Slovinsko – Litva 9:0 (kon.) | Bělorusko – J. Korea 1:4 (kon.) | Kazachstán – Maďarsko 3:1 (kon.)
Slovinsko
9:0 (2:0, 4:0, 3:0)
Litva
Neděle 05.05.2019, 08:30 • Barys Arena, Nur-Sultan • Mistrovství světa - I. A Divize • 5. kolo

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou neděli a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (11:00:21)

Utkání sledovalo 361 diváků.

Nejlepšími hráči zápasu byli zvoleni Luka Gračnar (Slovinsko) a Tadas Kumeliauskas (Litva).

Statistiky

Střely na branku: 35:31
    Zásahy brankářů: 31:26
    Úspěšnost brankářů: 100 % : 74,29 %
    Trestné minuty: 18:10

Utkání je u konce, Slovinci svého soupeře doslova zdemolovali a i přes hodně poklidný úvod třetí třetiny dokázali přidat další tři branky. Ty už obdržel Laurynas Lubys, který nahradil Mantase Armalise a čisté konto držel pouze do začátku 50. minuty, kdy jej překonal Jan Drozg. Poté se ještě od modré čáry trefil Aleksandar Magovac a Jan Drozg v poslední minutě zkompletoval hattrick. Slovinsko se tak touto vysokou výhrou zachránilo v 1. divizi, skupině A, Litva ji naopak opouští a padá do skupiny B.

59:45
    Zápas e dohrává v pásmu Slovinska, Luka Gračnar je opravdu jen okamžiky od udržení čistého konta.
    59:01 Jan DROZG - 9:0

59:01
    Slovinsko právě vstřelilo branku!
    Tak ještě jeden gol v litevské síti. Kalan si na pravé straně dobře počkal na vhodnou chvíli, přihrál mezi kruhy na JANA DROZGA, ten střelou z první prostřelil Lubyse a zkompletoval tak hattrick! Asistence: Luka Kalan.

58:48
    Přesilovka Slovinska neměla dlouhého trvání, dvě minuty za podrážení dostal Miha Zajc.
    58:28 Po Krakauskasově zákroku narazil Hebar nepříjemně do brankové konstrukce

58:28
    Hebar navíc po zákroku tvrdě upadl a bokem narazil do brankové konstrukce. Po krátkém ošetření přímo na ledě pak zamířil rovnou do kabin.

58:28
    Vyloučení na straně Litvy, dvě minuty za sekání na Hebara dostal Emilijus Krakauskas.

57:25
    Litevci pouze vyhodili tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. Pro puk si do vlastního pásma jede Jurij Repe.

56:49
    Lubys teď na brankovišti pokryl nahození ze středního pásma a ihned posunul puk na spoluhráče.
    55:23 Aleksandar MAGOVAC - 8:0

55:23
    A další gól v litevské síti. Od modré čáry napřáhl ALEKSANDAR MAGOVAC a jeho střela z voleje překvapila Lubyse, který nestačil však na ránu zareagovat. Ta mu prolétla okolo lapačky do sítě a je to 8:0. Asistence: Luka Kalan.

54:40
    Slovinsko přečkalo oslabení o dva muže a opět tak hraje v plném počtu. Pro Litvu to nebyla vydařená přesilovka...

53:59
    Chybná rozehrávka však znamenala slovinské vyhození přes všechny čáry až k Lubysovi.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 4. Sabolič (Kovačevič, Kopitar), 17. Drozg (Zajc, Repe), 29. Kopitar (Kovačevič, Sabolič), 29. Čimžar (Podlipnik, Hebar), 35. Goličič (Drorg, Zajc), 40. Ograjenšek (Kuralt, Verlič), 50. Drozg (Zajc, Goličič), 56. Magovac (Kalan), 60. Drozg (Kalan)

Slovinsko: Gračnar (Pintarič) – Gregorc, Kovačevič (A), Magovac, Repe, Pretnar, Podlipnik, Štebih – Kopitar (C), Rodman, Sabolič (A) – Kuralt, Verlič, Ograjenšek – Čimžar, Pance, Hebar – Zajc, Kalan, Drozg – Goličič.
    Litva: Armalis (41. Lubys) – Protčenko, Alisauskas (A), Gusevas, Krukovski, Domeika, Katulis, Rumševičius – Zubrus (C), Kumeliauskas, Bpsas – Misiuk, Bogdziul, Krakauskas – Cetvertak, Cizas (A), Gintautas – Bendzius, Baltrukonis, Verenis – Jagelavičius.

Rozhodčí: Oskirko (RUS), Šír (CZE) – Constantineau (FRA), Monnaie (BEL)