Schalke – Augsburg 0:0 (kon.) | Freiburg – Düsseldorf 1:1 (kon.) | Leverkusen – Frankfurt 6:1 (kon.)
Bayer Leverkusen
6:1 (6:1)
Eintracht Frankfurt
Neděle 05.05.2019, 18:00 • BayArena, Leverkusen • Německá Bundesliga • 32. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Německá Bundesliga má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel mezi Leverkusenem a Frankfurtem. Mírným favoritem jsou domácí hráči, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.

Bayer Leverkusen potřebuje bodovat, nejlépe získat všechny tři body. Domácí celek má totiž 51 bodů a nachází se na osmé pozici. Na čtvrtou příčku, která zaručuje Ligu mistrů ztrácí jen tři body, takže o motivaci mají domácí dnes postaráno. Navíc Leverkusen poslední tři zápasy vyhrál, když porazil Augsburg, Norimberk a Stuttgart.

Eintracht Frankfurt zažívá skvělou sezonu. V týdnu hrál semifinále Evropské ligy, ve kterém doma remizoval s Chelsea a příští týden ho čeká odveta. V lize má Frankfurt 54 bodů a nachází se na čtvrté pozici, která zaručuje Ligu mistrů. Pokud by dnes Frankfurt vyhrál, tak by udělal velký krok ke čtvrté pozici, protože dvě kola před koncem by měl na pátý Gladbach náskok čtyři body.

Poslední vzájemné zápasy

Frankfurt – Leverkusen 2:1
    Leverkusen – Frankfurt 4:1
    Frankfurt – Leverkusen 0:1
    Leverkusen – Frankfurt 3:0

Bayer Leverkusen: Hrádecký – L. Bender, Tah, S. Bender, Wendell – Baumgartlinger – Aránguiz, Brandt – Havertz, Alario, Volland.
    Náhradníci: R. Özcan – Dragović, Jedvaj, Thelin, Kohr, Weiser, Paulinho.

Eintracht Frankfurt: Trapp – D. Abraham, Hinteregger, N'Dicka – A. Touré, G. Fernandes, Hasebe, Willems – D. da Costa, Rebić, Kostić.
    Náhradníci: Rönnow – de Guzmán, Falette, Gaćinović, Chandler, Jović, Paciência..

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

1
    Domácí začali tento duel trpělivou kombinací na své polovině.

2
    Leverkusen právě vstřelil branku!
    Tak to je parádní vstup domácích do utkání, protože z první akce jdou do vedení 1:0! Po centru si na hranici velkého vápna míč skvěle zpracoval KAI HAVERTZ, který ho následně levačkou uklidil přesně k tyči.
    2. Kai HAVERTZ - 1:0

4
    Domácí jsou samozřejmě na koni a znovu se tlačí dopředu. No, čeká nás hodně zajímavý duel.

6
    Domácí i nadále na trávníku dominují a jsou lepším týmem. Frankfurt se zatím pouze brání.

8
    Hodně aktivní je hlavně střelec úvodní branky Kai Havertz, který v této sezoně hraje v neuvěřitelné formě a troufám si tvrdit, že v Leverkusenu moc dlouho nevydrží.

10
    Hosté stále pouze běhají bez míče. Domácím se daří kombinovat a Frankfurt se zatím k ničemu nedostal.

12
    Nyní ale akce Leverkusenu skončila nepřesným centrem a na tahu jsou hosté.

14
    Na hosty se valí jeden útok za druhým a obrana Frankfurtu je pod velkým tlakem.

14
    A zcela zaslouženě je to 2:0! Po nepovedené střele se ve vápně dostal k míči JULIAN BRANDT, který ho pohodlně usměrnil za bezmocného brankáře.
    14. Julian BRANDT - 2:0

15
    Frankfurt právě vstřelil branku!
    Ale hosté okamžitě odpovídají. Hned se vydali dopředu a po střele si míč za vlastního brankáře nešťastně srazil JONATHAN TAH, takže Leverkusen už vede pouze 2:1.

17
    Stále se hraje ze strany na stranu, je to hodně ofenzivní a myslím si, že divákům se tento zápas musí líbit.

19
    Do míče se nyní parádně opřel obránce Wendell a ten skončil jen těsně vedle hostující branky, to byl hodně povedený pokus, kterému příliš nescházelo.

21
    Hra se v posledních minutách trochu vyrovnala. Domácí jsou i nadále aktivnější, ale už nemají takovou převahu, jako v úvodu utkání.

23
    A je to 3:1! Po rychlé akci přišel míč před branku, kde se k němu dostal JULIAN BRANDT, který ho nakonec dopravil za brankáře.
    23. Julian BRANDT - 3:1

25
    Domácí kombinují na své polovině a nikam nepospíchají, což je za současného stavu zcela pochopitelné. Nyní musí hrát hlavně Frankfurt.

27
    Domácí hráč se znovu dostal do zakončení, ale s jeho pokusem si Kevin Trapp dokázal poradit a tentokrát se stav utkání nemění.

29
    Tak to už zavání debaklem, protože domácí jdou po další akci do vedení 4:1! CHARLES ARÁNGUIZ se skvěle dostal do vápna a poté z úhlu doslova napálil míč přesně pod břevno!
    29. Charles ARÁNGUIZ - 4:1

31
    Domácí i nadále diktují tempo hry. Hosté se vůbec nemohou dostat do utkání, navíc v obraně se jim absolutně nedaří.

32
    Rohový kop pro hosty.

33
    Z rohu ale nic nebylo. Hosté zůstali u míče, ale nakonec vše zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

35
    Hráči Leverkusenu zvládají dnešní zápas opravdu na jedničku. Hlavně záložní řada hraje skvělý zápas a tam hosty jednoznačně přehrává.

35
    Neuvěřitelné, domácí dávají na 5:1! Kevin Volland ustál souboj s protihráčem, poslal míč před branku a LUCAS ALARIO už to měl jednoduché.
    35. Lucas ALARIO - 5:1

37
    No, tady není co dodat, protože už je to 6:1! Julian Brandt poslal míč do vápna, hlavičkou ho zasáhl MARTIN HINTEREGGER, který ho poslal za bezmocného brankáře. Výstavní vlastní branka.
    37. Martin HINTEREGGER - 6:1

39
    Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Evan N'Dicka, přichází Luka Jović.
    Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Jetro Willems, přichází Mijat Gaćinović.

41
    První poločas se už pouze dohrává. Leverkusen vede nad Frankfurtem 6:1!

43
    Domácí drží míč na své polovině a nikam nepospíchají.

44
    Žlutou kartu dostává Martin Hinteregger (Eintracht Frankfurt).

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45
    Žlutou kartu dostává David Abraham (Eintracht Frankfurt).

45+1

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas je za námi. A byl neuvěřitelný, protože domácí celek na trávníku jasně dominoval, svému soupeři nastřílel 6 branek, ano 6 branek a vede 6:1! Myslím si, že výsledek mluví za vše a není potřeba průběh prvního poločasu více komentovat.

Druhý poločas začne přibližně v 19:01 hodin.

46

47
    Ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na konci prvního dějství.

49
    Domácí pokračují v aktivní hře a znovu se tlačí dopředu.

51
    Domácí drží míč a kombinují. Na kombinaci je dnes domácí celek skvělý a soupeře jednoznačně přehrává.

53
    Tempo hry ve druhém poločase výrazně opadlo. Už to není taková jízda jako v prvním dějství.

55
    Útočnou akci Leverkusenu nyní zastavil útočný faul, takže u míče jsou hosté z Frankfurtu.

57
    Do vápna se dral Charles Aránguiz, ale nakonec byl zdvojen a o míč obrán.

59
    Domácí už jsou znovu u míče a kombinují na své polovině. Nic zajímavého se na trávníku neděje.

62
    Je před námi posledních třicet minutek. O vítězi je už dávno rozhodnuto, tak uvidíme, zda se ještě dočkáme nějaké branky.

63
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Sven Bender, přichází Aleksandar Dragović.

65
    Velkou šanci domácích nakonec zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

67
    Sám na brankáře se nyní řítil domácí Lucas Alario, ale s jeho pokusem si pozorný Trapp poradil a sedmou branku neinkasoval.

69
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Lars Bender, přichází Mitchell Weiser.

71
    Hosté získali míč uprostřed hrací plochy a hnali se do zakončení, ale nakonec z toho byl jen další velmi nepřesná přihrávka.

73
    Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Danny da Costa, přichází Timothy Chandler.

75
    Už se hraje v hodně vlažném tempu. Ani jeden celek se nikam netlačí a duel se už pouze a jen dohrává.

77
    Po centru se do zakončení dral Volland, ale hostující obránce ho zastavil a domácí borec nezakončil.

79
    Ani tentokrát to domácím nevyšlo. Hosté získali míč a hned šli dopředu, ale znovu je zradila přihrávka.

81
    Je před námi posledních zhruba deset minutek a vypadá to, že se už nic nestane, protože duel se odehrává v hodně exhibičním tempu.

83
    Nyní si do vápna naběhl aktivní Julian Brandt, ale před ním míč sebral pozorný Trapp.

84
    Rohový kop pro Frankfurt.

85
    Ale ani z tohoto rohu nic nebylo, protože pro centrovaný míč si skvěle došel pozorný Lukáš Hrádecký.

87
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Lucas Alario, přichází Paulinho.

89
    Volland se na hranici velkého vápna hezky obtočil kolem protihráče, ale jeho zakončení nebylo přesné.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90+1
    Žlutou kartu dostává Gélson Fernandes (Eintracht Frankfurt).

90+1

Je dobojováno. Sledovali jsme duel, který byl velmi rychle rozhodnutý. Domácí měli parádní vstup do utkání, během třiceti minut totiž vedli 6:1 a bylo hotovo. Poté se už duel pouze dohrával, žádná další branka nepadla a Leverkusen tedy získal důležité a cenné tři body.

Držení míče: 81 % : 19 %.
    Střely na branku: 11:2. Střely mimo: 6:1. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 3:11.

To je z mé strany vše, hezký zbytek neděle. (19:50:12)

Jakub Kopřiva

Branky: 2. Havertz (Aránguiz), 14. Brandt (Aránguiz), 23. Brandt (Alario), 29. Aránguiz (Brandt), 35. Alario (Volland), 37. Hinteregger (vla.)15. Tah (vla.)

Karty:   44. Hinteregger (FRN), 45. D. Abraham (FRN), 90+1. G. Fernandes (FRN)

Bayer Leverkusen: Hrádecký – L. Bender (69. Weiser), Tah, S. Bender (63. Dragović), Wendell – Baumgartlinger – Aránguiz, Brandt – Havertz, Alario (87. Paulinho), Volland.

Eintracht Frankfurt: Trapp – D. Abraham, Hinteregger, N'Dicka (39. Jović) – A. Touré, G. Fernandes, Hasebe, Willems (39. Gaćinović) – D. da Costa (73. Chandler), Rebić, Kostić.
    Náhradníci: Rönnow – de Guzmán, Falette, Gaćinović, Chandler, Jović, Paciência.