Tondela – Santa Clara 1:3 (kon.) | Belenenses – Sporting 1:8 (kon.) | Guimarães – Nacional 2:2 (kon.)
Vitória SC Guimarães
2:2 (1:0)
CD Nacional
Neděle 05.05.2019, 21:00 • Estádio Dom Afonso Henriques, Guimarães (kapacita: 30.165 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 32. kolo

Ve druhém poločase jsme viděli nakonec 3 góly. Všechno vypadalo dobře a nadějně pro Guimaraes ve chvíli, kdy i přes početní nevýhodu zvyšovali na 2:0. Naději pak ještě trochu přidal Coelho, který snížil. Když už se vše zdálo rozhodnuté, přišla hezká akce a gól "last minute". Následuje tedy dělba bod. Hezký večer a díky, že jste sledovali. (23:02:33)

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 4:4. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 13:25.

90+4
    90+3. Abdullahi ALHASSAN - 2:2

90+3
    Nacional právě vstřelil branku!
    Autorem branky je ABDULLAHI ALHASSAN. Tak přece máme vyrovnáno! Po hezké kombinaci tu máme remízový stav!

90+2
    Domácí ještě zahráli rohový kop, který provedli způsobem nakrátko. O míč ale přišli špatnou přihrávkou, která přešla čáru.

90+1
    Nastavují se 4 minutky, což je vzhledem k přerušování zápasu vhodné a spravedlivé.

90
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Mattheus, přichází Joseph Amoah.

88
    Nacionalu se však krátí čas. Guimaraes je opravdu blízko k plnému počtu bodů i při většině času v deseti hráčích. Střídání samozřejmě trošku hráči zdržují, aby ušetřili čas.

87
    Žlutou kartu dostává Dodô (Vitória SC Guimarães). Dodo si asi trochu zavařil, rozhodl se na hřiště po ošetřování vejít bez vědomí rozhodčích a dostává ihned žlutou kartu.

86
    Žlutou kartu dostává Florent Hanin (Vitória SC Guimarães). Zbytečná karta za argumenty.

85
    Tohle vypadá na další nepříjemnost pro domácí. Dodo byl sražen a nyní ležel na zemi, pak s pomocí lékařů se dobelhal za čáru a domácí hrají v devíti.

84
    Domácí od rozehrávky po snižujícím gólu na 2:1 ještě nepřišli o míč. Jsou v útoku u šestnáctky, ale ještě se k ničemu pořádnému nedostali.
    82. Diego COELHO - 2:1

82
    Autorem branky je DIEGO COELHO. Výstavní pumelice!! Rodriguez Coelho přišel, napřáhl a skóroval. Úžasný gól.

81
    Tak vápno je stále pod obklíčením oranžových dresů. Domácí jsou ve velkém tlaku, a nemůžou si ani ťuknout do míče.

80
    Nacional se ještě nevzdal. Uvidíme drama v závěru? Je to možné už teď, vápno je v obležení.

79
    Opět už hrají domácí, kteří se míče ujali hned po rozehrávce. Byli sice zatlačeni až k bráně, ale po výkopu jsou zase u branky.
    77. Florent HANIN - 2:0

77
    Guimarães právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je FLORENT HANIN. Neskutečné! Guimaraes se i v deseti vzdaluje ve skóre už na dva góly. Hanin to udělal skvěle, prošel si vápno a chladnokrevně zakončil.

76
    Následoval tedy rohový kop, pro který si ale lehce došel Joao Miguel.

75
    Nacional je patnáct minut od konce stále na bodovém zisku nula. Nyní ale hrubě fauloval Hanin, tak uvidíme.

74
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Alexandre Guedes, přichází Pedro Rodrigues.

73
    Chystá se další střídání. Před ním ještě rohový kop pro hosty, ten ale adresáta nenašel.

72
    Střídání v týmu CD Nacional: ze hřiště odchází João Camacho, přichází Sérgio Marakis.

70
    Nacional se snaží ze všech sil, ježe to nejde, nemůžou se prostě procpat tam, kde potřebují.

69
    Nyní to vypadalo zajímavě. Domácí zahráli přímý kop do vápna, kde si přesně naskočili na hlavičku. Ta šla nakonec vedle.

68
    Žlutou kartu dostává Vítor Gonçalves (CD Nacional).

67
    Po rohovém kopu se strhla velká motanice ve vápně, kde málem míč doputoval až za čáru v brance. Ale gólman byl pozorný.

66
    Žlutou kartu dostává João Camacho (CD Nacional).

65
    Hra se nám hodně přiostřuje. Fauly přicházejí, jako na běžícím páse, a vypadá to, že se nám i se žlutými kartami roztrhl pytel.

64
    Žlutou kartu dostává Abdullahi Alhassan (CD Nacional).

62
    Akci domácích, kteří přidávají v aktivitě i při herní nevýhodě, neuhlídali své postavení a píská se ofsajd.

61
    Nyní přišel přímý kop, který domácí poslali přímo do rožku branky, ale skákající míč šel při zemi, a tak Daniel Gauimaraes neměl těžkou práci.

60
    Střídání v týmu CD Nacional: ze hřiště odchází Giorgi Arabidze, přichází Diego Barcelos.

59
    Žlutou kartu dostává Nuno Campos (CD Nacional).

58
    Lopes se hodně zlobí na rozhodčího a nechápe, za co mu písknul faul. Protihráč ale leží na hřišti a drží si nohu.

57
    Hosté nyní ofenzívu moc nezvládají. To se líbí celku z Guimaraes, údajné kolébky portugalského národa.

55
    Další faul obírá o míč opět hostující hráče. Domácí ho ale náležitě nevyužili a poslali jen za brankovou čáru.

54
    Nacional stále nemůže najít cestičku přes 10 hráčů domácích. Ti to zatím brání velice hezky.

53
    Hosté naopak zahrávají na druhé straně přím kop. Ten rozehráli nakrátko.

52
    Před brankou, malý kousíček od Joao Miguela míč tečoval jeden z hostů, ale s úspěchem se nesetkal.

51
    Nacional se zabydlel ve středu hřiště, odkud neodchází dozadu, ale ani nevybíhá směrem ke Guimaraésské brance.

49
    A domácí se nevzdávají. Nyní se řítili opět do útoku. Tato akce už ale nebyla tak dobře provedená, jako ta předchozí.

48
    Obrovská šance domácích! Ti teď mohli v deseti jít do krásného vedení 2:0. Hezká akce, kdy to potáhli po pravé straně, přišla přihrávka skrz vápno a pak střela těsně nad.

47
    Podle očekávání je zatím aktivnější a více útočnější Nacional. Samozřejmě hlavně proto, že hraje jejich soupeř v deseti.

46
    Střídání v týmu CD Nacional: ze hřiště odchází Lazar Rosić, přichází Felipe Lopes.

46

Zatím jsme viděli poločas plný takového fotbalu nefotbalu. Již v desáté minutě se z penalty prosadili domácí, ale jejich radost za chvíli zchladil ledovou sprchou fakt, že se jejich hráč nechyl vyloučit, a přitom se ještě zranil. Nacional si moc šancí nevypracoval a většinu poločasu se jen kombinovalo.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

45+1
    Faul na polovině obírá o míč domácí a dává ještě nějaký prostor Nacionalu k útoku.

45
    Navzdory dlouhým zdržovačkám v prvním poločase se nastavují jen dvě minutky. Pro Guimaraes asi dobrá zpráva...

44
    Do útoku, respektive až k vápnu se nyní dostali bílí hráči (hráči v bílých dresech), jenže tam jejich akce skončila.
    43. Miguel Joao Silva - zákrok

43
    Tak Nacional konečně něco zkusil, dokonce málem vstřelil gól, protože Joao Miguel málem neudržel tvrdou střelu.

42
    No popravdě ohrožení branky jsme neviděli už nějakých 10, možná 20 minut.

41
    Přímý kop nyní rozehráli hosté ale z velké vzdálenosti, takže se stejně za chvíli vrátili "domů".

39
    Po nějaké té odmlce se znovu k míči dostali hosté a chtějí zužitkovat tu výhodu, kterou mají v podobě hry proti týmu v deseti.

37
    Přímý kop se vůbec nepovedl, a odražený míč mířil až zpět za polovinu hřiště. Domácí si pro něho však přiběhli a zkusí to znovu.

36
    Hezkou kombinaci nyní předvedli i domácí, kteří se po dlouhé době dostali k míči. Obešli si několik hráčů, jenže pak jejich akci zastavil faul.

34
    K zemi tam ale spadl ještě jeden domácí hráč, a píská se, takže případný gól by stejně neplatil.

33
    Rohový kop nyní hosté vůbec nezužitkovali. Míč přeletěl malé vápna a nikdo z hráčů ho hlavou netrefil.

32
    Jde poznat, že Guimaraesu vyloučený Wakaso opravdu chybí. Hráči se snaží udržet poločas, a poté si to vyříkat v kabině.

31
    Na to že Nacional už kombinuje tak 2 minuty před vápnem, ještě to ani zdaleka nevypadalo na žádné ohrožení branky.

30
    Před vápnem se stupňuje tlak a hosté víc a víc kombinují a nedovolují hrát domácí v bílém dresu.

29
    Hosté drží míč stále více a více. Samozřejmě je to zapříčiněno taky hrou v deseti. Ale naskytují se jim dobré možnosti pro skórování.

27
    Nacional se vysunul dopředu, nyní už jsou dokonce obránci až na půlící čáře. To se zatím v zápase ještě nestalo.

26
    Hráč stále leží na hřišti. Z opakovaného záběru jsme viděli, že dostal pořádnou bombu do hlavy míčem. Když ve zdi vyskakoval proti střele z přímého kopu.

25
    Další z hráčů domácích leží na zemi, tentokrát u svého brankáře. Že by se roztrhl pytel se zraněními?

24
    Velký zvrat v průběhu. Rozhodčí tasil druhou žlutou kartu na Wakase, který hřiště na nosítkach opouštěl. Bylo to pravděpodobně kvůli faulu. Guimaraes tedy střídat nebude a hrát naopak bude v deseti.

23
    Tak tohle nevypadá dobře. Zraněného domácího hráče nakládají na nosítka, a s pokračováním v dnešním zápase to vypadá bledě. Jen upřesním, že je to Wakaso.

22
    Nyní rozhodčí hru zastavil. To ale až po možná zranění dalšího hráče, tentokrát z týmu Guimaraes. Tak uvidíme. Na hřišti jsou lékaři.

21
    Jeden z hostů leží na zemi, ale rozhodčí si ho zatím nevšímá a hraje se dále. Nacional je u vápna.

20
    Nakonec chtěli hosté přenést hru dopředu centrem a to taky udělali. K míči si ale nakonec doběhl rychleji Joao Miguel.

19
    Nacional kombinuje vzadu, jelikož si chce akci pořádně naplánovat a počkat na mezírky, kterými projde.

18
    Nacional se opět snažil projít, ale obrana domácích je dnes pevná a neprostupná. Zatím se přes ní nedokážou dostat.

17
    Dopředu se tlačili domácí, ale nebyli připuštěni až k prostoru pokutového území, a tak tedy branku neohrozili.

15
    Nacional se konečně k něčemu dostal ale ihned jim byl míč opět odebrán. Nakonec ale byli hosté zastaveni za cenu faulu.

14
    Proti střele týmu Guimaraes skvěle zasáhl Guimaraes, tedy brankář Nacionalu. Přímý kop nakonec velmi ohrozil branku.

13
    Další možnost ke skórování má teď domácí tým z přímého kopu. Vypadá to ale spíš na centr, než na přímou ránu.

12
    10. TOZÉ - 1:0

10
    Autorem branky z pokutového kopu je TOZÉ. Ten při penaltě vůbec nezaváhal, a otevírá skóre.

9
    A máme tady první důležitou situaci. Domácí hráč byl ve vápně faulován a bude následovat pokutový kop.

8
    Guedes se snažil tvrdou ránu poslat přesně na branku, ale z dálky napálil hned do prvního hráče, který stál před ním.

6
    Do vápna přiletěl z levého křídla nebezpečný centr, který hlavou zakončoval Rochinha. Ale branku netrefil.

5
    V posledních sekundách a minutách se snaží aktivně útočit Guimaraes. Nacional ale skvěle napadá a odebírá míče.

4
    Žlutou kartu dostává Alhassan Wakaso (Vitória SC Guimarães).

3
    Oba týmy zatím aktivně napadají a taky se derou do útoku. Velká šance ještě nepřišla.

2
    Jen pro připomenutí: Za Nacional chytá brankář Guimaraes, stejné jméno, jako název dnešního soupeře Nacionalu.

1

Zápas začíná za pár chvil.

Vitória SC Guimarães: M. Silva – Dodô, Osorio, Pedro Henrique, Hanin – Wakaso, Mattheus – Rochinha, Tozé, Davidson – A. Guedes.
    Náhradníci: Douglas – Amoah, John, Rodrigues, Sacko, J. C. Teixeira, Venâncio.

CD Nacional: Guimarães – Kalindi, D. Coelho, Rosić, N. Campos – Arabidze, Abdullahi Alhassan, Gonçalves, Camacho – Riascos, Hamzauí.
    Náhradníci: Framelin – Cerqueira, Marakis, F. Lopes, Quembo, Avto, Barcelos..

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

CD Nacional

Naopak hostující tým se nachází na konci tabulky, konkrétně na sedmnácté pozici s počtem sedmadvaceti bodů. Hráči Nacional v letošním ročníku dokázali pouze sedmkrát vyhrát, šestkrát remizovat a osmnáctkrát prohráli. Stejně jako domácí tým se hostům v poslední době nedaří, z posledních pěti utkání dokázali získat pouze jeden bod. Hráč, který si v probíhající sezóně za Nacional připsal nejvíce přesných zásahů je Bryan Rochez.

Posledních 5 ligových utkání:
    Chaves – Nacional 4:1
    Nacional – Sporting 0:1
    Boavista - Nacional 1:0
    Nacional – Aves 0:0
    Maritimo – Nacional 3:2

Domácí tým se nachází na šesté pozici s počtem pětačtyřiceti bodů, které získali za třináct výher, 6 remíz a dvanáct proher. Fotbalisté Guimaraes v letošním ročníku nastříleli v součtu šestatřicet branek a inkasovali jich třicet, což je řadí na předním místa v obdržených brankách celé portugalské ligy. Guimaraes ovšem i přes vydařenou sezónu v posledních pěti utkáních jen jednou vyhráli a čtyřikrát prohráli. Nejlepším střelcem týmu je záložník Toze, jenž se v probíhající sezóně trefil sedmkrát.

Sporting – Guimaraes 2:0
    Guimaraes – Aves 0:2
    Rio Ave – Guimaraes 2:1
    Guimaraes – Chaves 4:0
    Santa Clara – Guimaraes 1:0

Dobrý den! Vítám Vás u přenosu 32. kola portugalské Primeira Ligy, ve kterém se střetne domácí Vitória SC Guimarães proti CD Nacional.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.