Švédsko – Finsko 2:1 (kon.) | Česko – Rusko 1:4 (kon.)
Dallas Stars
1:4 (1:1, 0:1, 0:2) Stav série: 3:3
St. Louis Blues
Neděle 05.05.2019, 21:00 • American Airlines Center, Dallas • Play-off NHL • Semifinále Z. konference

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Dobrý večer u NHL. Společně se podíváme na šesté utkání mezi týmy Dallas Stars a St. Louis Blues.

Dallas dnes na svém ledě může rozhodnout o postupu do finále Západní konference, po pěti zápasech vede 3:2, když o tomto stavu rozhodl těsný výsledek z ledu St. Louis. Hosté se dostali do brzkého vedení po trefě Jasona Spezzy ze třetí minuty a svůj náskok po přestávce navýšili gólem Esy Lindella. St. Louis zareagovalo pouze jednou, ve 49. minutě skóroval Jaden Schwartz. To však nestačilo, Dallas vyhrál 2:1 a před svými fanoušky tak může dnes večer celou sérii ukončit.

Roman Polák (DAL) 2 (0+1)

Zápas v American Airlines Center začne ve 21 hodin, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – J. Klingberg (A), Lindell, R. Polák, Heiskanen, Lovejoy, Heatherington – Zuccarello, Seguin (A), Dickinson – Radulov, Hintz, Ja. Benn (C) – Comeau, Faksa, Cogliano – Spezza, Dowling, Janmark.

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo (C), Edmundson, Parayko, Bouwmeester, Gunnarsson, Dunn – Tarasenko (A), R. O'Reilly, Schwartz – Perron, Sundqvist, B. Schenn – Thomas, Bozak, Maroon – Steen (A), Barbašev, Fabbri.

Rozhodčí: Dwyer, Rooney – Murphy, Cormier.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – J. Klingberg (A), Lindell, R. Polák, Heiskanen, Lovejoy, Fedun – Zuccarello, Seguin (A), Dickinson – Radulov, Hintz, Ja. Benn (C) – Comeau, Faksa, Cogliano – Spezza, Dowling, Janmark.

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo (C), Edmundson, Parayko, Bouwmeester, Gunnarsson, Dunn, Ch. Butler – Tarasenko (A), R. O'Reilly, Schwartz – Perron, Sundqvist, B. Schenn – Thomas, Bozak, Maroon – Steen (A), Barbašev.

V aréně probíhá předzápasový program. Začne se o něco později.

Teď už jsou aktéři zápasu na ledě. Zazní národní hymna Spojených států amerických.

Hymna dozněla a diváci jsou na zápas velmi dobře naladěni. Odvrátí St. Louis vyřazení, nebo si Dallas zajistí konferenční finále?

00:01

00:46
    Hosté začali aktivně. Rána Alexe Pietrangela skončila nad brankou, Blues ale nadále kombinují v útočném pásmu.

01:03
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Bluesmani svůj ostrý nástup korunují gólem! Joel Edmundson nahrál puk na modrou ALEXOVI PIETRANGELOVI, který vypálil od modré čáry a Ben Bishop přes clonícího Braydena Schenna nic neviděl. Asistence: Joel Edmundson a Jaden Schwartz.
    01:03 Alex PIETRANGELO - 0:1

02:36
    Hosté začali odhodlaně. Dallas má hned v úvodu co dohánět.

03:06
    Mattias Janmark v souboji za brankou trefil do obličeje Joela Edmundsona. Blues tak budou hrát přesilovku.

03:46
    Hosté si rychle vyměnili puk a z pravého kruhu mohl zakončovat Ryan O'Reilly. Jeho střelu vyrazil Bishop před sebe a dorážka Tarasenka skončila vedle tyčky jeho branky.

04:27
    Roope Hintz dokázal vyhodit.

04:55
    Robert Thomas nahrál na levý kruh Patrickovi Maroonovi. Ten branku minul.

05:07
    Dallas je už v plném počtu.

05:39
    Zakázané uvolnění Blues. Hra se stěhuje před brankáře Binningtona.

06:09
    Hráči St. Louis pokračují v aktivním výkonu. Po přiťuknutí Schwartze střílel z levého kruhu Joel Edmundson, jehož rána skončila ve výstroji Bishopa. Následuje reklamní přestávka.

06:28
    Brayden Schenn střílel z levé strany. Jeho ránu srazil mimo hřiště Roope Hintz.

06:31
    Hned po buly se dostal k zakončení Sammy Blais a Bishop tak čelil už osmé střele hostí v zápase. Jeho spoluhráči na Binningtona ještě nevystřelili.

07:32
    Domácí působí v úvodu zápasu zaskočeně. Rychlý inkasovaný gól jim určitě neprospěl, navíc je možná svazuje vědomí, že již dnes mohou postoupit.

08:27
    Vůbec poprvé zasahoval Jordan Binnington. Justin Dowling získal puk na útočné modré a podél levého mantinelu se natlačil do zakončení. Mířil k bližší tyčce, kde byl připravený gólman Blues.

08:34
    Od modré čáry pálil John Klingberg a Binnington si připisuje zákrok číslo dvě.

08:58
    Domácí konečně přidávají, tentokrát Binningtona prověřil Alexandr Radulov.

09:39
    Zuccarello nabil na pravou stranu Roopemu Hintzovi, který z první minul branku St. Louis.

10:24
    Puk byl tečován do ochranné sítě za brankou Dallasu. Následuje reklamní přestávka.

10:58
    Parádní kombinace domácích, na jejímž vrcholu se ocitl obránce Miro Heiskanen. Tomu nahrál před branku Cogliano a Heiskanen nepřekonal Binningtona i kvůli faulu.

10:58
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Vince Dunn – 2 min., sekání).

11:35
    Dallas právě vstřelil branku!
    Domácí přesilovku využívají a vyrovnávají tak stav! Na levé straně útočného pásma držel puk John Klingberg. Ten poté rozehrál na modrou na Jamieho Benna, který přihrál k pravému mantinelu Matsovi Zuccarellovi. Norský útočník našel mezi kruhy najíždějícího TYLERA SEGUINA, který z mezikruží se štěstím prostřelil Binningtona. Tomu puk prošel pod betony a doklouzal se za brankovou čáru. Asistence: Mats Zuccarello a Jamie Benn.
    11:35 Tyler SEGUIN - 1:1

13:07
    Za podražení je vyloučen Alexandr Radulov. Přesilovka pro Bluesmany.

13:13
    Jenže hosté propadli po buly a Seguina pak musel faulovat Brayden Schenn. Ten jde na trestnou lavici za podražení a hrát se tak bude ve čtyřech na obou stranách.

14:04
    Hodně zajímavě vypadající kontr domácích. Ti najížděli ve třech na dva obránce. Lindell nahrál Klingbergovi, jenž naznačil přihrávku na Zuccarella a poté chtěl objet padajícího obránce. Zavadil mu však o nohu a upadl. Vylučovat za podrážení se tentokrát nebude.

14:09
    Nakonec přišla střela Matse Zuccarella, kterou pokryl Binnington. Následuje reklamní přestávka.

14:56
    Hosté teď zbrzdili svůj útok a rozhodli se uklidnit hru.

15:23
    Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru. Oba týmy jsou už v plném počtu.

16:24
    Zuccarello a Seguin si v útočném pásmu vyměnili puk. Pálil druhý jmenovaný, jehož pokus byl zablokován.

17:29
    Blake Comeau podrazil ujíždějícího Roberta Thomase. Přesilovou hru má k dispozici celek St. Louis.

17:59
    Domácím se podařilo vyhodit až k brance soupeře.

18:28
    Alex Pietrangelo od modré čáry minul, domácí vzápětí znovu vyhazují.

19:00
    Máme tu už poslední minutu první třetiny.

19:06
    Clonící Patrick Maroon spadl na brankáře Bishopa a je vyloučen za nedovolený zákrok vůči gólmanovi Stars. Síly na ledě se na 22 sekund vyrovnají.

19:17
    Na levé straně útočného pásma si vyjel až do střelecké pozice Miro Heiskanen. Mířil k bližší tyčce, ale Binnington zakročil úspěšně.

19:30
    Teď už začala zkrácená přesilová hra Dallasu.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Po první třetině se týmy rozcházejí do šaten za stavu 1:1. Blues začali lépe a ze svého úvodního náporu vytěžili vedoucí zásah už po 63 sekundách, kdy se od modré čáry trefil Alex Pietrangelo. Domácí se dostávali do hry pomaleji, první střelu vyslali na brankáře Binningtona až v 8. minutě, ale ve 12. minutě jim pomohla přesilovka. V ní vystřelil z mezikruží Tyler Seguin a puk prošel hostujícímu gólmanovi pod betony až za brankovou čáru.

20:02
    Domácí ještě dohrávají přesilovku, kterou jim přerušila přestávka.

20:46
    Seguinova přihrávka prošla brankovištěm, aniž by puk někdo zasáhl!

21:07
    Hosté jsou již kompletní.

21:41
    Jaden Schwartz zavezl puk do útočné třetiny a počkal si na najetí obránce Vince Dunna. Jeho pokus se však mezi tyče nevešel.

22:25
    Hosté se dopustili postavení mimo hru.

23:13
    Hosté drží puk za svou brankou a nepospíchají. Obránci čekají, až dostřídají ofenzivní hráči.

24:07
    O Patricka Marleaua se dobře postarali Faksa s Janmarkem. Domácí tak mohou zaútočit.

24:18
    A byla z toho téměř gólová šance! Výborně zakombinovali právě Radek Faksa, Mattias Janmark a Miro Heiskanen. Ten hledal na zadní tyčce číhajícího Janmarka, který puk před odkrytou brankou netrefil!

24:39
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění.

26:06
    Druhá třetina je velmi vyrovnaná. Brankáři v ní zatím nemají moc práce.

26:36
    Ostrou ránu Ryana O'Reillyho vyrazil Bishop a následně puk zalehl. Následuje reklamní přestávka.

27:00
    Jamie Benn dobře pracoval při forčekinku. Jednou rukou puk vypíchl Bouwmeesterovi, který měl štěstí, že se před brankou Blues nikdo z protihráčů zrovna nenacházel.

27:54
    Po střele Jasona Dickinsona neudržel Binnington puk pod kontrolou. Domácí tak zůstali na kotouči a na závěr přišla střela Esy Lindella od modré. Po ní už brankář St. Louis hru přerušil.

28:39
    Je to hodně opatrné, nikdo nechce udělat chybu. Domácí teď zahráli na icing.

29:38
    Tečovaný puk skončil v ochranné síti za brankou Blues. Rozhodčí nařizují buly ve středovém kruhu.

30:04
    Teď vypadl puk až do hlediště. To znamená reklamní přestávku.

30:45
    Snaha první hostující formace skončila v rohu útočného pásma, dopředu mohou Stars.

31:01
    Ani domácí se k ničemu velkému nedostali.

31:36
    Tohle jsou taktické šachy. Gól by jistě zápasu pomohl.

32:13
    Ten mohl padnout nyní! Alexandr Radulov v útočném pásmu udržel puk, který předal Heiskanenovi. Po jeho nahrávce prošel před prázdnou brankou kotouč mezi bruslemi Jamiemu Bennovi!
    32:13 Benn netrefil puk před odkrytou brankou Blues.

32:44
    Z levé strany se natlačil před branku Roope Hintz. Brankář Binnington mu nedal prostor, kudy by mohl poslat puk za jeho záda.

33:50
    Domácí v obranném pásmu neriskovali a zahráli na zakázané uvolnění.

34:27
    Nyní zase pokračuje tvrdý boj o střední pásmo. To se oběma týmům nepřechází lehce.

35:24
    Hosté strhávají vedení dnes podruhé na svou stranu! Gunnarssonův pas tečoval obránce Lindell rukavicí pouze za sebe, kam si najel Oskar Sundqvist. Ten se z pravé strany natlačil před Bishopa a po jeho nahrávce zakončoval DAVID PERRON do odkryté klece – 1:2. Asistence: Oskar Sundqvist a Ivan Barbašev.
    35:24 David PERRON - 1:2

36:11
    Puk skončil mezi střídačkami. Je tu reklamní přestávka.

36:57
    Od modré pálil Zuccarello. Puk se následně odrazil k Jamiemu Bennovi, do jehož dorážky obětavě skočil obránce!

37:15
    Po sražené střele Radulova puk zamířil do ochranné sítě za brankou.

37:44
    Z pravé strany střílel Tyler Seguin. Puk minul bližší tyčku Binningtonovy svatyně.

38:28
    Nyní to zkusil z osy Andrew Cogliano. Ten zřejmě spoléhal na to, že by mohl Binnington vyrazit puk k Benovi Lovejoyovi, ale hostující gólman ho dokázal udržet.

39:00
    Ohlášena byla poslední minuta druhé třetiny.

39:31
    Vladimir Tarasenko to zkusil individuálně. Otočkou se zbavil Heiskanena, ale bekhendem minul domácí branku.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina byla hodně opatrná. Nabídla spíše jen pár náznaků šancí. Blíže vedoucímu gólu byli domácí Stars, ovšem Janmark a později Benn netrefili puk před odkrytou brankou. To naopak dokázal na druhé straně ve 36. minutě po Sundqvistově přihrávce David Perron a do šaten tak jdou s těsným náskokem hokejisté Blues.

Statistiky po 2. třetině:
    Střely na branku – 16:14 (7:10, 9:4)
    Zblokované střely – 7:8
    Vyhraná vhazování – 20:14
    Hity – 22:23

Třetí třetina začne přibližně ve 23:10.
    Blues stále mají reálnou naději, že se série ještě vrátí na jejich led.

40:01

40:25
    Domácím bylo odpískáno zakázané uvolnění.

41:07
    Také hosté zahráli přes všechny čáry, ale v tomto případě se icing nepíská.

41:37
    Bishop byl donucen přidržet puk před dojíždějícím O'Reillym. Hosté tak získali buly v útočném pásmu.

41:47
    Vince Dunn vypálil po buly od modré čáry a puk jen těsně minul horní růžek Bishopovy branky! Faksa pak zahrál na icing a hra se tak vrací do obranného pásma Dallasu.

42:13
    Robert Thomas udržel protihráče na zádech a z otočky i ohrozil Bishopa. Ten byl u své bližší tyčky připraven.

42:50
    Domácí chybovali ve středním pásmu a museli čelit přečíslení 2 na 1! Esa Lindell však nedovolil Alexanderovi Steenovi nahrávat Tarasenkovi a fotbalovým skluzem ještě zablokoval i střelu švédského útočníka. Skvělá práce zadáka Hvězd!

43:43
    Žabička Radulova našla Jamieho Benna. Domácí útočník byl ale v útočném pásmu sám a puk nedokázal udržet.

44:37
    Od modré střílel Pietrangelo. Rána obránce Blues prolétla kolem tyčky domácí branky.

44:56
    Další ránu Pietrangela už musel vyrážet Bishop. Ten se ocitl na zádech po střetu s dvojicí Janmark – Maroon a měl štěstí, že se nikdo z hostujících hráčů nedostal k volnému puku.

45:58
    Ve třetí části se zatím nekoná žádný tlak Stars. Domácí ale ztrácejí jediný gól, který může padnout klidně i z ojedinělé akce.

46:35
    Paraykovo nahození nedokázal nikdo tečovat. Hosté však ještě bojují v útočném pásmu.

46:56
    Puk byl sražen do ochranné sítě za brankou Blues. Následuje reklamní přestávka.

47:37
    Tenhle gól musí domácí hodně mrzet, ale byl regulérní! Colton Parayko sestřelil dělovkou do levého ramene brankáře Bishopa, který se skácel k zemi a už nechytal. Rozhodčí hru nepřerušili a k odraženému puku se tak dostal Alexander Steen, který ho nahodil do ohně a JADEN SCHWARTZ jej tečoval za v bolestech ležícího gólmana. Asistence: Alexander Steen a Colton Parayko.
    47:37 Jaden SCHWARTZ - 1:3

48:10
    Ben Bishop byl po gólu ošetřován, ale po chvilce se zvedl a v brankovišti zůstal. 33 sekund po třetí brance však inkasuje znovu! Ryan O'Reilly posunul ve středním pásmu puk na SAMMYHO BLAISE, který se s ničím nepáral a dělovkou z levé strany propálil povyjetého gólmana Stars – 1:4. Asistence: Ryan O'Reilly.
    48:10 Sammy BLAIS - 1:4

48:10
    A Bishop se již nechává vystřídat. Dokonce zmizel rovnou do kabin. Střídá ho Anton Chudobin.

49:49
    Domácí akcie v dnešním zápase hodně utrpěly. Vypadá to, že postupujícího do konferenčního finále určí až sedmé utkání v St. Louis.

50:23
    Puk opustil hrací plochu. Máme tu reklamní přestávku.

51:22
    Domácí jsou vývojem třetí třetiny zaskočeni a zatím to nevypadá na nějaký jejich nápor.

52:06
    Nic na tom nezměnil ani kapitán Dallasu Benn. Ten v útočném pásmu ztratil puk a hosté ho pak odehráli do bezpečí.

52:57
    Teď hosté nějakých 40 sekund drželi puk v útočném pásmu, což jim teď bohatě stačí.

53:52
    Trošku se přiostřuje. Sudí to zatím nechávají být.

54:14
    Z dálky to zkusil Jaden Schwartz. Chudobin byl pozorný a vyrazil puk.

54:59
    Do konce třetí třetiny už zbývá jen pět minut. Žádnému zvratu nic nenasvědčuje.

55:04
    Puk nyní vypadl ze hřiště. Následuje reklamní přestávka, poslední v zápase.

55:22
    Domácí to už teď zkoušejí s prázdnou brankou!

55:58
    A je po power-play. Sudí Rooney totiž viděl, že Alexandr Radulov držel protihráči hůl. Blues tak budou hrát přesilovku a to je definitivní konec nadějím Stars.

56:59
    Hosté se nikam neženou. Prostě sbírají v přesilovce čas.

57:41
    Dickinson získal v oslabení kotouč a pokusil se s ním vyjet dopředu. Ve středním pásmu byl však zastaven.

58:02
    Domácí jsou kompletní. Nyní však zahráli na zakázané uvolnění.

58:36
    Teď už se jen dohrává, hosté mají puk za svou brankou.

58:55
    Dallasu bylo odpískáno postavení mimo hru.

59:01
    Máme tu poslední minutu třetí třetiny.

59:13
    Po střele Jadena Schwartze si puk podržel v lapačce Anton Chudobin.

59:34
    Ze středního pásma prověřil Binningtonovu pozornost Andrew Cogliano. Gólman Blues raději přerušil hru.

Hokejisté St. Louis vítězí v Dallasu 4:1 a o postupujícím do finále Západní konference tak rozhodne až sedmý zápas na jejich letě!

Do třetí části se nastupovalo za stavu 2:1 pro hosty. Ti Dallas nepustili do žádného náporu a ve 48. minutě navíc sami udeřili. Obránce Parayoko bombou od modré sestřelil brankáře Bishopa, který zůstal v bolestech ležet na ledě, rozhodčí ale hru nepřerušili a Steenovu nabídku tak mohl usměrnit do volné klece Jaden Schwartz. Bishop pak po krátkém ošetření pokračoval ve hře, ale hned o 33 sekund později ho prostřelil Sammy Blais a to už domácí gólman zamířil rovnou do šaten. Zbytek duelu se již v poklidu dohrál. Stars na zvrat neměli.

Je otázkou, zda střídání brankáře Bishopa po čtvrtém gólu bylo preventivního rázu, nebo zda jeho rameno po Paraykově ráně výrazněji utrpělo. Případná absence brankářské jedničky v sedmém zápase by byla pro Dallas samozřejmě velká rána.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 23:25 (7:10, 9:4, 7:11)

Radek Faksa (DAL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:34

To už je z mé strany vše. Na shledanou! (00:02:54)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 12. Seguin (Zuccarello, Ja. Benn) – 2. Pietrangelo (Edmundson, Schwartz), 36. Perron (Sundqvist, Barbašev), 48. Schwartz (Steen, Parayko), 49. Blais (R. O'Reilly)

Dallas Stars: Bishop (49. Chudobin) – J. Klingberg (A), Lindell, R. Polák, Heiskanen, Lovejoy, Fedun – Zuccarello, Seguin (A), Dickinson – Radulov, Hintz, Ja. Benn (C) – Comeau, Faksa, Cogliano – Spezza, Dowling, Janmark.
    St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo (C), Edmundson, Parayko, Bouwmeester, Gunnarsson, Dunn – Tarasenko (A), R. O'Reilly, Schwartz – Perron, Sundqvist, B. Schenn – Thomas, Bozak, Maroon – Steen (A), Barbašev, Blais.

Rozhodčí: Dwyer, Rooney – Murphy, Cormier

Diváci: 18 876