou o mantinel.

06:10
    Stillitano musel po delší době zasahovat. Italský brankář si tentokrát poradil se střelou od modré čáry a ukryl puk do lapačky.

06:28
    Depaoli dostal dlouhou přihrávku na modrou čáru, jenže měl velké problémy se zpracováním a kotouč mu uskočil k mantinelu.

07:06
    Právě Depaoli se nyní ujal italské rozehrávky. Jeho nahození na levé křídlo bylo příliš dlouhé a skončilo u pozorného obránce.

07:21
    Gröline si dal dobrý pozor na nahození z pravé strany ledové plochy a ukryl kotouč do své lapačky. Vhazuje se po jeho levé ruce.

08:10
    Pederson projel do útočného pásma, kde udělal krátký oblouk a připravil Norsko o solidní šanci k přečíslení soupeře.

08:38
    Planker uspěl v souboji ve středovém kruhu a vybojoval kotouč pro Itálii. Zatím sledujeme obrovskou bitvu o každý metr ledu.

09:06
    Vatne dostal přihrávku mezi kruhy a bez váhání zakončil forhendem. Jeho pokus skončil vedle branky Itálie.

09:38
    Bakke zabojoval o puk na modré čáře, ale Kafmann byl tentokrát mnohem rychlejší a vyhodil puk za modrou čáru.

10:08
    Bogle si dal v obranném pásmu pozor na dotírajícího soupeře. Norský obránce udělal krátký oblouk, čímž se zbavil italských hráčů.

10:10
    Vyloučení v týmu Norsko (Bogle – 2 min, nedovolené bránění).

11:08
    Norové se zmocnili odraženého kotouče a bez problémů jej vyhodili přes všechny čáry za italskou branku.

11:42
    Enderle napadal norské zadáky za brankou, ale Norové si věděli rady a bez problémů kotouč vyhodili za italskou branku.

12:04
    Vyloučení také na italské straně. Dvě minuty za podrážení dostává Stepham Kafmann.

12:10
    Norsko hraje v plném počtu.

13:10
    Pederson získal vyhozený kotouč a ihned rozjel norskou akci. Ani hráči v červeném se v přesilovce nemohou usadit v útočném pásmu.

13:35
    Italové zastavili nepřesnou rozehrávku Norska a Radice vyhodil puk do bezpečí. Norům už v přesilovce moc času nezbývá.

14:04
    Itálie hraje v plném počtu.

14:31
    Solbert projel do útočného pásma, jenže jeho pokus bekhendem skončil na betonu dobře postaveného brankáře.

15:00

První třetina končí! V úvodní dvacetiminutovce jsme sledovali obrovskou bitvu o každý metr ledové plochy. O něco nebezpečnější byli Italové, kteří se snaží zakončovat ze všech pozic, jenže dosud jsme se úvodní branky nedočkali.

15:01

15:10
    Norové uspěli na úvodním vhazování druhé třetiny. Hráči v červeném se ihned vydali vpřed, jenže nezasáhli branku.

15:38
    Bakke napřáhl ke střele z velké vzdálenosti a italský brankář proti jeho ráně musel vytáhnout fantastický zákrok!

16:10
    Lanza projel po levém křídle do útočného pásma, kde ještě našel Kafmanna, jehož ránu brankář vyrazil.

16:30
    Norsko si zahraje další přesilovku. Parolin dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

17:12
    Norové se v úvodu přesilovky usadili v útočném pásmu, ale zatím se nemohou dostat do zakončení. Italové skvěel vystupují.

17:36
    Bakke dostal krásnou přihrávku zadovkou, dostal se do zakončení, jenže italský brankář jeho pokus přizvedl nad břevno.

18:10
    Bakke znovu zavezl puk do útočného pásma, jenže tentokrát jej zapomněl za sebou na modré čáře.

18:30

19:06
    Cavaliere dostal skvělou přihrávku do jízdy, prosmýkl se do útočného pásma, jenže norský gólman vytáhl fantastický zákrok!

19:38
    Norové uklidňují hru v obranném pásmu a čekají na kompletní dostřídání. Čerstvé síly posílá na led i italský kouč.

19:50
    Itálie bude hrát přesilovku. Martin Hamre vyfasoval dvouminutový trest za držení.

20:10
    Norové se zmocnili odraženého kotouče a bez problémů jej poslali přes všechny čáry za branku Itálie.

20:38
    Italové se pohybují hodně pomalu, zatímco Norové po ledě doslova létají. Právě proto se Itálii nedaří ani v další přesilovce.

21:00
    Jeden z italských hráčů si navíc v útočném pásmu pomohl přihrávkou rukou. Vhazovat se proto bude ve středním pásmu.

21:50

22:10
    Hamre dojel vyhození italské reprezentace a rozjel útočnou akci Norska. Jsme v polovině duelu a stále čekáme na úvodní zásah.

22:28
    Další přesilovka pro Norsko. Cavaliere dostává dvě minuty za faul kolenem.

23:03
    Stillitano si vybruslil proti zakončení z levé strany ledové plochy a na poslední chvíli zasáhl ramenem!

23:40
    Norové se znovu usadili v útočném pásmu, jenže tentokrát neudrželi kotouč na svým holích a dovolili Italům vyhodit.

24:06
    Kafmann ve vlastním oslabení nahodil puk ze středního pásma na branku soupeře, jenže norský gólman se nenechal zaskočit.

24:28

25:04
    Pederson se hnal do útočného pásma, jenže na modré čáře mu jeden ze spoluhráčů přejel do útočného pásma ještě před kotoučem. Ofsajd.

25:20
    Bakke dostal přihrávku na pravý kruh, jenže musel zakončovat z ostrého úhlu a vůbec netrefil italskou klec.

26:12
    Planker dostal přihrávku na levou stranu útočného pásma, jenže důrazný Bakke je dnes prostě všude.

26:35
    Vatne projel do útočného pásma, kde se uvolnil kolem statického obránce, jenže svou střelou nezasáhl branku Norska.

27:15
    Solbert projel za branku Itálie, kde udržel soupeře za svými zády, jenže nepřesnou přihrávkou na modrou čáru vyhnal Nory z útočného pásma.

27:43
    Norové nyní jen nahodili puk do útočného pásma a odjeli na střídačku. Italům se v posledních minutách podařilo otupit soupeřův tlak.

28:20
    Pederson neudržel útočné pásmo a dotírající soupeř jej obral o kotouč. Hráči v červeném se ale rychle zmocnili puku.

28:48
    Gröline si dal pozor na zakončení od mantinelu, roztáhl se v brankovišti a včasným vykopnutím betonu puk vyrazil.

29:18
    Kafmann zpackal rozehrávku v obranném pásmu, jenže Hamre jeho zaváhání nevyužil a nechal se obrat o puk.

30:00

Druhá třetina končí! Ani v prostřední periodě dnešního souboje o páté místo jsme se úvodní branky nedočkali. Norové byli nebezpečnější, ale Itálii zatím drží fantastický Stillitano! Také Gröline musel předvést několik zákroků a dosud neinkasoval. Po třiceti minutách tak platí bezbrankový stav.

30:01

30:10
    Norové uspěli na úvodním vhazování a drali se do útoku. Na modré čáře však zasáhl pozorný obránce v bílém.

30:38
    Bakke znovu získal kotouč ve středním pásmu a projel do pásma útočného. Svou střelou trefil jen prvního obránce v bílém.

31:15
    Bogle vybojoval kotouč u mantinelu, jenže následnou přihrávkou trefil jednoho ze soupeřů. Úvod třetí třetiny je hodně bojovný.

31:45
    Macri dojel nepřesnou norskou rozehrávku, jenže nedokázal kotouč vyhodit ven z obranného pásma.

32:10
    Norové se nadále tlačí do útoku, ale v úvodních minutách třetí třetiny to vypadá, že Italové zocelili svou defenzivu.

33:10
    Solberg se pustil do souboje za vlastní brankou, jenže nezískal puk pro Norsko. Italové mohou na chvíli uklidnit hru.

33:42
    Solbert dostal prostor v útočném pásmu, jenže jeho zakončení zápěstím prolétlo kolem vzdálenější tyče.

34:10
    Italové znovu pouze vyhodili puk ven z obranného pásma. Tlak Norska v úvodních minutách třetí části je opravdu obrovský.

34:28
    Vatne chtěl urychlit rozehrávku po levém křídle, jenže jeho pobídka byla dlouhá a skončila na zakázaném uvolnění. Vhazuje se před Grölinem.

35:10
    Macri získal odražený kotouč v obranném pásmu a vyhodil jej do pásma středního. Stále čekáme na velkou šanci.

35:45
    Solbert dojel prudké nahození do útočného pásma, jenže nikdo v červeném dresu jeho průnik nepodpořil.

36:19
    Itálie si zahraje přesilovou hru. Solberg dostává dvě minuty za vrážení.

37:00
    Norové se v obranném pásmu dostali k odraženému kotouči a dokázali jej vyhodit za modrou čáru.

37:30
    Znovu se norským hráčům podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry až za italskou branku. Tato přesilovka se reprezentaci z jihu Evropy nedaří.

38:19

38:45
    Norové přestáli další přesilovku svého soupeře a mohou se znovu soustředit na útočení. Do konce utkání zbývá posledních šest minut.

39:06
    Stillitano si musel dát pozor na nahození ze středního pásma. Italský brankář nebezpečný pokus vyrazil mimo tři tyče.

40:06
    Italové se dostali z tlaku Norska vysokým obloučkem do středního pásma. Stále pokračuje bitva o každý odražený puk.

40:29
    Vaernes dostal přihrávku do útočného pásma, jenže z ostrého úhlu nezasáhl soupeřovu branku.

41:10
    Kafmann si pomohl vyhozením kotouče z obranného pásma a našel jednoho ze spoluhráčů. Italská akce však neměla dlouhého trvání.

41:26
    Pederson střílel od modré čáry, jenže jeho pokus prolétl kolem levé tyče italské branky. Norové tlačí, ale stále to nestačí.

42:03
    Pederson neustál souboj na modré čáře a málem poslal Italy do protiútoku. Hráči v bílém si však neporozuměli.

42:35
    Hamre napadal rozehrávku Itálie v jejím obranném pásmu. Hráči v bílých dresech si však dokázali poradit.

43:12
    Pederson sice objel italskou branku, jenže poté nedokázal oslovit nikoho ze svých spoluhráčů. Naopak Italové pokračují v dobrém bránění.

43:50
    Planker skvěle napadal norskou rozehrávku v obranném pásmu svého soupeře. Norům už moc času nezbývá.

44:18
    Bakke dojel odražený puk na levé straně, jenže jeho pokus skončil na mantinelu za brankou.

44:45
    Pederson se mohl stát hrdinou dnešního utkání! Norský hráč se dostal před italskou branku, ale zápěstím trefil jen boční síť!

45:00

Také třetí třetina končí bez branek! V samotném závěru jsme sledovali zajímavé možnosti na obou stranách, ale oba brankáři zatím čarují! Po šedesáti minutách tedy platí stav 0:0 a o vítězi musí rozhodnout prodloužení.

45:01

45:15
    Norové se hned v úvodu desetiminutového prodloužení vydali do útoku, ale Itálie první akci soupeře ustála.

46:06
    Vatne střílel od modré čáry, jenže jeho pokus prolétl nad brankou.

46:54
    Depaoli se v útočném pásmu dostal k odraženému kotouči, jenže Gröline vytáhl další skvělý zákrok!

47:30
    Bakke znovu projel do útočného pásma, jenže jeho pokus skončil na betonu pozorného brankáře.

47:42
    Depaoli znovu získal odražený puk na modré čáře, jenže střelou zápěstím trefil hned prvního soupeře.

48:10
    Norové až nyní uklidňují hru postupnou kombinací v obranném pásmu. Italové mezitím posílají na led čerstvé síly.

48:45
    Radice bojoval o puk v rohu útočného pásma, jenže Norové byli hodně důrazní a nedali mu prostor k rozehrávce.

49:10
    Pederson znovu získal kotouč pro Norsko, jenže bekhendovou přihrávkou nenašel nikoho v červeném dresu.

49:28
    Bakke znovu uspěl v přetlačované na modré čáře a rozjel následnou norskou akci. Nikdo v červeném na jeho pobídku nedosáhl.

50:20
    Kalegaris dojel přihrávku do rohu útočného pásma, jenže zadovkou znovu nenašel svého spoluhráče. V prodloužení jsme zatím moc šancí neviděli.

51:12
    Gröline vyjel kousek ven ze své branky a pomohl Norům s rozehrávkou. Jeho přihrávku však vystihli ve středním pásmu Italové.

51:45
    Bakke vybojoval puk u mantinelu, jenže důrazný soupeř mu nedal prostor a odehrál kotouč do bezpečí.

52:12
    Norsko právě vstřelilo branku!
    Je konec! Norsko vítězí! Italové propadli na modré čáře. Do útočného pásma se dostali hned tři Norové. Přihrávku do prostoru dostal MORTEN VAERNES, který přesnou střelou ukončil utkání!
    52:12 Morten VAERNES - 0:1

Je konec! Norsko nakonec zvládlo dnešní duel o páté místo s Itálií a díky výhře 1:0 v prodloužení obsadí právě pátou příčku! Po celou dobu utkání jsme sledovali neskutečnou bitvu o každý kousek ledu. Skvělé výkony dnes podali oba brankáři. V prodloužení nakonec rozhodl Morten Vaernes!

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den! (15:02:14)