Dánsko – Francie 5:4 (3:2 po s.n.) | Švýcarsko – Itálie 9:0 (kon.) | Německo – Velká Británie 3:1 (kon.)
Lotyšsko – Rakousko 5:2 (kon.) | Slovensko – Finsko 2:4 (kon.) | Norsko – Česko 2:7 (kon.)
po s.n. (3:2)
Dánsko
5:4 (2:1, 1:3, 1:0 - 0:0)
Francie
Sobota 11.05.2019, 12:15 • Steel Arena • Mistrovství světa • Skupina A
Předzápasové kurzy: 1.7 4.57 4.22
Partner:
     
    Je konec, ve Steel Areně zazní státní hymna Dánska! Seveřané byli totiž šikovnější v nájezdové loterii, kterou rozhodl Frederik Storm, a ve svém prvním utkání na šampionátu získali do tabulky dva body.

    Frederik Storm (DEN) byl po zásluze zvolen nejlepším hráčem utkání, na druhé straně toto ocenění získal Valentin Claireaux (FRA). (15:03:59)
     
    Konec zápasu.
    Frederik STORM - 5:4
     
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Dánsko.
    Autorem vítězné branky je FREDERIK STORM.
    Damien FLEURY
     
    5. série
    3:2
    Damienu Fleurymu utekl puk z hole, následná bekhendová střela už brankáře neohrozila.
    Frederik STORM
     
    4. série
    3:2
    Frederik Storm se rovněž prosazuje, uspěl střelou na lapačku.
    Sacha TREILLE
     
    4. série
    2:2
    Sacha Treille obstřelil pravé rameno dánského brankáře.
    Mikkel BÖDKER
     
    3. série
    2:1
    Mikkel Bödker hbitou střelou vymetl pravý horní roh francouzské brány.
    Anthony RECH
     
    3. série
    1:1
    Rech zavěsil kotouč bekhendem pod horní tyč.
    Nicklas JENSEN
     
    2. série
    1:0
    Nicklas Jensen zkusil Forsbergovu kličku, Florian Hardy ale zakročil nataženým levým betonem.
    Charles BERTRAND
     
    2. série
    1:0
    C. Bertrand neuspěl s bekhendovým blafákem.
    Lars ELLER

    Milan Sochor

    Branky a nahrávky: 20. Storm, 20. M. Lauridsen (Storm, Jesper Jensen), 36. Eller (Boedker), 47. Jesper Jensen (Nicklas Jensen, Meyer), rozh. náj. Storm – 9. Bertrand (Claireaux, Hecquefeuille), 25. Dame-Malka, 33. Fleury (Bozon, Hecquefeuille), 34. Claireaux (Rech, Bozon)

    Samostatné nájezdy:

    1. série:
    0:0   Alexandre Texier (FRA)
    1:0   Lars Eller (DEN)
    2. série:
    1:0   Charles Bertrand (FRA)
    1:0   Nicklas Jensen (DEN)
    3. série:
    1:1   Anthony Rech (FRA)
    2:1   Mikkel Boedker (DEN)
    4. série:
    2:2   Sacha Treille (FRA)
    3:2   Frederik Storm (DEN)
    5. série:
    3:2   Damien Fleury (FRA)


    Dánsko: Dahm (Galbraith) – O. Lauridsen, M. Lauridsen, Jensen Aabo, Lassen, Nicholas Jensen, O. Larsen, Bruggisser – Nicklas Jensen, Eller, Storm – Bödker, Regin, Madsen – Meyer, Jensen, Bau Hansen – Olesen, Jakobsen, Poulsen.
    Francie: Hardy (Ylönen) – Dame-Malka, Manavian, Chakiachvili, Thiry, Gallet, Hecquefeuille, Janil – Perret, Ritz, Bertrand – Bozon, Claireaux, Fleury – Treille, Texier, Rech – Leclerc, Berthon, Valier – Di Dio Balsamo.

    Rozhodčí: Aleksi Rantala (FIN), Jeremy Tufts (USA) – Dmitrij Goljak (BLR), Jiří Ondráček (CZE)

    Diváci: 6190