Turín – Sassuolo 3:2 (kon.) | Frosinone – Udinese 1:3 (kon.) | Sampdoria – Empoli 1:2 (kon.)
Spal – Neapol 1:2 (kon.) | AS Řím – Juventus 2:0 (kon.)
Spal
1:2 (0:0)
SSC Neapol
Neděle 12.05.2019, 18:00Italská Serie A • 36. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek dne. (20:01:36)

Zápas je u konce, Spal doma nakonec prohrál s Neapolí 1:2. Hosté byli většinu zápasu určitě aktivnějším celkem, takže si tohle vítězství rozhodně zaslouží. První poločas ještě skončil bez branek, ale hned po přestávce Neapol do vedení dostal Allan. Už to vypadalo, že to hosté nějak ukopou k vítězství, když přežili i největší šance soupeře, ale poté dostal Spal možnost kopat penaltu, kterou proměnil Andrea Petagna. Neapol ovšem nic nevzdala a v 89. minutě se dostala znovu do vedení, tentokrát díky brance Mária Ruie. Tohle vedení už hosté udrželi až do konce.

90+4

90+4
    Teď už se ovšem Neapol přesunula na útočnou polovinu hřiště a už by měla zápas zvládnout.

90+3
    Spal to stále nezvládá a Neapol se musí v závěrečných minutách utkání bránit.
    90+2. Antonucci mohl vyrovnat.

90+2
    Mohlo být znovu vyrovnáno! Nejprve pálil Mirco Antenucci a pak se při pokusu o dorážku dva hráči Ferrary srazili a nebylo z toho nic.

90+1
    Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází José María Callejón, přichází Gianluca Gaetano.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty.

90
    Ve svém vápně chvíli zůstal ležet domácí hráč, ale měl by být v pořádku.

89
    Střídání v týmu Spal: ze hřiště odchází Thiago Cionek, přichází Marko Janković.
    89. Mário RUI - 1:2

89
    Neapol právě vstřelila branku!
    Spal závěr zápasu nezvládá a Neapol je zpět ve vedení! To jí vystřelil prudkou ranou přímo bod břevno krajní obránce MÁRIO RUI. Asistence: José María Callejón.

88
    Neapol ovšem jeho akci brzo překazila a už je zase u míče.

87
    Spal je blízko překvapivému bodu z tohoto zápasu a dokonce nyní postupuje dopředu.

85
    Neapol samozřejmě hned všechno vrhá do útoku, ale času je už málo.

84
    Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Faouzi Ghoulam.
    84. Andrea PETAGNA - 1:1

84
    Spal právě vstřelil branku!
    Meret byl blízko, ale ANDREA PETAGNA tu penaltu kopl hodně prudce, takže brankář Neapoli se sice míče dotkl, ale vyrazit ho nedokázal.

Petr Sumbal

Branky: 84. Petagna (pen.) – 49. Allan (Younes), 89. Rui (Callejón)

Karty:   64. Cionek (SPAL), 69. Fares (SPAL) – 53. Rui (NEA)

Držení míče: 39 % : 61 %.
    Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 6:10. Rohy: 1:12. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 11:20.
    Spal: Viviano – Bonifazi, Cionek (89. M. Janković), Vicari, Fares – Lazzari, Missiroli (30. Schiattarella), Murgia, Valoti (73. Antenucci) – Floccari (C), Petagna.
    Náhradníci: A. Gomis – Antenucci, F. Costa, Dickmann, Felipe, M. Janković, Paloschi, Regini, Schiattarella, Šimić, Valdifiori.

SSC Neapol: Meret – Malcuit, Koulibaly, Luperto, Rui – Callejón (C) (90+1. Gaetano), P. Zieliński (84. Ghoulam), Allan, Ruiz – Younes (66. Verdi), Milik.
    Náhradníci: D'Andrea, Karnezis – Albiol, Gaetano, Ghoulam, Hysaj, Verdi.