Lipany – Šamorín 1:3 (kon.) | KFC Komárno – Inter Bratislava 3:1 (kon.) | L. Mikuláš – Poprad 0:1 (kon.)
Skalica – Bardejov 1:2 (kon.) | Prešov – Petržalka 1:1 (kon.) | B. Bystrica – Dubnica 2:0 (kon.)
MFK Dukla Banská Bystrica
2:0 (1:0)
FK Dubnica
sk Sobota 11.05.2019, 17:00 • Štadión Dukla Banská Bystrica • MONACObet liga • 28. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Úvodné zostavy:

MFK Dukla Banská Bystrica: Ďurčo – Vaščák, Starší, Dolný, Kupčík, Polievka, Prikryl, Migaľa, Vajda, Savić (C), Willwéber
    Náhradníci: Krejčí, Žilinec, Tóth, Gaško, Snitka, Malík, Galić

FK Dubnica: Digaňa – Krela, Pagáč, Beňo, Buček, Štefánek, Pleva, Jakúbek (C), Václav, Klemens, Janco
    Náhradníci: Suchý, Vujošević, Švec, Vaculík, Žilka

Rozhodca: Micheľ – Mihálik, Vician.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    Úvodný výkop zápasu patrí futbalistom Dubnice.

2
    V úvode zápasu sú mierne aktívnejší futbalisti hosťujúcej Dubnice.

3
    Hra sa prelieva zo strany na stranu, ani jeden z tímov však zatiaľ bránku súpera neohrozil.

4
    Ďalšia útočná snaha hostí, nasledovať však bude len odkop Ďurča od bránky domáceho tímu.

5
    Nasleduje rovnaká akcia na strane domáceho tímu, loptu bude od svojej bránky odkopávať hosťujúci gólman Digaňa.

6
    V šiestej minúte zápase domáci prvýkrát namierili do priestoru bránky súpera, Digaňa však ostáva neprekonaný!

7
    V Banskej Bystrici vládne príjemné futbalové počasie, na štadión si však našlo cestu pomerne málo fanúšikov.

8
    Dukla je smerom dopredu aktívnejšia, domáci ale tentoraz pálili nepresne.

9
    Nebezpečný útok v podaní domácich, lopta však napokon končí za postrannou čiarou a vhadzovať budú Dubničania.

10
    Máme za sebou úvodných 10 minút prvého polčasu, stav zápasu je stále 0:0.

11
    Prvý rohový kop v zápase patrí futbalistom domáceho tímu.

12
    Následne zahrávali hráči Dukly roh z opačnej strany, Digaňu však ohroziť nedokázali.

13
    Hráči Banskej Bystrice sa snažia prekonať obranu Dubnice, ale nasledovať bude len odkop od Digaňovej bránky.

14
    Domáci vedú na rohové kopy 3:0, na strely na bránku 2:0, ale stále sa m nedarí otvoriť skóre zápasu.

15
    Hostia sa snažia dostať na polovicu domácich, zatiaľ sa im však nedarí.

16
    Hrá sa prevažne v strede poľa, domáci však majú loptu stále viac na svojich kopačkách.

17
    Stále sa hrá v strede poľa, útoky Bystrice však v týchto momentoch nie sú až také nebezpečné.

18
    Ojedinelý útok hostí, domáca obrana však včas zareagovala.

20
    Rýchly útok hostí po ľavej strane, obrana domáceho tímu znovu bola na svojom mieste.

21
    Domáci kombinujú na polovici súpera, nasledovať bude rohový kop Dukly.

22
    Domáci v zaujímavom útoku a toto je veľmi nebezpečná situácia!

22
    Banská Bystrica dala gól!
    Domáci napokon zužitkovali svoj nápor a ujímajú sa vedenia v dnešnom zápase. Úspešným strelcom je ĽUBOMÍR WILLWÉBER.

23
    Máme za sebou polovicu prvého polčasu a Banská Bystrica už vedie nad Dubnicou 1:0.

24
    Domáci pokračujú v nápore, tentoraz sa však až na dostrel Digaňovej bránky nedostali.

25
    Dukla poslala na bránku súpera zatiaľ tri strely, domáci gólman Ďurčo zatiaľ vôbec nemusel zasahovať.

26
    Dukla opäť v útoku, tentoraz však lopta letí po strele vedľa bránky FK Dubnica.

28
    Zápas má stále dobré tempo, aktívnejší sú naďalej futbalisti Dukly Banská Bystrica.

29
    Domáci majú výhodu priameho kopu spoza šestnástky z ľavej strany, toto je zaujímavá možnosť na ohrozenie Digaňovej bránky.

30
    Ponúknutú štandardnú situáciu domáci nevyužili, dopredu tak môžu ísť futbalisti Dubnice.

31
    Dubnica v týchto momentoch bez väčších problémov odoláva náporu domáceho tímu, smerom dopredu sa však hosťom príliš nedarí.

32
    Ďurčo bude opäť odkopávať loptu od svojej bránky.

34
    Ďalší útok Banskej Bystrice nebol úspešný, Digaňa loptu rozohráva od svojej bránky.

35
    Domáci sa však pred záverom prvého polčasu viac a viac tlačia do zakončenia.

36
    Ďalšia strela Banskobystričanom na bránku hostí, táto bola aj dostatočne presná, ale Digaňa druhý gól vo svojej sieti v tomto momente nedopustil.

37
    Hostia kombinujú na vlastnej polovici trávniku a snažia sa trochu upokojiť situáciu.

38
    V závere polčasu ale domáci dominujú a snažia sa navýšiť svoje vedenie.

39
    Na bránku Digaňu smeruje ôsma strela v dnešnom zápase, stav zápasu je však stále 1:0.

40
    Pomaly, ale isto sa blíži záver prvého polčasu.

41
    Domáci skúsili strelecké šťastie dokopy štrnásťkrát v prvom polčase, osem lôpt letelo do priestoru bránky hostí. Dubnica však na Ďurčovu bránku nevystrelila ešte ani raz.

42
    Domáci majú stále loptu viac na svojich kopačkách.

43
    Digaňa bude loptu odkopávať od vlastnej bránky.

44
    Banská Bystrica zakladá jeden z posledných útokov v prvom polčase.

45
    Prvý polčas sa skončil.

Po prvom polčase vedú futbalisti Dukly Banská Bystrica nad FK Dubnica 1:0. Druhý polčas sa začne približne o 18:00.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Druhý polčas začínajú výkopom futbalisti Banskej Bystrice.

47
    A domáci začínajú aktívne, strela na bránku Digaňu však bola tečovaná na rohový kop!

48
    Po rohovom kope zmätok v šestnástke hostí, bude to pokutový kop pre Banskú Bystricu!

48
    Nuž a domáci pokutový kop premieňajú, Dukla sa v úvode druhého polčasu dostáva do vedenia v pomere 2:0! Úspešným strelcom je RÓBERT POLIEVKA.

49
    Dubnica drží loptu na svojich kopačkách a snaží sa najmä upokojiť vzniknutú situáciu.

50
    Máme za sebou 50 minút zápasu, Banská Bystrica vedie nad Dubnicou 2:0.

50
    Prvá strela hostí v dnešnom zápase smerovala vedľa bránky domáceho tímu.

52
    Hrá sa stále v pomerne solídnom tempe, hostia sa snažia viac držať loptu na svojich kopačkách a otupiť tak útočné ostrie domácich.

53
    Nasleduje odkop od bránky Banskej Bystrice.

54
    Hráči Dubnice sú v druhom polčase aktívni, snažia sa sa ohroziť bránku Dukly už druhou strelou v krátkom čase po sebe, nemieria však presne.

55
    V týchto momentoch sa hra prelieva v strede poľa zo strany na stranu.

56
    Útočná akcia domáceho tímu bola zastavená pre postavenie mimo hru.

57
    Hostia pohrozili nebezpečným útokom, zahrávať budú rohový kop z ľavej strany.

58
    Z rohu nič zaujímavé nevymysleli, nasledovať však bude roh Dubnice z pravej strany.

59
    Aj po tejto akcii hostí si však domáci udržali čistý štít.

60
    Po hodine hry máme na Štiavničkách stále stav 2:0 v prospech domácej Dukly.

61
    Priamy kop v podaní domácich odvrátila obrana hostí do bezpečia.

62
    V druhom polčase je hra pomerne vyrovnanejšia než v polčase prvom.

64
    Striedanie v tíme MFK Dukla Banská Bystrica: z ihriska odchádza Dolný, prichádza Snitka.

65
    Domáci sa ešte snažia niečo smerom dopredu vymyslieť, po druhom góle v sieti Digaňu však nie sú až takí aktívni ako v prvom polčase.

66
    Žltú kartu dostáva Jakub Krela (FK Dubnica).

67
    Tri rohové kopy Dubnice v krátkom čase za sebou, obrana Dukly však odolala.

68
    Napriek tomu tlak hostí stále pokračuje, Dubničania kombinujú na polovici súpera.

69
    Ďalší rohový kop hostí, Ďurčo loptu odvážne vyboxoval ďaleko do poľa.

70
    Banská Bystrica na polovici súpera, tentoraz však Digaňa nemusel zasahovať.

71
    Do konca zápasu ostáva menej ako 20 minút, Banská Bystrica stále vedie nad Dubnicou rozdielom dvoch gólov.

72
    Po ďalšom útoku domáceho tímu bude nasledovať odkop od bránky FK Dubnica.

72
    Žltú kartu dostáva Lukáš Beňo (FK Dubnica).

73
    Priamy kop domáceho tímu z ľavej strany, obrana Dubnice musí byť v strehu.

74
    Po štandardnej situácií Dukly však bude nasledovať len ďalší odkop od bránky Dubnice.

75
    Hrá sa znovu prevažne v strede poľa.

77
    Rohový kop Banskej Bystrice, následná strela domácich je obranou hostí tečovaná na ďalší rohový kop Dukly.

78
    V tomto prípade však obrana Dubnice zasahovať nemusela, hostia sa poľahky dostali k lopte a môžu ísť dopredu.

79
    Banská Bystrica sa v závere zápasu ešte snaží niečo smerom dopredu vymyslieť.

80
    Striedanie v tíme MFK Dukla Banská Bystrica: z ihriska odchádza Vaščák, prichádza Žilinec.

81
    Do konca zápasu ostáva menej ako 10 minút, Banská Bystrica stále vedie rozdielom dvoch gólov.

82
    Rohový kop domácich a po ňom ďalšia strela, tentoraz však vedľa bránky Dubnice.

83
    Striedanie v tíme MFK Dukla Banská Bystrica: z ihriska odchádza Savić, prichádza Malík.

85
    Domáci sa stále snažia v útoku prekvapiť hostí.

86
    Ďalší rohový kop pre Duklu Banská Bystrica.

87
    Domáci majú loptu stále viac na svojich kopačkách.

88
    Dukla stále kombinuje na polovici súpera, Dubnica je stiahnutá v defenzívnej ulite.

89
    Dubničania sa vymanili z tlaku domácich a snažia sa držať loptu na svojich kopačkách.

90
    V druhom polčase bude hlavný rozhodca nadstavovať minimálne 1 minútu.

90+1

S konštatovaním, že Banská Bystrica porazila na domácom ľade Dubnicu 2:0 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám pekný zvyšok víkendu. Dočítania priatelia. (18:46:24)