Svarog Teplice – Slavia 4:2 (kon.) | Sparta – Chrudim 10:9 (po pr.)
10:9 (3:3) Stav série: 2:1
FK Chrudim
Pátek 10.05.2019, 20:00 • Arena Sparta • Play off 1. futsal ligy • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Vítejte u online přenosu ze 3. zápasu semifinále VARTA futsal ligy mezi týmy AC Sparta Praha a FK ERA-Pack Chrudim. Úvodní výkop je naplánován na 20:00.

V prvním utkání, které se odehrálo na půdě Sparty, zvítězili právě Pražané. Ti Chrudim téměř k ničemu nepustili a zvítězili 3:0.
    I ve druhém utkání to vypadalo, že si Sparta dojde pro vítězství. Po 15 minutách vedla 3:0, Domácí ERA-PACK ale ještě do poločasu snížil. Ve druhé půli Chrudim přidala další tři branky a hosté jen jednu, šlo se tak do prodloužení, ve kterém vstřelil domácí tým další tři góly a dokonal tak velkolepý obrat.
    Stav série po dvou odehraných utkáních je tedy nerozhodná.

Tento zápas je poslední v této sérii pro chrudimského Antonia Bagatiniho. Ten dnes obdržel trest na čtyři utkání za surovou hru ve druhém semifinále. Jeho spoluhráč Éverton obdržel trest na jeden zápas za nesportovní chování. Tresty jsou tedy v platnosti až od 4. zápasu série.

AC Sparta Praha: Vahala (Gerčák) – Seidler (C), Cupák, Vnuk, Drahovský – Wilde, Amrani, Grbeša, Novak – Brahimi, Křivánek, Hora, Hrdina

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko (Hlouš, Žďánský) – Everton, Mareš R., Mareš M., Max (C), Koudelka, Drozd P., Drozd D., Bagatini, Balog, Slováček, Felipe

Rozhodčí: Lasch, Plzák, Novotný.

Trio rozhodčích již vyvedlo všechny aktéry dnešního utkání na hrací plochu. Sparta v tradiční rudobílé kombinaci, hosté celí v bílém.

Zahajovací sestavy:

AC Sparta Praha: Vahal – Seidler (C), Cupák, Vnuk, Drahovský

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko – Max (C), Slováček, Drozd D., Koudelka

00:01

00:42
    Po svém výkop měla ve své moči míč Sparta, to se nyní změnilo po nepřesnosti od Amraniho.

00:53
    O první střelu tohoto utkání se postaral hostující kapitán Max, ten ale branku o hodně přestřelil.

01:20
    Tomáš Koudelka obral soupeře a běžel směrem k brance Vahaly. Cestou ho tvrdě zastavil Kristijan Grbeša (AC Sparta Praha). Ten za svůj první prohřešek vidí žlutou kartu.

01:21
    Z volného kopu to zkusil Everton, Ondřej Vahala vyráží na rohový kop.

01:40
    David Drozd se ocitl ve velmi dobré střelecké pozici. Mohl ještě přihrát na Slováčka, rozhodl se však vystřelit. Obrana zasáhla včas a je z toho další roh pro Východočechy.

02:09
    Poprvé musel zasahovat i Litviněnko. Novak získal míč a přistrčil ho na pravou stranu Drahovskému, ten nevyzrál na ukrajinského brankáře. Po následném rohu byl znovu v akci Tihomir Novak, tentokrát v roli zakončovatele. Nastřelil jen boční síť.

02:51
    na levé straně se Drahovský uvolnil přes Romana Mareše a vystřelil, svatyni Chrudimi ale neohrozil.

03:03
    První střelu Vnuka zblokoval Felipe, míč se ale odrazil zpět k domácímu hráči, který nastřelil tyč!

03:44
    Roman Mareš hledal z levé strany na vzdálenější tyči svého spoluhráče, na poslední chvíli zasáhl obránce, který zastavil pas.

05:16
    Seidler poslal přihrávku na Drahovského až příliš dopředu a pro míč si došel Litviněnko. V pádu ještě zahrál rukou právě slovenský reprezentant, je z toho tedy druhý faul Sparty.

05:40
    David Drozd se dostal do úniku a dostával se do střelecké pozice. Na poslední chvíli ho podrazil Tomáš Drahovský (AC Sparta Praha), který dostává už druhou žlutou kartu Sparty v tomto utkání.

05:42
    Přímý kop se bude rozehrávat znovu, právě Drahovský totiž nestál v dostatečné vzdálenosti od balónu.

05:42
    Na druhý pokus Everton přihrál Bagatinimu, který sice padal na zem, i tak ale vystřelil. Vahala vyráží.

06:01
    Sparta právě vstřelila branku!
    TOMÁŠ DRAHOVSKÝ využívá chyby v rozehrávce Chrudimi! Antonio Bagatini přihrál míč přesně na nohu domácího hráče, který napálil míč k tyčce! Bez asistence.
    06:01 Tomáš DRAHOVSKÝ - 1:0

06:04
    Vzápětí fauloval jeden z domácích hráčů a Sparta tak má na svém kontě už čtyři fauly.

06:16
    Vahala s míčem vyjel na polovinu soupeře, trefil jen dobře postaveného obránce. Domácí zůstávají v držení míče.

06:53
    Koudelka nádhernou přihrávkou mezi obránci našel Slováčka, ten pohotově vystřelil, domácí brankář znovu vyráží alespoň na roh.

07:28
    Ondřej Vahala se znovu vydal na výlet z branky. Tentokrát jeho střela prošla až k Litviněnkovi a ten vyráží.

07:58
    Tomáš Vnuk se pustil s míčem mezi tři protihráče a dopadlo to faulem Felipeho (FK ERA-Pack Chrudim), ten vidí již třetí žlutou kartu dnešního střetnutí.

08:27
    Felipe dloubáčkem našel za obranou Evertona. Jeho střela z otočky se neujala.

09:17
    Chrudimi se dnes moc nedaří rozehrávka, zatím je v ní hodně nepřesností. Nyní se o jednu postaral Felipe.

09:38
    Chrudim právě vstřelila branku!
    Felipe se skvěle uvolnil na své polovině přes Davida Cupáka. Poté přihrál na střed na ANTONIA BAGATINIHO, jehož střela zapadla k pravé tyči brankáře Vahaly! Asistence: Felipe.
    09:38 Antonio BAGATINI - 1:1

10:06
    Strhnout vedení na stranu Chrudimi se snažil Max, brankář tentokrát úspěšně zasáhl.

10:38
    To, co se před pár momenty nepovedlo Maxovi, se nyní podařilo DAVIDU DROZDOVI! Ten dostal na pravou stranu vzdušnou přihrávku od Tomáše Koudelky a Chrudim rázem vede 2:1! Asistence: Tomáš Koudelka.
    10:38 David DROZD - 1:2

11:02
    S góly se v posledních minutách roztrhl pytel! WILDE si narazil se Seidlerem a z levé strany zakončil přesně na vzdálenější tyč! Asistence: Michal Seidler.
    11:02 WILDE - 2:2

11:20
    S góly se v posledních minutách roztrhl pytel! Znovu u toho byl Wilde, tentokrát v roli nahrávače. Přihrál totiž TOMÁŠI DRAHOVSKÉMU a jeho pokus z otočky skončil za zády Litviněnka! Asistence: Wilde.
    11:20 Tomáš DRAHOVSKÝ - 3:2

11:58
    O bleskovou odpověď se pokusil Roman Mareš, proti tomu ale vyběhl Vahala, zmenšil mu střelecký úhel a hráč hostů tak nemohl přesně zakončit.

12:50
    Další pokus Romana Mareše, tento pokus k brankáři nedoletěl, obrana tečovala na roh. Z něho střílel Felipe vedle.

13:04
    Po chybě v rozehrávce Sparty se Felipe ocitl v obrovské šanci, branku ale netrefil!

13:20
    Další velká šance ERA-PACKu! Everton se skvěle uvolnil na levé straně a vypálil na branku. Vahala vyrazil jen na Bagatiniho, který rovněž nastřelil brankáře Sparty!

13:38
    Roman Mareš (FK ERA-PACK Chrudim) skluzem dohrál Tomáše Drahovského a je za to napomenut žlutou kartou.

14:13
    David Drozd se dostal z obtížné situace od svojí branky až na polovinu Sparty, tam jeho přihrávku vystihla obrana.

15:08
    Obrovská šance na straně Sparty! David Cupák našel Tomáše Drahovského a nejlepší hráč Slovenska mohl dovršit svůj hattrick, z blízkosti ale ani nadvakrát nepřekonal brankáře Litviněnka!

15:48
    Střela Davida Drozda levačkou letěla vedle branky Vahaly. Sparta se ale na míči dlouho nezdržela. Chrudim rozehrává od vlastní branky.

16:22
    Je vyrovnáno! Divoký zápas pokračuje! Everton našel z autu na zadní tyči volného PAVLA DROZDA, který ve svém prvním střídání v dnešním utkání vyrovnává skóre na 3:3! Asistence: Everton.
    16:22 Pavel DROZD - 3:3

17:20
    Sparta se v posledních dvou minutách na míč moc nedostává a když už se k němu dostane, tak se ním moc dlouho nezdrží.

17:36
    To platilo i nyní, když Koudelka vystihl rozehrávku, jeho únik poté zastavil čistým skluzem obránce.

18:27
    Litviněnko vyběhl za míčem a byl faulován. Sparta má tedy minutu a půl před půlkou zápasu na svém kontě pátý faul.

19:26
    Slováčekova střela bodlem byla vyražena mimo hrací plochu. Ve stejném čase si chrudimský Felipe Conde bere oddechový čas.

19:47
    Dalekonosná rána v podání Cupáka skončila na Litviněnkovi. Od branky rozehrává Vahala.

20:00

První poločas je u konce! Zatím je skóre mezi Spartou a Chrudimí 3:3, když mezi 10. a 12. minutou padly hned čtyři branky. Druhý poločas začne asi ve 21:05.

20:01
    20:46 David CUPÁK - 4:3

20:46
    Po pouhé minutě hry druhého poločasu Sparta znovu vede! Tomáš Vnuk našel na levé straně DAVIDA CUPÁKA, který byl úplně volný a poté už neměl problém zakončit do odkryté branky, 4:3! Asistence: Tomáš Vnuk.

21:35
    David Drozd se uvolnil lehce za půlkou, jeho následná střela byla tečována obranou mimo hřiště.

21:44
    Domácí se v prvních dvou minutách druhé půle prosazují už podruhé! Michal Seidler dostal příliš prostoru na levé straně a našel ještě lépe postaveného TOMÁŠE VNUKA, jehož zakončení končí v bráně! Asistence: Michal Seidler.
    21:44 Tomáš VNUK - 5:3

22:16
    Po kontaktu s Drahovským upadl Everton v pokutovém území na palubovku, rozhodčí zůstává ledově klidný.

23:08
    Nyní už se píská. Roman Mareš byl přistrčen Michalem Seidlerem.

23:08
    Everton se snažil obstřelit zeď, Wilde vystrčil nohu a zastavil pokus hostujícího futsalisty.

24:07
    Další chyba v rozehrávce Chrudimi, další gól Sparty! WILDE se po další nepřesnosti Bagatiniho dostal k míči a zkušeně přehodil Litviněnka, 6:3! Bez asistence.
    24:07 WILDE - 6:3

25:31
    Chrudimi se zatím ve druhé půli vůbec nedaří. Sparta zatím má územní převahu, kterou už proměnila ve tři góly.

26:08
    Slováček u postranní čáry odstrčil od balónu Tomáše Vnuka. Domácí hráč si přál odpískaný faul, toho se ale nedočkal.

26:42
    Parádním dloubáčkem našel Everton Davida Drozda, ten si nezpracoval míč ideálně, obrana zasáhla včas.

27:58
    ERA-PACK oživil své naděje v tomto utkání! EVERTON nejprve našel na levé straně Davida Drozda. Jeho střelu vyrazil Vahala jen k noze Evertona a ten snižuje na 4:6 z pohledu Chrudimi! Bez asistence.
    27:58 EVERTON - 6:4

28:16
    Tomáš Drahovský mohl vrátit Spartě tříbrankové vedení po ztrátě Romana Mareše, svou tvrdou ranou nastřelil tyčku!

29:27
    Tihomir Novak u postranní čáry obehrál Felipeho a levačkou vystřelil, po teči jednoho z hostů se bude kopat roh.

29:38
    Rychlý protiútok vedl Everton. Ten přistrčil na pravou stranu na Tomáše Koudelku, jeho pokus mezi nohy Ondřeje Vahaly neuspěl. Roh i na druhé straně palubovky.

30:11
    Po nedovoleném zákroku Fouada Amraniho je to na fauly ve druhé půli 3:3.

31:14
    Wildeho slabé střela z velkého úhlu nenadělala brankáři Chrudimi žádné větší problémy. Svěřenci Felipeho Condeho se nyní usadili na polovině Sparty.

32:08
    Po rohovém kopu vystřelil Kristijan Grbeša vedle branky.

33:17
    ERA-PACK střílí kontaktní branku po spolupráci bratrů Drozdů! David vyslal přesnou přihrávku na PAVLA DROZDA, jehož rána levačkou končí v síti! Asistence: David Drozd.
    33:17 Pavel DROZD - 6:5

33:37
    Faul Romana Mareše na Michal Seidlera znamená, že je to na fauly už 4:4.

34:17
    Felipe si špatně zpracoval míč. Toho chtěl využít Michal Seidler, míč ho ale rovněž neposlechl a utekl mu do zámezí.

34:43
    V hlavičkovém souboji se hlavami potkali Pavel Drozd a David Cupák.

34:57
    Tomáš Koudelka svou střelou nastřelil Drahovského do ruky. Rozhodčí však zůstávají klidní. Chrudim zůstává s míčem ve své moci.

35:40
    Neuvěřitelné, ERA-PACK znovu stáhl tříbrankové manko, je vyrovnáno! EVERTON se dostal k míči těsně přes pokutovým územím a s klidem prostřelil Ondřeje Vahalu!
    35:40 EVERTON - 6:6

35:55
    Právě Everton se po souboji s protihráčem ocitl na hrací ploše a musí být ošetřován.

35:55
    Everton je za pomoci zdravotnického týmu Chrudimi odváděn ze hřiště. Nevypadá to, že by dnes mohl pokračovat ve hře.

36:30
    Wildeho rozehrávka skončila v zámezí. Chrudim tedy může znovu zahájit útok z vlastní poloviny.

37:08
    Slováček zatáhl míč do rohu a vracel ho pod sebe, kam nabíhal Koudelka. Jeho pokus skončil na Novakovi.

37:39
    Chrudim v posledních minutách dominuje zápasu a Spartu do ničeho nepouští.

38:17
    Tak Everton se nakonec vrátil do hry. Po náběhu na pravou stranu zakončil vzdušnou přihrávku, jeho pokus skončil mimo branku.

38:48
    Tomáš Koudelka (FK ERA-PACK Chrudim) zatáhl za záchranou brzdu podražením Drahovského a je za to napomínán kartou žluté barvy. Zároveň má Chrudim na svém kontě už pět faulů.

39:07
    Šestý faul Chrudimi a tudíž také šestý faul! Po lehkém kontaktu se Slováčkem Wilde u postranní čáry upadl a Sparta má k dispozici desetimetrový kop.

39:07
    Tak ne! Rozhodčí si svůj verdikt rozmysleli a faul se tedy nepíská. Místo toho bude Sparta rozehrávat aut.

39:38
    Drahovský z otočky zamířil těsně vedle pravé tyče.

39:57
    Tři vteřiny před koncem Drahovský z otočky donutil Litviněnka vyrazit jeho střelu.

40:00
    Druhý poločas skončil.

40:01
    Začal první poločas prodloužení.

40:20
    Max nedokázal zachytit přihrávku za obranu, míč mu utekl do zámezí. Je potřeba připomenout, že Sparta má na svém kontě čtyři fauly, Chrudim už pět.

40:43
    Everton (FK ERA-PACK Chrudim) řekl něco na adresu rozhodčího a vidí za to žlutou kartu. Nezahraje si tedy ani v případném pátém semifinále.

41:23
    Slováček utekl obraně podél postranní čáry, jeho následná střela skončila na tyči.

42:36
    David Drozd se odpoutal od svého strážce a levačkou vystřelil, Vahala vyrazil.

43:04
    V přerušené hře se srazil domácí Michal Seidler s Antoniem Bagatinim. Seidler kulhá, Bagatini je na palubovce a nechává se ošetřit.

43:52
    Roman Mareš se dostal s míčem přes Grbešu, jeho následný pokus skončil nad břevnem domácí svatyně.

44:34
    Sparta znovu vede! MICHAL SEIDLER si pokryl míč před dotírajícím Koudelkou a bodlem zakončil k tyči! Bez asistence.
    44:34 SEIDLER - 7:6

44:59
    Neuvěřitelné, EVERTON napřáhl ke střele a ta těsně před sirénou zapadla do sítě. Everton tím dokonal svůj hattrick, 7:7!
    45:00 EVERTON - 7:7

45:00
    První prodloužení skončilo.

Rozhodčí se stále o něčem baví u časoměřičů.

Rozhodčí už potřetí uznal vyrovnávací gól Evertona, stav je tedy 7:7.

45:01
    Začalo druhé prodloužení.

45:45
    Spartu nemusí vyrovnávací gól mrzet, vedení si totiž bere zpátky! Novak přihrál míč na TOMÁŠE DRAHOVSKÉHO, který využil chyby Koudelky, položil si Litviněnka na zem a pohodlně zakončil do odkryté branky! Asistence: Tihomir Novak.
    45:45 DRAHOVSKÝ - 8:7

46:25
    Neuvěřitelný zápas pokračuje! MATĚJ SLOVÁČEK se dostal po přihrávce Koudelky z levé strany k míči a nekompromisně zakončil! Asistence: Tomáš Koudelka.
    46:25 SLOVÁČEK - 8:8

46:44
    Max se snažil strhnout vedení na stranu Chrudimi, jeho střela z úhlu je tečována na roh.

47:24
    Wilde nezastihl míč na hrací ploše, Litviněnko bude rozehrávat od své branky.

47:43
    Třetí hattrick v tomto utkání! Drahovský přenechal míč WILDEMU, který zakončil k tyči, 9:8! Asistence: Tomáš Drahovský.
    47:43 WILDE - 9:8

48:13
    Everton měl co dělat, aby zastihl míč mezi čarami. Nakonec to zvládl a ještě vybojoval aut.

48:13
    Chrudim hraje bez brankáře! Litviněnko je na střídačce, v poli je s mdorým dresem Max.

48:31
    Neuvěřitelné! Gól s pořadovým číslem 18 střílí znovu EVERTON! Ten napřáhl k ráně z dálky a zakončil parádně o břevno! Asistence: Tomáš Koudelka.
    48:31 EVERTON - 9:9

48:57
    Max se téměř dostal do střelecké pozice, na poslední chvílí ho však zradilo zpracování.

49:27
    Půl minuty před koncem prodloužení bude mít míč ve své moci tým Chrudimi.

49:50
    Novakův pokus tečovala obrana na rohový kop.

49:55
    Max fauloval soupeře na útočné polovině, desetimetrový kop pro Spartu! Neuvěřitelné, co se v dnešním utkání děje.

49:55
    Vypadá to, že Sparta tuto přestřelku vyhraje! K desetimetrovému kopu se postavil TIHOMIR NOVAK a ten podstřelil Litviněnka!
    49:55 NOVAK - 10:9

Neuvěřitelné. Reklama na futsal je u konce, Sparta zvítězila v neuvěřitelné přestřelce nad Chrudimí 10:9 po prodloužení. Hattrick si připsali hned tři hráči – ze Sparty Tomáš Drahovský a Wilde, z ERA-PACKu tři góly vstřelil Everton.

Stav série je tedy 2:1 pro Spartu. Další utkání se bude hrát ve středu, ve 20:00 na půdě Chrudimi. (22:25:16)

David Klier

Branky: 7. Drahovský, 12. Wilde (Seidler), 12. Drahovský (Wilde), 21. Cupák (Vnuk), 22. Vnuk (Seidler), 25. Wilde, 45. Seidler, 46. Drahovský (Novak), 48. Wilde (Drahovský), 50. Novak (10 m kop) – 10. Bagatini (Felipe), 11. Drozd D. (Koudelka), 17. Drozd P. (Everton), 28. Everton, 34. Drozd P. (Drozd D.), 36. Everton, 45. Everton, 47. Slováček (Koudelka), 49. Everton (Koudelka.)

Karty:   2. Grbeša (SPA), 6. Drahovský (SPA) – 8. Felipe (CHR), 14. Mareš R. (CHR), 39. Koudelka (CHR), 41. Everton (CHR)

FK Chrudim: Litviněnko (Hlouš, Žďánský) – Everton, Mareš R., Mareš M., Max (C), Koudelka, Drozd P., Drozd D., Bagatini, Balog, Slováček, Felipe

Rozhodčí: Lasch, Plzák, Novotný